Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlet felmondása fórum

Albérlet felmondása (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
12. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2021. márc. 9. 16:25
Miért lenne tisztességtelen betartani a szerződést?
11. df1e1c376c (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 16:23

És ha 2 hónap után lépsz, a rezsit meg kárt hagysz magad után, akkor ő mit csinál? Néz ki bunsan a fejéből?

Ha nem fizetsz, nem maradhatsz 2 hónapig. Ez nem így működik.

10. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Rabankari)
2021. márc. 9. 16:20

Ez így nagyon-nagyon tisztességes az FI részéről, csak éppen a tulaj részéről nem mutatkozik semmi tolerancia a bérlője felé, aki eddig mindig is egyenes volt vele szemben.


Éppen ezért én átgondolnám, hogy ha úgy laksz le egy hónapot, hogy mégsem fizeted ki, mert halogatod, hogy a céged ekkor adja az utolsó fizetést, meg akkor adja, legyen már egy kis türelemmel. Aztán a hónap vége felé szó nélkül elpakolnék, és ott hagynám fizetetlenül az utolsó havi rezsit is. Gyakorlatilag a nála levő 2 havi kaució egyik fele a ki nem fizetett utolsó havi lakbér, a másik fele az otthagyott utolsó havi rezsi... anyagilag nem károsul... te tisztességesen akartál vele egyezkedni, ő pedig még nyár közepéig akar pénzt kihúzni belőled... csak közben találnod kell egy helyet, ahova szépen csendben távozol a lakásból.


Biztosan azt gondolja ő is, és sokan ti is, hogy ez nem tisztességes. De amit a tulaj csinál, az sem tisztességes.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Df1e1c376c)
2021. márc. 9. 16:20

Nem tudok fizetni.

Nincs jövedelmem.

Van nála 2 hónap biztositékom,ez fedezi a havi díjat.

2021. márc. 9. 16:15
A tulajnak igaza van, fogadd el, amit mond!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Rabankari)
2021. márc. 9. 15:44

Mert próbáltam vele egyezkedni,de nem engedi lelakni csak júliusban.

Ha én mondom fel azzal aláírom hogy buktam a kauciót.

Felmondási idő nem szerepel benne.

Csak ha nem tudok fizetni súlyos szerződés szegés.De az is benne van ha nem tudok fizetni ott a kaució fedezetre.

6. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 15:42

Miért nem te mondod fel a szerzōdést? Megegyeznél vele, hogy 2 havi kaució fedezi a bérleti díjad 2 hónapra, a rezsit pedig igenis írd alá, hogy fizeted, amikor elhagyod az ingatlant. Így ōt sem éri kár.

Gondolom 2 hónap a felmondási idōd...

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Simple)
2021. márc. 9. 15:41

Nekem nem kell vissza pénz,de ha nem tudok fizetni az egy bíztositék.

Ebből lehet fedezni.

4. simple (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 15:40
Ha határozott idejű szerződésed van, és az időt nem töltöd ki, akkor semmi pénz nem jár vissza neked.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Simple)
2021. márc. 9. 15:36

A kauciót erre találták ki,ha fizetesképtelenség lépne fel.

Vagy azt jogilag behúzhatja?

2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 15:35
Jogilag neki van igaza, nem tudsz tenni semmit. Amúgy szerintem ő tulajdonos, és nem főbérlő, főbérlők már nem nagyon vannak manapság.
2021. márc. 9. 15:33

Üdv!

Ismét segitséget kérnék!

2 havi kauciót fizettem az albérletemre,benne van a szerződésben ha nem tudok rezsit vagy bérleti dijat fizetni akkor ez egy fajta biztositék.

Ha ehhez hozzá kell nyúlnia a főbérlőnek akkor 3 napon belül vissza kell pótolnom a kaució összegét.

Jeleztem felé hogy ebben a hónapban nem fizetnèk bérleti díjat egyet leszeretnék lakni,a rezsit kifizetem mivel megszűnt a munkám a covid miatt.

Április 15-ig elhagyom az ingatlant,abban a hónapban kifizetem a rezsit.

Ő mindenáron azt akarja hogy bérleti díjat fizessek most és írjam alá hogy x összegü rezsi tartozásom maradt felé.

Csak akkor járna vissza a kaució ha felmondja a szerződést,mivel nem fogok tudni fizetni a kauciót erre felhasználja és 3 napon belül fogja felmondani a szerződést.

Mit tehetek?

Mert benne van hogy a kaució erre van,ha rezsit vagy bérleti dijat nem tudok fizetni.De 3 napon belül hogy pótolom ha nem tudom kifizetni 😀

Ekkor szerződést bont,de elmondása szerint akkor már nem lesz kaució.

Valaki tud segiteni?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook