Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvás körüli problémák a 6 és fél éves lányomnál fórum

Alvás körüli problémák a 6 és fél éves lányomnál (beszélgetős fórum)


7. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2010. júl. 26. 06:34
Kislányom 5 éves koráig (míg tesó meg nem született), velünk aludt. Sehogy nem lehetett átkönyörögni a szobájába. Aztán csodák csodájára, ahogy hazajöttünk tesóval a kórházból, azonnal átköltözött a szobájába! Azóta is egyedül alszik, bár vannak nehezebb időszakok, amikor fél, beteg vagy ilyesmik, de szerencsére nem vészes. Néha kiakaszt az éjszakai hisztijével, olyankor nincs magánál, csak kínlódik. Szerintem mindenkinél más...Pl. éjjeli fény, nyitott ajtó, sötétítő, redőny...ki hogy szereti. Nálunk mindkét gyereknél ég az éjjeli lámpa, lányomnál be van húzva a sötétítő, kisfiamnál nem szabad behúzni. Ki kell tapasztalni, hogy mire vevő, és nem ígérgetni és könyörögni neki, hanem tényként közölni, hogy mától ott alszol, és itt jön a DE...de anya és apa a másik szobában van, ha bármi van, csak szóljon, stb...Bízzon bennetek, és ha lehet, az első éjjel nem eltántorodni, mert úgy nem fogja elhinni legközelebb, hogy komolyan gondoljátok az egyedül alvást. De ha sír vagy fél éjjel, inkább Te menj át hozzá és vigasztald meg...Ez így nálunk bevált.
2010. júl. 24. 07:29

Az esti meseolvasás nem pótolható semmivel és soha nem késő elkezdeni.Félhomály kedves történetek lehetőleg kevés gonosz figurával(Disney könyvek)csendes hangon olvasás. Ez olyan megnyugtató hogy csak szép álmai lehetnek. Kislányom délután nézett olyan mesét(Tom &Jerry)amitől rossz álmai voltak. Ekkor került a kezembe egy könyv aminek a cím űzzük el a mumust és abban olvastam a plüss állatok varázserejéről. Minden este elvarázsoltuk a kedvenc kutyusát és onnantól ő lett a hős aki minden rossztól megvédi. Azóta nyoma sincs a rossz álmoknak és végigalussza az éjszakát.Érdemes kipróbálni.

Az pedig hogy egy gyerek mikor fekszik le csak szülőn műlik.Ne haragudj de hogyan lehetséges hogy a gyereked dönti el mikor fekszik és hogy tévézik-e vagy sem? Ő fogja azt is eldönteni hogy megcsinálja a leckét vagy sem? Ezen talán érdemes lenne jobban elgondolkodni.

Nálunk minden évben augusztus 21.-én estétől 8-kor van lefekvés így mire kezdődik az ovi nincs gond a felkeléssel. Dóri most megy elsőbe és mi már megbeszéltük hogy hány nap van még addig amíg lehet későn feküdni(fél 10)és utána már készülni kell az iskolai ritmusra. Talán ha ezt ti is megbeszélitek és nem úgy hogy az iskola ijesztő eszköz legyen akkor ő is megérti hogy ezt csakis érte teszed.

Remélem nem sértettelek meg és talán tudtam segíteni is. További szép napot és sok sikert!

2010. júl. 23. 17:27

Bár az én kisfiam sokkal kisebb volt,de nála az vált be,hogy kapott az ágyára egy olyan csillagos tetejű tetőt,mint az ekhós szekereken szokott lenni!Talán egy kislánynak baldachint lehetne feltenni,akár egy hullahopp karikára feltéve valami szép szinű,akár organza utánzattal.Ha én kiscsaj lennék imádnám!Meg esetleg a hiúságára lehetne hatni,hogy egy iskolás lány,már nem alszik a szüleivel.

A korábbi lefekvést meg szigorúsággal lehet csak megtanitani.Miért kell egy ekkora gyereknek 11-ig tévéznie!?Bocs,ha kicsit zord voltam...

Ki kell kapcsolni a tévét és kész,majdcsak elunja magát a sötétben és elalszik .

4. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2010. júl. 23. 17:25
Egyébként olvasol neki este? Én szoktam nekik, és utána azt nézegetik még az ágyban. A tv-n elaludni amúgy is káros ilyen korban. Nem tud nyugodtan aludni, a villogás, hangok idegesítik, felületessé teszik az alvást.
3. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2010. júl. 23. 17:23
Az én lányom is ilyen volt, csak én a tv-t nem engedtem/és most sem 8 után. De fenn volt sokáig. Az iskola elkezdődött, és ez úgy leszívta az energiáit, hogy 9-re mindig elaludt:)
2010. júl. 23. 17:22

Szia!


Nem lehet, hogy fél valamitől?

Ha megkezdődik az iskola korábban fog felkelni és szerintem akkor lefeküdni is.

2010. júl. 23. 17:19
A lányom 6 és fél éves,és nem hajlandó csak tv mellett elaludni,ezt is este 11 után.Ráadásul minden éjjel átjön közénk,vagy van hogy kivárja hogy elaludjunk és máris lopakodik át hozzánk.Férjem rengeteget dolgozik,és a kislány folytonos átmászkálásai miatt nem tudja soha kipihenni magát.Ráadásul kislányom ősszel kezdi a sulit,és nem lesz jó ha ennyire nem akar majd akkor sem időben elaludni.Szívesen vennék bármilyen tanácsot,a dolog megoldása érdekében!!!!!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook