Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholista a családban, mit lehetne tenni, hogy befejezze az italozást? fórum

Alkoholista a családban, mit lehetne tenni, hogy befejezze az italozást? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
118. supin
2008. dec. 20. 10:11
Ha ő nem akarja akkor semmit!
2008. dec. 20. 09:59
semmit...:)
116. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 113. - Amethys91)
2008. okt. 12. 18:35

Megpróbálok utána nézni, hogy jelenleg melyek azok a szervezetek, akik foglalkoznak a tanulók támogatásával, amint lesz infom írok.


Egyébként én nem költenék a házra az árvaságimból, csak azért, hogy a barátomat lehessen hova vinni... van erre nagyon sok megoldás.. aztán meg ha "komolyabbra fordul a dolog, akkor meg már ismeri a helyzetedet és nem szabad, hogy problémát jelentsen.


Biztos, hogy egyszer megoldódik ez a probléma, de addig türelmesnek és erősnek kell lenned, már csak magad és a jövőd miatt is...

115. c3648d6796 (válaszként erre: 114. - 70a5a27405)
2008. okt. 12. 17:36

Ebben igazad van, az apósom túlélte a rákot, az agyvérzést iszogat tovább... az anyósomat rögtön elvitte a betegség..

Nincs igazság a földön...

114. 70a5a27405 (válaszként erre: 108. - C3648d6796)
2008. okt. 12. 14:57
csak az a baj, hogy némelyek ennek ellenére is sokat megérnek, mig más nem iszik nem dohányzik, mégis előbb meghal...sajnos.. mint apám is..
113. amethys91 (válaszként erre: 97. - 3afdbd21b7)
2008. okt. 11. 15:30
Kedves Karapmarica! Köszönöm szépen, hogy írtál, és jó, hogy hosszúra sikeredett, mert elég sok infóhoz hozzájuttattál:-) Igen, a családsegítő már kb 10 éve kijár hozzánk rendszeresen, de sajnos ez semmi eredményt sem hozott. Tesóm 20 éves, de ő még tanul (ez tulajdonképpen egy tanfolyam). Az a helyzet, hogy elég nagy házban lakunk, amelyet ha eladunk majd, biztosan kapunk belőle pénzt, de nincs felújítva, ezér lehet, hogy kevesebbet is adnak érte. Viszont nem tudni, hogy anyám meddig húzza még, és nagypapám is meddig él. Attól tartok, hogy nem lenne az a család, amelyik ilyen körülmények mellett befogadna magához... Igaz, hogy magamat nem tartom csúnya lánynak, hiszen egy internetes szépségversenyen második lettem, és főzni is, meg sütni is tudok, de talán nem ez a lényeg, hanem az, hogy elég szerény természetű vagyok, és lehet, hogy csak tehernek érezném magamat náluk. Azt mondtad, hogy vannak alapítványok, amelyek felkarolják a tanulókat. Ezeket hol keressem, és hogyan tegyek ennek érdekében? Az a helyzet, hogy ugye a szobámat természetesen rendben tartom, és az árvaságim nagy részét ennek csinosítgatására költöm el, de az én árvaságimra várna a fürdőszoba kicsempézése, édesanyám szobájának elválasztása az enyémtől (mert az én szobámba az övén keresztül kell átmenni), járólapcsere stb. Erre azért lenne szükség, mert nekem volt már barátom, de nem mertem hozzánk áthívni, mert szégyelltem a házunkat, és továbbra sem merem még a barátaimat is áthívni. Ez azonban hatalmas összegeket emésztene fel, amit az én kis havi 20ezer forintomból nagyon nehezen tudnék összehozni, ezek mellett még a ruhámat is, és néha még a kajámat is magamnak kell megvennem. Nagypapám a nyugdíjából tart el, de közölte, hogy ő semmi pénzt nem fog áldozni a ház felújítására. Tulajdonképpen a szüleimnek köszönhetően nem csak a család ment tönkre, de a baráti kapcsolataimban is nagy gondokat okoz. Sajnos irigykedve hallgatom, ahogy a barátaim mesélik, hogy milyen jókat buliztak hétvégén, engem meg papám majdnem felnőtt korom ellenére nem enged el sehova, és ha megyek is, akkor is kiabál velem:-( Nem tudom, mitévő legyek, már nem bírom sokáig. Remélem, valamikor megoldódik majd a helyzet.
112. böbe83 (válaszként erre: 110. - Rinike)
2008. okt. 11. 15:21

Én is hallottam :) de nem tudtam, h. bőraláültetik, csak, hogy van, gátolja az alkohol normális lebomlását. Rosszul lesznek tőle... de nem halnak bele :)

Meg sajnos az alkohol bontó enzimek indukálhatóak, tehát minnél több alkoholt fogyaszt vki annál több van belőle, így ha valakinek még van mája, akkor le tudja bontani az alkoholt :S

Tényleg komoly elhatározás kell... és elsősorban ez, aztán jöhet bármi más segítség :(

111. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 110. - Rinike)
2008. okt. 11. 13:35
hallottunk, ha jól emlékszem kiejtve úgy hangzik, hogy "esperál", nem tudom, hogy kell leírni, de a "tanultabb" alkoholisták ezt már nagyon jól kijátszák és simán isznak mellette, még sem halnak bele...már ott a korházban a sorstársak kioktatják egymást, SAJNOS!!!!
110. rinike
2008. okt. 11. 07:29
Nem tudom hallottatok-e arról, hogy létezik egy olyan szer, amit bőr alá ültetnek (csak olyanoknak, akik maguk kérik, és le akarnak szokni), és akkor kb. egy évig nem tud inni az illető, mert ha alkoholt fogyaszt, akkor nagyon rosszul lesz. A párom anyukája 3-szor használt ilyent, állítólag úgy volt ez, hogy amikor elhatározta, hogy leszokik az alkoholról, (amit nem egyedül döntött el, hanem a párom bevitette a kórházba egy alkalommal, amikor teljesen kiütötte magát) akkor ajánlották fel neki ezt a lehetőséget, amibe beleegyezett. Ekkor egy évig nem ivott, az egy év elteltével automatikusan újra beültették. Mikor itt letelt az év, akkor nem ültették be automatikusan, hanem kb. fél-egy évig nem volt probléma az italozásával, és amikor egyszer egy hétig újra gond volt, akkor a párom beszélt vele, és ő maga kérte, hogy újra beültessék. Ezt követően többé nem volt gond, nem ivott többet, pedig halála előtt már évek óta nem volt beültetve neki, és mégsem esett vissza.
2008. okt. 10. 21:21

Ez nagyon szomorú.

Az egyik barátom mesélte a minap, hogy a faterja teljesen készre vágta magát és egyfolytában telefonálgat a munkahelyére. 1 évig nem ivott. Most miért??

2008. okt. 10. 21:09

20 éve építettünk tetőteret a férjem szüleinek a házára.Azóta nézzük,az apósom alkoholizálását és undorító viselkedését.Az anyósomat eltemettük, és mi gondoskodunk a papáról, mert mit tehetnénk mást?

Szerencsére időszakosan durvul el a dolog, mindennap piál, de nem csontrészeg.Ami jó a történetben, hogy rajta kívül senki sem iszik a családban,tehát minden rosszban van valami jó.

Az évek hosszú során megtanultuk valamennyire kívülről nézni a dolgot, már nem szégyenkezünk miatta, és igyekszünk nem tudomást venni róla.EGYSZERŰEN NINCS MÁS ÚT, NEM TEHETI TÖNKRE A CSALÁD ÉLETÉT. Ő VÁLASZTOTT,TEHÁT NEKÜNK IS JOGUNK VAN VÁLASZTANI.Egyszer úgyis ez lesz a

veszte

107. 236fe2f68e (válaszként erre: 106. - 70a5a27405)
2008. okt. 10. 19:50

Ja, nagyon nehéz..de "de ez az én keresztem"...sajnos..

Most se tom hol van anyum..bizti valameik kocsmába vagy valakivel hempereg egy kis vodkáért.. :(

106. 70a5a27405 (válaszként erre: 105. - 236fe2f68e)
2008. okt. 10. 17:38
Az én exem se próbált, de ebből jóformán ki se lehet gyógyulni, főleg ha nem is akarja...sajnos. Nagyon nehéz életed lehet, én megértelek és együttérzek veled, de sajnos ez kevés, bár anyád egy kicsit józanabbul gondolkodna...:(((
105. 236fe2f68e (válaszként erre: 103. - A74de3d08a)
2008. okt. 10. 14:24
Valoszinü igazad van...de jo lenne ha érezném is h szeret, tudom h betegég...de jo lenne h legalább ki akarna belöle gyógyulni...de még csak meg se probálja :(
104. kriszti0430 (válaszként erre: 103. - A74de3d08a)
2008. okt. 10. 14:10
Ez így van!!!Mi is tisztában voltunk azzal hogy SZERETett minket :(
103. a74de3d08a (válaszként erre: 102. - 236fe2f68e)
2008. okt. 10. 14:02
sajnálom, hogy italozik Anyukád, de gondolom, Te is tudod, hogy az alkoholizmus betegség, nem lehet ezt így felfogni, hogy nem kelletek neki. biztos kelletek, csak gyenge ember, meg hát a függőség nehéz dolog...
102. 236fe2f68e (válaszként erre: 101. - Kriszti0430)
2008. okt. 10. 13:59
Ahogy elnézem anyumat rá is a sir vár..ö már döntött! neki az ital kell, és mi nem! :(
2008. okt. 10. 13:58

Sajnos ha rendszeresen előfordul nincs mit teni :)

Nekünk évekkel ezelőtt megvolt mindenünk.Ház, kocsi,üzlet, telkek.Apu elkezdett inni.4-en vagyunk testvérek.Könyörögtünk ne tegye.De hiába.Agresszív lett.És még jobban ivott.Elivott szinte mindent.

Elkőltöztünk.Anya megbocsáltott neki vissza mentünk.Nem ivott egy darabig,majd kezte előről

:( :( :(

Tavaj dec-közepén temettük el 46-dik éves lett volna...

Borzalmas hogy mindent megtettünk de az italt választotta a családja helyett.Mindene megvolt...

Most pedig már csak a sír csendje lehet az ővé... :(

2008. okt. 10. 13:38

Jaj...már megint kezdödik..megint iszik anyum...most minimum 1 honapig ez fog menni..jönnek a családi "cirkuszok" s minden baj :(

Kell is ez nekem pont 12. osztályba, nem elég stresszes nekem a suli :((

99. a74de3d08a (válaszként erre: 92. - Amethys91)
2008. okt. 10. 13:33

Leginkább a tanulással foglalkozz, hogy jók legyenek az esélyeid jó felsőoktatási intézmény bekerülni, kaphatsz kollégiumi szobát, ha jól tanulsz nem kevés ösztöndíjat, felveheted a diákhitelt, mint ahogy azt már leírta valaki előttem, szóval meg lehet csinálni.

Kitartás! ne engedd magad belesüppedni a gondokba.

2008. okt. 10. 13:24
a testvéred hány éves?
97. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 96. - Amethys91)
2008. okt. 10. 13:22

Szia Zsófi!

Nagyon nehéz helyzetben vagy, de semmiképpen ne add fel!!! Erősnek kell lenned, mert a jövőd múlik rajta...

Ahogy olvastalak legelőször az jutott eszembe, hogy csak akkor fog változni a helyzeted, ha kikerülsz ebből a környezetből. Én családsegítős vagyok, bár jelenleg GYED-en, de még emlékszem, hogy a Gyermekjóléti Szolgálatos munkatársaimnál, nagyon sokan megfordultak hasonló problémával. Nem biztos, hogy jobban járnál, ha nevelő szülőkhöz kerülnél, mert 1 év múlva nagy korú leszel és aztán mi lesz? Bár egy családgondozó ezt jobban el tudja neked mondani... lehet, hogy mégis járható út lenne.

Írtad, hogy a családsegítőtől már zaklattak benneteket. Gondolom azért mert jelzés érkezett hozzájuk édesanyáddal kapcsolatban, de ők is tehetetlenek mindaddig, míg anyukád nem akar változni, hisz a családsegítés önkéntes. A gyermekjóléti szolgáltatás viszont nem. Ott a gyermek érdekeit nézik leginkább, ezért nekik ilyen helyzetben lépniük kell, tehát inkább velük kellene beszélned. Ez a szolgáltatás minden településen van, mert kötelező!!!

A továbbtanulással kapcsolatban pedig alapítványokat, egyesületeket javasolnék, aki segít felkarolni a hátrányos helyzetű és jó képessségű tanulókat. Aztán meg kaphatsz kollégiumi elhelyezést és diákhitelt is, ami egy kisebb segítség ugyan, de indulásnak jó és mellette még vállalhatsz diákmunkát is, ha már nem otthon laksz, hanem a koliba és nem rád hárul a házi munka.


Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked és hidd el, nem így kell leélned az életed, amit megteheted változtass rajta és törekedj, hogy a tanulással szerezz egy jó végzettséget és állást. A suli mellett válalhatsz önkéntes munkát, valamelyik szervezetnél, ahol ha meglátják milyen ügyesen dolgozol, talán még állást is ajánlanak neked később. Ja és egyébként nem vagy köteles elvégezni a házi munkát anyukád helyett!!! Neked még gyereknek kell lenned!!! Tartsd rendbe a szobádat meg magadat, vagy esetleg megcisnálsz egy könnyű kaját és kimosos a ruháidat, de a többit hagyd anyukádra. Akinek ideje van kocsmázni és elcsavarogni és nem szégyenli magát hogy nem gondoskodik a gyerekéről, azt ne zavarja az sem, ha nincs tiszta ruhája vagy kajája. Ne szolgáld ki, mert ezzel csak statisztálsz az ő kis játszmájához....


bocsi, hogy hosszúra sikeredett, de ennél a problémánál, mindig elragad a hév!

2008. okt. 9. 16:41
Köszönöm szépen, hogy segítettetek, nagyon jól esett ez a kis együttérzés, és hogy adtatok tanácsot, igyekszem majd talpra állni, és megváltoztatni az életemet. Rinike, igen nagy szerencséd van, hogy édesapád hajlandó volt letenni az italt, de ennek ellenére te is szörnyű dolgokon mehettél keresztül, és felnézek rád, hogy ezek után új életet kezdtél, és édesapádat is becsülöm, hogy le tudta tenni a poharat.
95. supin
2008. okt. 9. 15:59
Ha valaki nem akar leszokni magától az nem is fog leszokni..
94. rinike (válaszként erre: 92. - Amethys91)
2008. okt. 9. 15:38

Fősuli, vagy egyetem alatt lakhatsz kollégiumban, ha jó tanuló vagy, akár hétvégén sem kell hazamenned. Már írta valaki a diákhitelt, amiről azt kell tudni, hogy nem banki hitel, és ezért kedvezőbb kamatozású, és nincs lejárata, hogy pontosan meddig kell visszafizetni, csak az van megadva, hogy pár hónappal azután, hogy végeztél a sulival, el kell kezdeni majd törleszteni, először a minimál bér bizonyos (6-8?) százalékával, később pedig az éves kereseted alapján számított havi összeg ugyanilyen csekély mértékű százalékával kell törleszteni. Sokan vannak, akik ezek mellé még diákmunkát is vállalnak, és így bár nappali tagozaton, de munka mellett tanulnak.

Csak megjegyzésként írom, hogy lejjebb én fejtegettem, hogy alkoholista volt az édesapám gyermekkoromban, (igaz az enyém kigyógyult), de most azt akarom megírni neked, hogy szép és boldog életem van. Nekem csak annyi lelki sérülésem lett, hogy nem fogyasztok alkoholt, és ugyan a gyermekem sem fogyaszt, de ő nem lelkisérülés miatt. Legyél erős! Bár ahogy olvaslak, meggyőződésem, hogy az vagy, és nemcsak erős, de életre való és nyílét szívű is. Nem lesz könnyű, de menni fog!

93. böbe83 (válaszként erre: 92. - Amethys91)
2008. okt. 9. 14:57

szia, szerintem a családvédőszolgálathoz, védőnőhöz fordulhatsz leginkább. De igen nehezen tudnak megoldást találni. Már csak egy év és nagykorú leszel.

El tudsz költözni otthonról esetleg.

Nem tudom hol szeretnél tovább tanulni, de akkor mehetsz kollégiumba, vehetsz fel diákhitelt, vagy dolgozhatsz mellette. Persze ez függ az egyetemtől. Általában adnak kollégiumi elhelyezést, ha édesanyád aláírja, hogy nem tart el stb. Nem lesz könnyű, de az életben nem adnak ingyen semmit :( bár vannak akiknek könnyebben megy a hátterük miatt.

2008. okt. 9. 14:40

Sziasztok! Köszönöm szépen a tanácsaitokat! Sajnos az a hatalmas probléma, hogy ezek közül már az összes lehetőséget kipróbáltuk. Sajnos nincs mit tenni, és tudom, meg fog halni egy napon, ami borzasztó lesz, de egyben megoldás és lelki megnyugvás is. Tulajdonképpen azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy mit csináljak, középsuli után hogyan mehetnék továbbtanulni, ha gyakorlatilag a nulláról indulok, se keresetem, se támogatóm sincs? Hogyan kezdhetem el az életemet, mit csináljak, hogy a rossz gyermekkor után felemelkedés következzen? Vagy esetleg ez így meg van írva, hogy az életem egy szenvedés legyen? Nagyon sok ember ki tudott lábalni a mély szakadékból, és úgy gondolom, hogy ezek után nem jöhet rosszabb, és nekem is sikerülnie kell!!! Csak azt nem tudom, hogy egyáltalán hogyan kezdjek hozzá. Sajnos a mai világban már mindenhez pénz kell, az ilyen hátrányos helyzetben lévőket pedig nincs az a jólelkű ember, aki támogatná illetve elindítaná a felfelé ívelő úton. Kegyetlen nehéz a helyzetem, de úgy gondolom, hogy nem azért születtem erre a világra, hogy szenvedjek, pláne nem a saját hibámból, és az a feladatom, hogy megtaláljam a boldogságomat. Viszont bármennyire is kemény akarok maradni, érzem, hogy már nem bírom sokáig, és szinte benne van az a családunkban, hogy minden helyzetből a lehető legrosszabbul jöjjünk ki, és aki tud, rúg rajtunk mégegyet :-((( Talán már édesanyám nevelésében lehetett a hiba, most ugye az ő édesapja nevel engem is, egy borzasztó pesszimista szemlélet és konzervatizmus az, ami árad belőle, szinte már belénk neveli, és nagyon nehéz még egy ilyen nagypapával is együttélni. Esetleg olyan dolog létezhet, hogy nevelőszülőkhöz menni vagy ilyesmi? Szerintetek hogyan tudnék itthonról elköltözni, vagy megszabadulni ettől az egésztől??? Tudom, hogy nem ti vagytok azok, akiknek segíteni kéne, és nagyon hálás vagyok azért, amit eddig tettetek értem, de kérlek titeket, ha esetleg van valami jó ötletetek az üggyel kapcsolatban, segítsetek!!! Az elvonó sajnos már tárgytalan:-( Kb. 7x volt már elvonón:-S Előre is köszönöm!


Zsófi

2008. okt. 9. 14:36
elvonóra,vagy a pszihiátriára(különböző terápiák vannak)meg Szigetváron van valami hely ahová alkolisták mehetnek
2008. okt. 9. 10:14
elvonóra kéne küldeni, kideríteni miért is iszik.
89. rinike (válaszként erre: 87. - Amethys91)
2008. okt. 9. 08:55

Nehéz a helyzeted, de ne add fel. Ennyire komoly helyzetben én nem tudok tanácsot adni, de két gondolat jutott eszembe, amit megírnék neked. Az egyik az, hogy mit NE csinálj! Nekem több olyan ismerősöm is van, aki azért, hogy az alkoholista szüleitől legyen hova menekülnie, korán és rosszul ment férjhez. A bajt csak tetézte vele, mert a férje, esetleg a férjével kapott új családja ugyanúgy ivott, esetleg még verte is, és ha még gyermek is születik, akkor még kiút sem nagyon adódik. Ezért ha lehet, nehogy úgy menekülj a helyzetből, hogy elhamarkodottan és rossz házasságot kötsz.

A másik gondolatom pedig az, hogy sajnos! az idő is megoldja majd édesanyád alkohol problámáit, mert sajnos aki ilyen szinten van, az már nem szokott nagyon sokáig élni. :-(

Amit megpróbálhatsz: Józan pillanataiban megmondani neki, hogy mennyire jó most, hogy nem ittas, és elmondani neki, mennyi rossz neked, mikor nincs magánál. Ha extrém rossz állapotba kerül, és különösen durva dolgokat művel, egyszer-kétszer ki lehetne próbálni azt is, hogy kihívod rá a mentőket, hogy elvigyék a detoxikálóba, illetve a pszichiátriára. Anyukád valószínűleg nem örülne ennek, de ha látja, hogy ez bizony újra és újra megtörténik vele, ha nem szokik le, akkor hátha lehet vele beszélni.

Imádkozom érted!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook