Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szezonális allergia ellen milyen gyógyszerek válhatnak be? fórum

Szezonális allergia ellen milyen gyógyszerek válhatnak be? (beszélgetős fórum)


2020. aug. 21. 07:50

Úgy látom más néven és 6x annyiért de van vény nélkuli változata:


[link]

14. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 13. - Napsugár07)
2020. aug. 21. 07:46
Én pont azt írtam,hogy a lordestin mennyire jó úgy,hogy én a prick teszt összes elemére allergiás vagyok.
2020. aug. 20. 12:25
Az igen...nem gondoltam volna, hogy ennyire eredménytelenek ezek a szerek :/ szomorú. Köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt! <3
12. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 10. - Timmy0520)
2020. aug. 18. 18:27

A vény nélküliek nekem se segítettek.

Ez a lordestin egy megváltás.

2020. aug. 18. 18:26

Lordestin+bufomix(asztmára)


Allergiás asztma.Egész évben folyamatosan.Mindenre allergiás vagyok.Nekem csak ezek váltak be

2020. aug. 18. 17:20

Szia!


Sajnos nem tudok hasznos tanáccsal szolgálni, nekem eddig semmi nem vált be :(

Kipróbáltam legalább 5 féle(Allegra, Cetirizin, Zilola, Claritin, Zyrtec) vény nélkül kapható tablettát (minden szezonban másikat), illetve szakorvosnál is jártam, aki írt fel nekem vényköteles gyógyszert(Lendin), de így is éppen csak egy fokkal jobb az elviselhetetlennél...

Mindenféle orrspraykkel és szemcseppekkel megtámogatva sem érzékelek javulást.

(az is elképzelhető, hogy van hatása és enélkül még rosszabb lenne :D )

2020. aug. 18. 12:19

Kiegészítés az 5. hozzászólásomhoz:

Na jó, szépítettem kicsit: néha akkorákat tüsszentek, hogy a fél kerület összerezzen. 😊 Természetesen azóta is allergiás vagyok, a bőrteszt kimutatja, de ki nem tojja le, ha nem szenvedek? Plusz kifelejtettem: általános, immunerősítő vitaminokat is szedtem, tehát a támadás 3 frontos volt.

Egy akupunktúraellenes tüdőgyógyász azt mondta kb. egy éve: természetes, hogy megszűntek a panaszaim, mert 50 év felett csökken a szervezet reakciója. Ez milyen vigasz egy 20-30 évesnek? Várjon évtizedeket?

8. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2020. aug. 17. 15:04
Bocsi. D
7. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Napsugár07)
2020. aug. 17. 15:03
Mintha kissé ingerült lennél.
6. globus (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2020. aug. 17. 12:03

Férjem sorkatona korától kb. 50-ig zsinórban náthás volt. Mint a víz. Akkorra elege lett, elment gégészetre, orrpolipot állapítottak meg és allergiát IS. Kapott egy sprayt, amit 1 szezonban használt, azóta semmi baja, még a spray sem kell többé.

Azt nem tudjuk, hogy a polippal mi lett...

5. syria (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2020. aug. 17. 11:59
Nekem semmi nem vált be, amit patikából hoztam. Se vényes, se vény nélküli gyógyszer, se homeopátia. Ami segített: akupunktúra + IBR System. Rossz hír: 2 évbe (szezonba) került. Jó hír: azóta tünetmentes vagyok.
4. Napsugár07 (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2020. aug. 17. 09:51
Nem nem mindegy :D Köszönöm ezt a rendkívül kedves hozzászólást. Egyrészt írtam, hogy vény nélküli érdekel, a másik pedig hogy nem olyan tanácsokat kértem amit te adtál, sőt még csak nem is súroltad. Megjegyzem azt is, hogy már szezon előtt elkezdi szedni és mást is pl kecsketej. Mert ő igazán foglalkozik magával ;) Coatch tréner képzésed alatt ne itt gyakorolj.
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2020. aug. 17. 09:23
Direkt vény nélkülit kér.
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2020. aug. 17. 09:18

NEm mindegy ha fel kell íratni?

Enyém is tüsszög, de nem szed semmit.

Ha valaki igazán foglalkozik vele, v. magával, a szezon előtt pár héttel kellene megkezdeni a szedését.


A receptes gyógyszerekben mindig több a hatóanyag.:))

2020. aug. 17. 08:58

Sziasztok!


Allergia elleni gyógyszerekkel kapcsolatos tapasztalatokat szeretnék begyűjteni.

Párom (férfi :D ) évek óta a cetirizin tablettát szedi kb tavasztól nyár legvégéig, mert minden fűre pollenre allergiás. Viszont a tünetei nem csökkenek 100%-osan, hanem kb 60-75%-osan, attól függ épp mi terem. Egész nap tüsszög és folyik az orra, nagyon idegesíti (néha engem is :D )


Gyógyszerészt is megkérdezek majd ha kell, de nem mindig ülnek a pultban tapasztaltak, illetve azt akarják eladni ami náluk van a patikában....


Kinek milyen allergia gyógyszer (vény nélküli) vált be?


Köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook