Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A másmilyen víz okozhatja, hogy állandóan elektromos töltésű lett a hajam? fórum

A másmilyen víz okozhatja, hogy állandóan elektromos töltésű lett a hajam? (tudásbázis kérdés)


11. jujujo
2015. jan. 5. 08:00

A dolog érdekessége, hogy tegnap vettem észre, hogy kétszer megrázott kicsit a víz, amikor alátartottam a kezem. Még annyira erős sem volt, mint amikor véletlen megrázza egyik ember a másikat. Ma reggel megint tapasztaltam, viszont Párom semmi ilyet nem vett észre. Lehetséges, hogy az én "plusz töltésem" okozza ezt is? :D

Próbáltuk megnézni Párom haját, hátha Ő is kicsit elektromos, de nála semmi. Persze nem mindegy, hogy 3 cm egy haj vagy 80. :D

10. jujujo
2015. jan. 4. 15:37

Zsanna, a törülközőm eddig is ez volt, a hajszárítómat is használom egy ideje. Valami ionos képessége van, ami tényleg nem szárítja ki annyira a hajam, mint a rendes hajszárítók. Megszárítanám én természetes módon, de hosszú nagyon és sok, szóval időigényes. De egészen más a szárítás miatti égnek állás, amikor olyan "bundzsis" a haj, és mint most, mikor közelítem a kezem hozzá, és odaszáll és odatapad. :)


Polka, igen, én is megfigyeltem már, hogy eltérő csapvíznél másabb. Itt puhább, ott hamarabb zsírosodik. De hogy ilyen szinten elektromossá váljon, ez 1-2 hetes dolog. :)

9. jujujo (válaszként erre: 5. - *HoldViola*)
2015. jan. 4. 15:15
Érdekes, hogy rázni senkit se rázok, de ahogy belekezdek az öltözködésbe, vagy a hajfésülésbe, rögtön "csattog"-ok és égnek áll mindenem. Múltkor pl a mozi mosdójában fésültem át a hajam, és gyönyörűen röpködtek a 80 centis hajszálak mindenfele. :D
2015. jan. 4. 15:13

Nekem is máshogy viselkedik a hajam anyáméknál (az ottani vizet szerettem nagyon, csak picit gyorsabban zsírosodik tőle, mondtam is, hogy viszek majd palackokban :D), anyóséknál (lapul, nincs tartása, fúj) és itthon (ez a kedvenc most már, egyenesre tudom szárítani a frufrum és talán picit többnek is tűnik a hajam).

Ez már több éves megfigyelés, ha ugyanazt a sampont, törölközőt és hajszárítót használom, akkor is megvannak ezek a különbségek.


De ez tök normális dolog, fodrásztól is kérdeztem :)

2015. jan. 4. 15:09
Hát én még ilyet nem hallottam, de minden lehet:)
2015. jan. 4. 15:09
Lehet, hogy műszálas a törülköződ. Lehet, hogy változtattak a sampon összetételén.Lehet, hogy , hogy a te energia kisugárzásod változott meg,/ az új lakásban. A hajszárítótól is töltődhet a hajad,elektromossággal.Próbáld meg, hogy csak akkor szárítod, mikor már majdnem száraz.Én igy csinálom, egyrészt nem szárad ki,és nem áll égnek, minden szál.
2015. jan. 4. 14:41
Nálunk is ez most egy jellemző dolog és vagy egy új sampon (mi nálad ezek szerint kizárt) okozza vagy az új kanapé szövet.. :) Mert meg is rázzuk egymást néha, ha azon ülünk..
4. jujujo (válaszként erre: 3. - NomNom)
2015. jan. 4. 14:37
Kabát, ruhák ugyanazok, még a sálam is. Csak a víz változott.
2015. jan. 4. 14:20
Kabát? Vagy egy új zakó? Nekem ilyenektől szokott. Én a vizet nem gondolnám. Attól szárazabb lehet esetleg.
2015. jan. 4. 13:53

Ugyanazokat használom, mint eddig:

- sampon, balzsam

- hajkefe

- törülköző

- hajszárító


Csak a víz lett más, mert elköltöztünk. Most olyan szinten feltöltődik a hajam, hogy zavaró. Fésülésnél száll minden fele, "csattog". Ha áthúzom a kezemet rajta, akkor megszűnik (egy időre).

Létezik, hogy a víz okozza? Másra nem tudok gondolni.

2015. jan. 4. 13:51
A másmilyen víz okozhatja, hogy állandóan elektromos töltésű lett a hajam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook