Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van aki otthoni nyelvtanulással kijutott külföldre dolgozni? fórum

Van aki otthoni nyelvtanulással kijutott külföldre dolgozni? (beszélgetős fórum)

14. Adri_
2013. jan. 16. 16:35
Csak annyit, hogy vannak olyan nyelvtanfolyamok, amelyek kínálnak egyből álláslehetőséget is, 4 hét után kapsz munkát is tőlük.
13. Pomi
2010. febr. 2. 13:30
Köszönöm az értékes hozzászólásaitokat!
12. Pomi (válaszként erre: 7. - Puritan)
2010. febr. 2. 13:28

szia!


Köszönöm. Igen most én is a villám németet tanulom.

Először furcsának tűnt, de már úgy gondolom, hogy jó.

11. Nagylány67 (válaszként erre: 1. - Pomi)
2010. febr. 2. 12:43

Szia!


Próbáld meg a kreativnyelv segítségével. Nagyon jó nekem megvan a német és az angol is. Tényleg nagyon bevált módszer és 20.000,-Ft-ból megvan. Ez 2 nagy dosszié + 2 db cd.Ha az egészet megtanulod akkor középfokot meg tudod csinálni.Elég napi 1-2 órát ráfordítani.

10. Hajnal89 (válaszként erre: 9. - Puritan)
2010. febr. 2. 12:31
Köszönöm.:)Ez annyiból áll,hogy adott egy szituáció,egy párbeszéd és ismételni kell az elhangzottakat.Minden alkalommal beépít valami újat.A nehézség annyi,h angol-francia változat,angolul adja az instrukciót,angolul mondja el a párbeszédet utána franciául.Azt hittem nem használ,hogy ismételgetek,mint egy gép,de meglepetésemre mégis bejött.:O Ha sikertelen a keresés,akkor szólok a barátomnak,ő találta és elküldöm a linket.És megkérdezem,hátha talál magyar-németet,ha nem lesz jó az angol-német.:)
9. puritan (válaszként erre: 8. - Hajnal89)
2010. febr. 2. 12:21
Hű, nem semmi ilyen fiatalon, nagyon gratulálok. Ez a Pimsleur miféle jószág? Biztosan nem lehet rossz, ha ilyen eredményes, rá is keresek.
2010. febr. 2. 12:05
Én angolul tanultam meg egy év alatt -a suliban németet és olaszt tanultam.Külföldiekkel beszéltem,és fordító programot használtam csak ennyivel el lehet sajátítani pl. ezt a nyelvet.Egy év után most kint vagyok Fro.ban, és franciául tanulok 1 audio kurzus(Pimsleur szinte minden nyelven létezik) és a fr.kedvesem segítségével 3 hónapja, és már szép eredményeket értem el...persze a francia és a német nehezebb,mint az angol,de nem lehetetlen,sok sikert!És ajánlom ezt az audio "kurzust"!:)
2010. febr. 2. 11:27

[link]


itt találsz németet, a villám nyelvleckéket nem tudom ismered-e, vasalás és egyéb házimunka közben megy nálam nonstop, szerintem elég jó

6. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 5. - Pomi)
2010. febr. 2. 10:49
Igen ez igy van, hat akkor frissits, keress neten vagy esetleg nyelvkonyvboltban, vannak ilyen cd kiserettel konyvek nem veszes aron, en is ott vettem hollandot, mikor kezdtem, csak lenyeg hogy halljad is! Sok sikert, es persze parod is segithet am :-)
5. Pomi (válaszként erre: 3. - Ármin Márk Anyu)
2010. febr. 2. 10:41

Köszönöm a hozzászólásodat.

Már tanultam korábban is a nyelvet, de azt a tudást már elfelejtettem sajnos.

Mivel a párom beszéli a németet emiatt döntöttem én is, hogy ezt tanulom. Az angol nekem jobban megy, de egyirányba kell elindulnunk:)

4. genlips (válaszként erre: 1. - Pomi)
2010. febr. 2. 10:27
nem tudlak megerősíteni, nem is írok többet, bocsi :(
3. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 1. - Pomi)
2010. febr. 2. 10:25
Szia! En ugyan nem Nemetorszgaban hanem Hollandiaban elek a csaladommal. De anno parom siman angollal jott ki es itt kezdett emberektol tanulni hollandul, 2 ev alatt igy mar ert es beszel valamennyit, en meg otthon internetes oldalon kezdtem, es most a gemeente (onkormanyzat) altali ingyenes suliba ajrok.. meg persze internet maradt még mellette :-) ez a dolog szinte mindenhol van, baratnom svedbe van kint, es ott is van ilyen az onkormanyzatnal.. szerintem keress interneten olyan oldalt ahol beszelnek is, igy kiejtest is tudsz, mondjuk azt nem tudom teljesen alapbol indulsz? vagy tanultal mar valamennyit azert?
2010. febr. 2. 10:25
az én tesom már 5 éve kint van canadában előtte 2 évig hajon dolgozott,egyedül tanult angolul,nem mondom hogy pik-pak de ha elég kitartó vagy biztos sikerül ne add fel! sok sikert! :)
1. Pomi
2010. febr. 2. 10:22

Sziasztok!


Elsősorban az érdekelne, hogy van köztetek olyan személy aki otthon egyedül tanulta a németet és ezután elment Németországba dolgozni? Milyen módszerrel tanulta és mennyi idejébe telt? Nyelviskola nélkül is lehet eredményt elérni?

Én most tanulom itthon és egy kis megerősítésre lenne szükségem:)

Sajnos az itthoni munkanélküliséget már nem tudom tovább elviselni, emiatt gondoltam erre a megoldásra. Persze tudom, hogy máshol sincs 'kolbászból a kerítés' de már nem látok más megoldást:(

Hasonló élethelyzetben lévő emberkékkel szívesen csevegnék erről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook