Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állatrendőrség Magyarországon, avagy amiben érdemes lenne követnünk a fejlett országokat fórum

Állatrendőrség Magyarországon, avagy amiben érdemes lenne követnünk a fejlett országokat (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. jan. 26. 19:13
Szivesen dolgoznék ilyen helyen,bünhődjön az aki állatkinzásra vetemedik.
45. emagdi (válaszként erre: 42. - Alexa77)
2008. jan. 10. 17:55

állatvédelmi törvény itt is van, és itt sem lehet büntetlenül kismacskát ölni... elviekben... mert gyakorlatilag meg mindenki azt csinál amit akar:((


én nem is értem, hogy van valakinek lelkiereje az ilyenhez!

44. dee7182d35 (válaszként erre: 43. - Alanna)
2008. jan. 10. 17:43
Én is valahogy így jártam.Az egyik évben nyakunkon maradtak a nőstény kölykök,és én úgy kínáltam,hogy állom a műtét költségeit,mert nem akartam olyan pici korukban a műtéti hercehurcának kitenni őket.Még így sem kellettek senkinek.Furcsa ember a magyar az biztos!
43. alanna (válaszként erre: 42. - Alexa77)
2008. jan. 10. 17:25
Magyarországon más az emberek mentalitása. Van egy ismerősöm, akinek felajánlottam, hogy állom a nőstény macskájának az ivartalanítási költségeit, mivel eddig akárhányszor szült, mindig meg lettek fojtva a kölykei. Elutasították, mivel a műtét után a macskát ápolni kellett volna és bent tartani a lakásban a varratszedésig. Egyszerűbb minden évben x alkalommal x kismacskát megfojtani. Szerintem ezen a törvényi szabályozás sem segítene, mert a jelenlegi állatvédelmi törvény szerint sem lehetne már ezt megtenni, mégis hány-és hány helyen bevált gyakorlat. Szemléletváltás kellene, mert ennél már csak rosszabb lesz a helyzet.
42. Alexa77 (válaszként erre: 39. - Alanna)
2008. jan. 10. 08:10
Ezt kulfoldon kemenyen szabalyozzak is, csak itt nalunk lehet buntetlenul szaporitani, majd nejlonzacskoban kidobni a kolyokkutyakat-cicakat. Nemetorszagban - vannak ott barataim, azert tudom - minden allat mikrochipet kap, amely alapjan barmely allatorvos altal azonnal v=beazonosithato. Ha az utcan talalnak egy kobor allatot, es kiderul rola, hogy a gazdaja nem kereste, azt a gazdat kemenyen megbuntetik. Itt is igy kellene. Amugy en is az ivartalanitas hive vagyok, bar sajat Axi nevu szuka kutyam nincs ivartalanitva, mert lehet, hogy egyszer megiscsak szeretnem, ha kolykei szuletnenek. Addig is kepes vagyok vigyazni ra, olyannyira, hogy bar kan kutyak vannak korulotte, (tesomnak is, anyueknak is) sose volt meg baj. Mindez csak kis odafigyelest igenyel, egyszeruen a fogamzasra alkalmas napokon nem engedem a kozelukbe. Ha valaki nem teheti meg, hogy ennyit figyeljen a kutyajara, akkor mar jobb, ha ivartalanitja. Bar az is jo kerdes, hogy akinek nincs ideje ra, miert tart egyaltalan allatot. De nem akarok itelkezni, mindenki maga dontse el, mit tud es akar vallalni. De ha egy kicsit is jobb torvenyi szabalyozas lenne ebben az orszagban, amit be is tartanak, nem lennenk allattartasban (is) ennyire elmaradva Europatol.
41. alanna (válaszként erre: 38. - 1841b3b309)
2008. jan. 8. 20:56

Szia!


Még nem volt erre példa, de a kecskeméti bíróság állítólag megígérte a Mentsvár Alapítványnak, ha kézre kerül Füles megkínzója, letöltendő börtönbüntetést kap. Ha kézre kerül...


[link]

[link]

40. alanna (válaszként erre: 37. - Nike)
2008. jan. 8. 20:49

Szia!


A macska valószínűleg veszett volt. Nyilván azért volt a hatalmas sajtóérdelkődés, mert nem minden nap történik ilyen. Ettől az egy esettől nem változik semmi.

39. alanna (válaszként erre: 36. - Alexa77)
2008. jan. 8. 20:22

Köszi!

Még azt se felejtsük el, hogy a sorozatgyilkosok többsége is állatokon kezd, már csak azért sem szabad ezt félvállról venni.

Nemcsak a tartás felelősség, hanem a nem kívánt szaporulatot is kell tudni kezelni, az állatok ivartalanításával is csökkenne a kóbor állatok száma.

2008. jan. 8. 13:12

Igen, nagyon is kell állatrendőrség,csak akiket elkapnak,igen is büntessék meg keményen,börtön/de mindenképpen letöltendő/, vagy valamilyen kötelező kemény fizikai munka. A lényeg hogy valami módón legyenek megbüntetve.

Sajnos arról még nem hallottam,hogy állatkínzásért letöltendő büntetést adtak.

Van aki hallott? Az kérem írja le!

37. Nike
2008. jan. 8. 13:12
36. Alexa77 (válaszként erre: 35. - Alanna)
2008. jan. 8. 13:04
Egyetertek. Minden szenvedo embert nagyon sajnalok, de nekik van lehetoseguk segitseget kerni. Az allatoknak nincs. Nalunk sok allat van - lovak, kutyak, cicak, tengerimalacok - de mielott barmelyiket is megvettem illetve hazavittem volna, mindig tudatositottam magamban - es ezt mindenkinek, aki mondjuk tengerimalacot visz tolem, elmondom - hogy az az allat nem valaszthatta meg, hova szeretne kerulni. En valasztottam ot. Tisztaban vagyok a felelosseggel. Tehat csak akkor tartson valaki barmilyen allatot, ha kepes es hajlando a leheto legidealisabb korulmenyeket es a legtobb szeretetet biztositani szamara. Mert amig az az allat el, felelosseggel tartozunk erte. Cserebe onzetlen, erdekek nelkuli, feltetlen szeretetet kapunk, s szerintem ez boven eleg jutalom. Ha mindenki felelosseggel vegiggondolna, mielott egy allatot haavisz, hogy annak tartasa, gondozasa mivel jar, s oszinten magaba nezve dontene el, hogy kepes-e mindezt biztositani szamara, nem lennenek kobor, kidobott, vagy sanyaru korulmenyek kozott elo allatok a vilagon.
35. alanna (válaszként erre: 32. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 7. 17:24

Szia!


Nem hiszem, hogy aki állatbarát, azt bármilyen lény szenvedése hidegen hagyná, tehát valószínűleg egy ilyen esetben a másik embert is megvédenék. A lényeges különbség, hogy amíg egy ember tud védekezni, illetve feljelentést tenni, egy állatnak semmilyen lehetősége sincs a saját gazdájával szemben, ha az kínozza. Szerintem a kettőt összehasonlítani nem is lehet.

34. LoLiNa (válaszként erre: 33. - Alexa77)
2007. dec. 8. 09:56
utólag is meg lehet tenni! utánajárnak ők elég keményen az infóknak!
33. Alexa77 (válaszként erre: 31. - LoLiNa)
2007. dec. 8. 09:39
Ha legkozelebb ilyesmi tortenik, megteszem. Sajnos ez mar evekkel ezelott volt, igy nem nagyon erdekes mar. De ha lesz meg "szerencsem" ilyenhez, mindenkepp megfogadom a tanacsodat!
2007. dec. 8. 08:49
Nem rossz az állatrendőrség, de szeretném látni amint kis hazánkban valaki az embereket is elkezdi védeni!!!!!
31. LoLiNa (válaszként erre: 30. - Alexa77)
2007. dec. 8. 08:10
kezdeményezz! aktív vagy a fokusz tuti bemutatná! jelezd nekik az esetet! állatokkal kapcsolatban forgattak már itt nálunk is, nagynéném is köztük volt (károsultként) , országos botrány volt belőle . azt hiszem az aktívban voltak (akkor még nem ez volt a neve).
2007. dec. 8. 08:05

En egyszer resze voltam ilyen animal planet-es allatrendorsegnek - Magyarorszagon! Egy ferfi majdnem agyonverte es villaval agyonszurkalta a lovait, reszegen, a kocsma elott. Pont arra jart egy allatvedo no, aki nem csak a szajat jartatta, hanem konkretan tett is valamit. Azonnal elrohant a jegyzohoz, kicsikart tole egy hatarozatot, mely szerint el kell kobozni a lovakat. Ugyanis ilyet lehet, csak szinte senki sem vallaja fel! Ez a jegyzo felvallalta, mentek a rendorsegre, stb. A lovakert rendori kiserettel en mentem be a pasi hazahoz az istalloba. Az egyik viszonylag jo allapotban volt, nem volt gond kihozni es loszallitora rakni. A masiknak viszont minden lepesert konyorogtem, hogy csak probalja meg, jo helyre viszem. Sikerult! Keresztanyamekhoz kerultek, mert naluk volt elegendo hely erre, uresen allt egy istallojuk, meg egy szep nagy legelo is. Az allatorvos is, en is a lovakon tuloraztunk, de megerte, felgyogyultak!

Sajnos ilyen esetet nem is nagyon hallani, hogy lenne. Hogy valahol segitettek es sikerult. Errol bezzeg nem keszitett riportot egyetlen tv-ado sem! A Blikk irta meg egyedul. Pedig jo lett volna, ha sokan latjak, hatha tanulnak belole. De en igy is orulok, mert ez a tortenet legalabb jol vegzodott.

2007. dec. 6. 11:14

Sziasztok!

Szerintem igenis zsükség van egy szervezetre ami az Állatokat védi, mert ha összefogunk talán még az olyanok ellen is tehetünk mint aki tegnap meglőtte 2-szer az Anyósom Meinkun cicáját!!!

Pillanatnyilag tehetünk feljelentést, de nem valószinű, hogy bármi is történik!!!

Én az ilyen embereket súlyosan büntetném mert olyat bánt aki nem tudja megvédeni magát és még csak azt sem tudja elmondani ki tette ezt vele, ami az életébe is kerülhet!!!

2007. nov. 27. 10:59

én egyenlőre megelégednék egy normális emberrendőrséggel is.

Az animal planet-en túl van kékfény is:)

2007. nov. 27. 10:56
Már "tegnap" meg kellett volna alakítani..
26. LoLiNa (válaszként erre: 19. - Évi75)
2007. nov. 27. 10:39
és az itteni helyzet mi? meg se próbálják megmenteni az állatokat.. altatnak folyamatosan.. várnak pár hetet és altatnak.. ott legalább megtasznek mindent és legvégső esetben és hosszasabb várakozás után altatnak... és ami a legfontosabb, ivartalanítják őket!! igy már nem tudnak annyira elszaporodni.. és ingyen beviheti az ember az állatát, segítenek!!
25. LoLiNa
2007. nov. 27. 10:35
húúúú.. én is belépnék közéjük! rendszeresen nézem az animal planeten őket... szörnyű amilyen esetek léteznek.. :(
24. 7934d1ac97 (válaszként erre: 20. - MARIMAMA)
2007. okt. 2. 15:53
szted normlis dolog 16 palotapincsivel együtt énlni, főleg ha nincs rá pénzed hogy eltarsd a kutyákat????????
2007. okt. 2. 15:51
sztem is kell, én még tagja is lennék :O)
22. puhika
2007. szept. 26. 19:38
Én is támogatnám az állatrendőrséget.Igen is szükség lenne rá, addig amig ártatlan állatokat minden ok nélkül kínoznak, és megölnek.Nekik is joguk van az élethez.
21. zita72
2007. szept. 26. 19:03

Sziasztok,

Ez a téma engem is sokszor foglalkoztat. A honlapról kimásolt helyzetelemzés elég reális sajnos. Az állatrendőrség tűzoltásszerű megoldás a problémára. A cél szerintem az, hog NE FORDULJON ELŐ.Tudom,idealista vagyok, de azért szerintem a szemléletformálással is sok minden elérhető, igaz nem máról holnapra.

Az angol állatvédő műsorok a kedvenceim; az egyik adáűsban két középkorú úr kihívta a tűzoltókat,mert egy sérült galambot(!) láttak a háztetőn. A tűzoltók ki is jöttek, elvitték a galambot az állatorvoshoz. (Sajnos nem lehetett rajta segíteni.) Na ezt a hozzáállást hiányolomén mind az emberek (tisztelet a kivételnek) mind az állam részéről.

Mi mit tehetünk? Terjesztjük az igét, és jóra tanítjuk gyermekeinket - hű de patetikus! Várjuk, hogy egyszer hátha a tehetősebb réteg majd felelősséget érez ilyen jellegű problémák iránt, és megnő az adakozási kedv, s így a menhelyek is jobb helyzetben lesznek. Segítünk a helyi szervezeteknek.

2007. szept. 8. 20:58

BIZONY IGAZA VAN AZ ELÖTTEM SZÓLÓNAK VANNAK AMERIKÁBAN IS TÚLZÁSOK EZEK TERÉN ÉS NEM SZABAD MINDENBEN AMERIKÁT-MAJMOLNI(CSAK EGY PL-A) EGY NYUGDIJJAS NŐNEK 16-PALOTA PINCSI KUTYÁJA VOLT,A SZOMSZÉDJA BEJELENTETTE,MERT NEKI NEMTETSZETT A SOK ÁLLAT ZAVARTA,ÉS KIJÖTTEK AZ ÁLLATVÉDŐK" AVVAL A CIMSZÓVAL HOGY KEVÉS A PÉNZE ÉS NEM TUDJA KELLŐKÉPPEN TARTANI-ORVOSI OLTÁSOKAT ADATNI AZ ÁLLATOKNAK,ELVITTÉK TŐLLE 1-ET HAGYTAK NÁLA.

KÉRDEM ÉN HOGY MILYEN ÁLLAT MENTÉS AZ HA A GAZDÁTÓL AKI ÉL HAL ÉRTÜK ELVISZIK ÉS HÁROM HÓNAPMÚLVA LEOLTJÁK HA NEM KELLETT SENKINEK??????????MI EBBEN AZ ETIKUS"???

19. évi75
2007. szept. 6. 13:12

nem tudom szabad e, de kimásoltam a honlapról a fö mondanivalót:

Állatrendőrség

2006-ot írunk. Magyarországon jelenleg nincsen állatrendőrség. Ennek számos oka van és ezek az okok nem feltétlenül a pénzhiányban vagy a hatóságok tenni nem akarásában keresendők.

Egy, az állatrendőrséghez hasonló programnak jelenleg nincs hazánkban olyan háttere, ami lehetővé tenné annak működését. Gyakran halljuk laikus állatbarátoktól: ha az Egyesült Államokban megoldották, hazánkban miért nem lehet?

Az Egyesült Államokban az állatrendőrség által lefoglalt, majd bírósági eljárás útján elkobzott állatokat állami illetve önkormányzati finanszírozással működő "menhelyeken" helyezik el. Az "animal shelter" kifejezés azonban nem fedi pontosan a hazánkban menhelyként működő szervezeteket, melyek nem altatnak el egészséges állatokat. Az Egyesült Államokban működő "állami/városi menhelyek" a hazai sintértelepeknek (ebrendészeti-, gyepmesteri telepeknek) felelnek meg, mivel az állatokat bizonyos idő letelte után kénytelenek elaltatni, ha nem jelentkezik értük senki, hiszen a rendőrök újabb és újabb állatokat foglalnak le és visznek be az intézményekbe. Így az amerikai "átvevő-menhelyek" újabb és újabb állatokat végeznek ki csendben, hogy helyet biztosítsanak az újonnan érkezőknek - a televízió persze erről nem számol be.

Ez a tömeges állatirtás tehát az ára a jól működő állatrendőri szolgálatnak. Mivel hazánkban a legtöbb állatotthon önerőből, civil szervezetként működik, így nem köteles átvenni azokat az állatokat, melyeknek nem tud férőhelyet és ellátást biztosítani, így semmi nem kényszeríti, hogy az újonnan érkezők miatt egészséges állatokat altasson el.

Hova kerülnének tehát egy feltételezett "magyar állatrendőrség" által lefoglalt, megmentett állatok? Nagy valószínűséggel nagy részük sintértelepre kerülne, ahol nem képesek még megfelelő állatorvosi ellátást sem biztosítani (hiszen nem ez a feladatuk, nincsenek rá felszerelve és nincsen rá anyagi keretük) és legtöbbjükre a halál várna.

Magyarországon jelenleg az állatvédelem finanszírozása nem megoldott. A hazai menhelyek zsúfolásig tömve vannak, néha hónapokat kell várni, hogy egy-egy állatot fogadni tudjanak; a legtöbb menhelynek még arra sincsen pénze, hogy állatait megfelelően ellássa vagy megfeleljen a törvény által előírt kritériumoknak, hogy működési engedélyt szerezhessen. Amíg az állatotthonok helyzete országos szinten nem rendeződik, addig tőlük nem várható el, sőt, lehetetlen volna azt kérni, hogy minden, a rendőrség (vagy állatrendőrség) által lefoglalt állatot átvegyenek.

Hogy mi történik, ha egy állatotthon létszámon felüli állatot vesz át? Először is egész létét, működését kockáztatja, hiszen a működési engedélyben előírt állatlétszám nem léphető túl, ez a menhely bezáratását vonhatja maga után. Hogy még mit kockáztat az állatotthon? Kockáztatja azt, hogy a létszámon felüli állatot nem tudja megfelelően ellátni, annak nem tud sérülésmentes, biztonságos elhelyezést nyújtani, kénytelen lesz sokadikként elhelyezni az állatot például egy olyan kennelben, ahol a többi állat megsebesíti, széttépi őt és persze kockáztatja, hogy megfelelő karanténhely nélkül az állat betegségeket visz be az állatotthonba és akár több száz másik állatot is megbetegít... Így, ha az állatotthont rákényszerítik, hogy létszámon felüli állatot fogadjon, könnyen maga az intézmény is állatkínzást követhet el közvetetten, még akkor is, ha a legjobb szándék vezérli. Így aztán a szegény eb, akit az "állatrendőrség" megmentett nyomorúságos körülményei közül, könnyen cseberből vederbe kerülhet.


A fentebb leírtak miatt tehát jelenleg hazánkban nem működhet olyan állatrendőrség, ami az amerikai modellt követi.

Mégis mit lehet akkor tenni?

Természetesen van esély arra, hogy a civilek és a rendőrség közreműködésével felálljanak olyan szerveződések, melynek tagjai hatékonyan együtt tudnak működni az állatkínzások felderítésében és az ehhez kapcsolódó eljárásokban.

Sok állatvédő szervezet kiválóan együtt tud működni a rendőrséggel és a rendőrök is lassan kezdik megtanulni, hogy az állatkínzást ugyanolyan komolyan kell venni, mint bármely már bűncselekményt, hiszen a törvény erre kötelezi őket.

A szervezett együttműködésre a legjobb példa talán a kecskeméti Mentsvár az Állatokért Alapítvány, mely a megyei rendőr-főkapitánysággal és a Bács-Kiskun Megyei Állategészségügyi Állomással hatékonyan tud fellépni a lakossági bejelentések nyomán. Az un. állatvédelmi őrszolgálat 24 órás ügyeletet tart; az állatvédőkhöz befutó bejelentések nyomán először az állatvédők, majd amennyiben ők indokoltnak látják, az illetékes hatóságok nyújtanak segítséget. A helyi gyepmesteri telepet egyébként szintén az alapítvány működteti; ide kerülhetnek a lefoglalt állatok.

18. évi75 (válaszként erre: 14. - Naomagic85)
2007. szept. 6. 13:08
jeleztem az ügyvéd havernak a kérdést, várom a válaszát, majd jelzem. itt írta valaki, hogy van ilyen honlap, belekukkantok
17. rika
2007. szept. 6. 11:14
Én is támogatnám az állatrendőrséget. De amíg nem olyan a jogi háttér addig "felesleges". Külföldön komoly pénzbűntetés és akár börtön is jár az állatkínzóknak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook