Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amióta abortuszom volt, minden alkalmat megragadnak a szüleim, hogy a fejemhez dörgöljék, milyen felelőtlen voltam! Mit tehetnék? fórum

Amióta abortuszom volt, minden alkalmat megragadnak a szüleim, hogy a fejemhez dörgöljék, milyen felelőtlen voltam! Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
65. Fiatal nő (válaszként erre: 63. - Jucus14)
2008. nov. 28. 20:27

Nem is kell, hogy rólam szóljon. De a pozitív példa szerintem segítségnek számít. De ha mindenki jön a sok hibájával, akkor az tényleg megnyugtató lehet.

Na, részemről ennyi, viszlát!

Sok szerencsét naiv!

64. Fiatal nő (válaszként erre: 58. - Jucus14)
2008. nov. 28. 20:25

Bocsánat. Az oké, hogy megbánta. Ez szép és jó. Remélhetőleg tanult belőle egy életre. Ez becsülendő!!! (Tényleg.) DE! nem kell érte megdícsérni sem, hogy "ügyes voltál"...

Amúgy nem vagyok sokkal fiatalabb. Kicsit több, mint 1 hónap múlva én is betöltöm a 21-et. Tehát nem akkora baromi nagy a korkülönbség.

Egyébként mindenki legnagyobb meglepetésére kitartást és sok erőt kívánok ennek a leányzónak, és azt, hogy találja meg a párját és a lelki békéjét. S hogy megismerhesse majd a társa mellett az anyaság szépségeit.

63. Jucus14 (válaszként erre: 59. - Fiatal nő)
2008. nov. 28. 20:24
Csak még valami. Nem tudom feltűnt-e de ez a fórum nem rólad szól, és a Te tökéletes életedről.
62. borbelya (válaszként erre: 59. - Fiatal nő)
2008. nov. 28. 20:23
Ez normális, hisz minden ember egy egyéniség, és nem vagyunk egyformák.
61. naiv
2008. nov. 28. 20:22
terveztük a babát mert szerettük egymást,csak az exem nem gondolta,h olyan gyorsan teherbe esek
60. borbelya (válaszként erre: 57. - Fiatal nő)
2008. nov. 28. 20:21
Nem értetted amit gondoltam, de mindegy nem magyarázom tovább.
59. Fiatal nő (válaszként erre: 55. - Borbelya)
2008. nov. 28. 20:20

Egyébként ez volna az ideális eset. De ez sajnos utópia.

Amúgy nem mondom, hogy a szüleimtől nem vettem át dolgokat, de ma már kijelenthetem, hogy a tanáraimtól sokkal többet magamba szívtam, s nem csak tudást, úgymond "emberséget" is.

Csomó dologban máshogy vélekedem, mint a szüleim, ebből kifolyólag sokszor van nézeteltérés és vita is.

58. Jucus14 (válaszként erre: 53. - Fiatal nő)
2008. nov. 28. 20:19

Hallottad már azt a közmondást, hogy a lónak is négy lába van, mégis megbotlik. Felfogta, hogy hibázott!!!!!!!!!

Nem azért kér segítséget, hogy mindenki mossa a fejét (pláne egy olyan ember aki fiatalabb nála, és gondolom baromi nagy élet tapasztalat áll mögötte), hanem azért megértette, hogy hibázott, és a családját nehéz elviselni. Naaa.... ebbe adj neki tanácsot!!!!

57. Fiatal nő (válaszként erre: 55. - Borbelya)
2008. nov. 28. 20:18
Érdekes, nekem sosem a szüleim voltak a példaképeim. Hanem a tanáraim. Akkor úgy látszik, én vagyok a kivétel. :-)
2008. nov. 28. 20:17

Egyébként az én szüleim is nekemestek anno, pontosabban anya. Fejébe vette, hogy terhes vagyok. Már nagy hasat is látott (holott ugyan akkora volt, mint máskor), meg minden. Még terhességi tesztet is vett. Én meg csak röhögtem rajta.

Mellesleg anya is mondta, hogyha terhes vagyok, megyek abortuszra. De ha az is lettem volna, nem mentem volna, mert nekünk szerencsére adott a háttér. Nem kell szülői anyagi támogatás.

A szülő meg előbb-utóbb úgyis megbékél. Ha meg nem, akkor nem is igazi szülők, ami viszont sajnálatos.

55. borbelya (válaszként erre: 53. - Fiatal nő)
2008. nov. 28. 20:15
Látom nem értetted amiről beszéltem. A gyerek azt teszi amit lát a szüleitől. Ugyanis neki a szülei a példaképei, és nem mindegy hogy mit lát illetve mit hall...
54. Fiatal nő (válaszként erre: 51. - Pemete)
2008. nov. 28. 20:14
Igen, valóban. :-)
53. Fiatal nő (válaszként erre: 52. - Borbelya)
2008. nov. 28. 20:13
A szüleim engem sem világosítottak fel semmiről. Gondolom, ha kérdeztem volna, válaszoltak volna. Egy mai fiatal szerintem már nagyon fiatalon tisztában van a dolgokkal, mert a csapból is ez folyik. Nem is beszélve az iskolai oktatásról, meg a külön iskolalátogatásokról, amikor szakemberek mennek el és mesélik el, mi is van.
52. borbelya (válaszként erre: 48. - Fiatal nő)
2008. nov. 28. 20:09

Persze bizonyosan egy olyan embernek, akit a szülei felvilágosítottak.. de a saját édesanyja sem volt tisztában ezzel

Te nem hallottál még a szülői példamutatásról? Olvass már utána, érdemes!

51. pemete (válaszként erre: 48. - Fiatal nő)
2008. nov. 28. 20:07
Igen tudom , te vagy az abortusz legnagyobb ellensége. Már találkoztunk ilyen témában, és volt is köztünk egy kisebb vita. De most nem akarok belebonyolódni egy vitába, úgyhogy legyne egál:)
50. naiv
2008. nov. 28. 20:07
hát igen az exem tegnap irt egy emailt,h jol vagyunk-e meg a babát megtartottam-e
49. borbelya (válaszként erre: 39. - Naiv)
2008. nov. 28. 20:05
Drhogy nyílvánít annak, rendbeteszi a lelekdet. Menj el ha úgy gondolod, segíteni fog rajtad, ebben biztos lehetsz!
48. Fiatal nő (válaszként erre: 46. - Pemete)
2008. nov. 28. 20:05

Nem rúgok bele, de ez az igazság.

A részleteket meg nem ismerem, ahogy ti sem.

Ha megvolt minden a védekezés mellett, akkor egy szavam sincs. De ha nem, hát bocsi, ez a gonosz valóság.

Nem vagyok kőszívű, de igaz, ami igaz.

2008. nov. 28. 20:05

Én azt gondolom, hogy az édesanyád úgy gondolja, hogy Te ugyan azokat a hibákat követed el, illetve estél bele mint Ő.

Bár ha jól olvastam azért Ő 8× járt így.

Én azt mondom, hogy szerintem Te egy életre megtanultad a leckét, és tudod, hogy védekezned kell.

Ami róla nem volt elmondható.

Gondolom a védekezésről soha nem beszélt neked, akkor viszont nem értem miért papol.

46. pemete
2008. nov. 28. 20:03
Szerinted direkt esett teherbe ez a szerencsétlen lány??? Ne viccelj már! Ha nem tudsz együttérzést mutatni, legalább ne rugj bele mégegyet szegénybe! Így is eléggé odavan, hiszen ő szerette volna azt a gyereket.
45. Fiatal nő (válaszként erre: 44. - Fiatal nő)
2008. nov. 28. 19:57

Ha meg nincs miből és hogyan, mások pénztárcájára tényleg ne számíts.

Tudom, hogy ez durva, de gondolkozni kellene...

2008. nov. 28. 19:56

Ha nincs megfelelő háttér a gyereknek, akkor felelőtlenség volt teherbe esni.

A szüleid részéről a kitagadás tényleg durva, de valljuk be, nem nekik kell(ene) eltartani téged, a gyereked, meg a párod. Hanem a párodnak meg neked lenne feladatod eltartani azt a gyereket, ha már összehoztátok...

43. pemete (válaszként erre: 41. - Fiatal nő)
2008. nov. 28. 19:54
Igen az volt, de a szülők reakciója meg felháborító, és embertelen volt!
42. naiv
2008. nov. 28. 19:54
ha rajtam mullot volna akkor megtartom
2008. nov. 28. 19:51
Ami azt illeti, tényleg felelőtlenség volt...
40. Kolibri (válaszként erre: 17. - Naiv)
2008. nov. 28. 19:49

Nem semmi sorok itt ebben a forumban!

Akkor ez valami olyasmi lehet anyukad reszerol, hogy sajat maganak sem tudja megbocsajtani, amit tett (lehet, hogy csak tudat alatt) es rajtad eli ki a haragjat. Hat, nem igazsagos, az tuti. Plane, mert nem igazan volt valasztasod.

Ki kellett volna allniuk melletted es a dontesed mellett, ha ugy is dontottel volna, hogy megtartod a kicsit. :(

39. naiv
2008. nov. 28. 19:46
már gondoltam pszichológusra de félek betegnek nyilvánit
38. borbelya (válaszként erre: 36. - Naiv)
2008. nov. 28. 19:43
Hidd el az bőven elég..szomorú amit mondok most de ezt édesanyádnak kellene inkább megtennie.Beszéld ki magadból, ez rettentően fontos!
37. naiv
2008. nov. 28. 19:42
azért irtam ide,mert nem tudom,h kivel beszélhetnék aki persze nem is mesél tovább
36. naiv (válaszként erre: 28. - Borbelya)
2008. nov. 28. 19:39
amilyen komoly csak lehet meghallgat mellém áll,mostanában sok a kirohanásom és csak magához ölel
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook