Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláshirdetésben kitétel: ha gyereke van, ne jelentkezzen fórum

Álláshirdetésben kitétel: ha gyereke van, ne jelentkezzen (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
41. spinneli (válaszként erre: 36. - Cilumiluci)
2013. júl. 10. 08:06

Ha nem szobáztatásra jelentkeztél, akkor elég furcsa, hogy megkérdezték.

:P

40. Cilumiluci (válaszként erre: 38. - 25800e2d09)
2013. júl. 10. 08:05
Naná és igencsak indiszkrét kérdés is nem?Eléggé pisloghattam meg hülye képet is vághattam erre az érdekes kérdésre:)
39. spinneli (válaszként erre: 37. - 25800e2d09)
2013. júl. 10. 08:05

Én nem ráncigálnék, de nem is kockáztatnám, hogy diszkrimináció miatt feljelentsenek.

:)


A témára visszatérve, gondoljunk bele abba, hogy egy munkavállalónak kiszámítható alkalmazott kell-lehet korábban felvett egy kisgyerekes munkást, aki 2 hetente otthon maradt, mert beteg volt a gyerek, és a nyitvatartást nem lehetett tartani, több alkalmazottra meg nem volt pénze.

Ez mondjuk a legegyszerűbb példa, ami elsőre eszembe jutott.

38. 25800e2d09 (válaszként erre: 36. - Cilumiluci)
2013. júl. 10. 08:02
na az ilyen szűréssel el lehet kerülni az ilyen kínos kérdéseket... amúgy meg az nem releváns a munkához szóval hülyeséget kérdezett :D
37. 25800e2d09 (válaszként erre: 35. - Spinneli)
2013. júl. 10. 08:01
de miért ráncigálnál feleslegesen olyan jelentkezőket -beetetve hogy van esélyük - akiknek semmi esélye hogy felvedd??
36. Cilumiluci (válaszként erre: 33. - Miss Angel)
2013. júl. 10. 08:00
Hát egyszer tőlem még azt is megkérdezték,saját ingatlanban élek e vagy béreltben,mégis mi a fac köze hozzá?
35. spinneli (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2013. júl. 10. 07:59

Hát, én nem írnám ki, az állásinterjún úgyis kiderül, ha nem felel meg valamelyik feltételnek.

Amúgy tudom, hogy most a véremet fogják követelni, de én el tudom képzelni, hogy korábban megjárták gyerekes munkavállalókkal és ezért írják bele.

34. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2013. júl. 10. 07:53

Sziasztok, nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez már nem az első hirdetése a tulajnak, valszín besokallt attól, hogy havonta kell váltania a dolgozóit, mert az egyik rendszeresen előbb bezárt, hogy odaérjen a gyerekéért az oviba, a másiknak napi szinten ott rajcsúroztak a boltban a gyerekei, a harmadik állandóan késett arra hivatkozva, hogy nem ért be a busza stb. stb.


Igaz, hogy kevés a munkahely, de ennek ellenére nagyon nehéz jó, és ahogy a hirdető írja, MEGBíZHATÓ munkaerőt találni.

2013. júl. 10. 07:42

Annyi a véleményem,hogy tré dolog,de hiába van ilyen véleményünk,ez van:(ha elmész 1 állásinterjúra akár,ott is a legelső kérdések között felteszik Neked,van e gyereked,meg főleg:jársz e suliba:S

És ez ellen,mi "kisemberek" nem tehetünk,max a véleményünk van meg.Az már őket nem érdekli nyilván,hogy te esetlg tudnád úgy rendezni a dolgaidat,hogy normálisan tudd végezni a munkádat,akár gyerek,akár suli mellett.A gyerek azért baj ha van,mert ugye bármikor bármi lehet,megbetegedhet stb stb,suliba meg járni kell,el kell engedjenek olykor....ááá,tényleg tré ez az egész,bevallom őszintén,egy darabig nem találtam most melót abban a városban ahol élek,elkezdtem egy sulit amiböl még 1 évem van.-Azóta eszembe sincs munkát keresni,,már az is sok nekik,ha heti két estére el kell menned suliba,ha meghallják,hogy jársz,az ajtó felé mutatnak úgyis,szóval sajnálom a helyzetedet.de ez van az egész országban:((

32. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2013. júl. 10. 07:33
Hát egy jó pár dolognak nem felelek meg, bár nem is szeretnék ilyen helyen dolgozni. :)
2013. júl. 10. 07:32

Nagyon szomorú,de sajnos én is találkoztam ezekkel a kitételekkel:(

Annyira nincs munka hogy válogathatnak és sajnos bármit megtehetnek:(

30. 25800e2d09 (válaszként erre: 28. - Ce24db56a5)
2013. júl. 10. 07:32
úgyis fog ilyen is jelentkezni (voltam interjúztató...) megírtam a hirdetést, a kitételeket is, és csak öreganyám nem jelentkezett... senkinek nem kívánom azt a tortúrát... az asztal túl oldalán sem egyszerű megmondani hogy "figyu, olvastad a hirdetést egyáltalán???"...
29. Cilumiluci (válaszként erre: 27. - 25800e2d09)
2013. júl. 10. 07:30
Egyetértek
28. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2013. júl. 10. 07:21

Teljesen korrekt, leírta a szűrési szempontokat. hét feltétele és mivel ő a munkáltató akkor is ez alapján fog dönteni ha ha cigánygyerekek potyognak az égből.

Ha nem írja oda, akkor jeltkezni fognak azok, akik


- eladói tapasztalata nincsen

- mogorva személyiség

- zárkózott,szófukar és nem szívesen kommunikál

- három gyermeke van de igyekszik megoldani, hogy ne menjen a munka rovására a napi gyereknevelés rutin

- Baracskán lakik, így a bejárása részben a munkáltató költsége

- nem megbízható ( ez csak tapasztalatot követően ellenőrizhető)

27. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2013. júl. 10. 07:19
sajnos nem sajnos, de legalább nem az interjún esik pofára az ember hogy miért nem kell... én az ilyet még értékelem is. felesleges erő és időpazarlástól kíméli meg a jelentkezni vágyót.
26. tefó
2013. júl. 10. 07:10
Nem ide készültem, csak véletlenül akadt meg a szemem a fórum címém. Ma már ez is lehetséges, sajnos, hogy a gyerek "hátrány" a munkavállalásnál! Szerencsére vannak jó lehetőségek, amiket itt nem szabad reklámozni, de ha érdekel valakit internetes munka, írjon e-mailt, szívesen segítek. 2 éve dolgozom egy cégnél, és nagyon tetszik. Egyre több kismama, nagycsaládos anyuka jön ide, és még a gyes alatt bedolgozzák magukat, hogy ne kelljen visszamenniük a munkahelyükre.
2013. júl. 10. 06:21

Az én véleményem:korrekt. Álltam már mindkét oldalon: volt, hogy egy évig munkanélküli voltam, és azért utasítottak el sok helyről, mert 4 gyerekem van. Szörnyű volt. De még mindig jobban viseltem, mint azt, hogy "Majd értesítjük!"- és persze sosem értesítettek, az ember lánya meg reménykedve vár.

Jelenleg a másik oldalon vagyok: a kezemben van a döntés, hogy a munkahelyemre kiket veszek fel. Sosem utasítok el azért valakit, mert gyereke van. DE! Korrektül elvárom a másik féltől, hogy a munkaidőt fel tudja-e vállalni vagy sem. Olyan nincs, hogy megígér fűt fát, aztán a gyerekre hivatkozva állandóan késik (természetesen vannak, kivételes alkalmak, mivel ez bárkivel előfordulhat, itt a hangsúly a rendszerességen van). És igen, azt is tudomásul kell venni, hogy bizonyos munkakörökben jelen van a "diszkrimináció", szükség van arra, hogy bizonyos szempontok alapján válogasson a munkaadó.

24. Lara1984 (válaszként erre: 23. - 76a5050894)
2013. júl. 10. 02:43

"Csak meghalni muszáj" - tartja a szólásmondás. És ébren lennem - teszem hozzá.

De, amint látom, te is! :-)


(Ezért a témához nem vágó hozzászólásért majd jól fejbekoppintanak minket a fórumozók.) :-D

23. 76a5050894 (válaszként erre: 22. - Lara1984)
2013. júl. 10. 02:31
Már megint éjszakázol?
22. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2013. júl. 10. 02:29

Kökemény diszkrimináció! :-(


(Halkan megjegyzem: gyanús, hogy ha a jelentkezö apa, az nem olyan elfogadhatatlan, mintha egy anyuka pályázná meg az állást...)


Mi a helyzet akkor, ha a -nönemü- jelentkezönek felnött gyereke van? Az már csak nem zavarja a munkavégzést. Ja, hogy az a nö meg már "túl öreg" e munkakörre?! Újabb diszkrimináció!...


(Abban az országban, ahol élek, de facto büntetik a diszkriminatív álláshirdetés feladóját; bár rákontráznak azzal, hogy az EU-n belül ugyanazon munkáért itt keresnek a nök legkevesebbet a férfiakhoz viszonyítva. :-(


It's a wonderful world!... :@

2013. júl. 10. 00:34

Másik dolog-közöltem,hogy van két gyermekem,mire megkérdezték,hogy tudnék bejárni reggel hatra?

Az önéletrajzomba is beírtam,hogy nyugdíjas a férjem,és ő egész nap otthon van,rendezi a gyerekeket-de ez sem érdekelte őket.

2013. júl. 10. 00:32
Régen is úgy tartották,hogy akinek gyereke van,az már nem munkaerő.Én is csak akkor tudtam változtatni,amikor már 10 éves volt a gyerekem és már nem járt táppénz .Pedig nekem volt aki elrendezte volna,s elrendezte.A hírdetésben csak a munka volt megnevezve,ott közölték,hogy gyerek van,így tárgytalan.Ma még jobban ki is hangsúlyozzák,gyerek van,akkor tárgytalan.Erre léphetnének már nagyjaink,de minél előbb.
19. tixtina (válaszként erre: 18. - Guatit)
2013. júl. 10. 00:30

Jaja-engem azért nem vettek fel dajkának,mert túlképzett vagyok,és minek szeretnék csicska munkát vállalni,mikor van egy jó szakmám-kozmetikus-inkább csináljam azt.Ezt mondták az óvodákban.:OO Hiába magyaráztam,hogy manapság nem mennek a kisvállalkozások,ráfizetéses-100 ezreket kell befizetnem,és akkor még nem kerestem eg buznyákot sem:((

Azért végeztem el a dajkaképzőt,mert el szeretnék helyezkedni,pénzt kell keressek,hogy eltarthassam a gyerekeimet.Ezt olyan nehéz felfogni??!

Két ajánlólevelem is van-helyettesítettem,ahol nagyon meg voltak velem elégedve,de sajna ott sincs hely:oo

18. guatit
2013. júl. 10. 00:25
Ugyan már, engem már annyi mindenért nem vettek fel: nő vagyok, alacsony vagyok, fiatal vagyok, öreg vagyok, túlképzett vagyok stb. Mindig amit láttak rajtam, annak az ellenkezőjét keresték.
17. 17aadc1082 (válaszként erre: 16. - E28c748947)
2013. júl. 10. 00:09
meg a másik, hogy egy munkanélküli nem fog perelni. még akkor sem, ha kirekesztő a hirdetés. és ezt tudják.
16. e28c748947 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 10. 00:06
Ismerem ezeket a büntiket.Ezer és ezer indok van az elkerülésére.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - E28c748947)
2013. júl. 10. 00:06
De államilag meg engedélyezett a diszkrimináció. Hiszem úgy lehet állást hirdetni, hogy csökkent munkaképességút csak és egyebek.
14. fagyii
2013. júl. 10. 00:04
Szerintem semmivel sem jobb, ha behív interjúra, és aztán "majd értesítenek". Nem kötelesek tájékoztatni hogy miért nem feleltél meg, ők legalább őszinték.
13. 17aadc1082 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 10. 00:02
így van!
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - E28c748947)
2013. júl. 10. 00:02
Ha ez így írásban megjelent, akkor feljelentést lehet tenni, mert megkülönböztetést nem tehet. Csak megéri-e? Őt megbüntetik, drága tanuló pénzt fizet, ugyanakkor állása még nem lesz ezen a helyen annak akinek kisgyereke van, mert ezer indokkal felmondhat .
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook