Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvás és cici probléma 20 hónapos kislánynál fórum

Alvás és cici probléma 20 hónapos kislánynál (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 17. 15:17
Barátnőm is 2,5 évig szoptatott és sokat éjszakáztak ők is,és az ő csajszija nem is akart cumizni hát volt gond ott is ,de 2,5 évesen már felnőtt hozzá,hogy valamennyire megértse.Volt egy kis hiszti pár napig, de el tudta választani.
2011. dec. 17. 15:14
Cumit fiam a cicivel együtt elhagyta a lányomtól én vettem el 18 hónaposan amikor 2 hétig azt csinálta,hogy éjjel 7-8 alkalommal felébredt,hogy kiesett a cumija és nem találja, na nekem sem kellett több.Elvitte a mama cicája, sajnos, nem tudok mit tenni, úgy eldugta az a csibész macsek, hogy sehol nem találom,ki is dobtam, hogy ne essek kísértésbe:-)Öt napig lefektetéskor 10-15 perccel többet ültünk a hintaszékben, de megérte:-)
2011. dec. 17. 15:02
Na én ezért vagyok cumipárti!mind a kettő két hetes korától átaludta az éjszakát, persze külön szobában.Tudom,hogy most ezen sokan ki vannak ,vagy lesznek akadva,de külön altatom őket újszülött koruk óta.Lányom 14,fiam 10 hónapig cicizett és mind a kettő magától utasította el, fiamat zokon is vettem, nagyon rosszul esett, mert őt legalább 1,5 évig akartam szoptatni,ha már a Nencike 14 hónaposan cserben hagyott:-))))két hetes koruktól kb ha meg nyikkantak éjjel, csak kezdtek ébredezni, nem vártam meg,hogy felébredjen teljesen ,hanem bedugtam a cumit és visszaaludt.Napközben bepótolták az éjjel kimaradt ciciket is, de így hamar megtanulták, hogy az éjszaka alvásra való.
11. m.melus (válaszként erre: 3. - Rituss90)
2011. dec. 17. 14:54
Cumizik is,esetleg cumisüvegből iszik??
2011. dec. 17. 14:32
Talán segítene,ha több időt lenne mással,ill. nélküled.Ugyanis a cici a személyeddel kötődik össze,mástól valószínűleg nem kéri.Igen,elég nagy már ahhoz,hogy más jutalom és nyugtatás is legyen.Azzal nem értek egyet,hogy hadd üssön,vágjon, tomboljon.Rendben,hogy feszült az elutasító válasz miatt,de azért ez túlzás.Ha most ezzel a viselkedéssel célt ér,nem fogod tudni leszokatni róla,mindig előveszi majd,ha akar valamit.Kitartás nektek!
2011. dec. 11. 20:42
Esetleg, ha a férjed altatná és kelne hozzá pár napig? Én így szoktattam le a kisfiamat az éjszakai ciciről, és meglepően könnyen ment. Mikor felkelt, csak annyit mondott a férjem, hogy éjszaka van, alszunk, és tőle elfogadta, visszafeküdt.
8. homern (válaszként erre: 7. - Rituss90)
2011. dec. 11. 14:41

akkor teszel neki rosszat ha ezt folytatjátok.üt vág,ordít stb..így tudja kifejezni mennyire akarja...nem kisebb szenvedés ez neki,mint felnőtt korban pl a dohányzásról való leszokásnál az elvonási tünetek...

mindenképpen komolyan kell venni,hogy neki ez milyen rossz érzés,tombolja csak ki magát nyugodtan.egy kicsit kell erősnek lenned,hidd el nagyon okos ő,pár nap és túllennétek a nehezén,utána mindenkinek jobb lesz.

ettől nem fog megrendülni benned a bizalma,nem fog "utálni",egyszerűen csak a segítségedre van szüksége.

és most nem a ciciről való leszoktatásról beszélek ugye,hanem csak arról,hogy ne egész nap rajta csüngjön,és ne ez legyen neki a megoldás minden belső konfliktusára.én is adom neki amikor eszébe jut és jön kérni,de nem ilyen helyzetekben mint ahogy a te picid használja.

az üvöltős jelenet sajnos szintén ismerős,1 perc alatt a hányásig tudja magát hergelni a picurom :S szerencsére 1-2 alkalommal ha volt ilyen,utána már lehetett vele tárgyalni..

2011. dec. 11. 14:28
Nagyon akaratos, és harcias. volt már, hogy nekem esett (ütött), mert nem adtam neki cicit. Annyira üvölt, teljesen beleizzad, folyik taknya nyála, üvölt és üvölt... szörnyű. Ennyire ragaszkodna, függne már tőle??? Már attól félek, hogy rosszat teszek, ha elveszem tőle, nem adok neki, mert ilyen reakciót vált ki belőle, de ugyan akkor tudom, hogy meg kell tenni...
6. homern (válaszként erre: 3. - Rituss90)
2011. dec. 11. 14:25

Mi is így voltunk.Én szépen lassan lecseréltem vízre.Először csak minden második cicizést alkudtam le "most egy kis vizet igyál,ha megint felébredsz majd akkor kapod a cicit".Utána ahhoz kötötte,hogyha majd kisüt a napocska...így lecsökkent egy hajnali szopizásra,utána még visszaaludt.Mostanra (23hónapos) magától elhagyta az éjszakai cicizést,átalussza azóta az éjszakát.(teát és legfőképp kakaót semmiképp se adj neki,a szájában alvadó tejes/cukros lötty akkora károkat okozhat a fogainak hogy..erről a fogdokik tudnának mesélni...)

Evés helyett ne hagyd,nagyon fog hisztizni,sikítani,de 2-3 alkalom és megérti...lehet éhségsztrájk is lesz,kimarad az ebéd emiatt stb,de ne aggódj,amikor korog majd a pocija eszik rendesen,be is pótolja amit kihagyott :)

duzzogásra cici stb. ugyan ez a kategória...elég okos már ahhoz,hogy elcseréld a cicit egy mesére,énekre,játékra..

ha baleset érte én is adtam ,de csak ha komoly volt és nem lehetett máshogy megvigasztalni.elesik és sír,vagy csak beüti magát valamibe,ilyenért nem..

5. terek (válaszként erre: 3. - Rituss90)
2011. dec. 11. 14:13

próbáltad már, hogy cici helyett tejet adsz neki?

mondjuk ha evés helyett szopizik akkor el is hiszem, hogy éhes éjjel, gondolom a tejjel már nem lakik jól. azért ebben szerintem legyél következetes és ne adj neki nappal, evés időben cicit. talán ha mindig következetes csak naponta 2x-3x adsz neki, pl. ébredéskor, délutáni és esti lefekvéskor, akkor pár nap alatt hozzászokik

2011. dec. 11. 14:12
Szerintem nem toltad el. Mi valami hasonló cipőben járunk, csak nálunk a kakaó a nyerő. Szinte óránként ébred, iszik 1-2 kortyot és annyi, alszik tovább. De engem kiidegel. Hagyni kéne visszaaludni, vagy nem tudom. Egyelőre még tart a türelmem :)))
2011. dec. 11. 14:02

20 hónapos a kislányom. Még mindig szopik. Nem lenne hatalmas probléma, de már mindenre azt kéri. Ha elesik, cici kell, ha megsértődik cici kell, evés helyett cici kell... Éjszaka állandóan cicizik, szó szerint. TUDOM HOGY ÉN VAGYOK A HIBÁS. Tanácsok kérnék, mit gondoltok a helyzetről.



Nagyon rossz alvó. Este leteszem, és egy óra múlva már ébred is a ciciért. Persze kap.. de 1-2 óra múlva megint ébred. Hajnaltól pedig már van, hogy fél óra, 10 percenként ébred.


Nem baj, ha jól beolvastok nekem, hogy mennyire eltoltam, de tanácsokat szeretnék!!!

2011. dec. 11. 13:51
A problémám a következő (rögtön írom)... :
2011. dec. 11. 13:51
Alvás és cici probléma 20 hónapos kislánynál

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook