Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 10 DOLOG-amit a kávéról tudni kell fórum

10 DOLOG-amit a kávéról tudni kell (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2010. nov. 4. 19:46
Én az alacsony vérnyomás, és az íze miatt iszom.Szeretem.:)
2009. nov. 18. 17:34

Én azért iszom kávét: mert MEGÉRDEMLEM:))

Én kávéfüggő vagyok.Nem tudok és nem is akarok lemondani róla:)

16. Alexx
2009. jan. 11. 04:03
Inkább teázom.
15. winny
2008. nov. 11. 18:05

Sziasztok!

Kávé üzemmódra vagyok állítva:)))

Csak így működök:DDD

2008. okt. 22. 04:42
Csak reggel iszom kávét, hogy koordináltabb legyen az ébredésem.
2008. máj. 26. 13:41

Sajna a cikkről lemaradtam, de én szeretem a kávét. Éppen most ittam meg egyet. :)

Nekem a Lavazza a kedvencem. Alacsony a vérnyomásom, úgyhogy bátran ihatom.

2008. máj. 26. 10:38
Ugye avval mindenki tisztában van,hogy a legüdítőbb a kávé lefőzéstől számított 10percig élvezhető utánna már el megy az ereje és már csak a megszokásnak élve lehet meginni a feketét.Kikeverős kávék amik finomak is és még meg is fizethetők,Pl.Corso Verona,Black Coffe Extra,Special.
2008. febr. 1. 22:22
Mindenesetre az én kedvenceim között is szerepel. Fö két márka nállam: Lavazza, Segafreedo.
2007. dec. 6. 12:10
Mostanában túlzásokba estem kávéval, kezdek úgy viselkedni, mint emese a bankreklámból...:S Vkinek vmi ötlet, amivel pótolhatnám, de nem kell lemondani az ízről? Milyenek a koffeinmentes kávék?
9. Starfire (válaszként erre: 2. - Badonyimariaeva)
2007. dec. 4. 19:01
AZÉRT VALAKI VELEM IS TÖRŐDHETME!
2007. dec. 4. 18:43
Képzeljétek el valamejik szerdán a bathiány utcán történt egy baleset
2007. okt. 20. 23:48
En imadom! A "draga" segitett hozza,hogy leszokjak a cigirol... ugy ittam,mint a vizet,folyton kaveztam... de raszoktam a koffeinmentesre, napi ket koffeines utan ittam meg 3 menteset... mostansag napi kettot iszom koffeinest...:-(((
2007. okt. 20. 23:01
en nagyon szeretem!!! pici koromtol odaig voltam a illataert! habar nem ajanlott, az anyam megis folyton kavezott, amikor velem volt varandos. talan ezert szeretem annyira. viszont a gond az, hogy rosszul vagyok tole. ezert talan hetente egyszer kostolom meg. es ezt sajnalom. mivel igazan kedvelt ital a szamomra... talan magas a vernyomasom. reszketek tole.
2007. aug. 17. 22:23
Én most akarok leszokni róla eddig is csak egyett ittam.Úgy olvastam valahol,hogy savasítja a szervezetet,tehát nem jó.
2007. aug. 12. 07:29

Én sosem szerettem. Olyan keserű nekem.:)

Sütiben még valahogy elviselem, kapucsínót is sok cukorral és a jegeskávét is.

2007. aug. 12. 07:00
én se tudom enélkül elképzelni az életemet... :D szükséges ,,rossz,,
2007. aug. 5. 14:41

Ezeket eddig is tudtam,de nem tudok lemondani róla.

Egyszerűen ha reggel nem iszom meg a kávémat,nem térek észhez.Alapjáratban is pörgős vagyok,de muszáj kávét innom,mert alacsony a vérnyomásom.

2007. jan. 4. 07:31
A kávénövény örökzöld cserje, amelynek piros színű gyümölcshúsa csonthéjas termést és benne két magot rejt. Széles körben két faját – a Coffea arabicát és a C. robustát – termesztik. ... A magyar kávé szó az arab kahwa kifejezésre vezethető vissza. ... A kávébab számos szénhidrátot (pl. mintegy 8% répacukrot) tartalmaz. Továbbá aminosavakat, nikotinsavat, valamint alkaloidokat is találunk benne, amelyek közül a koffein a legismertebb. ...

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook