Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergia gyógyszer szedése mellé érdemes/lehet homeopátiás szert is szedni? fórum

Allergia gyógyszer szedése mellé érdemes/lehet homeopátiás szert is szedni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. szept. 10. 16:12

:)

Közben az én lányom is felkelt, már meg is ebédelt. Jó korán, mi?

További szép napot! Mi megyünk a játszótérre.

45. Kedveske (válaszként erre: 43. - Sylvia81)
2009. szept. 10. 15:56

bocs elsiklottam felette:-) A histaniumot, szoktam a fiamnak adni, ha náthás, és nehezen jön ki a trutyi. Nagyon bevált.


Én is szeretem a természetes "gyógyszereket", de azért a gyógyszereket sem vetem meg. Az lenne a legjobb ha egyiket sem kéne használni.


Most megyek, mert felébredt a kisfiam. Köszi a segítségedet!

2009. szept. 10. 15:39

Nna, most jól bekevertem!

Először nem találtam, csak a Sambucust, de utána meglett a plusatilla!

Atyám, olyan az agyam, mint a szita...

43. Sylvia81 (válaszként erre: 41. - Kedveske)
2009. szept. 10. 15:37
A 36. hsz-omban íram ezt is, meg az ambrosiát is ;)
42. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - Kedveske)
2009. szept. 10. 15:35

igazából te tudod, te látod. Én se találtam olyat, ami orrdugulásra van... :( Ezért is gondoltam a Sambucust.

Egyébként én egyre inkább a gyógyszerek ellen vagyok...

2009. szept. 10. 15:34
PLUSATILLA PRATENSIS: tipikusan orrdugulásra ajánlja. Lehet, hogy ez kell nekünk?
2009. szept. 10. 15:32
Most néztem, hogy van benne az allergiára külön rész is. Ezt még áttanulmányozom...
2009. szept. 10. 15:30

Én kettőt néztem ki, ami a fiamra illik: Ambrosia: vízszerű orrfolyás, szehélyviszketés, görcsös köhögés

Allium Cepa: Tüsszögési rohamok, bőséges vizes orrfolyás, mérsékelt nem irritáló könnyezés. Romlik melegben, javul friss levegőn.

Ezek egyikében sem ír orrdugulásról, és a gyógyszer amit szed már enyhítette a tüneteket, kivéve az orrdugulást, és az emiatti köhögést.

38. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - Kedveske)
2009. szept. 10. 15:23

Az előbb írtam, hogy valszeg elnéztem, mert a sambucust megfázásra javasolják. Egyébként egyforma a könyvünk! :D

Csak az allergiánál nem nagyon van konkrét szer krákogós orrdugulásra...

2009. szept. 10. 15:21

Lehet, hogy a sambucust fogja kombinálni a pulsatilla pratensissel. (Főleg este, éjjel lép fel az orrdugulás, nappal orrfolyás jelentkezik. Meleg zárt helyiségben is fellép az orrdugulás. A beteg az orrdugulás miatt gyakran nyitott szájjal alszik. A szellőztetés, friss levegő enyhíti az állapotot.)

Aztán lehet még a histaminum és az ambrosia artemisiaefolia is, bár ez utóbbi nem tüneti, hanem preventív szer inkább.

A histaminum az allergiás mechanizmust csökkenti.

36. Kedveske (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2009. szept. 10. 15:17

Az enyém Spring mad kiadó, és a Boiron termékei vannak benne. A gyóygszertárakban is ezeket szoktam venni és látni.


Ebben nics benn ez a szer, de biztos találok olyat ami jó nekünk is.

2009. szept. 10. 15:12

Lehet, h azért nem olvastál a Sambucusról a könyvedben, mert nem az a kiadó adta ki... Szóval magyarul: az én könyvemet az adta ki, akinek van is Sambucus készítménye. Ha a tiéd másik gyártóé, vagy épp független, simán kimaradhatott belőle.


De asszem elnéztem... Mert tök másokat ír allergia okozta tünetekre...

34. Kedveske (válaszként erre: 33. - Sylvia81)
2009. szept. 10. 15:09

Pontosan!


Megnézem én is!

33. Sylvia81 (válaszként erre: 30. - Kedveske)
2009. szept. 10. 15:06

Én is a homeos könyvemben kerestem rá, hogy jól emlékszem-e? Nekünk is van itthon, de szerencsére még nem kellett. Mondjuk a lányomnak csak akkor dugul el az orra, ha beteg és taknyol. Arra kaptuk, de azóta nem kellett. A tünetek viszont pont rátok illenek: eldugul az orra, nem jön ki a cucc, és ettől szipog.

Krákog/köhög is?

32. Kedveske (válaszként erre: 31. - Ee7835cc73)
2009. szept. 10. 15:04

A fiam nem fél a dokitól, de egy karcolásos vizsgálatot nehezen viselne el. Vérvételről csak itt tőletek hallottam, na azt még én sem nagyon bírnám, nem hogy Ő. De ha a helyzet nem javul, vagy romlik, akkor biztos kihajtom a dolgot. Azért bízom benne, hogy nem kerül rá sor.


Sajnálom a lányodat, az ekcéma talán még rosszabb, mint a "taknyolás".

31. ee7835cc73 (válaszként erre: 26. - Kedveske)
2009. szept. 10. 15:00

Az én lányom már az orvos látványától világnak fut itt meg ráadásul vért is vesznek tőle úgyhogy nem lesz egyszerű majd megnyugtatni.

Egyébként mi is homeós bogyókat használunk.Reggel arra ébredt a kicsi lányom hogy tiszta takony meg egyfolytában tüsszög és Coryzaliát adtam neki.Most éppen alszik de eddig még nem sírt fel hogy nem kap levegőt,remélem hatásos lesz a gyógyszer és nem kell dokihoz menni mert az nekem is a halálom amikor le kell fognom hogy meg tudják vizsgálni.

Jártunk homeopata orvosnál is vele mert ekcémás,de sajnos a 10 próbálkozás után mármint a 10. féle gyógyszer felírása után már a doki is tanácstalan volt,mert nem hatott egyik sem és ő javasolta hogy kérjünk allergia vizsgálatot,de akkor még fél éves volt és nem csinálták meg.

30. Kedveske (válaszként erre: 29. - Sylvia81)
2009. szept. 10. 14:59

Tyűha!!! Azért elég sok mindent tudsz Te itt, amiről én még nem is hallottam...:-)

Vagy inkább tapasztalat teszi a mestert, mert akkor:-(

Sambucus Nigra? Még nem is hallottam róla. Van egy könyvem ami a homos bogyóket készítményeket sorolja tematikusan mit mire, mlyen tünetekkel, de ott nem olvastam erről.

De, mindegy, mert ha a szárított kutyasza@r használna azt is rákenném, vagy megenném, csak ne kínlodjon szegény gyerköm

2009. szept. 10. 14:53
Kedveske, amúgy tippem szerint Sambucus Nigrát fogtok kapni. De az én véleményem nem mérvadó, nem vagyok szakember, csak felhasználó. :D
28. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - Kedveske)
2009. szept. 10. 14:51
Létezik olyan allergiavizsgálat, mikor levesznek x kémcső vért, és azt vizsgálják. Nekem régen csináltak ilyet, azért tudom. Szerintem ilyen esetekben simán alkalmazzák ezt. Lassúbb, azért nincs elterjedve a felnőtteknél. Mennyivel egyszerűbb karcolni és cseppenteni!
27. Sylvia81 (válaszként erre: 24. - Kedveske)
2009. szept. 10. 14:49

Nálunk az egyikben tudom, hogy van. A legnagyobban. Valamelyikben csak kell lennie! Azokat azért írtam, mert a bioron honlapján találtam őket, mint árusítók.

És simán lehet, hogy ki fogja nőni az allergiát. Serdüléskor amúgy is változik egy csomó minden.

Mi is az allergia? Túlérzékenységi reakció.

Mi is a homeopátia elve? Hasonló hasonlót gyógyít.

Nomármst, ha a homeoval meg tudjuk tanítani a szervezetet arra, hogy viselkedjen az allergénnel, tehát "ne reagálja túl" :D, akkor elvileg gyógyul, nem?

A modern orvostudomány arról szól, hogy nyomjuk el a tüneteket, kvázi altassuk el a szervezetet.

26. Kedveske (válaszként erre: 22. - Ee7835cc73)
2009. szept. 10. 14:42

Nagyszerű, szóval ezt is ki kell érdemelni, vagy mi?:-)


Azért kíváncsi leszek, hogy hogy fogja tűrni a lányod, az én fiam egy percre sem tud megülni.

2009. szept. 10. 14:41
...és szerintetek kinőheti az allergiát, vagy ne is reménykedjek?
24. Kedveske (válaszként erre: 23. - Sylvia81)
2009. szept. 10. 14:40

Miért, azokban a patikákban ahol árulnak homeos bogyókat, van külön szakemberke is???

Ezt nem is tudtam. Nálunk van vagy hat gyógyszertár, mindenhol vannak bogyók, de még egyszer nem hallottam, vagy találkoztam volna, szakemberrel. Azért majd rákérdezek.

23. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Kedveske)
2009. szept. 10. 14:37
Szerintem akkor jársz a legjobban, ha bemész a Gólyavár, az Imola vagy a Pelikán patikába. Ők árulnak homeos szereket. Hívd fel őket, hogy mikor van ott az az emberke, aki ért hozzá, és keresd meg. Ő tutira fog tudni adni olyat, ami jó. És a normál bogyók mellé is lehet szedni mindet. Az én homeos dokim pl. a kötelező oltásokat is támogatja homeos golyóval. Hogy mivel, nem tudom, mert későn jutottunk el hozzá, de mindenre van valami szer.
22. ee7835cc73 (válaszként erre: 18. - Kedveske)
2009. szept. 10. 14:32
Az én lányom is allergiás 2,5 éves és sokat köhög,mostanában meg rengeteget tüsszög is mellé.Nagy nehezen rá tudtam venni a dokit hogy végre küldjön el allergia vizsgálatra,majd szept. végén megyünk.Én por allergiára gondolok,de majd kiderül.
21. Kedveske (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2009. szept. 10. 14:32

Én egyébként, valami "komplex" készítményre gondoltam, nem csak orrspray-re.

Próbálkoztam már tengervizessel, és orrcseppes-orrspray-vel, de egyik sem ért semmit.

20. Kedveske (válaszként erre: 15. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 10. 14:30

Azért annyira nincs hideg a lakásban, pizsamában van, és meleg takaróban.

Ha pedig a hideg lenne az ok, akkor nem csak az orra dugulna el, hanem jól meg is fázna.

19. Kedveske (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2009. szept. 10. 14:29
Igen ez a másik problémám, hogy a legtöbb szert csak egy bizonyos kor fölött lehet szedni. Ezért, és mert korábbi problémáknál már bevált gondoltam a homeopátiára, csak az allergis gyógyszer mellé nem tudom...mi legyen.
18. Kedveske (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2009. szept. 10. 14:26

Nekem sincs tapasztalatom, de többek (doki, védőnő, sógórnőm, akinek a fia, férje szintén az)szerint a parlagfűre. A fiam tünetei is kb akkor kezdőttek, amikor a parlagfű szezon.

Nem tudom, hogy mikor érdemes tesztet csinálni...

2009. szept. 10. 14:25

Avamys tárgytalan:

Az Avamys orrspray allergiás nátha (rinitisz) tünetei, így orrdugulás, orrfolyás vagy orrviszketés, tüsszögés, ill. könnyezés, szemviszketés vagy szemvörösség kezelésé-re alkalmas felnőtteknél és gyermekeknél 6 éves kortól.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook