Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholista a családban, mit lehetne tenni, hogy befejezze az italozást? fórum

Alkoholista a családban, mit lehetne tenni, hogy befejezze az italozást? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2008. okt. 9. 07:24
Gyámság aláhelyezését kérni az italozónak és kényszerelvonóra küldetni
2008. okt. 8. 23:25

Sziasztok! 17 éves lány vagyok, és már születésem óta alkoholisták a szüleim. Persze mindenki azt gondolná róluk, hogy züllött, 8 általánost végzett emberek... Pedig nem így van! Édesapám és édesanyám tanárképző főiskolát végeztek, és tanárok voltak kb 15 évig. Középiskolás korukig mindketten az iskolájuk kiemelkedő tanulói voltak, édesapám 5 hangszeren játszott. Valószínűleg, mikor elkerültek családjuktól a főiskolára, akkor keveredhettek rossz társaságba... Ugyanis mikor összeházasodtak, azután szép lassan alkoholistává váltak... Testvéremmel már egészen pici korunk óta kemény lelki terrornak vagyunk kitéve. Hihetetlen, de sajnos pelenkás koromból is vannak emlékeim, hogy a szüleim hogyan veszekedtek. Hamarosan következett a válás, édesapám a szüleihez került, mi pedig testvéremmel édesanyámhoz. Mikor ide kerültünk, édesanyám még talált állást, de innentől kezdve olyan szinten ivott, hogy volt, amikor 3 hétig nem ment be a munkahelyére. Majdnem évente munkahelyet változtatott, mert egyik helyen sem tudta megállni a helyét. Sajnos az állapota egyre jobban romlott, egyre többet ivott, és mára már munkanélküli rokkantnyugdíjas lett belőle. Édesapám a válás után már nem dolgozott, őt szintén lerokkantosították, és annyira tönkrement, hogy 2006-ban elhunyt. Halála előtt két hónappal megbomlott az elméje, szegény nagymamám ereje felett gondozta beteg fiát, mert ő már a WC-re sem tudott kimenni. Kórházba került, és az orvosok már nem tudtak vele mit csinálni, mert a szervezete nem tudta feldolgozni a méreganyagokat, vérmérgezés lett a halálának végső oka. Talán a korombeliek közül alig akad olyan, aki végignézte édesapjának haldoklását, valamint a kórházban azt, hogy hat cső lóg ki belőle, nincs magánál, na meg a körülötte lévő újraélesztő gépről nem is beszélve.... Ezt a rettenetes szívszorító érzést nem lehet elmondani szavakkal... Édesapám temetése totál tönkrevágott lelkileg.... És akkor ez még semmi, mert most jön édesanyám.... tulajdonképpen ő rosszabb, mint édesapám... ő legalább küzdött, hogy kilábaljon az italból... Anyám viszont rettenetesen agresszív, naponta képes 6 l bort meginni!!! Kocsmába jár, férfiakkal tölti az idejét (de nem úgy, hanem számára ők együttérző lelkitársakat jelentenek), aztán hazajön két nap múlva... ez után tart egy hét szünetet, majd ismét visszaesik, és megint jön 1 hónap megállás nélkül... Minket nagypapám nevelt fel, de ez is szörnyű, hiszen a konzervatív gondolkodásmód nem fér össze a mai fiatal gondolkodással... a generációs különbségek rendkívül hatással vannak mindennapjaimra, bár nem vagyok egy zárkózott típus, rettenetesen meg tud viselni ez az egész helyzet, és az a legnagyobb baj, hogy nem tudok ez ellen mit tenni... Az iskolában igyekszem a legjobban tanulni, hogy egyetemre mehessek, és itt hagyhassam a családomat, de ma még ez sem biztos, mivel nincsenek meg az anyagi körülmények ehhez. A családsegítő is a nyakunkra jár, de ők sem tudnak segíteni, édesanyámnak pedig esze ágában sincs letenni a poharat vagy elvonóra menni... Mi pedig ölbetett kézzel kell, hogy végignézzük édesanyám sírba lépését, ezek mellett csupa idős emberrel vagyunk körülvéve, így ezáltal biztosítva van minden napra a depresszióadag, senki nincs, aki esetleg lelki támaszunk lehetne... A barátaimnak hiába mesélem el, ők jó módban vannak, és nem tudják beleélni magukat a helyzetembe... Ezekkel kapcsolatos érzéseimet teljesen magamba kell folytanom, és ha sírnom kell, azt sem tehetem meg senki előtt, mert akkor meg mindenki megtudja a családi hátteremet... Volt már barátom is, de egyszerűen nem mutathatom be itthon, mert nagypapám ordít érte, anyám meg maximálisan leégetne előtte... teljesen tanácstalan vagyok, és nem tudom, hogy mit tehetnék... Teljesen ki vagyok lelkileg, már nem bírom sokáig:-((( Az a rengeteg házimunka, ami vár, mikor hazaérek az iskolából, szintén elveszi az időmet, ideges leszek, és akkor a tanulás sem megy annyira... anyámmal mindennaposak a veszekedések, nem egyszer ütöttem meg mérgemben... egyszerűen tönkretesz idegileg, és az a legrosszabb az egészben, hogy még csak elvitetni sem lehet, mert ő nem egyezik bele... Ilyenkor senki sem segít, akiknek jól megy, és összetart a család, el sem tudják képzelni, hogy ez milyen helyzet, és nem hajlandók segíteni.... Kérlek titeket, ha valamelyikőtöknek van akármilyen tanácsa ezzel a dologgal kapcsolatban, kérlek titeket, segítsetek! Ne haragudjatok, hogy ilyen hanyagul fogalmaztam, de már a könnyeimmel küzködök, meg nagyon fáradt vagyok, hiszen minden nap hajnali 1-ig tanulok, és hatkor kelek:-(((( Előre is köszönöm nektek!


Zsófi

86. ibi444 (válaszként erre: 58. - 1d7362ce87)
2008. okt. 3. 16:35
Véletlenül keveredtem ide a fórumra,most olvasom augusztusban írt hozzászólásodat.Férjem alkoholista,de nagyon.Naponta 3xissza magát hülyére.Próbáltam segíteni rajta,nem ment,nem vagyok szakember.Mostanra totál elegem lett.Tudsz segíteni?
85. agnesss0129 (válaszként erre: 83. - Rinike)
2008. okt. 3. 04:38
gratulálok,hogy apukádnak sikerült,hogy volt önfegyelme és akarat ereje.többre becsülte az unokáját,és a családját.kevés az ilyen ember!a többit ugye te sem gondolod komolyan amit utána irtál?nektek szerencsétek volt!de a legtöbb ilyen családnak nem heppy enddel végzödik a története!
84. 1eb84e4bad (válaszként erre: 82. - Rinike)
2008. okt. 2. 20:01
Gratulálok, jó ilyen sikertörténetet olvasni! :-)
83. rinike
2008. okt. 2. 18:18
Ja, hogy szerintem mit lehet tenni, hogy ne italozzon? Amit meg lehet (és kell) próbálni szerintem, hogy határozottan, és hosszútávon elutasítani az italozó magatartását. Sajnos azonban én is úgy gondolom, hogy vannak olyan emberek, akikkel már nincs mit tenni. :-(
82. rinike
2008. okt. 2. 17:52

Nekem is ivott (és minden ami ezzel jár) az édesapám, ezért (is) a szüleim 14 éves koromban elváltak. Én ekkortól felnőttként viselkedtem az apámmal, magam próbáltam megváltoztatni, és csak akkor voltam hajlandó találkozni vele, ha színjózan volt, sőt csak akkor, ha én soha nem látom ittasan. Aztán mikor önálló családot alapítottam 23 évesen, azt a szabályt vezettem be, hogy csak akkor jöhet hozzánk az édesapám, ha józan. Igaz én annyira ismertem, hogy mikor ivott, hogy egy pohár fröccsöt is észrevettem. Ő viszont imádta a kisfiamat, és jönni szeretett volna. Aztán 3 év alatt (különböző betegségekben) meghalt az édesapja, az édesanyja, és mindkét testvére. Egyáltalán senkije nem maradt neki, csak a fiam és én, mi meg csak akkor vettük ember számba, ha nem ivott. Sőt a fiam 3 évesen, már állandóan bántotta apámat a cigi miatt is. Mikor ezek tudatosodtak benne, akkor előbb egyik-napról a másikra leszokott a cigiről, majd egy éven belül az alkoholról is áttért az alkoholmentes sörre. Még kb. 1-2 évig járt kocsmába továbbra is mindennap, úgy ismerték ott, hogy az a férfi aki, alkoholmentest iszik. Aztán nem bírta a haverjai ittas látványát, és egy veszekedés után (a társak volatk részegek) nem ment oda többet. Lassan az alkoholizmushoz kapcsolódó betegségei is eltűntek. (Egyedül annyi, hogy ha igaz, hogy alkohol öli az agysejteket, akkor én mintha érezném, hogy fiatalabban gyorsabb és jobb felfogású volt, mint most, de lehet, hogy ez a korral is jár.) Mindennek 12 éve. Azóta új barátai lettek, mert 9 éve összeköltöztem vele, és ő vitte sokszor a fiam fociedzésre, és a többi fociapuval alakított ki barátságokat. A mindennapi programja is megoldódott, mert állandóan edzéseket, meccseket néz, vidékre is utazik az utánpótlás csapattal.


Valaki írta, hogy az első krízis helyzetnél visszaesik mindenki. Nos szerintem az én apámnak nem jutna eszébe sem cigihez, sem alkoholhoz nyúlni, bármi lenne is.

81. vorozhev (válaszként erre: 80. - Supin)
2008. aug. 26. 12:00
Ja hogyne 4-eve megismerkedtem egy pasival egy missionariussal olyan jo es kedves volt,hogy a lanyom azt mondta vagy o lesz az apam vagy senki.3-eve osszehazasodtunk es mar egy eve elvaltunk rajott es mondta is neki csalad nem kell.Kicsapongott es narkozot szoval huje volt!!!De egy alkoholistaval sem volt jobb.
80. supin (válaszként erre: 78. - Vorozhev)
2008. aug. 25. 19:32
Van ilyen .Sajnos. Vagy mégsem sajnos. gondolom azóta jobb életetek van. nyugodtabb..
79. 5a7f699553 (válaszként erre: 78. - Vorozhev)
2008. aug. 25. 18:48

Ez van.


Sajnálom.


Kétlem, hogy az átlagemberek meg tudnak szabadulni az ilyesmitől.

2008. aug. 25. 18:44
AZ en ferjem befejezte 5-eve ugy hogy belehalt es tudot rola hogy igy vegzi.Megis a pia fontosabb volt mint a lanya magamat nem is szamitom.
2008. aug. 25. 18:23

Sziasztok,


Anyám iszik, apám iszik, szerencsére külön-külön, mert már elváltak.


Apám most az anyjáéknál lakik, nem dolgozik, fekszik, néha eszik, és iszik. Ez a karrierje.


Anyám szerencsére töményet nem iszik, de a sör állandóan ott van a kezében, a boltban nem tud mellette elmenni. Gyerekekkel dolgozik, elismert óvonéni.


A megoldásom: elköltöztem.


A rossz dolog: ott hagytam az öcsémet, aki még ott él anyámmal.

2008. aug. 25. 18:07
Szigetváron van 1 klinika ahová alkoholisták mehetnek.2-3 hónapig kell benn maradni de hidd el utána az illető nem néz többé alokoholra
75. agnesss0129 (válaszként erre: 74. - Drnéni)
2008. aug. 24. 21:23
ebben 100%-ig egyet értek veled.egy jó társaságban,vagy egy izletes ebéd utántényleg van mikor az embernek jól esik egy jó kis itóka,de ezek mint "mértéket tartó"dolgok.de akikről szó van azok nem tudják mikor az az elég!ez sajnos befolyásolja a munkájukat,családjukhoz való viszonyukat és stb.-t.
74. drnéni (válaszként erre: 71. - 236fe2f68e)
2008. aug. 24. 20:33
Nekem hiányozna a vasárnapi ebédhez a pohár jó bor, amit megiszom. Akinek hajlama van a függőségre, az talál magának "anyagot" is hozzá. Ha minden szert betiltanának, ott maradna az internet, a játékgép, a vásárlás, az édesség, a tévé és sorolhatnám. Ne hidd, hogy ezekkel nem lehet szétzilálni egy családot! Nem az etil-alkohol a bűnös.
73. 5464505f6a (válaszként erre: 71. - 236fe2f68e)
2008. aug. 24. 20:09
az illegalitás amúgy sem oldja meg a problémát
72. 5464505f6a (válaszként erre: 71. - 236fe2f68e)
2008. aug. 24. 20:05
feltalálni és felfedezni nem ugyanaz
71. 236fe2f68e (válaszként erre: 70. - Drnéni)
2008. aug. 23. 17:28
Elég kár h legális, elég kár h egyáltalán feltalálták az italt s a drogokat !
2008. aug. 21. 19:29
Az én édesapám bipoláris beteg volt, ez a betegség gyakran szövődik másodlagos alkoholizmussal, nála is ez történt. Édesanyám maximálisan segítette őt, de egy ponton túl úgy döntött, hogy a húgomnak és nekem túl sokat kell elviselnünk (akinek van bipoláris a családjában, tudja), és különvált apukámtól. nem lehetek neki elég hálás, holott imádtam apukámat. Azt hiszem, erre a lépésre sok nőnek rá kellene szánnia magát, szakítva a tanult tehetetlenség állapotával. Segítség ugyanis kívülről a legritkább esetben érkezik, hiába várjuk. Az alkohol legális, sokat inni is legális.
2008. aug. 21. 19:10
Semmit.
68. sadezso (válaszként erre: 56. - 3afdbd21b7)
2008. aug. 21. 19:09

Én egyetértek a kiemeléssel mert velem is ez történt. Csak nem mindegy ki emel ki. Nézzük pontosabban - közel 20 évi rendszeres alkoholizálás következménye; két válás, egy apa nélkül felnövő gyermek, teljes leépülés. Amikor már azt gondoltam mélyebbre nem kerülhetek megérintett a halál, de megmenekültem és az életem megváltozott. Vajon miért? A válasz azért mert, az a személy aki engem, (és téged is) a legjobban szeret kiemelt. Kiemelt a mocsokból a sárból és megmutatta az utat, amelyen azóta járok, az eredmény boldog ki egyensúlyozott élet.

Ki ez a személy? - kérdezed - Én megmondom neked Ő az aki azt mondja magáról "Én vagyok az út, az igazság és az élet senki nem mehet az Atyához csak Én általam" Ez a személy Jézus! Ha megszólítod válaszol, és nála mindenre van megoldás, még számodra is. Isten áldjon.

2008. aug. 15. 18:59

A mi tágabb családunkban is van alkesz. előfordul, hogy 6-7 hónapig nem iszik, de aztán 1 hét fekvés. Ja és persze szerinte nem azért van, hanem mert ilyen-olyan betegséget kapott el. A párja pedig hülyeségeket beszél, mikor zat állítja, ivott. Mert miért nem lehet neki 1 hétig feküdni meg hányni? Ha olyan beteg? no comment...

Másoknál is van ilyen, hogy betegségre fogják esetleg az alkohol miatti rosszullétet? azt tudom hogy képesek m indenre hogy piához jussanak, kitalálnak mindenfélét stb. Ez ai illető olyan mata részegen ült kocsiba, hogy elmenjen még több piáért a közeli kocsmába, hogy mentőhelikopterrel vitték kórházba... De erről persze nem beszélünk, na meg arról sem, mennyi volt a véralkohol szintje...

66. 1eb84e4bad (válaszként erre: 63. - Sz.Ádi)
2008. aug. 15. 18:57
Helló! Hadd kérdezzem meg, hitgyülekezet, vagy egyéb hitközösség tagjaként modnod ezt?
65. agnesss0129 (válaszként erre: 63. - Sz.Ádi)
2008. aug. 15. 16:35
ok!...értem.de,ha nem nézem meg én is kiváncsiságból,hogy valóban nem vagy "itt"akkor már kitudja hány levelet irtam volna,és naivan várom rá a választ!akkor amit priviben irtam,meg sem kaptad már?
64. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 62. - Sz.Ádi)
2008. aug. 15. 13:02
rendben...
63. Sz.Ádi (válaszként erre: 61. - Agnesss0129)
2008. aug. 15. 10:09

Szia!


Ilyennel soha mnem viccelnék. Én is alkoholista családban nőttem fel, és nem egyszer bántalmazott az édesapám. Éppen ezért választottam ezt az utat.


Tisztelettel: Sz. Ádám

2008. aug. 15. 10:05

Sziasztok!


Valóban hiba volt. Nem olvastam végig a szabályzatot. Én csak segíteni szeretnék, nem gondoltam, hogy ezért kirúgás jár. De visszatértem és okosabban fórumozok. Írjatok e-mailt bátran.

Ha a családtagotok nem ismeri el, hogy alkoholista, akkor is tudunk segíteni rajta, és elfogom mondani mi módon.

Üdv: Szigetváry Ádám

61. agnesss0129 (válaszként erre: 59. - 3afdbd21b7)
2008. aug. 14. 18:10
meg van a 4. alkohistákról szoló forum ahol ott járt: 9.42.-kor!ezt,hogy csinálta? vagy valaki szórakozik?
60. agnesss0129 (válaszként erre: 59. - 3afdbd21b7)
2008. aug. 14. 16:53
teljesen egyetértek veled!csak azt nem értem miért kellett 3.alkohollal foglakozó forum témához is "biztatóan"hozzászolnia,és szinte egy időben!!!! (9.37, 9.40, 9.41,)Ági
59. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 58. - 1d7362ce87)
2008. aug. 13. 13:19
Ha már nem vagy tagja a hoxának, nem tudunk megkeresni...????!!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook