Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amit a piercingről tudni kell fórum

Amit a piercingről tudni kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a piercingről tudni kell

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
268. h.eszty900 (válaszként erre: 267. - 8c314032df)
2008. jún. 1. 18:47
Szia! A Tetrant nekem is mondta egyik ismerősöm. Én is nagyon csodálkoztam ezen a popsikenőcsön, hiszen a kisbabáknak még nagyon érzékeny a bőrük, és szerintem erre valami hatásosabb kellene. Akinél voltam azt mondta hogy egyáltalán ne kamillázzam, valamit magyarázott a növényi eredetűség kellemetlen hatásáról, de tegnap már annyira kivoltam hogy kamilláztam is. Mert hogy az történt, hogy alig három óra mulva összeforrt a lyuk alulról:S Felülről ment csak be a piercing. Barátnőmet rögtön hívtam - mert az övé már szépen begyógyult, az egyetlen akitől tanácsot kérhettem ilyen ügyben - azt mondta hogy mozgassam, lehet hogy csak varas és azért nem megy be. Mozgattam, gennyesvér jött belőle, aminek már ideje volt így a két hónap után... de akármit csináltam nem sikerült, átszakítani már nem akartam, elég egészségtelen lett volna magamnak, mégha tényleg csak egy nagyon vékony réteget kellett volna. Teljesen kiakadtam, hogy tiszta piros lett, fáj, kemény, ráadásul már piercingem sincs, és még strandra is veszélyes elmennem, amiért nem jött ki genny belőle:'( Azon gondolkoztam, hogy mivel jön a nyár meg minden, akkor már nem kínlódok vele, begyógyul, és majd télen visszarakatom, mert ha most csinálnánk vele valamit, akkor megint heteket kellene várni arra hogy elmehessek strandra vagy vm... nem tom megéri e, egyáltalán begyógyul e megint ha visszarakatom. Mert barátnőm meg anyum nyugtatgat - mivel holnap visszamegyünk a piercingeshez, hogy mit kellene tennem (elvégre neki értenie kell hozzá, még ha hallani is róla egy két rosszabb pletykát) - hogy tud vele kezdeni valamit, majd újra berakja és nem lesz semmi baj, de szerintem nem normális irritálni egy olyan dologgal egy gyulladt bőrt, amitől végülis ezaz egész történt, hogy kemény meg gyulladt... szerinted hagyjam hogy ha azt mondja hogy visszarakja megint nekem? Remélem ez a bőr keményedés tényleg elfog múlni. Mindenesetre nagyon köszi hogy megpróbáltál segíteni:)Vigyázz rá nagyon, mert az egy hónap még szerintem kevés. Én azt olvastam hogy a teljes gyógyuláshoz kb 6 hónap kell, de persze ez csak a teljes gyógyulás. Én is azt hittem hogy már begyógyult, persze ez csak látszat. Mert ugye végülis minden lyukból ki kellene jönni vm váladéknak? az a természetes. És most azért gyulladt be, mert belekaptam, és valamiért nem is akart begyógyulni, hiába kentem. Tegnap már nagyon fájt, és idejét is láttam kivenni már. Erre tessék... Pedig mennyire örültem neki:( Majd lesz valahogy, mindenesetre nem adom fel:))
267. 8c314032df (válaszként erre: 265. - H.eszty900)
2008. máj. 31. 14:31

Szia!nekem több mint egy hónapja van..Már abszolút nem kezelem,hagyom magától gyógyulni.Nem biztos,hogy Bepanten a legjobb megoldás..hiszen az popsikrém,és lehet vazelin is van benne,ami meg viszont hátráltatja csak a gyógyulást.

Szerintem betadine,tetran krém,és kamilla ami jó..én ezt használtam,és semmi bajom.

Nekem is kemény volt a lyuk..Ez a gyulladástól van,el fog múlni.A vadhús az pici kinövést jelent..

Ne mozgasd állandóan,mert attól csak jobban begyullad..naponta egyszer,max kétszer kezeld.hagyd szabadon szellőzni,picit napozhatsz is.

Ne vedd ki estére,mert ha nem is nőne be,de nagyon összehúzódik a lyuk,és nem tudod majd betenni.

Huh,hirtelen ennyi.Remélem tudtam valamennyit segíteni,bocsi,ha kicsit szétszórtan írtam:)

Jó gyógyulást,remélem nem lesz baj:)

2008. máj. 31. 14:11
Sziasztok! Nekem tegnap óta van piercing az orromban, egy ki pötyike, de már semmi baja sincs. Régen is volt, és mosj újra "behülyültem". Nem is gondoltam volna, hogy ennyi baj lehet egyéb más helyen lévő piercing-ekkel.
2008. máj. 31. 14:08
sziasztok! Közel két hónapja csináltattam köldök piercinget, és nagyon bevan gyulladva. Aki csinálta azt mondta hogy kenjem Bepantennel, kentem is, most meg egy másfél hete nagyon bevan gyulladva. Amikor betette nem is vérzett és utána nem is gennyezett meg semmi, most vettem ki először, ma. Éjszakára lehet így hagyom, de nem tudom hogy beforr e akkor reggelre. Szerintetek? És valaki azt mondta hogy nézessem meg orvossal, mert nagyon kemény és vadhús is lehet, ami rákot okoz. Szerintetek mit kellene tennem? Nektek volt már ilyenetek? köszi a segítséget!
264. nikike9
2008. márc. 25. 11:40
Sziasztok! Nem is tudtam hoy ilyen sok gond lehet egy piercinggel. Nekem szeptember óta van az orromban egy karika és azóta is csak egyszer gyulladt be amikor náthás voltam. Annyira megszoktam már és a suliban sem szóltak érte. :)
263. pimpi3
2008. febr. 29. 15:26

Sziasztok!

Nekm kétszer is lett a szemöldököm szurva és mind a kétszer kilöködött!Elég csuny a a heje!A nyelvemböl is kiszedtem,mert sokszor érzékeny volt !És 2 hónapja mikor kihuzták a fogam nagyon begyulladt!Bár elég is volt azthiszem 8 évig!Amugy nem forr össze!Most még az orromba van és a bal mellembe!És azt figyeltem meg,hogy mindig ha megfázok vagy valami baj van érzékenyek!Elöre jeleznek nekem!:)

Amugy az öcsémnek is kilöködött a szemöldökéből!

2008. febr. 29. 15:10
Nekem is viszonylag hamar meg kallett szabadulnom köldökékszeremtől, mert annyira elvékonyodott és azt mondták szedjem ki, mert kiszakadhat, majd ha összenőtt újra átszurhatom. A baj csak az, hogy már több mint 2 éve kivettem, de még mindig nem nőtt össze és nem lila ugyan, de azért látszik, h át volt szúrva és picikét ronda is ezáltal! Amúgy szemöldökömben is maradt heg, miután kivettem, de az csak úgy látszik, h nagyon megnézem és pár óra alatt összeforrt.
261. vica-89 (válaszként erre: 258. - 8c314032df)
2008. febr. 29. 15:01
Szija nekem azt mondta a csaj aki csinálta h aki fémérzékeny annak általában orvosi fémet szoktak berakni mert a fémérzékenység eleve az h a bizsura meg más fémekre(kivéve orvosi fém)érzékeny a bőröd....de ha neked a fehéraranyra nem akkor azt tetethetsz bele sztem...ezüstöt elsőnek tuti nem mert a csaj azt is mondta h az ott elkezd oxidálódni meg minden szal az kizárva...sztem meg ha viszel ékszert nem kell félned hogy nem steril mert ugyanúgy mintha ott vennéd a piercinget azt is fertőtleníteni fogja az aki csinálja sztem
2008. febr. 23. 11:55

Sziasztok!

Én 2007. május 2.-án csináltattam köldök piercinget. Egyáltalán nem fájt, amikor berakták. :) A gond ott volt, hogy begyulladt, majd egyre több látszódott a szárából, így elmentem és kicserélték az orvosi fémet titánra. Sajnos ezt is kidobta, így ki kellett vennem (még mielőtt kiszakadt volna). A baj ott van, hogy azóta is lilás, sötét a köldököm. Mikor fog ez elmúlni? Én a két részes fürdőruhát kedvelem, de tavaly már egy részest kellett felvennem. :(((( (Buta voltam, hogy nem arannyal kezdtem, azt nem hiszem, hogy kidobta volna.)

259. dubadri
2008. febr. 22. 21:17

Sziasztok!

Nekem volt küldökpiercingem,már régen kivettem,de a mai napig látszik a helye :(

Ja és ha vkit érdekel,van 1 eladó köldökpiercingem,egyáltalán nem volt még használva!!! Ha érdekel írj: dubadri@freemail.hu

2008. febr. 22. 20:28

Sziasztok!14éves lány vagyok,gondolkodom a köldökpiercingem.Fémallergiám van,ezért orvosi anyagból nem csináltathatom.A szervezetem csak az ezüst és az arany ékszereket bírja...Fehér arany szerintem jó lenne.Ezért csináltatni fogok.De egyből azzal mennék a kozmetikushoz,aki szúrná,így rögtön az kerülne bele.De az a baj,hogy a piercing amit vinnék,az nem lenne steril...Mit kellene tennem?Segítsetek,légyszi

Ja,és sok mindent olvastam itt,jót és rosszat..A bőr elvékonyodása mitől lehet?Félnék tőle,eléggé:(

257. vica-89 (válaszként erre: 256. - Pp)
2008. febr. 17. 17:26
köszi szépen:)sztem is az lesz átállok a kamillára:)
256. pp (válaszként erre: 255. - Vica-89)
2008. febr. 17. 13:32

alkohollal lehet fertőtleníteni, de nem sebet kezelni. Seb környékét lehet vele megtörölni, meg a kivett ékszert. Amúgy az lehet, hogy nehezebben gyullad be tőle, ahogy a nő is mondta, de az viszont biztos, hogy nehezebben is gyógyul meg, meg sokkal csúnyábban és utána érzékenyebb lesz.

Oxicort szerintem tök felesleges, de te tudod. Nem kezdeném azzal. Bőven elég a kamilla tea is.

Nem kell ezeket túlkezelni.

255. vica-89
2008. febr. 15. 16:00

am olvasgattam az előző hozzászólásokat és ott mondtátok h az alkohol szárítja a sebet nah nekem meg pont a gyógyszertárban monmdta a nő amikor vettem az oxicortot h vegyek azt is hozzá mert akkor tuti h nem gyullad be

akkor szerintetek elég csak az oxicort?

vagy oxicort +kamilla tea?

254. vica-89 (válaszként erre: 250. - Pp)
2008. febr. 15. 15:44
köszi szépen:)megcsináltattam hétfőn lesz 3 hetes:)
253. Nikssy
2008. febr. 3. 18:57

sziasztok!

nekem van fogszabim, de nagyon szeretnék nyelvpiert csináltatni! mit gondoltok lehet bio flex pálcát és golyót rakatni vagy anti allergén fémet kéne?

Segítsetek

252. 4912cc9864 (válaszként erre: 251. - 5a5c6c6a02)
2008. jan. 30. 11:05
nincs.. nekem is volt nyelvpiercingem... viszont az hogy a foggal érintkezik a fém, az nem a legjobb
2008. jan. 22. 20:12
sziasztok! szerintetek van köze a nyelvpiercingnek a testsuly gyarapodáshoz?
250. pp (válaszként erre: 248. - Vica-89)
2008. jan. 15. 17:49

Így zajlik:


[link]


[link]


Hogy mit kell csinálni utána, az szerintem 1000szer le lett írva, de azért:

- vigyázz ne akadjon bele semmibe

- tengeri sós vízzel vagy kamillával naponta 2szer lemosni

- nem szabad kiáztatni

- NEM KELL KIVENNI MÍG MEG NEM GYÓGYUL!

- NEM KELL ALKOHOLLAL KEZELNI!

- napozni szabad


Begyulladni meg mindenhogy begyulladhat, nemcsak ha meg vagy fázva.


A köldökpiercing egyébként az egyik legnehezebben gyógyuló, fél-1 évig is tarthat míg meggyógyul, és foglalkozni kell vele.

És a tünetmentesség nem egyenlő a gyógyulással!!!

249. vica-89
2008. jan. 13. 11:01
jah és még annyihogy hallottam olyat hogy ha pl. meg vagy fázva akkor begyulladhat ez igaz?
248. vica-89
2008. jan. 13. 10:47
Sziasztok!18 éves vagyok és szeretnék csináltatni köldök piercinget már két éve szeretném és most végre elszántam magam rá....a szüleim is megengedik szal tulajdonképpen csak szeretném megkérdezni hogyhogy is zajlik le a lyukasztás meg után mit szabad vele és mit nem:)előre is köszi
247. pp
2007. dec. 29. 11:13

Kilöki, mivel csak a bőr alatt van, de olyan helyre nem is az a cél, hogy örökre ott legyen.


Itt meg minden info megvan: [link]

2007. dec. 26. 20:25

Sziasztok!

Én kb. múlt hét csütörtökön csináltattam a hátam közepére, a két lapockám csúcsa közé egyet.. azt hallottam, hogy itt a kilöki a szervezet az idegen anyagot! Igazából nemjártam utánna, mi történhet és mi nem... nem tud valaki valamilyen infót erről??


Köszönöm!!

245. pp (válaszként erre: 244. - Andyyyka)
2007. nov. 17. 15:12
Ha elkezdett kilökődni, akkor szedd ki, mert ugyis kijön magától, és akkor eléggé szétcseszheti a bőrt. Lesz egy heg a kilökődés mentén. Aztán ha meggyógyul teljesen a környék, akkor lehet ujraszúrni. De elég nagy az esély, hogy ujra ki fog jönni, ha most is minden rendben volt a szúrással is és az ékszerrel is, és nem amiatt jött ki.
2007. nov. 16. 17:51
szoval....lenne nekem is egy kerdesem... nem tudom mit csinaljak... koldok piercing-rol lenne szo... meg van 6 honapja kb es nagyoon kivekonyodott a ket "golyo" kozotti bor... ki akarom venni es ujralyukasztatni.... megeri? mit tegyek ... mennyi ido alatt forrik be? :(:(:(: segiitttsseeteekk
2007. júl. 30. 18:35
Köszönöm!Ha 140 év az alap,akkor senkinek sem sikerült eddig "helyesen" élni.Sem piercinggel,tetoválással,illetve ezek nélkül.Mert én nem tudok róla hogy élt volna valaha is 140 évig nő.
242. druida (válaszként erre: 241. - Bogyoka20)
2007. júl. 22. 00:20

Azt kívánom neked, hogy még sokáig élj. A nőknek 140 év az alap. Amit ebből teljes testi és lelki egészségben elérsz, az mutatja meg, hogy mennyire sikerült betöltened a feladatodat.

A hivatkozott cikk nem tudományos kutatás, sem pedig tudományos megfigyelések rövid kivonata. Egészen másról szól. Egy jelenségről, ami a tetováltak között egyre terjed. Nem akarják, sokan nagyon nem akarják. De hát ez van.

Mindegy mitől hullik a hajd. A padló megállítja...

2007. júl. 20. 20:56
Van 4 piercingem(több éve viselem mindegyiket),tetkóim,és még élek!!!!!!Akkor én egy két lábon járó klinikai csoda vagyok?Meg még rajtam kívül sokan mások!A cikkhez papírzsepi???????????Komolyan azt hiszed hogy mindenki olyan hülye,hogy minden statisztikát,kutatást elhisz???????Akkor levegőt se vegyél,mert kurva szennyezett,biztos rákos leszel!!!!!Én tudom!Járj oxigénpalackkal.Jajjjjjjjj!!!!!!!!Fájnak a hülyeségei!Ettől hullik ki a hajam,nem az orrpiercingtől
2007. júl. 20. 19:47

Az ilyennek kár megszületni...


Vajon amikor kinyílt az értelme, azt is kifürkészte tudományos alapon, hogy a születés hány százalékban káros az egészségre?

2007. júl. 20. 13:26

Kedves Druida!

Köszönjük szépen eddigi szakérő hozzászólásaidat! Egyben azt is köszönjük, hogy nem írsz többet ide!


Üdv.:

Angi


(ja, én méé nem kaptam a brióshoz zacskót sose??:DDDD)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook