Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amit a piercingről tudni kell fórum

Amit a piercingről tudni kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a piercingről tudni kell

148. reni79
2007. máj. 30. 11:55
A köldök piercingemet nagyon elszúrták mert ferdén lötte be a pasi és némelyik piercing olyan hülyén áll!:-(
147. f124753f33 (válaszként erre: 146. - F72d419d5f)
2007. máj. 30. 11:53
Semmiképp ne engedjétek, nagyon komoly következményei lehetnek!
2007. máj. 30. 11:52
begyulladt neki ,a füle is fáj ...ráadásul most kitalálta hogy nyelvpirszinget csináltat.Hiába mondjuk neki hogy ha a füle is fáj és még a köldöke is begyulladt akkor nem szabadna,de ezt egy 16 éves nem fogja megérteni
2007. máj. 30. 11:49
:( nekem ugyan nem nőtt ki semmi, de a két szúrás helye ugyanúgy ott van :(
144. f72d419d5f (válaszként erre: 137. - F124753f33)
2007. máj. 30. 11:47
Szia a lányomnak is ki kellett venni ,mert egy göb nött neki ,ez kb két hónapja volt,de még halványan még mindig látszik
143. kszisz (válaszként erre: 140. - Pp)
2007. máj. 30. 11:46

akkor nem kellett sokat várnod :)

Én meg csak a saját tapasztalotamt írtam le :)

142. kszisz (válaszként erre: 137. - F124753f33)
2007. máj. 30. 11:45
Ez jó kérdés, én is kíváncsi lennék a válaszra, az enyém helye is megvan ugyanúgy.
2007. máj. 30. 11:42
Ha valaki esetleg válaszolna a 136. kérdésemre, megköszönném!
140. pp (válaszként erre: 138. - Kszisz)
2007. máj. 30. 11:41

Vártam az ilyen hozzászólást :)

A tünetmentességet és a gyógyult állapotot ne keverjük már össze!

Az, hogy mi gyógyul nehezen, az meg nem hit kérdése, és amit írtam, az nem vélemény volt.


Ahogy azt írtam nem azzal van a gond, hogy egy szalon hivatalos, vagy nem, hanem hogy értenek e hozzá.

139. pp (válaszként erre: 135. - Tinendo)
2007. máj. 30. 11:34

Az allergia megjelenhet később is, akár évek múlva, addig csak irritálja a bőrt.

Cserélje ki az ékszert más "orvosi fém"-re, ami tisztább. Ugynais az "orvosi fém", az nem egy anyag, hanem 1000 féle anyag gyűjtőneve. Más, mondjuk a nikkeltartalmuk, korrózióállóságuk, stb.

Legjobb ha titaniumra cseréli, azzal nem lehet sok gond.

Persze ehhez az kell, hogy olyan helyen vegyen az ember ékszert, ahol lehet is tudni, hgy mit adnak:)

138. kszisz
2007. máj. 30. 11:33
Nem hinném, h a köldök piercing gyógyul a legnehezebben. Nekem is volt, semmi bajom nem volt vele, az elején néhányszor betadine-nel fertőtlenítettem, később sebbenzinnel. Néhány hét múlva már abszolút semmi gond nem volt vele, talán kétszer gyulladt be, mikor kicseréltem és másikat tettem be. És az enyém sem hivatalos szalonban lett betéve, mindemellett steril volt minden. És nem is bántam meg, én nagyon szerettem. Most is csak azért vettem ki mivel babát várok és úgy éreztem már nem odavaló.
2007. máj. 30. 11:31
Én kb. egy hónapja kiszedtem a köldök piercingemet, de még mindig látszik a helye. Vajon eltűnik valaha?
136. pp (válaszként erre: 132. - Antata1)
2007. máj. 30. 11:21

Szia, alkohol az egyik legroszabb, amit csinálhatsz a pirszinggel, de tök felesleges leírni akárhányszor, hisz ugysem olvasod el, már itt is le volt írva. És attól, hogy sok hozzánemértő "pirszer" ajánlja, attól még nem változik meg a hatása. Ez azokat is minősíti, akik mindenféle fusi meg plázaszalonokban szúratnak, aztán még be is tartják a hülye kezelési útmutatójukat. Persze ha utánanéznének egy percet a neten (ami igazán nem nagy meló ha az ember a testén akar beavatkozást végezni) akkor világossá válna, hogy nagyon sok hülyeséget mondanak a "szalonokban". Sőt a munkájuk is ehhez igazodik :(

De amikor minden csajnak köldökpirszing kell, és ugye ők a plázákba csináltatják valami számomra érthetetlen okból, akkor érthető, hogy sokan ezt kihasználják, aztán miután kifizetted a pénzt (ami többszöröse egy rendes szalon árának) akkor meg már hol érdekli őket, hogy aztán kirohad belőled...


Amúgy a köldökpírszing gyógyul a leglassabban készülj fel rá. A teljes gyógyulás akár egy év is lehet. És eközben többször begyulladhat, ha szúrás után gyullad be, az meg teljesen természetes egy pirszingnél, hiszen belenyomtál egy idegen anyagot a szervezetedbe, ami ellen tiltakozik.

A betadine jó, de nem kell agyonkezelni vele.

A legjobb a kamilla, meg a tengeri sós oldat. Persze nem kell egyszerre 6 dologgal kezelni, mondván valamelyik csak használ...

135. tinendo (válaszként erre: 131. - Opál)
2007. máj. 30. 07:04

De a piercing betevése után több évvel jelenne meg az allergia?

Mivel lehet kezelni?

A barátnőm tiszta ideg. :(

134. f124753f33 (válaszként erre: 132. - Antata1)
2007. máj. 29. 18:36

Szia!

Én is 25 évesen rakattam be magamnak a köldök piercingemet! :)

Amúgy Betadine tuti jó, víztől óvni kell.

Mára már kivettem, de nem mintha bármi gond lett volna, egyszerűen csak ráuntam, meg nekem már zavaró volt, beakad stb.

133. 4716605536 (válaszként erre: 132. - Antata1)
2007. máj. 29. 18:05
szia, a betadine tényleg jó, amikor az én szemöldök piercingem volt begyulladva, az alkohol semmit nem ért, de a betadine 1-2 nap alatt rendbe hozta
132. antata1
2007. máj. 29. 17:59

Sziasztok!


Ki hinné, lenne egy kérdésem, amivel kapcsolatban várom a tapasztalataitokat.


Egy hete csináltattam köldök piercinget (mellesleg 25évesen) és 3-4napig nem volt baj vele. Szép tiszta volt, de tegnap óta picit begyulladt (kb. fél cm sugarú körben) be is pirosodott.


Észrevettem, hogy az alkohol még érzékenyebbé teszi a bőröm, de a szalonban nekem az alkoholhoz ragaszkodtak és víz sem érheti(fürdéskor sem).


Sok helyen olastam, hogy betadine is jó fertőtlenítésre. Véleményetek?


köszönöm alőre is!

131. opál (válaszként erre: 130. - Tinendo)
2007. máj. 29. 08:49
Okozhat az orvosi fém is problémákat,pláne ha akkor derül ki,hogy esetleg allergiás vagy a fémre!!:-(
130. tinendo
2007. máj. 27. 17:31

Sziasztok!

Nekem az a kérdésem lenne, hogy egy piercing okozhat bőrkiütést?

Ha igen, mivel lehet kezelni?

Orvosi fém piercingről van szó, az elvileg nem okozhat semmi gondot, nem?

129. druida (válaszként erre: 126. - Pp)
2007. ápr. 7. 02:50

Van olyan ember is, akinek diploma nélkül nem ember az ember. Az én szemléletmódomban egy bizonyos időmennyiséget jelez, amit egyfajta oktatási intézményben eltölt valaki. Mást nem. Más számára esetleg mást is mondhat, de majd közelítjük egymáshoz az álláspontjainkat.


Az adatok kutatásokból származnak. Nem áltudományosak, legfeljebb a hivatalos tudomány hivatalosan nem kutatja ezeket a témákat Magyarországon. Abban valóban igazad van, hogy kimásolom őket. Az összegző jelentésekből. De csak azokat, amelyek egy jelenség mértékét jelzik. Ezért sincs forrásmegjelölés. A többit fejből írom. A hét szakterületem közül ez az egyik. A testbe és a tesre rendszeresen és hosszabb időre épített/helyezett dolgok hatása a testi folyamatokra. Kb. ez az összefoglaló neve.


Biogyógyászat. Érdekes kifejezés. Még nem hallottam, de tetszik. Engedelmeddel használni fogom alkalomadtán. De van másfajta gyógyászat is, amihez egy kicsit értek... Talán.


Az összevisszaság talán abból adódhat, hogy az adatok és a hozzájuk tartozó szöveg nagy részét tényleg átugrom. Mert egyrészt sok benne a szakszöveg, másrészt pedig az rész nem nyilvános egyelőre. De amit leírok, azt igyekszem érthetően tenni.


Majd igyekszem odafigyelni, köszönöm jelzésedet.

128. druida (válaszként erre: 127. - Cukilany)
2007. ápr. 7. 02:37

Ritkán szoktam önmagammal vitába keveredni :)

Nem járok ékszerboltba így nem ismerem az ottani helyzeteket. Ezért is jelöltem meg az információ forrását. Azt sem mondtam, hogy nem annak tekintik. De igazán egyedit nem nagyon rendelnek. Ami náluk kapható, azt ők is a nagykereskedőtől szerzik be. Leginkább a távol-keletiektől. Mert ma már náluk lehet kapni a legolcsóbban, hiszen ott gyártják őket. Ebből kitalálhatod a minőségét.

Az ékszerészek nem csak fülbevalóval foglalkoznak. Nagyon sok nemesfémből készült tárgy kapható náluk. A piercing nincs köztük olyan számban, mint amennyit látni úton-útfélen. Legfeljebb néhány darab. A fő bevételi forrásuk amúgy is más. Ez van. Az információk továbbra is az előbb említett ékszerészektől származnak.


Még nem működik az új hely. Átépítés alatt áll. Pillanatnyilag 3 intézményben dolgozom. A "nálunk" az egy más rendszert jelent. A teljes és igazi segítségre nyitott csapatot, akik elkötelezték magukat, hogy esküjüknek megfelelően teljesítik azt amit vállaltak. Egyelőre kevesen vagyunk, mindössze 85-en. Biztosan te is hallottál már az egészségügyi reformról. Mi továbblépünk, mielőtt olyan kollégákkal leszünk körülvéve, akik átpuskázták a tanulóéveket és a betegségeket csak könyvből ismerik fel. Esetleg tippelnek rájuk.


Cikket - tudomásom szerint - egyet sem írtam ezen a fórumon. Mivel meglehetősen kevesen kutatják a piercing hatásainak témakörét Magyarországon, így legfeljebb hozzánk jöhetsz, ha hiteles szakvéleményt akarsz ebben a témában...


Kizárólag tapasztalatokról írtam a legtöbb esetben (némelyikben esetleg véleménynek is hangot adtam). Mégpedig olyan tapasztalatokról, amelyeket a legtöbb ember nem ismerhet meg. Eleve kevesen olvasnak egészségügyi szakcikkeket, külföldi lapokból pedig még kevesebben. A legtöbb hozzászólásom egészség témakörben történt. (Na jó, írtam egyet a "Kedvenc idézetek" topicba is.) Mert abban valamennyire járatos vagyok. A piercing egészségügyi vonatkozásait is ismerem. Valamennyire... Mivel a divatjelenség erős egsézségügyi hatással bír. Közel olyan erőssel, mint a tetkó és a télen is hordott haspóló. És van még néhány divatdolog, aminek nagyon erős egészségügyi kihatási vannak. Csak kevés közöttük a pozitív hatású. Pillanatnyilag egy sem.

A kutatások eredményeiről pedig szinte soha nem lehet olvasni sehol, legfeljebb akkor ha valamelyik gyógyszergyártó érdekeit sérti és egy másik fel tudja használni a szerének reklámozásához.

Tehát: én nem "g o n d o l o m", hogy a témával kapcsolatban valami úgy lehet, ahogy a divatkövetők gondolják. Itt napi tapasztalatok és pontos megfigyelések vannak (mondhatnám: hivatalosak). Azt is leírtam már, hogy a kutatói levelezőlistákon is nagyon sok megrősítést kaptunk erre vonatkozóan.

Visszanézve az általam közölteket, semmi szakszöveg nincsen bennük. Még csak idegen szavakat sem használtam. Ha valóban szakszöveget használtam volna (latin), akkor azért jogosan reklamálhatnál. De hétköznapi, általánosan használt magyar nyelven írtam mindahányat.

Ha szakcikket akarsz olvasni a piercing témakörében, akkor ott a New England Journal of Medicine (angol), a Vaccine (olasz), a Meddesz el Döküm (török) vagy a Lai Tchin (kínai, mandarin). Például. Ezekben az utóbbi 5 évben több mint 800 cikk jelent meg a piercing hatásáról. (Némelyik szakkifejezéseit én is csak szótárral értettem meg.) Ennél naprakészebb infóval tényleg nem rendelkezem. Mivel a kutatások/megfigyelések eredményeit negyedévenként összesítik. De nekem az is elég talán. A 2007 januári adatok voltak a legutóbbiak, amiket megkaptam. Neked vannak ilyen információforrásaid? Esetleg frissebbek? Örülnék nekik. Nem baj, ha szaknyelven vagy idegen nyelven vannak, valahogy megbirkózom velük.


Tehát nekem nem volt és lelenleg sincs ilyen testékszerrel közvetlen tapasztalatom. Az általam eddig leírtak ismeretében azt is biztosan állíthatom, hogy nem is lesz ilyen a testembe építve. Bőven elég az, amit a napi munkám alatt erről tapasztalok. Még egy kicsit sok is.


Valóban nem sokan lennének kíváncsiak idézett szakszövegekre, de olyat nem is olvashattál tőlem. Igényt viszont többen is jeleztek rájuk.


Nem akarok én senkit sem lebeszélni. Egy jelenségről írok amit a topic címében jelzett annak indítója. Zárójelben ott van az a szöveg, amihez teljesen hozzátartoznak az általam leírtak. Egyébként pedig mindeki azt tesz magával, a testével amit akar. De utána kéretik nem csodálkozni. Akár ismertek előtte a tények, akár nem. Már a tavalyi év végén átléptük az 200-as határt, ami azt jelenti, hogy jelenleg több mint 200 betegségnek nevezett jelenség létrejöttében 50 %-ban a piercing beépítése jelentős szerepet játszik. (Az 50 %-os határ átlépése a hivatalos tudomány által megkövetelt jellemző bármely kutatásban. Ez az "egyértelmű" határ, ami után kétség nem férhet valamely dolog vagy megállapítás tényként való kezeléséhez. Tehát a tudomány szerint: tény.)


Az általad "rezgéses baromságnak" nevezett jelenség Guglielmo Marconi (1874-1937) óta eléggé közismert az elektrotechnikában, közelebbről a rádiótechnikában. Ő 1901-ben már nyilvánosságra hozta ezen jelenségeket a szikratávíróval együtt. Később fizikai Nobel-díjat is kapott, 1909-ben. Az ő munkája is hozzájárult, hogy a "rezgéses baromságot" alaposan ismerjük. De volt néhány elődje is. Tehát nem tegnap fedezték fel. 1920-tól már elindult a rádiós műsorszórás is. A jelenlegi vagy a volt fizika tanárod segít ebben eligazodni. Ő talán tényleg cukifiú... (Én meg figyeltem fizika órán.)


Ha valami elfertőződik, akkor annak nem csak egy oka van. Az nem csak egy testi rendszer működési hibáját jelzi. A vadhúst egyszerűen levágják. (Itt a sebészeten most 83 000 Ft a tarifája a hasonló beavatkozásoknak. A TB nem téríti.) Persze miután levágták, ugyanott vagy másutt majd más formában jelenik meg. Mert a létrejöttének okát nem szüntette meg a sebészeti beavatkozás. De más lehetőség nincs. Esetleg a torzult testrészzel élés maradt még. De sokan kényesek erre. Ezért le/kivágatják. Heti 1 ilyen műtétjük van átlagban a sebészeknek intézményenként. A magánklinikákat nem ismerem ebből a szempontból.

A "rezgéses baromsággal" pedig ezerszeresére vagy akár milliószorosára lehet fokozni a hibát. És mint mondtam: hibajavítás nem lehetséges. És nem is várható.


Szerintem pedig nem. Remélem a mostani hét végi ügyelet eseménytelen lesz, és akkor tovább kereshetem az alkalmat, hogy érdekes és valóban értékes embereket ismerjek meg.

127. cukilany (válaszként erre: 125. - Druida)
2007. ápr. 7. 00:58

Eléggé ellentmondtál saját magadnak, ráadásul itt mutatkozik meg h nem rendelkezel elég naprakész infoval. Én nem tudom hány fajta ékszer van, de most már nincs olyan ékszerbolt ahol ne kapnék piercinget, mivel valszeg elég keresett azok is elkezdték gyártani, akik eddig csak fülbevalóval foglalkoztak és fordítva, mivel ugyanolyan ékszernek tekintik, mint fülbevaló.


Én inkább azt veszem észre, hogy a saját klinikát, intézetet vagy mittom én mit hirdetsz itt, minden fórumban az jön fel h "nálunk" és benyomsz valami cikket, vagy szakszöveget. Nem azért vagyunk itt, ha szakvéleményre vagyok kiváncsi, akkor elmegyek egy szakemberhez, itt a fórumon más emberek tapasztalatára, véleményére vagyok kiváncsi, arra hogy azok akinek van/volt ilyan ékszere mit gondol a témáról. Neked van ilyen tapasztalatod? Akkor viszont nem hiszem h bárki is kiváncsi lenne az idézett szakszövegekre, legalábbis eddig nem sokat jelezték az igényüket.

Ha beleolvastál akkor emlékszel miből indult a beszélgetés, télleg azt hiszed h ezzel a rezgéses baromsággal le tudsz beszélni egy 15 éves lányt, hogy ne lyukassza ki a száját? Amikor az sem ilyeszti el h elfertőződhet és akár vadhús is nőhet oda? Sztem csak szeretsz okoskodni és keresel a megfelelő alkalmat erre.

126. pp
2007. ápr. 6. 22:30

"Tehát nem a diplomák száma a döntő"


Egyetértek. De ha szerinted is így van, akkor miért dobálózol vele olyan előszeretettel?


Mi ez a sok áltudományos adathalmaz? Az a baj, hogy olyan, mintha kimásolnád egy könyvből, de fingod nincs miről van szó. Persze nem kétlem, hogy értesz a biogyógyászat egy részéhez, de sok oylan mondat van itt, ami számomra hiteltelenné teszi a többi írásod is.

Ha valamihez értesz, akkor ne rontsd el azzal, hogy más témában össze vissza beszélsz.

125. druida (válaszként erre: 124. - Cukilany)
2007. ápr. 6. 18:29

Hát... az orvosi irodalom szerint (nem sok van róla) más anyagokat használnak fülbevalóként, mint a piercingek esetében. Az esettanulmányok egyértelműen azonosítják a különböző fémeket amikből a különböző ékszerek készülnek.

Az ékszerészek szakmai könyvei is meghatározzák, hogy melyik ékszert miből kell készíteni. Az újabb kiadások (2005) már szólnak a testékszerekről is. (Három ékszerészfeleség van a csapatban. Egyikük tanít is. Tőlük származik az információ.) De nagyon kevesen vásárolnak ilyet ékszerésztől. (Ezt is ők mondták.)

A fémipar nem ismer olyat, hogy "orvosi fém". Sima acél az, amit az orvosi műszereknek is nevezett fémipari termékek esetén használnak (ezt még én is tanultam), a felületkezelési eljárás némileg speciális, pontosabban ritkábban alkalmazott felületi homogenítást követel meg. Az ún. "orvosi műszergyárak" vannak erre berendezkedve.

A bizsu-ipar igyekszik mindig a legolcsóbb anyagot használni. Arról híres is. Egy kollágámnak van ebben az iparágban érdekelt ismerőse (az öccse, gyártó, piercinget is gyárt). A tőle kapott adatok alapján elektrolitikus eljárással felületkezelt 650 kg/cm2 szakítószilárdságú acélból (ez a leggyengébb acél) készítik a fém testékszereket pneumatikus présgéppel. A bennük lévő kövek a legritkább esetben drágakövek. (Azt csak ékszerész tesz bele külön kérésre.) Kb. 3 %-ban alkalmaznak féldrágakőnek nevezett ásványokat. Általában kalcedon-változatokat használnak. Nagyon sok féle színű létezik belőlük és nagy részük jól csiszolható akár a legegyszerűbb módszerrel is.

A szilkonból készültnek nevezett piercing pedig polikarbonátból készül. Ez nem a legolcsóbb műanyag, viszont megfelelő vastagságban golyóálló. A színezése viszont nagyon olcsó. Van már többféle is, ami színváltó. (Azt nem tudom, hogy nálunk kapható-e ez a fajta - de láttam már viselni. Ő külfödre gyártja őket. De már nem sokáig, mert a kínai gyártók már lefedték a piac 90 %-át ebben a témakörben is. Ők pedig általában nem a minőségről híresek.)

A fülbe helyezett is rezeg. A hatása is pontosan mérhető. És ismert is. Nagyban függ az alakjától. A kör alakúval nagyon komoly egészségminőség-javító hatást lehet elérni, ha pontosan a megfelelő helyre helyezik és a szükséges ideig - de nem tovább - tartják ott.


A módszer valóban ugyanaz, csak az előkészítés és a higiénia egészen más. No és az ára is.


Valóban hordtak testékszereket, de nagyon kevesen. A köldökben, a nyelvben, az orrban és a nemi szervek táján azonban nem. És régen az anyaguk is más volt. Ez a piercingesdi néhány éve jött divatba.

A különféle kultúrkörökben az alábbi okokból hordtak testbe szúrt fém, fa (vagy valamely növényi részből készült), kő, csont vagy porcelán tárgyat:

- papi hivatás esetén, a cölibátushoz hasonló fogadalomtétel után vagy a járványos betegeket ápolók;

- szolgaság miatt (ezt később a rabszolgaság intézményében felváltotta a billog - a Római Birodalomban viszont a nőknél nem volt billogozás csak nagyon rövid ideig);

- testi örömöket (jórészt szexuális tekintetben) szakmaszerűen nyújtók;

- kiátkozottak, kiközösítettek.


A kort, munkakört és a rangot másként jelezték. Számtalan módszer volt rá. Minden kultúrában.

Az eszkimóknál és más, a bolygónk mágneses sarkainak közelében élő népeknél a mai napig kifejezetten tiltott bármiféle fém tartós beszúrása a testbe. (Más okból pedig nem szoktak szúrni, legfeljebb a kocsmában.) Az etnográfusok szerint a nagyon erős elektromágneses sugárzás miatt. Két kultúrantropológus szakértőnk is van, tőlük kérdeztem meg ezek közül azt, amit nem tudtam pontosan. Ők pedig a kollégáikat. (Ez összesen 25 ember, több mint 40 szakirányú diplomával.)

A karika és a piercing két külön dolog. Próbálj meg rádióadást fogni széles frekvenciatartományban kör alakú antennával. Nem lehet. Csak szűk tartományban. (Abban viszont nagyon jól.) Az egyenessel és a kicsit görbével minden további nélkül. Viszont a parabola (gömbszelet) jellegű nagyon jó erősítést tesz lehetővé. A piercingen megtalálható az egyeneshez hasonló elem, és némelyiken parabolatölcsérhez hasonló elem is.

Hetente többen is megfordulnak a klinikánkon különféle betegségnek nevezett testi jelenségek miatt. A piercinget viselőkön csak nagyon kis mértékben és nagyon korlátozottan tudunk segíteni. Az azonos paraméterekkel és nagyon hasonló problémákkal jelentkezőkön pedig - akiknek nincs piercingjük (és/vagy tetkójuk) -, kivétel nélkül mindegyiken. Rövid idő alatt, és teljes mértékben. Szerinted miért van ez így?

Több orvoslási rendszerben működő orvos is megfigyelte már ezt a jelenséget. Rajtunk kívül nem sokan dokumentálják.

(Az akciócsoportban nálunk valamivel több, mint 180 diploma van. Tehát a tudományos megközelítést sem nélkülözzük. ((Még akkor sem, ha némely diploma annyit sem ér, mint a papír amire írták.)) Tehát nem a diplomák száma a döntő, leginkább talán az, hogy akin tudunk segíteni, ő milyen egyértelműen azonosítható paraméterekben különbözik azoktól, akiken nem tudunk segíteni. Ha minden más paraméter lényegében megegyezik.) Bármennyire is sajnáljuk, az a helyzet.

Egy kollégám mondása talán nem tűnik sértőnek: "A Természet mindenható. De az emberi butasággal ő sem megy semmire." Saját találmánya, tehát nem biztos, hogy általános érvényű.

124. cukilany (válaszként erre: 120. - Druida)
2007. ápr. 6. 17:10

Ezt nem mondod komolyan h fülbevaló bármiben is különbözik a piercingtól! Bármelyik irodalmat előveszed egy lapon említik őket, csak míg fülbevaló már évek óta teljesen elfogadottnak tekintik, addig más testékszer csak az utóbbi években terjed el. Egyébként meg anyaga sem különbözik semmiben, ugyanazt az orvosi fémet rakhatsz a füledbe és ezüstöt vagy aranyat mondjuk köldökbe. Nem a rezgésekkel volt bajod, szal orrba helyezett ékszer rezeg, de a fülben nem. Érdekes!

Hát nemtom hány ember orvosnál lyukasztja ki a fülét, és a felhelyezési módszere is ugyanaz.


Egyébként régebben azért hordtak testékszereket hogy fontos információkat közvetítetsék a viselõjük közösségben betöltött szerepérõl, munkájáról, koráról és rangjáról pl, bár ez a nép szokásaitól függött elsősorban, mivel voltak olyan népek is ahol nőknek szájba raktaak karikát amire súlyt helyeztek el, hogy idővel elcsúfítsa a viselőjét és hódításkor ne bántsák azokat a nőket.

123. druida (válaszként erre: 122. - 5464505f6a)
2007. ápr. 6. 16:42

Csak a főbb dolgokat érdemes egészségi hasznosság szempontjából megfigyelni. A többi jön magától.

Egy időben valóban használták már. Tudod mire?

2007. ápr. 6. 13:41

Nem élhetünk úgy,h állandóan azt nézzük,mi mennyire egészséges,vagy káros!

Piercing meg nem újkeletü dolog-mégha most nagy divat is.Jó pár száz éve is használták már.

121. druida (válaszként erre: 118. - Gota)
2007. ápr. 6. 12:42

Jó mulatást! A vidámság gyógyhatású.


Ha mindazt megtapasztaltad volna, amit mi napi szinten tapasztalaunk, akkor a stílusod kicsit karcosabb lenne.


Szívesen, máskor is.

120. druida (válaszként erre: 119. - Cukilany)
2007. ápr. 6. 12:30

Attól függ, hogy milyen anyagból van a fülbevaló és hová van helyezve. A füleken közel kétszáz akupunktúrás pont van. Ez köztudott, tehát az okoskodás és az információhiány inkább a te részedről tapasztalható. Csupán egy reflexológiai atlaszt kell megtekinteni. A legtöbb könyvtárban és a legtöbb könyvesboltban megtalálható. A megtekintés ingyenes.

De jelen esetben a piercingekről van szó. Amelyek nem azonosak a fülbevalókkal. Sem helyileg, sem anyagukban, sem felhelyezési módszerükben. Nagyon nagy a különbség közöttük. Nem véletlenül kérnek meg egyre több alkalommal sebészt arra, hogy előkészítsék a helyüket. (A piercingek esetében is így tesznek a profik.) Valószínűleg a sebészek ismeretanyaga jóval bővebb az emberi testről, mint egy kozmetikusé vagy egy szakképzetlen vállalkozóé. Akik olcsón dolgoznak. A szolgáltatási szint is ennek megfelelő. Némely esetben az eredmény is.

De hogy fokozzam a kínjaidat, megjegyzem: a tetoválásoknak is nagyon pontosan ismert testi és lelki hatásai vannak. (Pozitívak és nem annyira azok.) De ezeket a tetoválók tízezrei közül csak néhány százan ismerik. Ők sem Európában élnek többségükben.

Jézus azt állította: "Akinek füle van hallásra, ő meghallja az igét." És megint igaza van!

119. cukilany (válaszként erre: 118. - Gota)
2007. ápr. 6. 10:00
Asszem én is befejeztem, bele sem olvasom a hozzászólásaiba, mert okoskodáson kívün más nem nagyon tesz. Ezek szerint monden nő akinek fülbevalója van meddőséggel van fenyegetve és minden mással, hisz fülbevaló és piercing semmiben sem különbözik egymástól!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook