Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3422. Ilcsimama
2021. máj. 16. 14:27

/Dsida Jenő/Hívlak élni.


Hallgasd meg, mit suttog az élet,

élni hív újra meg újra.

Ne nézz vissza a sáros útra,

legyen előtted minden tiszta.

Emeld fel fejed, lásd meg a szépet,

szemed kékjében égjen a fényed..


Lásd meg végre, hogy szeretnek,

még akkor is, ha nevetnek.

Hisz mosolyt te csalsz arcukra,

ismerj bennük magadra!

Soha ne bánd, ha fáj,

hisz erőre így találsz.


Mi most bánatot okoz,

később nem lesz rá gondod.

Hidd el jól tudom, hogy fáj,

hinnünk mindig muszáj.

Fogd a kezem, ha úgy érzed,

hogy szívedből kihull az élet.


Ne keresd már, hogy hol tévedtél,

ne, sírj azon, mit meg nem tettél,

Gyere velem, én hívlak élni,

vérző szívvel is remélni!


/Radnóti Miklós/ Május. (1941.)


Szirom borzong a fán, lehull;

fehérlő illatokkal alkonyul.

A hegyről hűvös éj csorog,

lépkednek benne lombos fasorok.

Megbú a fázós kis meleg,

vadgesztenyék, gyertyái fénylenek.

3421. gilingalang (válaszként erre: 3420. - Ilcsimama)
2021. máj. 15. 18:42
Ez pont jókor jött🙏Hála😇😇😇
3420. Ilcsimama
2021. máj. 15. 14:46

Ida Arnold kedves ismerőstől kaptam, megosztom veletek, mert nagyon tanulságos!


7 dolog, ami befolyásolja az ember vibrációs frekvenciáját a kvantumfizika szemszögéből.

A kvantumfizika rezgése azt jelenti, hogy minden energia. Vibráló lények vagyunk bizonyos frekvenciákon.

Minden rezgés a világon, az ember rezgését, az érzései jelentősen befolyásolják. A világban lévő rezgések között, csak kétféle vibráció létezik, pozitív és negatív rezgés. Bármilyen érzés során, olyan rezgést adsz ki, ami lehet pozitív vagy negatív.

1 - * gondolatok *

Bármilyen gondolat frekvenciát bocsát ki az univerzumnak, és ez a frekvencia visszatér az eredetihez, tehát ha negatív gondolataid vannak, csüggedés, szomorúság, harag, félelem, mindez visszatér hozzád. Ezért olyan fontos, hogy gondoskodj a gondolataid minőségéről, és megtanuld, hogyan nevelj pozitívabb gondolatokat.


2 -* A környezeted *

A körülötted lévő emberek közvetlenül befolyásolják a rezgésfrekvenciádat. Ha örömteli, pozitív és határozott emberekkel veszed körül magad, akkor te is belépsz ebbe a rezgésbe. Ha panaszkodó, közvetítő és pesszimista emberekkel veszed körül magad, légy óvatos! Valóban, csökkenthetik a frekvenciádat, és így megakadályozhatják, hogy kihasználd a vonzalom törvényét a javára.


3 -* Zene *

A zene nagyon erőteljes. Ha csak olyan zenét hallgatsz, ami a halálról, árulásról, szomorúságról, elhagyásról beszél, mindez beleszól abba, amit vibrálsz. Figyelj oda a dalszövegre, a zenére, amit hallgatsz, csökkenti a rezgésfrekvenciádat. És ne feledd: pontosan azt vonzod be az életedbe, amit vibrálsz.


4 -* A dolgok, amiket nézel *

Amikor olyan programokat nézel, amelyek balszerencsékkel, halálesetekkel, árulásokkal stb. foglalkoznak. Az agyad ezt valóságként fogadja el, és egy egész kémiát bocsát ki a szervezetedbe, ami befolyásolja a rezgésfrekvenciádat. Nézd meg azokat a dolgokat, amelyek jót tesznek neked, és segítenek magasabb frekvencián rezegni.


5 -* A légkör *

Akár otthon, akár a munkahelyen, ha sok időt tölt egy zavart és piszkos környezetben, annak rezgésfrekvenciájára is hatással lesz. Javítsd azt, ami körülvesz, rendezd és tisztítsd meg a környezeted. Mutasd meg az univerzumnak, hogy alkalmas vagy arra, hogy sokkal többet kapj. Gondoskodj arról, amid már megvan!


6 -* A szó *

Ha rosszat állítasz vagy beszélsz dolgokról és emberekről, az befolyásolja a rezgésfrekvenciádat. A frekvencia magas tartásához elengedhetetlen, hogy megszüntesd a panaszkodás szokását, és ne beszélj másokról. Tehát kerüld a drámát és az áldozatvállalást. Vállald a felelősséget az életed választásaiért!


7 -* hála *

A hála pozitívan befolyásolja a rezgésfrekvenciádat. Ez egy olyan szokás, amit most be kell illesztened az életedbe. Kezdj el köszönetet mondani mindenért, a jó dolgokért, és amit rossznak tartasz, köszönd meg mindazt az élményt, amit átéltél A hála kinyitja az ajtót, hogy pozitívan történjenek a jó dolgok az életedben.

~Jérémy Défontaine

3419. Ilcsimama
2021. máj. 15. 13:47

/József Attila/MÁJUSI ÉNEK.


Örök reménység istenajka csókol

Keserű számra, Ember, égi dalt:

Nagy, szűz virág a roskadozó lombból

S Világbékesség szívedből kihajt,

És szeretettel, illatával hódol,

Világszabadság, tavasz, téli rajt,

Undok lélek-fagyot feledve, Ember!

Rácsókolom magam kezedre rajt,

Kérgén lihegjek Világszerelemmel,

Mert a Békesség egyszer csak kihajt.

Ó halleluja, Május a szívekben,

Hozsánna, nékem ezt kell énekelnem:

Az Isten legszebb gondolata lelkem!


(1923. május.)

/Szabó Lőrinc/ A fákhoz, a költőkhöz.

Hosszú tél, munka, gond, betegség

úgy meglopta ezt a tavaszt,

hogy most elálmélkodva nézem

a hirtelen megjött vigaszt:

Te vagy, május? Csakugyan itt vagy?

Hogy lettél kész ilyen hamar?

Néhány nap alatt mennyi szépség!

A vén föld milyen fiatal!


/Vidor Miklós/ májusi Mese.


"...Sugaras felhők közt

három fecske

hasítja a tágas eget.

Magasan száll

a szabadság,

elejteni nem lehet.

Sose voltunk mások:

három fecskék,

de miénk a teljes

végtelenség!"

/Radnóti Miklós/: Május.

Szirom borzong a fán, s lehull;

fehérlő illatokkal alkonyul.

A hegyről hűvös éj csorog,

lépkednek benne lombos fasorok.

Megbú a fázós kis meleg,

vad gesztenyék gyertyái fénylenek.


Szép napot kívánok nektek kedves Fórum látogatók.

3418. Ilcsimama
2021. máj. 15. 09:55

„A csendes meditáció 8 jótékony hatása!

Feltehetjük magunkban a kérdést, hogy miért nem szentelünk időt, akár csak 5 percet, hogy csendben, önmagunk gondolataiba mélyedve meditáljunk, rendszerezzük az elménkben zajló folyamatokat, megnyugtassuk a ziháló lelkünket, a feszült testünket.


Naponta csupán 5-10 perc.

Most következzen a csendes meditáció 8 jótékony hatása, amelyet érdemes a hétköznapok részévé tenni!


1. Csend, nyugalom

A meditáció során meg tanuljuk uralni a gondolatainkat, az elménk működését, így elkerülhetjük az úgynevezett “majom agy” kialakulását, amely arra utal, hogy életünk legnagyobb része azzal telik el, hogy a múlt és jövő problémáinak megoldásán agyalunk. Ezt szinte lehetetlen elkerülni, mégis meg kell próbálni, minél többet gyakorolunk, annál kevésbé lesz zavaró ez az állandó gondolati káosz, zűrzavar.


2. Erősödő koncentrációképesség

A meditáció segít abban, hogy önmagunkra figyeljünk, ami könnyűnek tűnik, de próbáljuk ki, hogy hány másodpercig tudunk úgy nyugton ülni, hogy gondolataink ne kalandozzanak el másfele, csak arra a pillanatra összpontosítsunk, amelyben éppen akkor vagyunk. Nem olyan egyszerű. Ez a módszer azért is hasznos, mert így képesek leszünk meggátolni a negatív gondolatok kialakulását, hatását, de a pozitívokat viszont meg tudjuk őrizni.


3. Javul az érzelmi állapotunk

A csend hatására az agyban olyan folyamatok indulnak be, amelyek jótékonyan hatnak a testünkre, érzelmi állapotunkra. Fontos, hogy odafigyeljünk a légzésünkre, zárjuk ki a hanghatásokat, a negatív érzelmi hatásokat. Ez a módszer a kezdő és a haladó meditálóknak is remek praktika, hogy érzelmileg egyensúlyba kerüljenek önmagukkal.


4. Megszabadulunk a méreganyagoktól.

Mikor elmélyülünk a csendben, megindul a lelkünk és a testünk tisztulási folyamata is. Minél mélyebb gondolati rétegekbe jutunk be, annál erőteljesebb a méregtelenítés, annál hatékonyabban szabadulunk meg az ártó gondolatoktól.


5. Boldogságot okoz.

Minél többször sikerül meditálnunk, annál nagyobb az esélye annak, hogy csodás dolgok következnek be az életünkben, mert egyszerűen megváltozik a látásmódunk, olyan szép, csodás dolgokat is észreveszünk, amelyek mellett korábban elmentünk. Jobban fogjuk értékelni emberi kapcsolatainkat, ami örömet, boldogságot okoz.


6. Rugalmasabbak leszünk.

Az első törökülés nem biztos, hogy jól fog esni, de már a negyedik, ötödik ilyen pozitúra, valamint a nyugtató meditációnak köszönhetően sokkal jobban fog menni, mozgékonyabbnak, rugalmasabbnak fogjuk érezni magunkat.


7. Javul a memória

A Proceeding of the National Academy of Science szaklapban megjelent tanulmány szerint, azok a felnőttek, akik hetente háromszor, 40 percet meditáltak, jelentősen javítottak a memóriájukon, és sokkal jobban tudtak összpontosítani különböző dolgokra.


8. Elmúlik az álmatlanság

Már napi pár perc meditáció javítja az alvás minőségét, és ez által megszüntethető az álmatlanság és az azzal járó kellemetlen tünetek, amilyen a kimerültség, nyugtalanság, stressz. Ahogy a meditációban mindig, a légzésre való odafigyelés most is nagyon fontos.”

Kívánok mindenkinek jó egészséget szeretettel: Ilcsimama

3417. gilingalang (válaszként erre: 3415. - Ilcsimama)
2021. máj. 14. 15:27
❤️
3416. Asinel 75 (válaszként erre: 3415. - Ilcsimama)
2021. máj. 13. 20:41
Mi köszönjük Ilcsimama, hogy tanulhatunk tőled😘🙏❤️
3415. Ilcsimama
2021. máj. 13. 15:36

Köszönöm, hogy újra eljötettek hozzám a fórumra.

Fekete István szép gondolatával köszönök el,mára, kellemes estét kívánva...


"Aztán egy este szokatlan, meleg csend lett.

A virágok illata megállt a csalitokban, s amikor feljött a hold, a berekszélen megszólalt egy fülemüle, olyan lágyan és olyan szépen, hogy lehunyta szemét az erdő, lehunyta szemét millió virág, még az öreg bagoly is lehunyta - bár agglegény volt -, mert mindenki tudta, hogy a nádas tündérrózsái között, a tó csillagos tükrében nászruhájába most öltözik a Tavasz felnőtt, szép leánya:a Május. "

3414. Asinel 75 (válaszként erre: 3412. - Ilcsimama)
2021. máj. 11. 17:57
Köszönjük szépen Ilcsimama 😘❤️🙏
2021. máj. 11. 14:40
Köszönjük.🙏🙏🙏
3412. Ilcsimama
2021. máj. 11. 10:26

A mindennapok meg újulása!


A 2021. Május 11-i Új- Hold, érdekes dolgokat hozhat számunkra. Ugyan is ekkor a Nap 20°49’ és a hold 15°32’ éppen együttállás fényszögben haladnak a Bika jegyben. Első sorban hétköznapjaink megújulását segíti, melyben vezérlő elvünk a precizitás, a részletekre figyelés, a rendrakás, a csendes és szorgalmas munkálkodás.


Nagyon termékeny hónap elé nézünk május hónapban, melyben akár új Szerelem, új kapcsolatok, új vágyak, új művészeti tevékenységek várnak ránk, és kifejezetten kedvező időszakra számíthatunk kereskedelmi, üzleti, pénzügyi ügyeinket tekintve is.


Most tudjuk rendezni azokat a kapcsolatokat, akikkel valamiért eltávolodtunk egymástól, de a szívünkben szeretettel őrizzük őket.

Minden helyzetben a békét - szeretetet - harmóniát - megegyezést fogjuk keresni, mely segít különböző álláspontokat is közelebb vinni egymáshoz.


Magas szinten akkor tudjuk megélni az előttünk álló hónapot, ha nem dőlünk be a polaritás, a megosztottság illúziójának, Mars az Ikrek csillagzatban jár, de 10°49’ fokon halad ma éppen a Rák-jegyben. Minden helyzetben felismerjük a duális világon túlmutató Egységet!

Az Ikrek csillagzat a Tejútról lejövő nagyon magas tudás birtokában arra emlékezteti a földi vándort, hogy fény és árnyék, jó és rossz, halandó és halhatatlan EGY. A másik is mi vagyunk!


Ha ezt megértjük, tudatosítjuk és meg tanuljuk működtetni, az anyagi világ dualitása már nem tud megtéveszteni bennünket.


Az is érdekes például a mai napi Általános „Mundán” /horoszkópban, hogy szinte egy bolygó sincs a 10 közül, amely ASC-DSC tengely alatt haladna most éppen. Csupán leszálló holdcsomópont, mely a Szaturnusz bolygó megfelelője is, és a Nyilas- jegynek 11°57’ fokánál van a képletben, és az egészséges létezés örömét szeretné nekünk behozni.


A leszálló hold csomópont egyébként Karmikus téren ösvényt jelent a múltba. Amennyiben ez a mostani vírussal teli helyzetre értelmezhetjük, mivel a Magyarország és Budapest is a Nyilas-jegyhez tartozik, és mert a Nyilas-jegynek az uralkodója jóságos Jupiter bolygó, aki a mai napon éppen a Vízöntő-jegy és a Halak jegy csúcsán halad 29°41’ fokon, talán a segítségünkre lehet, hogy lassan kimozdulhatunk a bezártságunkból és nem kell olyan sok halálesettel találkoznunk, akiknek, öregnek - fiatalnak ez helyzet bizony nem kegyelmezett.


A Szaturnusz sors - bolygó még mindig a Vízöntőben halad 13°23’ foknál, jó fényszögben a Merkúrral, amely azt kívánja a tudomásunkra hozni, hogy figyeljünk magunka egymásra és oltassuk be magunkat, azért mert csak ez jelentheti számunkra azt, hogy meg tudjunk szabadulni ettől fránya vírustól.


Ezt még az is megerősítheti asztrológia szempontból, hogy a Felszálló Holdcsomópont, - amely a Jupiter bolygó megfelelőjeként is értelmezhető,- hogy az Ikrek jegyben 11°57’ fokon, éppen együttállásban van a Merkúrral, és jó fényszögben a Szaturnusz bolygóval is.


Aztán talán még azt is ide hozhatnám „Mundán horoszkóp” szempontjából, érdekesként, hogy a 11. ház az életmegoldások, a remények megvalósulásnak a házát jelenti. Ebben a mai napi horoszkópban pedig a 11. házban áll az Ikrek-jegyben a Felszálló holdcsomóponton kívül + még 5 bolygó is, ezek: NAP 20°49’ fok, Hold 15°32’fok, Merkúr 11°28’ fok, Vénusz 02°43’ Uránusz 11°16’ fokon.

Amikor a Nap Bikában halad, azt sugallja számunkra, hogy soha ne adjunk fel semmit sem!


A Hold is Bikában halad, Ő pedig arra ösztökél bennünket, hogy csak akkor érezhetjük akár egészségileg is biztonságba magunkat, ha mindenki tesz is érte,-már, akár azzal is beoltatja magát - hogy biztonságos életet tudjon élni.

Hold pedig a ma napon együttállás fényszögben halad a változást is behozó Uránusz bolygóval, akinek még a Marssal jó fényszöge van, tehát mi rajtunk a mi erőfeszítéseinken sok múlhat, hogy jobban érezzük magunkat.

Ehhez pedig még a Plútó is sokat adhat számunkra, mint a Mars bolygónak a felsőbb oktávjaként, hogy újítsuk meg a nézeteinket és tegyünk magunkért és másokért is jó értelemben. Hiszen amikor a Nap és Plútó is jó fényszöget képezz egymással, mint éppen most is, akkor minden segítséget meg kaphatunk, az élettől csak ki kell nyújtanunk a kezünket azért, hogy elérjük a jót!


Erre pedig a leg jobb példa az, hogy a mai „ Mundán” horoszkópban a NAP-HOLD- Uránusz a Bika-jegyben állva / Vénusz uralom alatt: jó szociális érzékenységet adjanak nekünk, ahhoz, hogy küzdeni tudjunk az egészséges életükért!

Mert csak ez hozhatja meg számunkra azt a belső ragyogást, a mely Mars és Plútó által is, olyan belső tüzet képes előcsalogatni az emberekből, amely csak is az egymásiránti szeretet formájában képes lesz megnyilvánulni.

3411. Ilcsimama
2021. máj. 11. 09:10

Udövözöllek benneteket kedves Fórum látogatók!


Gulyás Pál/ Májusi köd. Május12- 14.-ig.


Jönnek már a fagyos szentek

ködöt fújva, közelegnek.

Fuldoklik a Nap sugárra,

bejön a fagy a szobámba.

A temető alig látszik,

a torony ködöt pipázik.


Jön lassan a ködön át

Pongrác, Szervác, Bonifác.


/Weöres Sándor/ Fagyos szentek.

Baljós tavasz! Virágtalan

fa-vázakon száraz hideg.

Bozótokban bozontosan

ólálkodó kísértetek.


Mindent bevon a dermedés

zománca. Kel félénk zene,

a máz alól, a csüggedés,

virágtalanság üteme.

/Ady Endre/ Hideg május.


" Nem tudom én, hisz május volna most is,

Van most is asszony, fény, illat, meleg,

Elvétve tán nyit orgonavirág is,

Vannak tán most is ifjú emberek,

Józan eszét tán most elhajítja

Mámoros éjjel egy-egy szeladon: -

De mégis, mégis nem lángolunk, mint régen,

Olyan ész nélkül, olyan szabadon..."


/Rákos Sándor/: Aranyeső.


Borús egek alatt, fagyosszentek csípős szelében,

lombok sötétjén az aranyeső füstje fölizzik.

Mennyi ragyogás! Aszkétikusan visszafogott

színek zenéjében micsoda szólam!

Üveghomályú téli reggeleken

mosoly reflektora süt így a nők szeméből.

Ragyogj, ragyogj szép tavaszi virágom, ragyogj csak!

Ragyogj túl a kerten, a sárrá omló utak borúján!

Nagy tanulság a te elszánt ragyogásod,

kivált nekem -

régóta fény nélkül didergek!

3410. Ilcsimama
2021. máj. 11. 08:33

„Kopogtatok, csak Ilcsimama vagyok!


Ígérem zavarni, nem fogok,

Csak szeretnék kívánni egy szép tavaszi napot!

Kicsit veled maradok, rád mosolygok,

Aztán csendben tovább ballagok...

Kívánom, hogy legyen vidám, mosolygós a napod.

Ötödik hónapja az évnek Május hónapja.

Virágpor hull a fákról, s madárdal.

Május. Ő már majdnem a komoly hónapos férfiember,

s ezt sötétzöld öltözetével és virágos fáival,

Bizonyítani is, szeretné!


/Korsós Erika / Tavasz van!


Nézd, a TAVASZ erre jár:

huncut, pajkos kicsi lány.

Szoknya lebben, szellő száll,

jót kacag – és meg-megáll.

Ébresztgeti a Napot,

kancsóból, hint harmatot.


Ezerszínű lesz a rét:

ráteríti köntösét.

Virág nyílik, rügy fakad,

minden él az ég alatt.

Ajtó koppan, vendég jön:

illendően beköszön!


Úgy néz ki, hogy a május hónap 12. 13. 14. Napjain: Pongrác – Szervác - Bonifác a fagyosszentek megtartják a szokásaikat, már az előszele érezhető a lehűlésnek.

Jó lenne, ha a hideg idő nem tenné tönkre az idei gyümölcstermést!

Arra kérlek hármatokat, hogy szóljatok a 25.-én neve a napját tartó ORBÁN nevű fagyosszentnek is, hogy az idén már nincs több szükségünk a rosszra, hozzatok inkább jó időt nekünk.

Szeretettel kíván a Maci boldog névnapot, mindannyitoknak, de azt kérem, hogy vigyázzatok a Málnára, mert azt én nagyon szeretem, de többi jó finom gyümölcsöt sem vetem meg.

Május hónapja!

Május, gazdák reménysége,

Legszebb hónap mindközött,

Te föld dísze, ékessége,

Légy ezerszer üdvözölt!

Langy esődnek minden cseppje

Mindnyájunk leg becsebbje,

Gyémántnál is többet ér.

Nélküled nincs kenyér.

A májusi fagyveszélyt Ti Fagyos szentek, ne hozzátok ránk,

SZERVÁC- PONGRÁC-BONIFÁC!

No, még a május 25-i napon is, az ORBÁN.

3409. janszi (válaszként erre: 3400. - Ilcsimama)
2021. máj. 10. 18:24
Köszönjük szépen Kedves Ilcsimama!Ismét jó húrokat pengetsz :)
3408. Asinel 75 (válaszként erre: 3406. - Gilingalang)
2021. máj. 10. 12:51
Ennek szívből örülök. ❤️😘
3407. Asinel 75 (válaszként erre: 3405. - Gilingalang)
2021. máj. 10. 12:50
Köszönöm szépen, nagyon kedves tőled😘
3406. gilingalang (válaszként erre: 3403. - Asinel 75)
2021. máj. 10. 12:31

Ne szomorodj el, ha én kitudtam jönni, akkor neked gyerekjáték.

Tudod Istenhez fordultam és azóta boldog, békés életem van.

Én is mindent kipróbáltam és semmi nem volt jó.

Most végre minden jó!

3405. gilingalang (válaszként erre: 3402. - Asinel 75)
2021. máj. 10. 12:24
Akkor neked nagyon Boldogságos szülinapot, amikor napja van!🎂
3404. gilingalang (válaszként erre: 3400. - Ilcsimama)
2021. máj. 10. 12:22

Ilcsimama ez felemelő volt.

Köszönöm szépen.🙏

3403. Asinel 75 (válaszként erre: 3399. - Ilcsimama)
2021. máj. 10. 10:17

Én nem tudok ellazulni, kikapcsolni , pedig sokat gyakoroltam már. Többféle módszert kipróbáltam , de az elmém mindig ezerfele jár . Még este is ha lefekszem aludni beteszem a fülest és hallgatok valami előadást, hogy el tudjak aludni, próbáltam mindenféle szép relakszációs zenét is e célból, de az sem jó, mert ha nem jön semmi plusz infó, akkor megint el kezd zakatolni az agyam.


Napközben meg ha épp nem csinálok semmit , akkor nézek a tévében valami számomra érdekes beszélgetést vagy előadást, közben van ,hogy még olvasok is, hogy minden másodperc ki legyen használva.


Tudom borzasztó vagyok, sokszor én is nehezen viselem .

Nagyon jó lenne, ha el tudnám engedni magam és tudom mennyire áldásos lenne a hatása.

3402. Asinel 75 (válaszként erre: 3398. - Ilcsimama)
2021. máj. 10. 10:00
Nekem is ez a kedvenc hónapok, talán azért is mert májusban születtem 🙂
3401. Asinel 75 (válaszként erre: 3400. - Ilcsimama)
2021. máj. 10. 09:56
Ez az élet valódi feladata és egyben legnehezebb kihívása.
3400. Ilcsimama
2021. máj. 10. 09:46

Találd meg magadban azt, aki vagy

Van benned valaki, akinek a baj nem baj.

És a nehézség nem nehézség.

És a sötétség nem sötétség.

És a kilátástalanságban is lát.

És a haláltól sem fél.


És ha elvesztesz valamit, azt mondja: “Van másik!”

És ha gödörben van: kimászik.

És ha elveszik a kedvedet: visszaszerzi.

És ha beteg vagy: meggyógyít.

És ha meg kell születned: világra hoz.


És ha meg kell halnod, átvezet a sötétségen és újjászül.

És ha szenvedsz, azt súgja: valamiért jó, hogy így van.

Van benned valaki, aki még a gyászban is képes a derűjét megőrizni.

És mindenen felülemelkedni.


És a könnyező szemedet kívülről nézni, mosolyogva.

És ha félsz – nem fél.

Van benned Valaki, aki több mint te vagy.

Aki a lelkednek tud parancsolni.

Aki ha kövér vagy, le tud fogyasztani.


Aki ha sovány vagy, meg tud hizlalni.

Aki ha dohányos vagy, le tud szoktatni a cigiről.

Aki belül mindig nevet.

S ha elfog a “nem érdemes élni!” – láthatatlan lábával jól fenékbe rúg. Nem egyszer, százszor is, és azt mondja: “gyerünk tovább!”

Van benned valaki, aki halhatatlan.


És derűs.

És erős.

Nem lehet vele elbánni.

És ha földre rogysz, fölemel a grabancodnál fogva, és talpra segít.

És ha már úgy érzed, nem bírod tovább, olyan energiát ad, hogy széttöröd gyávaságod és önsajnálatod börtönének rácsát, és szabaddá tesz.

Hallgass rá! Ő vagy te!”

3399. Ilcsimama
2021. máj. 10. 09:42

„A csendes meditáció 8 jótékony hatása!

Feltehetjük magunkban a kérdést, hogy miért nem szentelünk időt, akár csak 5 percet, hogy csendben, önmagunk gondolataiba mélyedve meditáljunk, rendszerezzük az elménkben zajló folyamatokat, megnyugtassuk a ziháló lelkünket, a feszült testünket.

Naponta csupán 5-10 perc.

Most következzen a csendes meditáció 8 jótékony hatása, amelyet érdemes a hétköznapok részévé tenni!


1. Csend, nyugalom

A meditáció során meg tanuljuk uralni a gondolatainkat, az elménk működését, így elkerülhetjük az úgynevezett “majom agy” kialakulását, amely arra utal, hogy életünk legnagyobb része azzal telik el, hogy a múlt és jövő problémáinak megoldásán agyalunk. Ezt szinte lehetetlen elkerülni, mégis meg kell próbálni, minél többet gyakorolunk, annál kevésbé lesz zavaró ez az állandó gondolati káosz, zűrzavar.


2. Erősödő koncentrációképesség

A meditáció segít abban, hogy önmagunkra figyeljünk, ami könnyűnek tűnik, de próbáljuk ki, hogy hány másodpercig tudunk úgy nyugton ülni, hogy gondolataink ne kalandozzanak el másfele, csak arra a pillanatra összpontosítsunk, amelyben éppen akkor vagyunk. Nem olyan egyszerű. Ez a módszer azért is hasznos, mert így képesek leszünk meggátolni a negatív gondolatok kialakulását, hatását, de a pozitívokat viszont meg tudjuk őrizni.


3. Javul az érzelmi állapotunk

A csend hatására az agyban olyan folyamatok indulnak be, amelyek jótékonyan hatnak a testünkre, érzelmi állapotunkra. Fontos, hogy odafigyeljünk a légzésünkre, zárjuk ki a hanghatásokat, a negatív érzelmi hatásokat. Ez a módszer a kezdő és a haladó meditálóknak is remek praktika, hogy érzelmileg egyensúlyba kerüljenek önmagukkal.


4. Megszabadulunk a méreganyagoktól.

Mikor elmélyülünk a csendben, megindul a lelkünk és a testünk tisztulási folyamata is. Minél mélyebb gondolati rétegekbe jutunk be, annál erőteljesebb a méregtelenítés, annál hatékonyabban szabadulunk meg az ártó gondolatoktól.


5. Boldogságot okoz.

Minél többször sikerül meditálnunk, annál nagyobb az esélye annak, hogy csodás dolgok következnek be az életünkben, mert egyszerűen megváltozik a látásmódunk, olyan szép, csodás dolgokat is észreveszünk, amelyek mellett korábban elmentünk. Jobban fogjuk értékelni emberi kapcsolatainkat, ami örömet, boldogságot okoz.


6. Rugalmasabbak leszünk.

Az első törökülés nem biztos, hogy jól fog esni, de már a negyedik, ötödik ilyen pozitúra, valamint a nyugtató meditációnak köszönhetően sokkal jobban fog menni, mozgékonyabbnak, rugalmasabbnak fogjuk érezni magunkat.


7. Javul a memória

A Proceeding of the National Academy of Science szaklapban megjelent tanulmány szerint, azok a felnőttek, akik hetente háromszor, 40 percet meditáltak, jelentősen javítottak a memóriájukon, és sokkal jobban tudtak összpontosítani különböző dolgokra.


8. Elmúlik az álmatlanság

Már napi pár perc meditáció javítja az alvás minőségét, és ez által megszüntethető az álmatlanság és az azzal járó kellemetlen tünetek, amilyen a kimerültség, nyugtalanság, stressz. Ahogy a meditációban mindig, a légzésre való odafigyelés most is nagyon fontos.”

3398. Ilcsimama
2021. máj. 10. 09:34

Május talán az év legszebb hónapja, ilyenkor pompázik teljes díszében a természet, mi is sokkal szebbnek látjuk a világot, tele vagyunk tervekkel, új reményekkel!


”Május, gazdák reménysége,

Legszebb hónap mind között,

Te föld dísze, ékessége,

Légy ezerszer üdvözölt!


Langy esődnek minden cseppje,

Mindnyájunk legbecsesebbje,

Gyémántnál is többet ér,

Mert eső nélkül nincs kenyér sem.”

Csanádi Imre: Május dicsérő.


Május, mosolygó, békák torkát megoldó,

gyöngyvirág - nyitogató, cserebogár-zúgató.

Röptetsz madarat, meghozod a nyarat,

pelyhes fecskét, fára cseresnyét!

3397. Ilcsimama
2021. máj. 10. 09:26

Szeretettel köszöntelek benneteket kedves fórum látogatók!


Részlet Helen Csok versből!


"Amíg vannak, akik szeretnek,

van értelme az életednek.

Mindegy, hogy rohannak az évek,

ha érzed melegét egy kéznek.

Még érdemes reggel felkelni,

ha van kinek kenyeret szelni.


Örülj a percnek!

De ha mégis magány a sorsod,

ha a gondot egyedül hordod,

erőt is ad hozzá az élet.

Találd meg mindenben a szépet.

A nap rád is úgy süt, mint másra,

ne gondolj hát az elmúlásra.


Örülj, hogy élhetsz!"


/Nemes Nagy Ágnes/ Tavaszi felhők.


Bodzavirágból, bodzavirágból

hullik a, hullik a sárga virágpor.

Fönt még a felhők szállnak az égen,

bodza fehéren, bodza fehéren.

Szállj, szállj, felhő, pamacsos,

hullj le, te zápor, aranyos,

hullj le, te zápor, égi virágpor,

égen nyíló bodzavirágból.


/Bazsó Éva Andrea/A természet meséi.


Egy dalt dúdolok csendben neked,

figyeld, hát szavam.

Hunyd le szemed, mesét mesélek.

Édes álomba ringat majd.


A mezőn nyílnak a tarka virágok,

szorgos méhek raja dongja körül.

A drága nap süti a zöldellő fákat.

S amott, a bokor aljában egy kisnyúl

nagy fülét hegyezve figyel a tájba.


Ám a csendes délutánon csak a méhek

zümmögése, hallatszik a réten.

S a madarak vidám csivitelése szól.


Békésen ringatóznak a fűszálak a szélben,

ezernyi hangya, mint apró katona úgy menetel.

Élelmet gyűjtve térnek vissza a bolyba,

e szorgos sereg majd megpihen.


Lassan-lassan elcsendesül minden.

Az éjszaka jöttét bagoly huhogása töri meg.

Egér után kutat. A sötétben nagy szárnyával

némán repül, ha rátalál egyre.


S a tájra az éji csend elterülve, a csillagos égen

hűen, vigyázza álmunk az öreg holdvilág.

Aludj hát te is, szép csendben most már.

Kívánok neked jó éjszakát.

3396. Ilcsimama
2021. máj. 9. 12:42

Taníts meg Uram! (A szerző Ismeretlen.)


Taníts meg Uram boldognak lenni,

Tiszta szívemből, könnyen szeretni.

Szállván virágra, miként a lepkék,

Könnyen cikázva, ahogy a fecskék.

Taníts meg engem, tisztának lenni,

Vissza nem nézni, előre menni!


Letenni minden terhet és gondot,

Látni magamban a középpontot. . .

Taníts még nekem egyszerűséget,

Hogy megláthassam mindig a szépet.

Igazgyöngy legyen szellemi lényem

A hamis ékszert, meg sem nézzem!


Taníts meg engem nyugodtnak lenni,

Útra kelőktől, szép búcsút venni.

Túltenni magam, azon mi, nem megy,

Erősebb szenved, okosabb enged. . .

Taníts meg engem, szeretet adni,

Nem szalmalángként, parázs maradni.


Embernek lenni, minden esetben,

Segítő erő legyen a kezemben!

Taníts még engem, hogyan lehessen,

Új reményt adni csüggedésemben!

Mindig, mindenkor emberi szóra,

Könnyet törölni, hajlani jóra.


Taníts meg engem, tanító tettre,

Példás jellemre, hű szeretetre.

Víg mosolyt csalni bánatos arcra,

Taníts meg Uram, erre a harcra!


Szabó Kila Margit/ Megérkezett a tavasz.


Végre megjöttél, gyönyörű szép tavasz!

Mámoroddal pezsdítően simogatsz.

Langyos melegednek tüze titkon ég.

A Hold ezüst álmát szórja szerte szét.

Lenge szellő suhog, az eső táncol,

Bársonyos rügye mosolyog az ágon.

Zsendül a fű, a természet újra él.

Új ruhát ölt a tavasznak tengerén.

A fecskepárok ismét hazatérnek,

A háztetőn a gólyák kelepelnek.

Bárányfelhőn kandikál a holdsugár,

Langyos földből kibújik a hóvirág.


Zöld bokor alján nevet az ibolya,

Szívekben meghitt a tavasz mosolya.

Párafátyol leng a rügyező ágon,

Gyöngyös álomtenger lesz az égtájon.

Zsong az utca, illatfelhő járja át,

Éledő föld, zöld mező lágy hajlékát.

Új, ébredő szerelmek a szívekben,

Új tavasz, újat hoz a természetben.


Tavasz


Eljött hát a tavasz,megszépül az erdő,

A nap is kikacsingat,s eltűnik a felhő,

Bontogatja szirmait a sok szép virág,

Feléled tavaszra az egész világ!


Csicseregnek a madarak, hallom éneküket,

Azt dalolják, nekem szeressél bennünket,

Lábamhoz repülnek, s néznek kitartóan,

Később aztán felszállnak, oly boldogítóan!


Kinyílnak a virágok is, hajladoznak a szélben,

S ontják illatukat bűvöletükben,

Átjárja lelkemet az orgona illata,

Perzseli szívemet a szerelem szava.


Feléled a Vizi világ, s elolvad a jég is,

Patakocska folydogál a medrében végig,

Tavasz van,tavasz van, ezt kiáltom Én is!

Boldogság és szeretett legyen velem mindig! (szerzője ismeretlen)

3395. Ilcsimama
2021. máj. 5. 11:51

/Aranyosi Ervin/ Mosoly az esőben.


Bújócskázik a Napocska,

csak a felhők sírnak.

Nem találják jókedvüket,

csak zokogni bírnak.

Bennem is van egy Napocska,

elbújt, mégsem sírok,

esernyőmmel pocsolyába,

hullámokat írok.


Miért is kéne elvesztenem,

kedvem, ragyogásom?

Mosolygok a Napom helyett,

hogy mindenki lásson!

Hisz az élet csupa derű,

s csupán rajtad múlik,

képzeleted elvezet-e

síró felhőn túl- ig.?


Az én lelkem a szép Napról

sok emléket ápol.

Valahányszor rágondolok,

felragyog magától.

Ragyogását nem tartom meg,

tovább adom másnak,

mosolyomtól látszom mindig,

vidámnak, mókásnak.


Mikor víz hullik az égből,

rögtön tócsák nőnek,

az összegyűlt esőcsepp már

nem kell a felhőnek.

Lent, a földön összegyűlik,

kis tükörré, látod?

– Mosolyod, ha belenézel,

te is megtalálod.


Milyen muris, ha belelépsz

egy nagy pocsolyába,

hullámokat, vízköröket

vet a gyerek lába.

A hullámok elcsitulnak,

visszamosolyognak,

te is látod tükörképét

a szép mosolyodnak!


Sírjatok csak buta felhők,

nekem jó a kedvem,

a Napocska esőben is

szépen ragyog bennem.

Aztán, majd, ha kifáradtok,

felragyog az ég is,

vidám lesz az egész világ,

kiragyogok én is!

3394. gilingalang (válaszként erre: 3393. - Asinel 75)
2021. máj. 4. 08:21

Én is csatlakozom a jókívánsághoz!

🙏🙏🙏

3393. Asinel 75 (válaszként erre: 3387. - Ilcsimama)
2021. máj. 3. 19:09
Köszönöm szépen kedves Ilcsimama biztató és megerősítő soraidat.😘 Kívánom, hogy mindenkinek alakuljon szerencsésen a jövője.❤️
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook