Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alhasi görcsök kora terhességben fórum

Alhasi görcsök kora terhességben (beszélgetős fórum)


9. Dreamerlady (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2021. okt. 3. 18:25

Köszönöm szépen a tapasztalatod megosztását! Hát igen, akkor jobb, hogy csak az éles fájdalom után tudtad meg, hogy babát vársz. Ez máskülönben tényleg elég ijesztő lett volna. És gratulálok a picikédhez!! ♥️


Szegény barátnőd, nekem is volt ismerősöm, aki így járt. A bevérzés borzasztó ijesztő lehet. Igazából én eddig nem tudtam, hogy ilyen kellemetlen görcsök lehetnek kora terhességben, ezért is lepődtem meg. Olvasva a leírásaitokat, úgy látszik ez normális, csak én nem tudtam róla korábban. Most viszont már eléggé megnyugodtam és inkább jó jelnek élem meg. Úgy látszik építkezik a kis babó. 🥰🥰 Azt mondta a doki, hogy a hematóma pont jó helyen van és lehet fel is szívódik, csak pihenjek sokat.

2021. okt. 3. 13:54
Ez természtes és mindnekinek van szinte. Én csak 7 hetesen tudtam meg hogy 9,5 ev sikertelenség után jön a baba. 4-5 hét körül volt egy nagyon erős görcsöm. Valami mozdulatra talán felálltam a wc-ről vagy ilyesmi. Egy pillanatig tartott de mintha kést vágtak volna belém. Mivel nem tudtam a babárol és csak egyszer fordult elő nem is foglalkoztam vele, de ha akkor már tudom hogy ott van tuti nagyon megijedek. Csak azért írom hogy sok kellemetlenség tud lenni ami szerencsére nem okoz gondot. A megjön érzés tipikus tünet. Azt mondják az orvosi amíg nincs vérzés és elviselhetetlen fajdalom addig valószínűleg nincs gond. Bár hozzáteszem a kismamák több mint felének van kisebb nagyobb vérzés az első trimeszterben, de legtöbb esetben csak vaklárma. Ha a vérömlenyed ürül várható lesz neked is. De hátha nem lesz. Baratnomet kétszer rendesen elöntötte a vér, ő úgy ment a kórházba hogy tuti ennyi volt. Nem tudták megmondani honnan jött a vér és semmi gond nem volt a babàval szerencsére.
7. Dreamerlady (válaszként erre: 6. - Bogyoka89)
2021. okt. 2. 21:44

Köszönöm szépen, nagyon örültem, amikor megláttam az ultrahangon. ☺️☺️


Sajnos az aggódás is megvan néha, de szerintem inkább azért, mert játszanak velem a hormonok. Elég nagy dózisú progeszteron pótlást kapok. De az már biztos, hogy nagyon beleéltem magam a babába és nagyon várom. 🥰🥰

6. bogyoka89 (válaszként erre: 5. - Dreamerlady)
2021. okt. 2. 11:35
Ez jó hozzáállás, fontos a pozitivitás.☺️ Sajnos én sokat aggódtam, pedig nem szabad, mert a kisbaba érez mindent, amit mi.☺️
5. Dreamerlady (válaszként erre: 4. - Bogyoka89)
2021. okt. 2. 10:53

Köszönöm szépen a válaszokat! 🥰🥰 Azt hiszem nekem az lehetett ebben az ijesztő, hogy egy az egyben terhességi görcs érzés.


Viszont így nézve a teljes képet, ez jó jel is lehet, mert ezek szerint erősen dolgozik a babó. Bízom benne, hogy ez azt jelenti, szép erős kis csemete van odabent. ♥️ Már most imádom, nagyon beleéltem magam. 🥰

4. bogyoka89 (válaszként erre: 3. - Dreamerlady)
2021. okt. 2. 10:40

Én 3x2 MagneB6-ot szedtem. Az orvosom azt mondta, a terhesség elején nyugodtan szedhetek 4x2-t is.

A görcsöknek az az oka ilyenkor, hogy elkezd tágulni, nyúlni ott minden, és ezt érezzük ennyire. Szó szerint így mondta az orvosom.🙂

3. Dreamerlady (válaszként erre: 2. - Bogyoka89)
2021. okt. 1. 22:36

Szia! Köszönöm szépen a válaszod. ☺️ Sajnálom, biztos fájhatott. Nekem is volt több görcs is, ami elérte a mensi fájdalom szintjét, sőt. Szerencsére csak 3-4 ilyen volt ma, és 10 percen belül elmúltak.


Megemeltem a magnéziumot. Te hány mg-ot szedtél rá? Neked mondott ezekre a görcsökre okot az orvos?

2. bogyoka89 (válaszként erre: 1. - Dreamerlady)
2021. okt. 1. 20:41
Szia. Én a terhességem első hónapját végig görcsöltem.ég a menstruációs fájdalmaknál is erősebb volt...mégis rendben volt minden, szerencsére.🙏 Az orvosom azt mondta, ez normális, ameddig vérzés nincs, nem kell aggódnom. Magnézium segített.
2021. okt. 1. 16:25

Sziasztok! Várandósságom első időszakában járok, olyan 10 napja tudom, hogy babát várok. Néhány napja menstruációs görcsökhöz hasonló fájdalmat érzek. Tegnap elég sok volt, és azóta volt két erősebb. Természetesen elmentem a kórházba, ahol 5 hetes korú petezsákot találtak az ultrahangon. ♥️ Van egy vérömleny a méhemben, szerencsére jó helyen, valamint néhány dl ismeretlen folyadék (nem vér) a hasüregemben.


A görcs oka nem tisztázott, gyógyszert kaptam rá.


Volt valakinek hasonló a babavárás elején? Ezek a mensihez hasonló görcsök normálisak? Köszönöm, ha megosztjátok tapasztalataitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook