Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amit a piercingről tudni kell fórum

Amit a piercingről tudni kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a piercingről tudni kell

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
238. druida (válaszként erre: 206. - MoncsiMama)
2007. júl. 20. 01:59

Nem, én abból élek hogy mások csinálnak általuk normálisnak gondolt dolgokat (pl. piercing, tetkó, fogyókúrák, fogyasztó tabletták, antidepresszánsok, stb.), és akkor amikor rájönnek hogy hiba volt, akkor igyekszem segítséget nyújtani ahhoz, hogy megszüntetni lehessen a bajt, de leginkább a hatását valamelyest csökkenteni tudja (hiszen a felsoroltak - és sok más hasonló dolog - hatását nem lehet megszüntetni).

Átlagos embert nem sokat találsz.


Kb. úgy, mint a legtöbben a szakmámban. (Csak az ügyeleti rendünk más egy kicsit.)

Pl. igazad van, nem megyek strandra úgy, mint az átlagos ember, hanem igyekszem az ismereteim szerint olyan strandot és módot választani, ahol valóban lehet napozni, akár napozószerek nélkül is. Hogy miért? Olvasd el az alábbi részletet (forrás: Tények-tévhitek, Szendi gábor oldala):

"...Az amerikai Környezeti Munkacsoport (Environmental Working Group) "Napozószerek - melyik hatásos és melyik biztonságos" címmel megdöbbentő jelentést adott ki 785 forgalomban lévő napozószerről. A megvizsgált 785 napozószer 85%-a nem megfelelő védelmet nyújt vagy veszélyes anyagokat tartalmaz. A megvizsgált szerek mindössze 17%-a nyújt megfelelő védelmet az UVA és UVB sugarak ellen, marad stabil a Nap hatására is, és nem tartalmaz túlzottan káros anyagokat. Az elemzés 400 tudományos szakcikk, az ipar adatai és hatósági adatok alapján készült.


Sok szer nem véd az UVA sugárzás ellen, amely bőrsérüléseket, a bőr gyors öregedését és bőrrákot okozhat.

Paradox módon a napozószerek sok összetevője percek vagy órák alatt lebomlik a Nap hatására és így továbbengedi a kivédendő káros sugarakat. A vizsgált szerek 54%-a tartalmazott lebomló anyagokat, ami megkérdőjelezi, hogy a napozószerek nyújtanak-e olyan fokú védelmet, mint amit ígérnek.

Igen elterjedtek a flakonokon a hamis állítások. A forgalomban lévő szerek 50%-a hordoz olyan feliratot, amely hamis vagy félrevezető. Az olyan állítások, mint "egész napi védelem", "vízálló", "kivédi a káros sugarakat" nem igazak, mégis szerepelnek a flakonokon. Mivel ezeket nem ellenőrzik és nem tiltják, a cégek bátran állíthatnak bármit. (Az elemzés amerikai!)

Sok napozószer tartalmaz nanorészecskéket, amelyek veszélyesek lehetnek. Bár a cink és titánoxid nem hatol át az egészséges bőrön, más nanorészecskék toxikusak lehetnek. Némelyik napozószer felszívódik és a véráramba kerül, némelyik a Nap hatására mérgező anyagokra bomlik, némelyik ösztrogénszerű hatást fejt ki, számos összetevő allergiás reakciót vált ki, s némelyik beépül és felhalmozódik a testben.

Összességében az elemzés 130 terméket ajánl, 618-nál óvatosságra int, 37 terméket nem javasol használni. A veszélyes termékek listájában Magyarországon is forgalomban lévő komoly márkák szerepelnek..."


Gondoltad volna?

És gondoltad volna, hogy mind igaz, amit írtam eddig?

Esetleg gondoltad volna, hogy ha olvasásra adom a fejemet, akkor nem reklámokat olvasok mint a legtöbben, és nem csak a dobozra/dobozba írt szövegnek nézek utána, hanem alaposabban megismerem a problémát és annak okozóját? (Különben nem tudnám, hogy mivel állok szemben, ha valaki segítséget kér.)

237. druida (válaszként erre: 215. - Mothertiger)
2007. júl. 20. 01:39

Nem kell ide szakvélemény. Egyszerű módszert ajánlottam: nézz bele egy reflexológiai atlaszba vagy kérdezz meg egy akupunktúrás orvost (a szúrás az szúrás). Mint látjuk: megtetted, mint ahogy azt is, hogy tanulj már meg némi apróságot, hogy legalább fogalmad legyen arról, amit csinálsz. Ha nem veszel tudomást valamiről, az még attől függetlenül létezik.


(Már megtaláltam a tetkós topicodhoz illő cikket a Medicine of Israel-ben, amit ígértem. Most fordítják mert nincs meg magyarul - bár vannak magyar vonatkozásai is - és én nem fordító vagyok, csak a nyelvet ismerem megfelelően. Mire megjövök az újabb szabadságról talán készen lesz. Papírzsepi, repülősó legyen kéznél, mert elég durva...)

236. druida (válaszként erre: 218. - Mothertiger)
2007. júl. 20. 01:30

Hát, ez már a tudatlanok egyetlen fegyvere...

Alaposan bemutatkoztál, hiszen te vagy itt az ész, akinek minden kijelentését gondolkodás nélkül el kell fogadnia mindekinek. mert csak akkor dől a lé...

És a szakértelem is rendben van nálad, hiszen a szelektív hallás mindent megold... csak szépen kell tudni rajzolni.

235. druida (válaszként erre: 229. - Mothertiger)
2007. júl. 20. 01:26
Tényleg sok okosság van a Kuglin. De az ismereteimet a megfelelő egészségüggyel kapcsolatos szakfórumokon és ugyanilyen szaklapokból találtam, némelyeket pedig saját tapasztalatból szereztem (egy klinikán sok minden előfordul :) . Talán csak fura hobbim van, mert a New-England Scientific Journal-t olvasom...
234. druida (válaszként erre: 225. - Pp)
2007. júl. 20. 01:22
Teljesen igazad van: a piercingnek semmi baja nem lesz. A viselője: az egy más kérdés.
233. druida (válaszként erre: 222. - Gota)
2007. júl. 20. 01:21
Ne izgulj, majd a kedvenc boncmesteremhez ajánllak be...
232. druida (válaszként erre: 219. - 278c85ecf4)
2007. júl. 20. 01:17
Az agydaganathoz mit szólsz? Az vele jár, mint a brióssal a zacskó...
231. druida (válaszként erre: 220. - Mothertiger)
2007. júl. 20. 01:15

Kedves ifjú hölgy!

Az arc mögött van némi ismeretanyag is. Ez manapság itt-ott előfordul, hogy hiánycikk. Elég széles a reklámanyagod amit közhírré tettél, sok minden belefér abba... Ha tudnád, hogy miket rajzolgatsz másokra, nem csodálkoznál azon, amiket írtam... Először invesztálj egy kicsit a vállalkozásba, (néhány év(tized) tanulás, néhány apró millió - már csak a megfelelő higiénia miatt, pontos ismeretek azokról az anyagokról amit használsz - nem csak a reklámszöveget elovasni a dobozon, hanem pontos ismeretek - és az eszközökről is, meg még néhány "apróság") és máris elmondhatod magadról, hogy profi vagy. De addig csak óvatosan termeld nekünk a kuncsaftokat, mert már így sem bírunk velük annyian vannak...

230. pp (válaszként erre: 228. - Kiki32)
2007. júl. 20. 00:53
Aki ért hozzá, az nem is mondd ilyet.
2007. júl. 19. 23:32
Pp, ezt mondom, hogy a topic arra van, hogy ott kidumáljuk magunkat, nehogy már száműzzön egy ilyen Google-tudós...!!!
228. kiki32
2007. júl. 19. 19:05
Nekem is van piercingem (orr és köldök), de nem mondták egyiknél sem, hogy nem szabad, pedig mind a kettőt más dokinál csináltattam.
227. pp (válaszként erre: 226. - 278c85ecf4)
2007. júl. 19. 18:51

Mert sok baromságot mondanak sok helyen. Mert nem értenek hozzá sok helyen. Attól, hogy valaki abból csinál pénzt, hogy piercinget szúr, még nem jelenti, hogy ért hozzá. Elég azt nézni, hogy hány helyen ajánlják kezelésre a tiszta alkoholt, ami egyértelműen hülyeség. Namost ebből is gondolható, hogy sok egyéb hülyeséget is mondanak.

Neked hol ajánlották ezt az okosságot?

226. 278c85ecf4 (válaszként erre: 225. - Pp)
2007. júl. 19. 18:35
Akkor nekem miért mondták mindegyik szúrásnál, hogy amíg be nem gyógyul, ne szolizzak??:O
225. pp (válaszként erre: 213. - 278c85ecf4)
2007. júl. 19. 18:22

"És gondolom erre is ugyan azok vonatkoznak, mint a többi piercingre? No szoli, nap, stb, stb.? "


Ilyen egy testékszerre sem vonatkozik! Szolitól meg naptól semmi baja nem lesz, csak jót tesz neki.

224. pp (válaszként erre: 208. - Gota)
2007. júl. 19. 18:20
Amugy belegondoltál, hog yakkor semmi értelme egy fórumnak? Mert ha valakinek más a véleménye, akkor itt már mindenki csak privizni akar más topicokban is. Itt mindenki ennyire érzékeny?
2007. júl. 19. 17:12

Én 14 éves koromban kilyukasztattam a fülem.Felül a porcot. Aztán egy év múlva meg a hallójárat előtt azt a kis hároszgög alakú porcot. NEm volt egyik se vészes. Sajnos a második nincs már meg. Egyszer éjjel kitépődött. De érdekes, mert nem is fájt,még csak fel se ébredtem rá. Reggel vettem észre, hogy nincs meg.

A megmarad piercinggel nincs semmi baj. Már több, mint 10 éve megvan.

222. gota
2007. júl. 19. 15:38

Csajok, csajok! :)

Ezt akarta elérni! Ezért írtam a privis megoldást... Végülis egy ilyennek semmi köze hozzá... Nem lehetne csak 1-2 topicról letiltani? Én nem vagyok az ilyen likvidálások híve. :D

De azért ez már tényleg minden határon túl megy. Csak az a baj, hogy reggelre telenyomja majd megint butaságokkal, hogy reagáljon mindenre...

221. mothertiger (válaszként erre: 219. - 278c85ecf4)
2007. júl. 19. 15:02

Na, akkor egy orrpiercing rendel!:D

Hadd hulljon az a haj!XD

220. mothertiger (válaszként erre: 202. - Druida)
2007. júl. 19. 14:59

A s.ggem meg a szádon férne el szüretkor, kedvesem. Meg amekkora arcod van, itt mindenki s.gge elférne a szádon... Szállj le rólam, de minél hamarabb.


Mástól meg elnézést kérek ezért a szövegért. Csak nem tűröm az ilyen beszólást. Asszem nincs joga abba beleugatni, hogy hol fér el az izém, vagy hol nem...

2007. júl. 19. 14:58

Hát, kedves Mothertigerem!:)

Statisztikailag kimutatott, és laboratóriumi kísérletekkel alátámasztott, hogy én sz.rom le az ilyen véleményeket!:DDD

Amúgy szerintem nekem jól állna a kopaszság!:DD

2007. júl. 19. 11:43

Gota, nehogy már.

Likvidáltassuk rosszindulatú tagunkat, aki itt és máshol is csak becsmérel, és okoskodik, rontva minden egyes topik hangulatát, ahol csak megjelenik!


Kedves Hoxa!

Megtennéd, hogy figyelmezteted és/vagy eltávolítod közülünk?

Nagyon hálásak lennénk! Előre is köszönjük!

Üdvözlettel és tisztelettel minden druidával elégedetlenkedő nevében: mothertiger

2007. júl. 19. 11:40
Ja, és készülj fel, hogy a hajad is ki fog hullani, és úgy tűnik, hogy a fogaid is veszélyben lesznek, DE MINDEZ STATISZTIKAILAG, ORVOSILAG, KILINIKAILAG, ÉS HÓKUSZPÓKUSZILAG BIZONYÍTOTT, tehát te csak várd ki, hogy mi lesz még, és gazdagítsd a statisztikát, bébi.XD
216. gota
2007. júl. 19. 11:39
Csajok, komolyan, szerintem vezessük be a pivizést! Már nagyon unom ezt a rengeteg baromságot! De tényleg!
2007. júl. 19. 11:37

Na, majd mindjárt jön a szakvélemény, miszerint az orrpiercingtől karfiol nagyságúra duzzad a nyaki nyirokcsomód, kedves Gyömöszke, nem lehet majd kisbabád, és kb. 2-3 év múlva rosszindulatú agydaganat fog megtámadni, ami ellen semmi esélyed nem lesz...:DDD

És mindezt az a csúnya-csúnya orrpiercing okozza majd, statisztikailag kimutatottan!:DDDDDDD

214. gota (válaszként erre: 213. - 278c85ecf4)
2007. júl. 19. 11:31
Őszintén szólva én előrelátóan tavasszal csináltattam. A strandolás (fürcsi+ nap) biztosan nem tesz jót neki...
213. 278c85ecf4 (válaszként erre: 212. - Gota)
2007. júl. 19. 11:22

Hmm! És gondolom erre is ugyan azok vonatkoznak, mint a többi piercingre? No szoli, nap, stb, stb.?

Erősen gondolkodom rajta! Csak ugye nyár van sunshine, meg minden...nyaralások...

212. gota (válaszként erre: 211. - 278c85ecf4)
2007. júl. 19. 11:16
Nekem szinte azonnal... Ha jóll emlékszem, nem is sebesedd ki, csak egy iciri-picirit. Viszont mikor szúrták, öntudatlanul egy csepp könny abból az oldali szememből legördült az arcomon. :) Akik azon az oldalon álltak, azt hitték, sírok. :)
2007. júl. 19. 11:15
Lányok! Az orrpiercing mennyi idő alatt gyógyul be/meg(vagy hogy írjam?)?
2007. júl. 19. 10:44
Figyelemre sem méltó, Ancika. Nem kell ráfigyelni!
209. Ancika (válaszként erre: 201. - Druida)
2007. júl. 19. 08:28

tisztába vagyok vele!

bocs hogy beledumáltam!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook