Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 13 hetes terhességnél erős görcsök mitől lehetnek? fórum

13 hetes terhességnél erős görcsök mitől lehetnek? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 22. 15:05
Bármi lehet. Én a helyedbe egy kis ideig befeküdnék a kórházba.
10. wanda8
2008. jan. 25. 12:18
Azóta megoldodott a probléma.Minden a legnagyobb rendben.
9. ki22
2008. jan. 8. 09:20

Szia!


Nekem is voltak görcseim a kezdetektől, de napközben is és az orvos dolgozni sem engedett. Erre Duphaston-t szedtem (azt mondta, hogy a vetélés jele). A gyógyszer szedését követően elmúltak a görcsök. Igaz, így is 34. hétre majdnem megszültem.

Vigyázzon magára és keressen másik orvost!

2008. jan. 6. 18:55
A görcsöket a hasa aljánál érzi.A vesejével volt gond neki korábban.Csináltak neki ultrahangot,de nem találtak semmit.NAgyon meg avn ijedve,amit nem csodálok.
2008. jan. 6. 12:42

Terhességi toxaemia nem kizárt (de az leginkább a terhesség 2. felében jelentkezik).


Ha nem vizsgálták ki, tegyék meg! Lehet valamilyen ioneltérés (kálium, kálcium, magnézium) - aminek lehet hormonális, táplálkozási vagy veseprobléma az oka -, esetleg vitaminhiány, ki kell deríteni, megnézni az étrendjét.


Étrendkiegészítés indokolt lehet, ezt majd a vizsgálat után kell mérlegelni.

6. Icus (válaszként erre: 4. - Wanda8)
2008. jan. 6. 12:32
MIt mondtak nek a korházban? Megnézték UH-on, ?
2008. jan. 6. 12:30

Én csak a saját tapasztalatomat mondom el most. Nálam is jelentkezett a görcs, kb 5 hónapos terhesen. Akkor még nem gondolta a dokim, hogy mitől van, csak amikor megszültem,

akkor derült ki konkrétan, egy általános körzeti rendelésen. Ahonnan elküldtek epekő gyanujával, egy ultrahangos vizsgálatra. Nah és az mutatta ki pontosan, hogy bizony ez állt a háttérben.

Amikor terhes voltam is nézte a dokim, de mivel Ő szülészorvos az ottani ultrahang nem mutatta ki. Egy rizsszemnyi volt különben. Nah..most ebből arra akarok kilyukadni,hogy az étkezésen kell változtatni. És tényleg menyjen el orvoshoz..és érdemes egy alaposabb kivizsgálás..:)))

Más panasza nincs csak a görcsök?..értem ezalatt hányás..nah és még az is lényeges,hogy hol érzi a görcsöket?

2008. jan. 6. 12:24
Igen,én is ezt mondtam neki,hogy az erös görcsök bajt jelentenek.Volt benn a kórházban,de hazaküldték.
3. Icus (válaszként erre: 2. - Wanda8)
2008. jan. 6. 12:18
Nem is kellene ilyet kérdezni. Az első görcsnél, már be kellett volna mennie a korházba. Az hogy az elős három hónap a veszélyes és ő már elmúlt 3 hónapos, még nem jelent sajnos semmit sem. A görcsök mindig rosszat jelentenek.
2008. jan. 6. 12:00

Általában este jelentkezik nála a görcs,hamar el is mulik.Mitől lehet?Mindenképpen forduljon orvoshoz?

Aki tud segitsen!

2008. jan. 6. 11:59
Az egyik barátnőm babát vár, 13hetes terhes.Erős görcsei vannak.Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook