Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol nyelv, nyelvtanulás otthon fórum

Angol nyelv, nyelvtanulás otthon (beszélgetős fórum)

20. sndoor
2015. szept. 25. 17:41
Angol nyelvű szókincsfejlesztő, szövegértést elősegítő könyvek vásárolhatók a [link] könyváruházban. Elsősorban gyerekkönyvek, de az idősebb tanulóknak motiváció lehet, vagy sikerélményt nyújthatnak ezek a könyvek!
2014. szept. 24. 23:53

Valaki tudna segíteni,tanácsot adni,hogy hogyan lehetne elsajátítani azt,hogy könnyebben menjen az angol fogalmazás?

Nemsokára középfokú vizsgám lesz,de a fogalmazás nem nagyon megy.

Mit lehetne tennem,hogy jobban menjen?

2011. okt. 15. 04:49
vegyel konyvet az eleg kiindulo pontnak,s majd kesobb a net segit/chat programokon kulfoldi baratok,emlekszem en is voltam sokszor "tanito'itt,de most kevesebb idom van es nem vagyok fent seholsem.
2011. ápr. 20. 13:07
Mindenesetre, ha valakinek van kedve angolul dumálni emailben akkor az írjon privit és gyakoroljunk:)
16. e2579acec2 (válaszként erre: 1. - Yanesz)
2011. ápr. 20. 13:04
Mármint beszélgetni angolul vagy mire gondolsz? :O
15. a96b778af4 (válaszként erre: 13. - 80ASIQ)
2011. ápr. 20. 09:30
Ja es jo tanacs.Minden angol filmet angol felirattal nezd.Igy hallod is es olvasod is.
14. a96b778af4 (válaszként erre: 12. - 80ASIQ)
2011. ápr. 20. 09:28
Hat nem egy -ket nyelvizsgas szemelyell talalkoztam,aki kijott ide es ketsegbeesett lett segitseg!,mit akar ez????Nem is tudok angolul.Az angolban nem tudom megallapitani melyik a nehezebb a beszed vagy a szovegertes.Nekem talan a beszed,mert nem olyan termeszetes mint amikor a magyart,vagy a masik idegen nyelvet beszelem(masodik anyanyelvem).A szovegertesem valamivel egyszerubb itt elek koztuk es megszoktam.Tudjon barmennyire az illeto aki ide kijon,az elejen szenved,mert rajon,nem is tud angolul annyira.A legutalatossabb dolog itt hogy nem akarjak megerteni mindig amit mondasz,ha erzik az akcentust.Neked annyi.Azt pedig erzik.Skottal meg meg se probalj beszelgetni.:)Ugyse nyitja ki a szajat mikor beszel.Az angol angol se szeret beszelgetni skot angollal!Szerintem te is azzal talalkoztal.En meg sokszor szenvedek a komunikacioval.BEZZEG a fiam keni vagja,o itt tanult.Tehat en jobban ertek mint beszelek!Ez van!:):)
13. 80ASIQ (válaszként erre: 10. - A96b778af4)
2011. ápr. 20. 09:07

Kár, hogy nincs a kezem ügyében a The cunning of Khalbas the cuckold című csodálatos történetecske, szivesen bemásolnám. Az a nyelvezet még egy haladónak is sok. :D

Megpróbálok utánanézni, hátha az otthoni gépen megvan.

12. 80ASIQ (válaszként erre: 10. - A96b778af4)
2011. ápr. 20. 09:01

Töredelmesen bevallom, valóban a fórumindítóra gondoltam. De ettől még Te sem vagy kevesebb vagy kisebb. Most Téged is megnéztelek és újabb öröm a lelkemnek, hogy United Kingdom-beli ember dícsér meg. De tudom én, hogy nem nehéz szöveget választottam.

Volt egy időszakom, hogy könyveket fordítottam szótár segítségével és az új szavakat igyekeztem megtanulni. Conan Doyle Sherlock Holmes történeteit szerettem a legjobban.

Voltam egy-két helyen a világban - többek közt a United Kingdom-ban is - és mint turista sikeréményt könyvelhetek el.

Mivel főképpen az írott szöveg fordításával foglalkoztam, való igaz, hogy az én szövegértésem is csapnivaló. Azokat értem jól akik maguk is tanulják a nyelvet. Angliában volt olyan ember akivel remekül el tudtam beszélgetni, de volt olyan is akitől egy kukkot sem értettem.

A TV-beli angol nyelvű híreknek csak a tartalmát tudom nagyjából elmondani, a filmcsatornák beszédeivel viszont abszolút nem tudok boldogulni.

2011. ápr. 20. 00:30
Ez nálam aktuális..... próbálkozom itthon tanulni, bár elég nehezen megy. Szavakat tanulom, meg én is filmeket, meséket nézek, amit szinte tudok fejből. Így nem is szoktam magyar feliratot kirakni, viszont az angolt igen. Nagyon rossz a szövegértésem, viszont ha olvasom is közben úgy könnyebb. Nekem csak az internet jöhet szóba, mert semmi könyvem nincs.
10. a96b778af4 (válaszként erre: 7. - 80ASIQ)
2011. ápr. 20. 00:07
Nem ram gondoltal ugye,hanem a forum inditora:(
9. a96b778af4 (válaszként erre: 5. - 80ASIQ)
2011. ápr. 20. 00:06
well done!
8. a96b778af4 (válaszként erre: 5. - 80ASIQ)
2011. ápr. 20. 00:05
Te kis ugyes!:)
7. 80ASIQ (válaszként erre: 4. - A96b778af4)
2011. ápr. 19. 23:56

De hogy az illető megyémbeli...

Ez meghatott! :)

6. 80ASIQ (válaszként erre: 4. - A96b778af4)
2011. ápr. 19. 23:54
Én sem mondok mást.
5. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Yanesz)
2011. ápr. 19. 23:53

Hello!

I am looking for people who are studying or have studied English and would like to help each other via e-mail, skype, msn to practice this language.

If you can speak a little or very well or want to repeat as well I am waiting for you.

Let's help each other and let's help ourselves.

Please write to ...com.


Kis nosztalgika.

4. a96b778af4 (válaszként erre: 2. - 80ASIQ)
2011. ápr. 19. 23:44
Szerintem is a konyv edeskeves hozza,de sajna az kell annak aki nagyon kezdo!Ezutan mikor az alap megvan,akkor csak forditani,forditani,forditani oda-vissza!Es mindent angolul nezni,foleg azt amit magyarul mar kivulrol fujsz.De mindennek ellenere csak akkor lehet igazan megtanulni angolul,ha koztuk elsz bar egy evet.
3. Beautykiss (válaszként erre: 1. - Yanesz)
2011. ápr. 19. 23:41
Ilyen nincs németben?:)
2. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Yanesz)
2011. ápr. 19. 23:37

Én nem csatlakozom a társasághoz, mert sem időm, sem kedvem nincs már hozzá.

Viszont Hadd említsem meg, hogy otthoni nyelvtanuláshoz nagyon javaslom a Báti - Véges szerzőpáros Angol nyelvkönyv kezdőknek című könyvét!

Sok angol nyelvkönyvet láttam már, de ez szerintem mindet lepipálja! És sokkal többet mint amit a könyv címe sugall!

Persze nyilván nem árt más könyveket illetve hanganyagot sem használni. Illetve alkalmat találni élőben, hús-vér emberekkel közvetlenül gyakorolni, beszélgetni.

Sok sikert kívánok!

2011. ápr. 19. 23:28

Sziasztok!

Olyan egyéneket keresek,akik tanulják vagy tanulták az angol nyelvet,és segítenénk egymásnak emailen,skype-on,msn-en a nyelvtanulásban.

Ha kicsit vagy nagyon tudsz,és csak ismételni akarsz akkor is várom a jelentkezésed.

Segítsünk egymásnak,hogy magunkon is segítsünk.

onlineworkit@gmail.com címen várom a jelentkezőket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook