Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláshirdetésben kitétel: ha gyereke van, ne jelentkezzen fórum

Álláshirdetésben kitétel: ha gyereke van, ne jelentkezzen (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
221. 4c1a787e8f (válaszként erre: 216. - Temmp)
2013. júl. 24. 08:46

No pont ez a baj.

Ezért ér ez az egész fórumozás pont semmit, mert felelősség nélkül, bármilyen fokú ismeret nélkül fröcsögik az emberek - úgy általában, nem pont itt - véleményüket, és mivel őket is bántás éri, ezt, ha lehet még szemetebb formában adják tovább.


Azért menekülnek ide az emberek, mert itt megtehetik, a szomszédasszony meg pofán vágná ugyanennél a stílusnál. Szomorú ez..

2013. júl. 18. 07:22
Ez csak egy fórum ! ahol mindenki elmondhatja a véleményét , akármi is az ! Nem harapjuk el egymás torkát azért , mert máshogy látunk valamit , annyit nem ér az egész ! vau
219. temmp (válaszként erre: 218. - M0ncsa)
2013. júl. 18. 00:55

Ez nem az index, és a topic-ok nagyon nagy része rég nem arról szól amiről indították őket.

Nem nekem írtad, de "megszólíttattam", mint lehurrogó. Nem lehettél azért lehurrogva, amit nem is írtál, sőt, ellenkezőleg vélekedtél.

Na én is befejeztem az offot.

218. M0ncsa
2013. júl. 17. 04:14

@temmp/2016.: A forumok mar csak olyanok, hogy van egy tema, es arrol illik beszelni, kulonben jonnek a csunya moderator nekik vagy bacsik, es raszolnak az emberekre. Igy aztan illik temanal maradni, es nem kifejteni egy revai lexikonra-valo velemenyt, ami csak erintolegesen kapcsolodik ahhoz a bizonyos temahoz.


temmp/2017: Le, hogyne. Jo boven kifejted, hogy miert kotsz bele egy egyszeru kijelento mondatba, amit nem is neked szantak.


Nezd, ha trollkodni akarsz, arra a hoxa remek hely, de attol tartok, celpontot masikat kell talalnod.

217. temmp (válaszként erre: 215. - M0ncsa)
2013. júl. 16. 22:12
Pontosan leírtam miről beszélek. De aki nem akarja úgysem érti, kár rá az idő.
216. temmp (válaszként erre: 214. - M0ncsa)
2013. júl. 16. 22:10
A fórumok már csak ilyenek. Senki nem fogja feltúrni a hozzászóló korábbi írásait csakhogy pontosabban értse, a hozzászó dolga úgy fogalmazni, hogy érthető legyen a mondanivalója.
215. M0ncsa (válaszként erre: 213. - Temmp)
2013. júl. 16. 11:33

"207. M0ncsa 2013-07-15 08:37

Tokeletesen egyetertek veled. En is ezt mondom, csak mindig lehurrognak."


Te mirol beszelsz megis?

Azt egy szoval sem mondtam, hogy ezen a forumon mondom ezt.

214. M0ncsa (válaszként erre: 212. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 16. 11:32

Pontosan erre gondoltam, szurikata jobban ismer, igy tudja mirol beszelek, tobb helyen is beszelgettunk mar.

Te meg, tempp, ha egyetlen forum posztjait figyeled csak, nem tudsz komplex velemenyt alkotni, mert ez egy annal sokkal osszetettebb dolog. Itt csak a felszinet karcolgatjuk egy nagyon bonyolult problemanak.

213. temmp (válaszként erre: 212. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 16. 11:00
Nem azt írta csak hogy egyetért, hanem hogy ő is ezt mondta, csak lehurrogták. Én meg bemásoltam, hogy ő mit mondott a munka melletti gyes folyosításról. Egy árva szóval sem mondta amit te, pont ellenkezőleg.
212. 4c1a787e8f (válaszként erre: 211. - Temmp)
2013. júl. 16. 10:30

Igen, de moncsa azért szokott gondolkozni is a dolgokon, meg meghallgatni mást is. És formálódik a véleménye, látásmódja, ebben az egyébként tényleg összetett témában.


Csomó olyan dolog van, amivel magam is egyet is értek, meg nem is... Attók függ, honnan nézzük..


Ő szerintem az egyetértést főleg arra írta, amikor azt írtam, hogy jobb az anyáknak is, meg az államnak is, ha minél kevésbé esnek ki teljesen a nők a munkából..

211. temmp (válaszként erre: 207. - M0ncsa)
2013. júl. 15. 21:45

Frászkarikát mondtad ezt. Homlokegyenest az ellenkezőjét írtad. + gyakorlatilag azt állítottad, hogy a ki van nyalva a seggünk.

Korábban pl. ezt is írtad: "Akkor en ezt a magyar torvenykezest nem ertem. Ha az ember dolgozik, akkor milyen jogon jar neki a GYES?"

Szurikáta pedig arról ír, hogy jó, hogy a dolgozó anyákat támogatják "Sok országban támogatják "csak úgy" a gyerekeseket akkor is, ha dolgoznak a szülők, sőt legfőképpen akkor a "pénzértszülők" kiszűrése miatt!!" meg ezt is: "Az a magyar állam döntése, hogy itt ezzel is támogatják a kisgyerekeseket, ami egyébként egy frissen bölcsit kezdett gyerekkel, dolgozni kezdő anyukával nagyon rá is fér még a családra"

210. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2013. júl. 15. 18:44
Ombudsman szerint nem korrekt, de amúgy a szelektálás így is, úgy is ez alapján menne. Azon ugyanúgy fenn lehetne akadni, hogy miért nem jó a bejárós?
209. 4c1a787e8f (válaszként erre: 208. - M0ncsa)
2013. júl. 15. 18:30
A legtöbben életükben nem jutnak el bármiben ilyen szintre a gondolkodásban, úgyhogy örülök, hogy végre valaki velem tartott. Annak meg külön is, hogy jórészt még egyet is értünk...
208. M0ncsa (válaszként erre: 205. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 15. 08:40
Ilyen messzire meg nem is mentem a gondolkodasban, de igen, lenyegeben igy van.
207. M0ncsa (válaszként erre: 204. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 15. 08:37
Tokeletesen egyetertek veled. En is ezt mondom, csak mindig lehurrognak.
206. ce24db56a5 (válaszként erre: 190. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 15. 06:59
Nagyon szívesen!
205. 4c1a787e8f (válaszként erre: 202. - M0ncsa)
2013. júl. 14. 09:10

Egy biztos:


Kár irigykedni annak, aki nem szül, vagy még nem szült a támogatásokra.


Az állam nem érzelmi bank, nem azért vannak akármilyen támogatások, mert szép a szemünk. Abban gyakoratilag minden politikai erő és közgazdász egyetért, hogy a gyerek, mint gazdasági erő kell. Legfeljebb az eloszlásban, a támogatási formákban, a társadalmi osztályok prioritásában van különbség, ezen megy a harc minden országban.


Az is biztos, hogy az "öngondoskodás" elve sem olyan egyszerű, mert ahhoz már eleve kell egy olyan gazdasági alap, ami egyszerűen nincs meg, még a nyugati családoknál se. Egy átlag pár 50-60 éves lenne, amire vállalhatna gyereket így. Szóval ez csak a nagyon jómódúaknál megy így, az átlagnál nem, és nem is fog. Ezért van az - mint ahogy régen a nagycsaládnál is volt - hogy tulajdonképpen előre megkapják a támogatást a családok, amit jó esetben sokszorosan visszafizetnek a saját későbbi munkájukkal, meg a gyerek(ek) későbbi munkájával... Sokszorosan. Ha ez nem így lenne, nem támogatnák a családokat.


Az egy más kérdés, hogy nehéz ezt jól csinálni, hogy ne a lusták használják ki...


Az meg egy megint más kérdés, hogy "keleten" meg pont más a probléma, pont a túlnépesedés, de a franciaországi, meg németországi, meg svédországi etnikai-bevándorlási problémák, sőt, kisebb háborúk egyértelműen bizonyítják, hogy nem megy az úgy, hogy az itteni hiányt majd az ottani többletből csak úgy pótoljuk.. Isten irgalmazzon, ha erre apellálunk...

204. 4c1a787e8f (válaszként erre: 199. - M0ncsa)
2013. júl. 14. 08:48

Heti 30 órás munkát lehet gyes mellett vállalni hivatalosan. Akkor is jár, ha dolgozol, meg akkor is, ha nem.


Nem egy falrengető összeg, most olyan 28000 körül van. Én azt nem értem, hogy valaki hogy mer pusztán ezzel az összeggel otthon maradni.


Sok országban támogatják "csak úgy" a gyerekeseket akkor is, ha dolgoznak a szülők, sőt legfőképpen akkor a "pénzértszülők" kiszűrése miatt!! Például teszik ezt úgy, hogy azt az összeget, amit itt is mondjuk 3 év alatt kifizetnek a gyesre, azt ott az elején adják nagyobb összegekben, vagy éppen autó-támogatás formájában. Tehát lehet, hogy a munka mellett már nem kap, de azért megkapta ő azt az összeget már addig, nyugi. Vagy éppen adókedvezmény formájában teszik ugyanezt, amit ugye konkrétan nem látsz, csak kevesebbet fizetsz. Pont azért, mert a gyereknevelés nem keveset vesz ki hosszútávon a családi kasszából, az államnak meg - legalábbis nyugat-eu-ban jelenleg kellenek a gyerekek, mert erkölcsi és anyagi érdeke is. (Be vannak parázva a németek is nagyon a kevés gyerek miatt, meg mások is, náluk a mindenkori nyugdíj összegébe is be van építve, hogy nány gyerek született az adott évben.) Ezt a kiesést mérséklik kicsit, főleg azért, hogy a 2., 3. gyerek is megszülessen.


Az a magyar állam döntése, hogy itt ezzel is támogatják a kisgyerekeseket, ami egyébként egy frissen bölcsit kezdett gyerekkel, dolgozni kezdő anyukával nagyon rá is fér még a családra, bizony megéreztük, amikor betöltötték a hármat, és már nem járt. Ha ugyanis a gyerek közösségbe jár, az hirtelen elég nagy költség, egész más, mint amíg otthon van. Kell egy idő, amíg tényleg beállnak a dolgok, a fizetés-ráfordítás-betegállomány arány a családban.


Inkább azon kellene az államnak "spórolni", hogy ne maradhassanak otthon 3 évig az anyukák, legalábbis középtávon kéne, hogy ez cél legyen. A gyest akár kaphatnák, mint támogatást, mert kell egy átmeneti időszak, de menjenek legalább részmunkaidőben vissza. Persze ez beruházással is járna, mert kellenének még bölcsődék, meg csa-nák, meg stb.. De mégis az lenne a normális alapvetően. Sőt, én még korábbtól, és a fokozatos munkakezdést javasolnám, de azt itt megcsinálni nem lehetne, mert nagyon erős ez a " jaj lepasszolja a gyereket" beidegződés...


Nem hiszik el ugyanis, hogy sokkal jobb egyáltalán nem kiesni a dolgokból, sokkal jobban ösztönöz a későbbi gyerekvállalásra. Az első kettőt még fiatalon, műegyetem+ munka mellett szültem. Nem maradtam külön otthon egyikkel sem. Megtanultam fél kézzel szoptatni + fél kézzel rajzolni, meg nem azonnal felkapni a gyereket, ha megnyikkan, meg ha kellett rábízni másra.. Jó volt a lelkemnek, hogy az egyetemen is tudtam teljesíteni, nem mondhatták, hogy elment a szüléstől az eszem. Még kisebb munkákat is vállaltam. Viszont jó volt onnan megszabadulni, mert várt otthon a kislányom, és le tudtam sz.ni, amit tényleg le kellett.. Persze kemény évek voltak, nem vitás.


De óriási szabadságot adott, hogy amire lediplomáztam, még mindig a 20-as éveim közepén jártam, már megvolt a két gyerek, rég beszokott bölcsisek-ovisok voltak. Választhattam, hogy a melót nyomom, vagy esetleg még gyerekezek. Nem lett semmi bajuk a gyerekeknek, hogy nem ültem velük állandóan otthon, ma már kitűnő tanuló iskolások.


Persze tény, hogy nehéz visszamenni, nincs munka, nem fogadnak vissza, stb.. De az is tény, hogy agyban is gátolva vannak a nők itthon, mert bizony megszólják azt, aki korábban visszamegy a mukája érdekében, még a magas végzettségűeknél is sokszor.


Állítom, ez nagyobb kár az államnak, mint bármi.

203. temmp (válaszként erre: 202. - M0ncsa)
2013. júl. 14. 00:11

A fizetések is jóval magasabbak. A rezsi meg nem lehet magasabb sokkal, mert ha megnézed a [link] oldalán az energiahordozó árakat, akkor láthatod, hogy pl. Angliánál maradva a gáz és a villamos energia euróba átszámolva egy csöppet csak, de olcsobb.

Nem tudom a házmestereknek mennyit kell fizetni (magasabb fizetések ugye), vagy mennyibe kerül az internet, de abban biztos vagyok, hogy a lakhatáson kívül nem sokkal drágább hely. De mindegy is mi mennyibe kerül, azt nézzük inkább mennyien mentek ki külföldre gyerekesek is. Több külföldön élő anyuka naplóját olvasom, van ahol jön a harmadik baba, a második is pici még, nem dolgozik, és sem neki, sem a többieknek esze ágában sincs hazajönni, ahogy neked sem. Talán annyira még sincs kinyalva itthon a seggünk, hogy hazajöjjenek, jöjjetek.

202. M0ncsa (válaszként erre: 201. - Temmp)
2013. júl. 13. 08:54

Aha, ertem. Azt viszont nem, miert bonyolitjak meg ennyire az adminisztraciot, de nem is ez a lenyeg.


Angliarol hallottam, hogy a "CSP" miatt sulyos problemaik vannak, tul magas, nem stimulalja az embereket a munkaeropiacra valo visszateresre - annak ellenere, hogy forintosithatod az ottnai jarulekokat, de nem kapsz realis osszegeket ugyse, mert masok az arak is. Ruha, elektronikai cikkek nehol meg olcsobbak is, de a mindennapi elet (kaja, rezsi, alberlet- es ingatlan vetelarak) a magyarorszaginak tobbszorosei, es ez az, ami szamit.


Itt speciel az van, hogy az elso evben elmehetsz dolgozni, de akkor lottek a GYESnek meg GYEDnek meg a jo eg tudja, milyen jarulekoknak; utana meg van lehetoseg reszmunkaidore a legfiatalabb gyerek 3 eves koraig ugy, hogy az allam fizeti a heti 20 oran feluli JARULEKOKAT teljes munkaidoig, de nem a fizetest potolja. Csak eppen munka nincs, ugyhogy ez az egesz gyakorlatilag csak elmeletben letezik.


Nyugdij melletti munkat mar el is toroltek, az orvosoknak legalabbis, a tobbieket nem tudom.

Igazad van, tenyleg eleg osszetett ez az egesz, de egy biztos: mindenhol szar van abban a bizonyos palacsintaban, nem veletlenul hozongenek az emberek Nemetorszagban is, meg all Spanyolorszag az osszeomlas szelen. Sirnak az olaszok is, hogy ne beszeljek a gorogokrol; legjobban talan meg az eszaki orszagok tartjak a frontot, de nekik mas "bajaik" vannak, pl. Svedorszagban a kiegyenlitett fizetesek miatt a svedeknek nem fulik a foga a tanulashoz, igy az intellektuell kadert kenytelenek eleg nagy szamban "importalni" (ami Kelet-Europanak jo, marmint a dolgozoknak maguknak, de a svedeknek aligha).


De mostmar nagyon eltertem a tematol, elnezest a topikinditotol, nem offolok tovabb :)

201. temmp (válaszként erre: 199. - M0ncsa)
2013. júl. 12. 22:20

Ezt a Fidesztől kellene megkérdezni. 2010 előtt valamikor eltörölték a 3 évig járó gyest. Aztán a 2010-es kampányban a Fidesz az ígérte, hogy visszaállítja 3 évre amint kormányra kerül. Jó kampányfogás volt. A Gyes mellett max. heti 30 órát lehet dolgozni. Ha úgy vesszük, akkor a maradék 2 órát fizeti az állam havi 25650 Ft-tal. Ez segély, megélni nem lehet belőle. Másik kezével viszont elvett a kormány, mikor megszüntette a "felmondási védelmet" (a gyerekek 3 éves koráig volt). A gyes egy falatnyi kenyér a amíg a gyerekek 3 évesen oviba nem járhatnak és anyuka el tud menni dolgozni. A bölcsi helyek hamar betelnek, a családi napközi iszonyat drága. Angliában is kapnak a gyerekesek, talán többet is mint mi, nem számoltam utána. Pl. child benefit, nagyjából a mi családi pótlékunk, a Child Tax Creditről ezt találam "A harmadik és egyben legnagyobb támogatás a Child Tax Credit. Nem tudok pontos összegeket mondani, de az itt élök ha minimálbérét vagy csak 1 szülő dolgozik 1 gyermek után átlagosan havi 500 Fontot, két gyermeknél kb. 800 Fontot, míg 3 gyermeknél 1100 Font körüli támogatást tudnak igénybe venni."

500 font az kb. 170 ezer forint!

Azt is hozzá kell tennünk, hogy az elvonások más országokhoz képest sokkal nagyobbak. Valami 'jár' cserébe. Szerintem ez nagyon összetett dolog. Nyugdíj mellett is lehetett dolgozni (talán mostanában szűnik meg), és nem csak azoknak akik 25 ezer körüli öregségi nyugdíjat kapják/kapták.

200. M0ncsa (válaszként erre: 197. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 12. 21:45

Gyerekesekrol beszelgetunk, nem? :)


Igen, ez nem csak Mo-n van igy, hanem mashol is. Mondjuk sok orszagban (Ausztria, Svedorszag pl.) erosen tamogatott az allami bolcsi, de itt pl. nem. Ha valaki minimalbert keres, nagyjabol ra is kolti a bolcsodere - csak hogy el ne veszitse az allasat. Ezek persze a bebiszitter nelkuli arak, mert azt sem kapsz 5-6 EUR/ora alatt, es mi meg olcsok vagyunk mas orszagokhoz kepest.

199. M0ncsa (válaszként erre: 198. - Temmp)
2013. júl. 12. 21:38
Akkor en ezt a magyar torvenykezest nem ertem. Ha az ember dolgozik, akkor milyen jogon jar neki a GYES? Vagy ez megintcsak azon a franya nyugaton van ugy, hogy vagy otthon vagy a gyerekkel, es kapsz valamit az allamtol, vagy elmesz dolgozni, de akkor nincs semmifele segely?
198. temmp (válaszként erre: 177. - M0ncsa)
2013. júl. 12. 20:36

El vagy tévedve! Azt sem tudod mit linkeltél be. A munkáltatót nem terheli semmi, de semmi a gyes-es anyukák után, hacsak nem _dolgoznak_ és adó- és járulékköteles fizetést kapnak a munkájukért. A gyes mellett ugyanis bizonyos feltételeknek megfelelve lehet dolgozni. Nehogy már ez legyen az a hűde nagy teher!

Ezt linkelted be:

"6. Kisgyermekes édesanyák a gyermekgondozási díj után, illetve a gyes és a gyermeknevelési támogatás folyósítása alatt, vagy után a foglalkoztatás első két évében a munkáltatói közteher 0%, a harmadik évben pedig 14%."

Ez arról szól, hogy amikor az anyuka gyed _után_ visszamegy dolgozni, vagy _gyes/gyet mellett dolgozik_, akkor a munkáltató milyen kedvezényeket érvényesíthet. Ez most valami új. Eddig meg volt start, meg start bónusz, meg nem tudom milyen kedvezmények, de a Tgyás, Gyed, Gyes a munkáltató egy fillérjébe sem kerül. Amikor valaki Gyed-re megy kötelező fizetés nélküli szabadságra mennie. Kötve hiszem, hogy amiatt sírtak a munkáltató ismerőseid, hogy kedvezményt kaptak/kapnak a kisgyermekes anyukák után.

197. 4c1a787e8f (válaszként erre: 196. - M0ncsa)
2013. júl. 12. 14:40

És mindehez gyerekesek is?? Mert ha igen, akkor kérdezd meg, hogy hol van a gyerek addig..


Mert nem azt mondtuk, hogy a nők úgy általában a "vasfüggönytől" nyugatra nem dolgoznak 8 órában, hanem azt, hogyha szülnek, utána jó ideig - túlnyomó többségében nem, hiszen az egész szociális hálózatuk másra van berendezkedve.


Meg azt is mondtuk, hogy ott egy komoly állásban lévő fizetésből nem téma a bébiszitter, míg itt kb. annyi, mint egy magas fizetés.. Nem egy ismerősöm itthon pont annyit keresett az első 1-2 évben, amennyibe a magánbölcsi+bébiszitter került (mivel nem vették fel államiba), csak azért csinálták, mert ha nem mennek vissza, kirakták volna őket. Ez olyan cirka 300-350 ezer Ft.. Ez a gond itt.

196. M0ncsa (válaszként erre: 195. - 17aadc1082)
2013. júl. 11. 12:00

Hm, ezek szerint mindenfele van. Az en ismeroseim, akik kulfoldon elnek, pedig vagy teljes allasban dolgoznak, vagy sehogy (mert nem talaltak munkat, nem mert huuuu de gazdagok, es nem kell anyukanak melozni). Az infoim Svajc, Svedorszag, Ausztria, Anglia, Spanyolorszag, Szlovenia, Olaszorszag, Finnorszag teruleterol szarmaznak. Hogy Nemetorszagban, Hollandiaban, Norvegiaban es Franciaorszagban mi van, azt tenyleg nem tudom.


Ja, es az en ismeroseim sem pultoslanyok, hanem tulnyomo tobbsegukben (informatikus es egyeb) mernokok , kutatok, tolmacsok.

195. 17aadc1082 (válaszként erre: 194. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 11. 10:59
Igen, én is ilyeneket hallok. Hollandiában is haza kell menni ebédeltetni. Franciáknál meg szintén délután fizetős a bölcsi, ovi.
194. 4c1a787e8f (válaszként erre: 192. - M0ncsa)
2013. júl. 11. 10:55

Bár mindig mindenütt rosszabb, de tény, hogy Németországban nincs a legtöbb suliban benti ebéd, szépen mennek haza a gyerekek ebédelni. Ha kell, délután még mennek vissza a suliba. És itt sulis korosztályról van szó. Ez azért elég nehéz lenne társadalmilag, ha nem lenne jellemző, hogy valaki várja ebéddel a gyereket, vagy legalábbis beengedi a lakásba.


Persze ott is van, ami nem ilyen hely, de ott keményen kell pluszba fizetni.


Ausztriában, Bécs környékén dolgozik a gyerekeim keresztanyja már 8 éve, szült két gyereket, onnan is volt gyeresen. Diplomásként (gyógytornász) nem tudták a munkahelyén elképzelni, hogy ő két gyerek mellett dolgozni fog. Nem engedték 8 órába visszamenni, 6 órába vették vissza, egyébként szeretik, számítanak a szakmai munkájára. Külön nyűg volt neki, hogy olyan bölcsit-ovit találjon, ahol délután is vannak. Így is úgy sikerült megoldani, hogy egyig van a hivatalos - állami - bölcsi, és utána még két vagy három órát külön megfizet, és csak összevont csoport van... És még úgy is néznek rá..


Hát ez azért nem azt mutatja, hogy tömegével dolgozánának ott a nők 8 órában, mint itt. Sőt itt egy 8 órás munka inkább 9, mert ma már divat a kötelező ebédidő, stb..

193. 17aadc1082 (válaszként erre: 192. - M0ncsa)
2013. júl. 11. 10:52
plusz hollandia, norvégia, svédország, franciaország.. és gondolom, van még pár, de csak innen tudok konkrétumokat. Itt dolgoznak kisgyerekes ismerőseim, simán fél állásban, és simán találnak is ilyet, mert sok-sok ilyen van. Igaz, egyik sem felszolgáló, vagy pultos, hanem képzett, szakmájukban dolgozó diplomások.
192. M0ncsa (válaszként erre: 191. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 11. 10:45
Az otthon levesre mondtam, hogy urban legend. Talan az USAban jellemzo, de itt, Europaban nem annyira. Reszmunkaidos munka meg mindig kevesebb van, mint amennyien dolgoznanak reszmunkaidoben, ugyhogy szerencses az, aki kifog egy ilyet. A tobbi meg mehet dolgozni teljes munkaidoben, tetszik-nem tetszik, evvan. Valoban vannak orszagok, ahol ez a jellemzo (pl. Svajc) - de ez a ritkabb.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook