Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hónapos baba alvási problémái fórum

15 hónapos baba alvási problémái (beszélgetős fórum)


14. zsobes (válaszként erre: 3. - IzaHold)
2016. febr. 26. 12:23

Nagyon köszönöm a zene tippet! Ebéd után 5 perc alatt elringatom vele, este pedig 20-25 :)

Mondjuk éjjel nem jött be, de nekem ez is nagy könnyebbség :)

13. zsobes
2016. febr. 24. 09:36

Sziasztok!


Köszi mindenkinek az tippeket, tanácsokat :)))

Áttértünk az egy alvásra, és így nappal kb 2 perc alatt alszik el, bár ringatom, de 2 perc ezerszer jobb, mint 20 :) Így alszik 2 órát, bár így is megébred egy óra után.

Cserébe felborultak az étkezések, nagyon rosszul eszik és szinte semmit nem hajlandó elfogadni, amit nekem kell kanalazni a szájába. Most hirtelen megjött a függetlenség vágya é csak ő akarja etetni magát. Viszont kanállal, villával enni még nem tud, így nem is eszik annyit, mint korábban. De gondolom majd ez is beáll.


Viszont tegnap nagyon matatott a szájában és gondoltam hátha mégis fogzik, bekenem neki egy kis géllel. Hát már kint van a felső első örlő negyede... Hát lehet, hogy ez elég sok mindent megmagyaráz... :)

12. noozimanoo (válaszként erre: 9. - Zsanna67)
2016. febr. 23. 06:32

Sose felejtem el, volt egy nagyon durva éjszakánk...

40 percenként üvöltés, ha csak hozzáértem, hogy felemeljem, elengedte magát, s már lógva aludt is.

Hajnal tájban borulnak az elvek, ez így nem mehet, mindent próbáltunk már, egyet nem: hagyd sírni. (Gyűlölöm még a gondolatát is, de ki tudja, hátha beválik.) Hát kimentem a szobából (sírni a másik szobába).

4 perc hisztéria után koppanás, majd csend. Lopakodok befelé, hát a gyerek jön 4kéz-láb velem szemben vigyorogva. "Látod, anya, én nem hagyom magam, akkor is jövök hozzád!"

Még jó, hogy valami nagyon vastag szőnyeg volt akkoriban a kiságy elé terítve, így nem koppant (túl) nagyot. Még visszatettem akkor egy próbára, de lendületből ment neki a rácsnak, húzta fel magát, ahogy tudta, és borult ki a kezeim közé...

11. M0ncsa
2016. febr. 22. 16:10

Szerintem nem szokas kerdese az ebredekenyseg, ilyen a baba.

En is ilyen voltam, most is ilyen vagyok, minden neszre ebredek.

A fiam mellett agyut is lehetne sutogetni (de legalabbis flexszel keritest vagni, nem ebred fel), a kiscsaj mar mas teszta, felszinesebben alszik.


Az ejszakai ebredesekkel kapcsolatban meg nem sok jot tudok mondani. A fiam ebredezett ejjel 2,5 eves koraig. Egy idoben orankent is akar, honapok teltek el, mire kiderult, hogy a glutenra erzekeny, fajt a hasa. Miutan kiiktattuk az etrendbol, kicsit javult a helyzet (de nem szunt meg az ejszakai ebredes).


Nem tudok jobbat mondani, mint hogy ezt az idoszakot ki kell birni valahogy. Tudom, hogy nehez. Vigasztaljon a tudat, hogy elorelathatolag legkesobb 3 eves korara kinovi.


A nagyfiut azota ugy kell kirobbantani reggelente az agybol :)) Igaz, neha felebred inni vagy pisilni, de jobbara alszik ejjel.


Kitartas! Ha az egyuttalvas segit, hat ugy, de ne azon az aron, hogy te nem alszol a forgolodastol.


Amugy szerintem is lehet, hogy sok a ketszeri alvas. Probaljatok meg kesobb lerakni, jobban lefarasztani. Hatha.

10. SophieAnne (válaszként erre: 1. - Zsobes)
2016. febr. 22. 11:33

A napi két alvás egy ekkora gyerkőcnek már sok. Ugyanis ilyenkor már 2-3 óra hossza alatt nem fáradnak el teljesen. Pedig ennél több nem nagyon telhet el az alvások között. Mivel éjjel sem fáradt, így nem mély alvásban alszik, hanem felületesen. Talán ezért ébred minden neszre.


Vagy mert kiskora óta ahhoz volt szoktatva, hogy síri csendben alszik. Nekem van felnőtt ismerősöm, aki csak nesztelenül tud jóízűt aludni. Mindenre felébred. Őt gyerekkora óta így altatták, mindig is ez volt a rendszer náluk. Az évek múlásával ez rögzült nála és most 30 év felett sem tudta elhagyni. Ti még nem vagytok elkésve. Próbáld meg monoton zönge mellett altatni nappal: tv, rádió, cd... Esetleg kapcsolt be a porszívót.


Sajnos jobb ötletem nincs. :\

2016. febr. 22. 10:44
Sajnos lehet, hogy tényleg az együtt alvás lehet a megoldás. Egy szobában vagytok? Vagy külön szobában alszik? Lehet, hogy ti azt hiszitek, hogy mindenkinek a legjobb ha külön van, de a pici még nem tudja demokratikusan felvázolni szavakkal az elképzeléseit, így a saját kis módszereivel jelez, neki mi lenne a jó. Nálunk egyik lányommal sem ment a különalvás, mert nagyon sokszor kellett felkelni éjszaka hozzájuk. Én ezt nem bírtam. Így is, hogy együtt alszunk fölébredek éjszaka párszor, megsimogatom a homlokát, odadugom az orromat a homlokához és alszik is tovább, föl sem ébred, de nem kell fölkelni, átmenni, elringatni, visszaaludni újra és újra.
2016. febr. 22. 10:35

Kénytelen leszel átállni arra hogy csak ebéd után aludjon!

És korábban fektetni este!

Nekem is iszonyatos volt,és csak és kizárólag az vált be,hogy közénk fektettük.

Már lassan 5 éves,az ágyához van tolva a miénk /rendes felnőtt ágya van/ és reggelente úgy ébredek hogy köztünk van,de így alszik!

2016. febr. 22. 09:49
Egyébként, ha másfél órát alszik napközben, az sem katasztrófa, van hogy elég nálunk is egy óra, nem tud tovább aludni, van, hogy 3 óra...változó, szerintem időjárástól is függ. Látod rajta mennyire fáradt, hogy visszaaltasd -e vagy sem.
6. IzaHold (válaszként erre: 4. - Zsobes)
2016. febr. 22. 09:45
Akkor még azt tanácsolnám a zene mellé, főleg, ha egyszer teszed le aludni mostantól, hogy előbb altasd, persze először lehet, hogy csak próbálkozás lesz, de lehet, hogy kimerül és alszik is. De egyik esetben se add fel!:)) Én olyan 8 körül letenném aludni kb. Vagy úgy mondom fél nyolc és fél kilenc között.:)
5. noozimanoo (válaszként erre: 4. - Zsobes)
2016. febr. 22. 09:36

Hát, én nem tudok mást mondani, a gyerek leltároz, és nemtetszését fejezi ki, miszerint milyen alapon merted letenni a kiságyba???

Miii??? Hogy te is aludnál??? Na ne már!


Vicceskednék, de tudom, nem az.

Komolyra fordítva a szót, nálunk is hasonló volt a helyzet, csak nem 15 hónaposan, hanem már 4-5-6 hónapos korától kezdve.

Nekem nem jelentett gondot, akkoriban még egyedül voltam vele, így a kiságy lett a játéktartó, Törpikém meg aludt szépen mellettem a dupla ágyon. Addig éjjel 45-50 perc volt a rekord, nappal 15 perc. Akkor aztán ész nélküli ordítás. Onnantól 5-6 órák egybe, 1-2x ébredt, és a mai napig ha hagyom, alszik éjjel akár 14 órát is.

Persze nem hagyom.

Hangsúlyoznám, nem volt, akit "kitúrjon" mellőlem.

Mióta változott nálunk a családi felállás, én alszom másik szobában, Ő ott, ahol születése óta alszik. Mostanában 12óra szundi a plafon éjjel, délután nem alszik kb 2 hónapja, így este fél 7-kor fekszik, 7-re alvás, és reggel 7 körül ébred, ha nem, akkor fél 8-kor ébresztem, és ovi. Éjjelente 1-2x leltároz. :)

2016. febr. 22. 09:18

Általában olyan 9:30-tól alszik éjjel és általában 7 körül ébred reggel, de ebben benne van minimum 2-3 ébredés. Azt még nevetve csináljuk is, de ma éjjel pl borzalom volt, éjfél és 3 között kb 6-szor kelt fel. Végül bevettem magam mellé az ágyba, Apa meg kiment aludni a nappaliba és így aludt húzóra 3,5 órát. De ezt nem szeretnénk bevezetni, mert mi abban hiszünk, hogy mindenkinek jobb, ha külön alszunk. Mivel elég sokat forgolódik éjjel, ha mellettem van, semmit nem alszok...

Egyébként mindig van egy kis plüss állat a kiságyban, sokszor ringatáshoz is használjuk és azt szorongatva alszik el, de soha nem látom a kezében, amikor bemegyek hozzá, érintetlenül ott van, ahova tettem. Rögtön feláll és a rácsba kapaszkodva hív minket, mikor felvesszük, szinte azonnal visszaalszik.

A ruhát is próbáltam már, 2 hétig betettem mellé a használt pólómat, persze váltottam, hogy frissebb legyen az "anya illat", de az sem használt semmit.

A zenét még kicsi korában próbáltuk, de érdemes most is megpróbálni :))) Köszi a tippet!


Ma már elhatároztam, hogy csak egyszer altatom ebéd után, remélem, nem csak 1,5 órát fog aludni. Bár gondolom, az átállás is időbe telik.

2016. febr. 22. 08:03

Engem is érdekelne mikortól alszik, mert lehet az is baj. Nálunk is van alvásprobléma, de annak mindig oka van, még ha borzasztó sokáig tart is, és aztán helyreáll egy időre, egyik napról a másikra.

Van egy ötletem, egy három órás altató zene, akár nappal, akár éjszaka érdemes lenne kipróbálni, azt tanácsolom, ha egyből nem válik be is próbáld meg még sokszor, mielőtt feladod.

Ez olyan kis nyugtató zene, ami mehet elég hangosan is, mert nagyon kellemes, és a nappali nem tudsz megmozdulni sem dolog is megoldódhat tőle, mert a zene elnyomja a kisebb zajokat:

[link]


Illetve egy homeopátiás orvost, vagy gyógyszertárat, ahol értenek hozzá keresnék, nekünk azok is szoktak segíteni.


A ringatással szerintem alapvetően abszolút nincsen gond, sőt, szerintem nagyon is jól teszitek.

2016. febr. 22. 07:52

én azért megpróbálnám a napközbeni egy alvásra átállítani a babát, szerintem neki már sok a 2. Viszont az éjszakai 8 óra alvás meg nagyon kevés. Kb. éjjel 10-től reggel 6-ig alszik? Kevés.

Szervezd át a napirendjét először. Hátha ez is megoldást hoz.

És tegyél be mellé egy anyaillatú ruhadarabot, egy hordott, de nem kimosott pólódat. Lehet, ha megébred, elég neki azt morzsolgatni majd. Valami ilyen ébredéskor megnyugtató tárgy kéne neki.

2016. febr. 22. 07:32

Sziasztok!


Azért indítom ezt a fórumot, mert a férjemmel már teljesen tanácstalanok vagyunk a kislányunk alvási szokásait illetően.

Most 15 hónapos, de egész kicsi kora óta nagyon rossz alvó. Minden neszre felébred, egy alvás ciklus alatt akár többször is vissza kell ringatni, hogy eleget aludjon.

Bevallom, mi ringatva altatjuk el, mert semmi más nem vált be és mivel már mindenképpen aludni akartunk, ezért a leggyorsabb utat választottuk.

Azt teljesen rendben valónak láttuk, hogy csecsemő korában 3-4 óránként felébredt szopizni, hisz ez a dolgok rendje. De hogy azóta is összesen egyszer aludta át az éjszakát, ami nála 8 óra alvást jelent, azt már nem értjük. Pillanatnyilag teljesen változó, hogy egy éjjel 10-szer kel fel, vagy csak 3-szor...

És nem csak az éjjeli alvások problémásak, hanem a nappali is. Egy alvás ciklus után akkor is felébred, ha még hulla fáradt és simán vissza tudom ringatni, akár 2 perc alatt és még alszik akár 1,5 órát is. Konkrétan olyan csendben kell lenni, hogy amíg alszik a nappaliban ülhetek síri csendben és gépezhetek fülhallgatóval. Ha már főznék, vagy mászkálnék, arra 2 percen belül felkelne. Tehát a munkát akkor végzem el, amikor a férjem hazaér a munkából vagy a gyerek mellett.

Nappal pillanatnyilag még kétszer alszik minimum 1,5-1,5 órát, így nem hiszem, hogy az lenne a baj, hogy át kellene állnunk az egyszeri alvásra. A fogzás sem hiszem, hogy folyamatosan problémát jelentene, mert már hónapok óta nincs új fogacska, bár biztos, hogy jön kifele, de még messze az áttörés. A szeparációs szorongás sem hiszem, hogy folyamatos probléma. Biztos, hogy nem fázik és melege sincs, mert pont jó a testhője mikor ellenőrzöm. Ha itallal kínálom sem kér, maximum 2 kortyot iszik.

Az lenne a baj, hogy ringatjuk és mivel nem tud magától visszaaludni, ezért a mi segítségünket kéri? De akkor is miért ébred fel akár 45 percenként is egy éjjel? Már teljesen ki vagyunk készülve a kialvatlanságtól, egymással is türelmetlenek vagyunk, amit nagyon utálunk mindketten. A babával persze nem :)


Nagyon megköszönném, ha tapasztalt anyukák segítenének néhány tippel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook