Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amit a piercingről tudni kell fórum

Amit a piercingről tudni kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a piercingről tudni kell

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
208. gota (válaszként erre: 192. - Mothertiger)
2007. júl. 19. 08:16

Lehet, h a piercinges fórumot a továbbiakban annak a 4-5 embernek, akiknek van piercingjük és tapasztalatot akarnak cserélni, priviben kéne nyomatni...

Ennyi hülyét egy rakáson...

207. gota (válaszként erre: 200. - Mókica)
2007. júl. 19. 08:14

Jaj, nehogy már magadra vedd a stílusát... Olyan nagyon el van szállíva magától, pedig gyerekszobája biztosan nem volt, mert az alapvető udvariassági normákat sem ismeri a kommunikációban...

Ezért ne kérj elnézést: te leírtad, amit jónak gondolsz, és kész!

206. MoncsiMama (válaszként erre: 203. - Druida)
2007. júl. 19. 04:40

csak egy kérdés és nem is huzom tovább a dolgot!


Te szoktál csinálni normális dolgokat?? -amiket az átlagos emberek- vagy mindenre van egy statisztikád,miszerint mit lehet és mit nem?!


Kiváncsi lennék,hogy hogyan teszed a napi dolgaidat.

Pl.Nyáron nem is mész strandra? mert károsak a napozoszerek??


Amit Mókica irt az viszont nagyon igaz és tényleg hatásos!!!

205. pp
2007. júl. 19. 03:41
Intim piercinget biztos, hogy csak sebésszel csináltatnék. Ott még én sem kockáztatnék.
204. Mókica (válaszként erre: 203. - Druida)
2007. júl. 19. 01:24

otthon voltam ápolónő;)...


De tényleg nem vitatkozom...biztos változnak az idők!;)

203. druida (válaszként erre: 200. - Mókica)
2007. júl. 19. 01:21
Helyes. Csakhogy Amerikában némileg másként mennek a dolgok, mint itt. Ott pl. 750 napozószerből 37 súlyosan mérgező 596-nál pedig nagy kockázattal jár a használatuk. Mifelénk 92 % mérgező vagy súlyos kockázattal jár a használata. Ez van...
202. druida (válaszként erre: 199. - 278c85ecf4)
2007. júl. 19. 01:17
Már miért ne? Teli van velük az Internet. Miért éppen az övé ne férne el...
201. druida (válaszként erre: 197. - Ancika)
2007. júl. 19. 01:14

Na, akkor most én gratulálok!

A kérdés amúgy Mothertiger-nek szólt.

200. Mókica (válaszként erre: 184. - Druida)
2007. júl. 19. 00:10

mikor ápolonő voltam akkor nyilt sebre (bele)használták..csak azért irtam le...nekem használt, ha begyullad kb ez 2 nap alatt helyrehozza!

Itt kinnt az amcsiban ez a legerterjedtebb fertőtleni....akiknél dogozom ..látom...minden háztartasban alap dolog....

de nem akarok én okoskodni, ez az ÉN tapasztalatom, csak segiteni próbáltam!!!

199. 278c85ecf4 (válaszként erre: 190. - Mothertiger)
2007. júl. 19. 00:09

Júúúúj!:) Csak megcsináltatod!?

Azt nem mondom, hogy képeket kérünk erről is!:DDD

198. Ancika (válaszként erre: 197. - Ancika)
2007. júl. 18. 23:59
hosszú szenvedés után...
197. Ancika (válaszként erre: 196. - Druida)
2007. júl. 18. 23:58
én igen, ki is vettem
196. druida (válaszként erre: 193. - Mothertiger)
2007. júl. 18. 23:52
Kipróbáltad?
195. druida (válaszként erre: 191. - Gota)
2007. júl. 18. 23:51

Miért éppen az ne lenne gáz? Bár azon a testtájon kevesebb gondot okoz mint másutt. Csupán a lányok könnyen vesznek fel különös szexuális irányultságot (nem a kellemesebb fajtákból), a fiúknál pedig vesekövet okozhat. 100-ból 67-nek - ez a statisztika. Már amennyit megfigyeltek, tehát nem pontos. (Valamivel magasabb a valódi számérték.) De a jelenség létezik.

A valóban minőségi piercingek komoly pénzbe kerülnek. Különösen intim testtájakra használtak. Csak kiegészítő képzésben részt vett ékszerésszel érdemes készíttetni, a pontos testi méretek levételével és szövettannal kombinálva. (A kiegészítő képzésen megtanulják a szövettani eredményt kiértékelni. A képzés 4 hónapig tart, Európában 2 orvosi egyetemen tartják. Általában két mérés elég a méretvételhez és egy a próbához.) Az ékszer (mert ez valóban az, nem egy vacak darabka fém) ára 6 számjegyű. Ami nem ilyen és nem így készítik, az pedig a szemét kategóriába tartozik. Az "orvosi fém" marhaságok pedig még a vicc kategóriát sem érik el. A beszúrást pedig minden esetben sebész végzi. Annak 40 000 körül van az ára. Viszont cserébe kb. 700 fajta egészségügyi problémát lehet elkerülni.

Ezt a műfajt továbbra sem a hétvégi tanmfolyamot végzett kontároknak találták ki. Akárcsak a tetoválást.

2007. júl. 18. 15:40
Na, ezért majd kapok hideget-meleget...!:D
2007. júl. 18. 15:38
A nyelvpiercing nem tetszik, de volt egy nyelvpiercinges barátom, és félelmetes, hogy mire volt képes...:DDD
2007. júl. 18. 15:37

Hát, szükségem is lenne egy kis plusz gerjedésre, mert gyakran olyan fáradt vagyok, hogy még gerjedni sincs erőm!:D

Hátha úton-útfélen ráugrok a zuramra, hehhe!:DDD

Biztos örülne neki!XD


De nem hiszed el, hogy mindenki ezt mondja, hogy még járkálás közben is kellemes érzést okoz! Az én barátnőm is ezt mondta (ő fogja szúrni, piercinges)! Neki is volt már kétszer, és azt mondta, hogy ki kellett vennie, mert olyan jó volt!:DDD

191. gota (válaszként erre: 190. - Mothertiger)
2007. júl. 18. 15:04

:)))

Intim piercing nem gáz? :)))

Na jó, nem kötözködés, ne hari...

Gratula!!!

Én csak azért nem csináltattam, mert az egyik barátnőmnek volt és állandóan begerjedt attól is, ha ment... Mondjuk állítása szerint ezért is csináltatta, de állandóan fel volt pörögve ezerrel, nem bírt magával! HiHiHi! :))) Sokat röhögtem rajta abban az időben! :)))

2007. júl. 18. 14:57

Lesz intimpiercingem!!!

Már megvette a zuram az ékszert!!!

Széééép!:DDD

189. druida (válaszként erre: 188. - Pp)
2007. júl. 18. 14:49

Hát éppen ez a lényeg, amit írsz: "Az ember legyen tisztában, hogy mit csinál és miért és hogy mi mennyit ér meg neki. A legtöbben ezt nem tudják. És nemcsak a testékszerről van szó."

Az a fakír, aki késeket/kardokat szurkál a testébe, nagyon magasan képzett több olyan szakmában is, ami a testirányítási rendszerek összefoglaló néven írható le. Aki viszont piercingeket szurkál másokba, ő nem tudja hogy mit csinál. (A megfigyelések és a teszek kivétel nélkül ezt mutatják. 430 tesztelés volt az elmúlt egy évben.) Akibe pedig szúrja, ő sem. Pedig az információk nagy része hozzáférhető, akár az Interneten is. (A maradék pedig könytárakban található, vagy szakfolyóiratokban - amik pedig a különböző könyvtárakban elérhetők.) Ha valaki holnaptól csak nyers formában elkészített ételeket akar enni, akkor az elvárható minimum, hogy tudja mit csinál. Az nem elég, ha megkérdez egy vegetáriánust ebben a témában - bár az sokat segít.

188. pp (válaszként erre: 186. - Druida)
2007. júl. 17. 14:18

Az a baj azzal, amit írsz, hogy akkor semmit sem csinálhatnék az életben:( Úgy meg nem akarok élni...

Az agyatlanul, gondolkodás nélkül cselekvőkről meg leírtam itt is meg máshol is a véleményem.

Az ember legyen tisztában, hogy mit csinál és miért és hogy mi mennyit ér meg neki. A legtöbben ezt nem tudják. És nemcsak a testékszerről van szó. Ennyi.

187. MoncsiMama (válaszként erre: 22. - F72d419d5f)
2007. júl. 16. 03:23

hello!

én egy évvel ezelőtt tetettem be egy piercinget a köldökömbe.Akkor vettünk hozzá a sráctol aki szurta egy oldatot amivel lehetett kezelni minden zuhi előtt, ,után.Na és melegen ajánlotta,hogy az oceánba mehetek vele.

Mindent ugy csináltam ahogy mondta.Egyszer aztán nekem is uilyen göb jelent meg a piercingem mellett,nagyon fájt és nem mult el magától.Nem volt neki jo hogy forgattam a köldökömben és már az oldat sem használt neki.Kivettem és most már jobb állapotban van ,viszont a baba miatt megnyult a bőröm és elég csunyácskán néz ki.

Szerintem sürgősen forduljatok orvoshoz!!!!

186. druida
2007. júl. 16. 02:43

Amint látom sokan még a saját tapasztalataiknak sem hisznek. A kutatások pedig nem érdeklik őket, hacsak nem lehet valami egetverő marhaságra használni az eredményüket. Nem baj, a végén majd így is vagy úgy is a pénztárhoz kell fáradni. Már ha bírja a pénztárcájuk. (Sebész 100 000-nél kezdődik, altatóorvos is kibír 30-40 000-ret.)


A Pitzburg által idézett példának több tanulsága is van. Egyrészt sem a piercingesek, sem a tetoválók nem jártasak a reflexológiában, legalábbis nem olyan szinten, mint az kívánatos volna. A példában szereplő egyénnek a szívcsakrájába (a nyelven is megtalálható - azonos a reflex-zónával) szúrták a piercinget (a nyelvbe általában oda szokták - nézd meg egy refl. atlaszban). Az összes problémát a szívizom gyengesége okozta, amelynek közvetett jele a vér extrozisztikus (tkp.: a tápanyagok szállítása) képességének csökkenése volt. Nagyon gyorsan túlterhelődött a szívizom a szúrás után (kb. 5-6 perc már elég ehhez) és onnantól pedig jöttek a bajok sorban. Neki még szerencséje volt, mert akinél lappangó fázis van, az akár évek múlva törhet csak ki. Akkor előfordulhat, mint ami néhány utánkövetéses betegünknél történt, hogy egyazon napon állt le a veséjük, a hasnyálmirigyük és a lépük. A szívük még kb. 40 órán át bírta. Az is csak az agy igényei miatt. Mindegyiküknek piercingje volt. Viszont már évek óta mindegyik kivette. Mindegyiknek van gyereke (a piercing beszúrása után születtek), és mindegyiknek van fejlődési rendellenessége. Ráadásul most már árva is. Tehetősek is voltak (nem vagyunk olcsók a szakmában), némelyikük piercingje közel 1 millióba került. Az alanyok 30 év alatti nők. Voltak.

A hasi sebek csak akkor gyógyulnak be "rendesen" ha sebész követte el őket. Ezért vesznek igénybe egyre többen sebészt a piercing betételéhez. Igaz, annak ára van, de legalább nyugodtak lehetnek. Egy darabig. Egy tetováló- vagy piercingszalonban soha nem lehet azt a higiéniát megteremteni, mint egy műtőben. Pedig egy sebészeti beavatkozáshoz (még a legkisebbhez is) az lenne a minimum.


Érdekes Pp hozzászólása. Tényleg tudni kell, hogy az ember mit csinál és mi lesz a következménye. Csak ha nagyon sok pénze van, akkor engedheti meg magának, hogy ne tudja. Mert akkor meg tudja fizetni azt, hogy más tudja helyette. Van itt ilyen, akinek ennyi pénze van?


A 16 éves lány anyukája pedig megnyugodhat: nem lesz sokáig gondja a lánya butaságaival. Sokba kerül manapság rendesen megszabadulni egy ragaszkodó jelenségtől (pl. allergia), nagyon sokba. Ha elfogy a pénz, akkor nincs tovább.

Az egészségügyet is teljesen pénzközpontúvá tették (sosem volt más, csak titkolni igyekeztek), tehát mindeki pontosan meg tudja mondani előre, hogy mi várható, ha valakinek bármi betegsége lenne. Ha már az újság is megírja hogy ide-oda szállítgatják a beteget amíg ki nem múlik (szívós beteg volt, a legtöbben már az első útnál feladják). Ennél jobb nem is nagyon várható...

185. druida (válaszként erre: 178. - Mothertiger)
2007. júl. 16. 01:55
Én süteményekbe is ajánlanám...
184. druida (válaszként erre: 177. - Mókica)
2007. júl. 16. 01:54

Mókica ne viccelj! A felszín látszólag begyógyult, de hogy mi zajlik alatta, azt senki sem tudja. De legelőször te fogod megtudni.

A "hoxidot" (hydrogén-peroxidáz - ezt már az egyetemen is így hívják lassan) már jó ideje nem használják kórházakban (a jobbakban - ha vannak még olyanok), mert a hidrolizáció miatt erős fémallergiát okoz. Sebészek vették észre, hogy a pöpec szikéjük nyomán elég durva sebgyógyulások jöttek létre. Mire eljutottak a takarítószerekig (leginkább arra használják a hoxidot), addig a plasztikusok (plasztikai sebészek) 30 000 előjegyzést szedtek össze. Elég gyorsan kiokoskodták, hogy a hoxid-tól kezdődött minden.

A hoxid a pezsgés közben a hasi szervek és környékük elektrolit-egyensúlyát módosítja. Hogy milyen irányban, azt senki sem tudja. Nem is érdekli, mert már régóta nem használják a képzettebbek a hoxidot sebre és környékére. Pláne nem bele (úgy soha sem használták).

183. pp (válaszként erre: 182. - Gota)
2007. júl. 4. 17:16

Szerintem ha a nyelved bírja, akkor kizárt, hogy máshol nem maradna meg.

Én megpróbálnám a helyedben. Nem tudom mi neked a rendes ékszer, mert az utolsó szart is "orvosi fém"-ként adják el, pedig ilyen nincs. Ennyi erővel azt is mondhatnák rá, hogy vas, kb annyira gyűjtőfogalom.

Szóval van ez a 316L sebészeti acél, mint legszélesebb körben elterjedt testékszeralapanyag. Mondjuk erre mondhatják, hogy "orvosi fém". Tehát egyrészt ma már minden szemétre azt mondják, hogy orvosi fém, ami meg sem közelíti a 316L minőségét, ez a legnagyobb gond. Ráadásul van akinek nem elég a 316L, hanem csak még "tisztább" anyagot bír el a szervezetük. Ilyen is van pár fajta (pl. titanium)


De addig míg nem megbízható helyen veszi az ember, addig fogalma sem lehet, hog ymit bír és mit nem , hiszen azt sem tudja, mi az amit vett.


Ráadásul még az is lehet a baj nálad, hogy nem véletlen kezdte irritálni az arany is a bőröd, hanem a rossz minőségű testékszer miatt alakult ki , hogy az aranyra is érzékeny.

182. gota (válaszként erre: 181. - Pp)
2007. júl. 4. 16:36

Rendes ékszer volt, orvosi fém, meg minden, de éppen abban az időszakban volt, amikor az arany is elkezdte irritálni a bőröm. A mai napig nem tudok pl. gyűrűt hordani, pedig azelőtt csak az aranyat bírta, de azt nyugodtan hordhattam.

Ma már sajna azt sem bírja, úgyhogy mára az egyetlen ékszer, amit hordok, az a nyelv piercingem. (A nyelven nincs bőr, tehát irritálni sem tudja. :))

181. pp (válaszként erre: 180. - Gota)
2007. júl. 4. 16:32
Rendes ékszert kell venni! :)
180. gota
2007. júl. 2. 16:27

Nekem azért gyulladt be a bőröm, mert valamiért nem bírta azt az ékszert...

Így nem szúrattam újra. :( Pedig szerettem.

179. 278c85ecf4 (válaszként erre: 174. - Koda32)
2007. júl. 2. 15:50
Nekem ami most van a köldökömben, az a 3. szúrás! A legelső kiszakadt, a másodikat kiszedtem, mert fülbelövővel csinálták, és túl pici volt a "távolság"! Benőtt, és betetettem ezt! Ennek már 4éve! Semmi baja nem volt!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook