Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudnátok nekem angol könyveket, filmeket ajánlani nyelvtanuláshoz? fórum

Tudnátok nekem angol könyveket, filmeket ajánlani nyelvtanuláshoz? (beszélgetős fórum)

2014. jan. 1. 10:17
Az sem mindegy, hogy melyik angol, hiszen az amerikai angol tobb helyen elter az angol-angoltol; erre nem art figyelni!
2014. jan. 1. 06:05
meg vmi tudom otthon vannak ugynevezett 2 nyelvu konyvek,mert gyerekeim/felnottek/de kaptak otthonrol ajandekban 2 nyelvu konyvet ahol egyiuk oldalon magyarul,mig masik oldalon ugyanaz meg magyarul volt leirva,nezd korul egy nagyobb konyvesboltban s ha penzed engedi,az lenne a legjobb es legegyszerubb megoldas neked.
2014. jan. 1. 06:04
kerdes,hogy milyen fokon beszeled a nyelvet.olvasas valoban jo gyakorlas,de indulasnak kis rovidke cikkek/noi magazinok ilyesmi/,mert sok konyv nehez olvasmany.legjobb gyakorlas az eletben van ha vki olyannal beszelsz aki beszeli az angolt.erre ott van pl,a Skype,vagy a tagged.com.innen rengeteget lehet tanulni.
2013. dec. 31. 21:29
Danielle Steel, Belva Plain, Mauve Binchy, LaVyrle Spencer, Rosamunde Pilcher. Könnyű őket olvasni, vannak olyan turkálók, ahol angol könyveket is lehet kapni, sőt könyvtárakban is lehet. Olvass minél többet, sok olyan szó van aminek soha nem néztem meg h szó szerint mit jelent, de teljesen meg lehet érteni sőt használni is. Sokszor olyan élvezet kikövetkeztetni.
2013. dec. 29. 12:56

Olyan filmeket szerezz be angolul, amit magyarul mar tobbszor lattal es nagyjabol tudod, hogy mikor mit mondanak.

Az segiteni fog.

12. jajjj
2013. dec. 29. 12:49

Feliratot szerintem magyart és angolt is felejts el. Született feleségek nagyon szépen jól érthető, Grey's anatomy-t is néztem, Friends, How I met your mother, de ezek már voltak korábban.

Kicsit nehezebb, mert britt angol a You rang mylord :)

Én amúgy ezekből tanultam meg angolul annyira, hogy munkahelyen is boldogulok :)

11. M0ncsa (válaszként erre: 7. - Csenemi)
2013. dec. 29. 12:48

:DDD HUUU.

Azt elhiszem, hogy meglett a felsofoku.

Az OSSZES Stargate-et vegignezte szotarazva?!?! Van turelme a holgynek :D

10. d6d3d362b6 (válaszként erre: 9. - 3b1a5ec920)
2013. dec. 29. 12:16
Én egy 15 éves Lány vagyok :)
2013. dec. 29. 12:14
Mit jelent a 15/L?
2013. dec. 29. 12:09
Szerintem ne magyar felirattal nézd, hanem angollal, sokkal hatásosabb, mintha magyarul nézed, mi angolon így néztük mindig. Megnéztük pl: Amadeus, ez egy életrajzi film Mozartról, nagyon szép, és érthető. Akkor néztük még: Terminál, Gnómeó és Júlia (ezt nem szerettem ), Csoda a 34. utcában.. stb. Bátran fogj hozzá angol felirattal, nem baj ha először nem értesz meg mindent, amiről beszélnek, egy idő után rááll az agyad.
2013. dec. 29. 12:04

Én végignéztem ezeket a csajosabbnak mondható sorozatokat angolul, angol felirattal. Ha megvan a középfokod, akkor semmi szükséged magyar feliratra, mert azzal nem fogsz fejlődni. Amit ajánlok, mert a nyelvezete könnyű: Született feleségek, Így jártam anyátokkal, még a vámpíros sorozatok is tűrhetőek angolul, pl Vampire Diaries, de sokan szeretik a Jóbarátokat is, mert azt még felirat nélkül is lehet érteni.

Olvastam egy blogon, hogy a csajszi végignézte a Csillagkaput szótárazva stb és ennek köszönhetően meglett a felsőfokúja :DD

2013. dec. 29. 11:58
Valamint ha van olyan filmed (akár animáció), amit már szinte kívülről tudsz, akkor ajánlom a megashare.info oldalt, ahol eredeti angolban vannak fent.
5. d6d3d362b6 (válaszként erre: 2. - Joe1972)
2013. dec. 29. 11:58
Regisztrálva vagyok egy oldalon Interpal , és itt is lehet barátokat szerezni, a világ összes tájáról, van is pár beszélgető partnerem, de kamerán csak eggyel beszélek, mert elég rossza kiejtésem, és szégyellek úgy beszélni :D
4. csgybzs (válaszként erre: 1. - D6d3d362b6)
2013. dec. 29. 11:57

Sorozatokat tudsz nézni online, magyar felirattal, érdeklődési körödtől függően. Én tudom ajánlani: Grimm, Once Upon A Time, Grey's Anatomy, Hart Of Dixie...

Linkeket nem írok, de ha beütöt a "gugliba" és utána írod még, hogy online, akkor tudsz majd válogatni.

Könyvolvasásra erősen ajánlom a nem ponyvaregény típusú romantikus regényeket, keresgélj Johanna Lindsey, Julia Garwood könyveket. Ezek már elég terjedelmesek (300-500 oldal), általában történelmi, vicces, jól emészthető könyvek.

De a nyelv fejlesztésére akár Danielle Steel is jó.

Az önéletrajzi könyvek is nagyon jók.

2013. dec. 29. 11:56
sok hangoskonyv van fent a yuetuben
2013. dec. 29. 11:55

skype angol partnerek keresése és így ténylegesen lehet fejleszteni


keresés ilyen partnerek pl angol híresedési portálokon meg jelölés életkora stb

így lehet barátokat is találni

2013. dec. 29. 11:51
Tudnátok nekem angol könyveket, filmeket ajánlani? 15/L .Szóval így szeretném fejleszteni a tudásomat angolból, vagy legalábbis így szeretném nem elfelejteni amit már idáig megtanultam.. Közép szinten vagyok, könyvet már régebben is olvastam angolul, mint a twist oliver, filmet is néztem már, de nehéz olyat találni ami elég könnyű. És jó lenne filmnél magyar feliratos. Ha tudtok linket is küldhettek, előre is köszönök mindent :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook