Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Súlyprobléma 28 hónapos kislánynál - szerintetek duci ő, és ha igen, mit tehetek? fórum

Súlyprobléma 28 hónapos kislánynál - szerintetek duci ő, és ha igen, mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 10. 13:34
ok.aláirom, hogy van egy kicsi pocakja, de nem kövér.rengeteg zöldséget gyümölcsöt eszik, és imádja a husit is.De emellett kap mást is, ami egy kicsit édesebb, lehet hogy ez nem jó, de nem tudom egy ekkora gyerektől megvonni.Nem sokat, de édességet is eszik.De gyanitom, ha vékonyabb lenne, abba kötött volna bele.Hiába kezdettől nem vagyunk a szive csücske.....
2009. dec. 10. 12:21

Nem hiszem, hogy egy két és fél éves gyerkőcöt fogyóztatni kellene. A védőnők felét sajnos fel kellene lőni a holdra. Amíg nem kimondottan duci egy kisgyerek, addig maximum arra lehet odafigyelni, hogy helyesen étkezzen, ne egyen csokit, túl sokat, cukros üdítőket, egyen gyümölcsöt, zöldséget, husit, gabonaféléket.

Nekünk mindig azt tanították a szülésznőin gyermekegészségügyből, hogy egy kisgyerek 4 éves koráig akármennyire is duci, drasztikusabb táplálékmegvonás nagyobb bajt okozhat, mint amennyit használ. Csak egészségesebb dolgokat lehet neki adni, kevesebb ételt NEM!

(a védőnőknek ezt ahogy észreveszem, elfelejtették tanítani)

8. Gavrilo1 (válaszként erre: 6. - Serry)
2009. dec. 10. 12:16
Hú, szerintem a 8-12 éves gyermekekre a súly kiszámolási módszer nagyon nem jó!! E szerint egy 11 éves gyereknek kb. 33 kg-nak kellene lenni??? Az én fiam 162 cm volt 11 évesen, hát ha 33 kg lett volna, akkor már orvoshoz kellett volna vinnem. A most 8 éves 24,5 kg és én elég soványkának tartom.
2009. dec. 10. 10:16

A kislányom 3,5 éves, de méretei szerint mehetne iskolába. Nálunk pont a doktornéni és a védőnéni nyugtatott meg. Mivel tudják, hogy a táplálkozásra nagyon odafigyelünk (cukorbetegség az egész családban)nem ebből adódik, hogy az én pindurkám nagyocska. Kedvesen meg is szokták jegyezni, hogy anyuka is ilyen volt, aztán milyen szépen kinőtte a buciságot. Genetika.

Amennyiben egészségesen táplálkozik, mozog eleget, nem fáradékony és esetleg egy rutin vérvétel is megfelelő nincs min aggódni.

2009. dec. 10. 10:06

Aggódó anyukáknak néhány egyszerű képlet amivel számolhatod, hogy mekkora a gyerkőc:

Átlagosan növekvő gyermek testméreteinek becslése az életkor alapján forrás Decsi Tamás Táplálkozási zavarok gyermekkorban könyve:


testsúly (kg) 2-7 éves kor= 2x az életkor+8 / megengedett eltérés +/- 1

testsúly (kg) 8-12 éves kor= 3x az életkor /eltérés+/ 1/

testmagasság (cm) 8 éves korig 5x az évek száma + 80

5. rozika07 (válaszként erre: 4. - Serry)
2009. dec. 10. 10:04
köszönöm a lányom megy annyit,hogy nem gyözöm.Sokat van levegőn, családiba lakunk.Nem iszik sokat, de szintén a védőnő szerint a napi 2 litert neki is meg kell inni.A mi ételeinkből eszik, de nem füszeres, nekem is magas a vérnyomásom, tehát figyelek erre.Inkább nasinak is gyümölcsöt adok, vagy uzsira joghurtot.
2009. dec. 10. 10:01

Nem tudom mi van a védőnőkkel. boldog boldogtalant fogyókúráztatnak.

Az én kisfiam 23 hónapos 89 cm és 15 kg. Akkor most vigyem konditerembe és na adjak neki enni?



Dietetikus vagyok nem értek egyet a védőnőddel.

Lényeg egyen amennyi jól esik. lehet többet eszik azt átlagnál de számít pl a szülők alkata kiét örökölte. Illetve a nagyszülőké. Ne adj neki napi 1/2 l tejnél többet ha iszik vagyis reggeli és esti bögre tej. Aztán az ételeit ne sózd , fűszerezd és cukrozd úgy mint magatoknak. Neked inkább legyen kicsit íztelenebb amit neki kiszedsz a tiétekből, ha abból adsz. Magatoknak tudod még után fűszerezni.A sok fűszer,só vizet köt meg a szervezetében ezzel terheli a veséit. A cukor pedig felesleges kalória ebből raktározz gyárt zsírszövetet a szervezete.


Most nehezebb a mozgatása de amennyit lehet legyen levegőn sokat futkosson, dolgozzon. A lakásban is engedd a mozgásos játékokat is. Szóval ne aggód halálra magad.

3. Ekka
2009. dec. 10. 08:34
Szerintem azért annyira nem lehet duci. (Az én lányom 29 hónaposan 90cm és 10,9kg.) Ő meg vékuska:))Az egyik gyerek ilyen, a másik olyan. Szóval ezen kár idegeskedned, mondja csak a védőnő, ez a dolga;)
2009. dec. 10. 07:38
lányom 28 hónapos, 89 cm és 14,76 kg.Védőnő szerint duci,valamit tegyek. (nem mondta mit) állitólag a születési sulyához képest sokat hizott. 2200-al született. Szerintetek is duci, és mit lehet tenni, nem etetem folyton édességgel, és rengeteg zöldséget-gyümölcsöt is eszik.Igaz, néha nekem is ugy tünik,hogy sokat, de ha nem adok neki, akkor meg hisztizik.
2009. dec. 10. 07:35
Sulyprobléma

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook