Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
3392. janszi (válaszként erre: 3389. - Ilcsimama)
2021. máj. 3. 18:45
Köszönjük szépen Kedves Ilcsimama!
3391. gilingalang (válaszként erre: 3388. - Ilcsimama)
2021. máj. 3. 18:35

Köszönöm.

Nagyon igaz.😢

3390. Ilcsimama
2021. máj. 3. 16:52
Bocsánat, de valamiért dupla - duplán lett feltöltve, de sajnos nem tudtam módosítani, de talán jó is ez így mert az eszünkbe véshetjük azért, hogy minden évben szeretettel gondoljunk az édesanyákra.
3389. Ilcsimama
2021. máj. 3. 16:44

Anyák napja megünneplésének története Magyarországon.


Magyarországra az ünnep ötletét Petri Pálné, egy államtitkár felesége hozta Amerikából.

A legelső Anyák Napi ünnepséget 1925. március 8-án a MÁV gépgyár foglalkoztatójában munkásgyerekeknek tartották.

A Magyar Ifjúsági Vöröskereszt kezdeményezte az Anyák napja országos bevezetését a májusi Mária-tisztelet hagyományaival összekapcsolva május első vasárnapján.

Milyen virág illik az anyák napjához?

Az anyák fáradhatatlan, áldozatos munkáját, nem lehet ajándékokkal meghálálni, szavakkal kifejezni.

Az igazi ÉDESANYA nem is a háláért teszi a dolgát, nem vár viszonzást. Határtalan szeretete türelemmel, önzetlenséggel, megértéssel, megbocsátással párosul, az egy napos kiemelt figyelem nem tudja viszonozni a rengeteg törődést, de egy apró kis ajándék minden anyai szívet meglágyít.

Az egyik legnépszerűbb anyák napi ajándék a virág, bár szerintem az Édesanyákat, Nagymamák, Dédmamákat ünnepelni nem csak vásárolt ajándékokkal, virágokkal lehet. Sőt! Nagyobb örömet szerezhetünk egy saját készítésű aprócska tárggyal, verssel, saját készítésű rajzzal, varrott szívecskével, stb. Egy apró tárgy – amit aztán évek, évtizedek múlva is elő lehet venni, amikor a kisgyermek már felnőtt – csodákra képes. Erőt ad a nehéz helyzetekben, megszépíti a szürke hétköznapokat, nosztalgiára késztet, vagy éppen megmosolyogtat.

Az anyák napjához bármilyen virág illik, de a tavasszal nyíló virágok méltán a legnépszerűbbek ilyenkor. Az anyák napjával szorosan összekapcsolódik az orgona is, ami általában ilyenkor virágzik. Kedves tavaszi cserepes virágzó növények és összeültetések épp úgy ajándékozhatók, mint a szebbnél-szebb virágcsokrok csupán az a fontos, hogy ne csak úgy adjuk, mert éppen anyák napja van, ha nem szívből jövő szeretettel nyújtsuk át számukra.


Édesanyánk az a személy, akivel már születésünk előtt is és főleg születésünkkor először kapcsolatba kerülünk, és akivel ez a láthatatlan kötelék meg marad egész életünkben.

Asztrológiai szempontból a Horoszkópunkban Őt is, jelöli a HOLD, a X. Ház, vagy a IV. Ház, ugyan akkor a nagymamát is, jelzi a horoszkópunk. Akiknek a jelenléte, az életünkben a gondoskodása, mindig is életünk része lesz.


Anyák napja megünneplésének története Magyarországon.


Magyarországra az ünnep ötletét Petri Pálné, egy államtitkár felesége hozta Amerikából. A legelső Anyák Napi ünnepséget 1925. március 8-án a MÁV gépgyár foglalkoztatójában munkásgyerekeknek tartották. A Magyar Ifjúsági Vöröskereszt kezdeményezte az Anyák napja országos bevezetését a májusi Mária-tisztelet hagyományaival összekapcsolva május első vasárnapján.

Milyen virág illik az anyák napjához?

Az anyák fáradhatatlan, áldozatos munkáját, nem lehet ajándékokkal meghálálni, szavakkal kifejezni. Az igazi ÉDESANYA nem is a háláért teszi a dolgát, nem vár viszonzást. Határtalan szeretete türelemmel, önzetlenséggel, megértéssel, megbocsátással párosul, az egy napos kiemelt figyelem nem tudja viszonozni a rengeteg törődést, de egy apró kis ajándék minden anyai szívet meglágyít.

Az egyik legnépszerűbb anyák napi ajándék a virág, bár szerintem az Édesanyákat, Nagymamák, Dédmamákat ünnepelni nem csak vásárolt ajándékokkal, virágokkal lehet. Sőt! Nagyobb örömet szerezhetünk egy saját készítésű aprócska tárggyal, verssel, saját készítésű rajzzal, varrott szívecskével, stb. Egy apró tárgy – amit aztán évek, évtizedek múlva is elő lehet venni, amikor a kisgyermek már felnőtt – csodákra képes. Erőt ad a nehéz helyzetekben, megszépíti a szürke hétköznapokat, nosztalgiára késztet, vagy éppen megmosolyogtat.

Az anyák napjához bármilyen virág illik, de a tavasszal nyíló virágok méltán a legnépszerűbbek ilyenkor. Az anyák napjával szorosan összekapcsolódik az orgona is, ami általában ilyenkor virágzik. Kedves tavaszi cserepes virágzó növények és összeültetések épp úgy ajándékozhatók, mint a szebbnél-szebb virágcsokrok csupán az a fontos, hogy ne csak úgy adjuk, mert éppen anyák napja van, ha nem szívből jövő szeretettel nyújtsuk át számukra.

Édesanyánk az a személy, akivel már születésünk előtt is és főleg születésünkkor először kapcsolatba kerülünk, és akivel ez a láthatatlan kötelék meg marad egész életünkben.

Asztrológiai szempontból a Horoszkópunkban Őt is, jelöli a HOLD, a X. Ház, vagy a IV. Ház, ugyan akkor a nagymamát is, jelzi a horoszkópunk. Akiknek a jelenléte, az életünkben a gondoskodása, mindig is életünk része lesz. IV. család és az Otthonház vonatkozásban a rokoni kapcsolatok terén: már ha csak magát a „Radix” horoszkóp kört vizsgáljuk meg akkor is, különösen, ha nagyszülők és az unokák között jó és bensőséges a kapcsolatban bizonyos kapcsolódási pontokat találhatunk itt IV. házban.


Az édesanyánk az, akihez örömünkkel, bánatunkkal fordulhatunk.

Ő az egyetlen, aki mindvégig feltétel nélkül szeret, aki számára mindig mi, a gyerekei vagyunk a legfontosabbak, akárhány évesek legyünk is.

Ő tartotta, és tartja ma is össze a családot.

Ő az, aki aggódik miattunk, aki őszintén örül sikereinknek, akihez mindig visszatérhetünk, és aki mindent megbocsát.

Május első vasárnapján köszöntsük tehát az édesanyákat és a nagy mamákat. (Addig míg megtehetjük, amíg lehet, most ebben ebben a vírussal terhelt időkben a személyes köszöntés helyett a virtuális köszöntés is, ugyan olyan jó lehet, mint máskor élőben. Akár még virtuális virágcsokor is jó esik minden édesanyának és nagymamának is. )

Ilyenkor illik legalább pár szál virággal a kezünkben odaállni anyánk, nagymamánk elé, és megölelni, és akár egy szép verssel, vagy pár szívből jövő szóval felköszönteni.


Tedd, azt Te is, addig, míg teheted!


/Csik József/ Jó anyámnak!


Jó anyámnak két kezére

Csókjaimat hintem én,

Ezzel a két dolgos kézzel,

Áldd az Isten amíg él,

Jó anyámnak két kezét,

Álld meg Isten jó szívét,

Két kezét, jó szívét,

Áldd meg Isten, amíg él,

Amíg él.

Ez a két kéz estenként

Hogyha gond, bú, baj elér,

Elsimítja homlokodról

A búbánat fellegét.

Jó anyámnak két kezét,

Áldd meg Isten jó szívét.

Két kezét, jó szívét,

Álld meg Isten amíg él,

Amíg él.



/Óbecsey István/ Szeressétek az öregeket!


Nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

A reszkető kezű ősz apákat,

A hajlott hátú, jó anyákat,

A ráncos, és eres kezeket,

Az elszürkült, sápadt szemeket.

Én, nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

Simogassátok meg a deres fejeket,

Csókoljátok meg a ráncos kezeket,

Öleljétek meg az öregeket,

Adjatok nekik szeretetet,

Szenvedtek ők már eleget,

A vigasztalójuk, legyetek.

Én, nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

Ne tegyétek őket szűk odúkba,

Ne zárjátok őket, otthonokba,

Hallgassátok meg panaszukat,

Enyhítsétek meg a bánatukat,

Legyen hozzájuk szép szavatok,

Legyen számukra, mosolyotok.


Én, nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

Ők, is küszködtek értetek,

Amíg fölnevelkedtetek,

Fáradtak ők is eleget,

Hogy ti, módosabbak legyetek,

Ők is elfogadtak titeket,

Mikor a jó Isten közéjük ültetett.

Azért, Én kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

És ha majd az örök szeretet,

Elhívja őket közületek,

Ti foglaljátok el a helyüket,

Mert, ti lesztek majd öregek,

S mindazt, amit nekik tettetek,

Azt adják nektek a gyerekek.

Mert, előre intelek titeket,

Szeressétek az öregeket!



Anyák napja megünneplésének története Magyarországon.


Magyarországra az ünnep ötletét Petri Pálné, egy államtitkár felesége hozta Amerikából. A legelső Anyák Napi ünnepséget 1925. március 8-án a MÁV gépgyár foglalkoztatójában munkásgyerekeknek tartották. A Magyar Ifjúsági Vöröskereszt kezdeményezte az Anyák napja országos bevezetését a májusi Mária-tisztelet hagyományaival összekapcsolva május első vasárnapján.

Milyen virág illik az anyák napjához?

Az anyák fáradhatatlan, áldozatos munkáját, nem lehet ajándékokkal meghálálni, szavakkal kifejezni. Az igazi ÉDESANYA nem is a háláért teszi a dolgát, nem vár viszonzást. Határtalan szeretete türelemmel, önzetlenséggel, megértéssel, megbocsátással párosul, az egy napos kiemelt figyelem nem tudja viszonozni a rengeteg törődést, de egy apró kis ajándék minden anyai szívet meglágyít.

Az egyik legnépszerűbb anyák napi ajándék a virág, bár szerintem az Édesanyákat, Nagymamák, Dédmamákat ünnepelni nem csak vásárolt ajándékokkal, virágokkal lehet. Sőt! Nagyobb örömet szerezhetünk egy saját készítésű aprócska tárggyal, verssel, saját készítésű rajzzal, varrott szívecskével, stb. Egy apró tárgy – amit aztán évek, évtizedek múlva is elő lehet venni, amikor a kisgyermek már felnőtt – csodákra képes. Erőt ad a nehéz helyzetekben, megszépíti a szürke hétköznapokat, nosztalgiára késztet, vagy éppen megmosolyogtat.

Az anyák napjához bármilyen virág illik, de a tavasszal nyíló virágok méltán a legnépszerűbbek ilyenkor. Az anyák napjával szorosan összekapcsolódik az orgona is, ami általában ilyenkor virágzik. Kedves tavaszi cserepes virágzó növények és összeültetések épp úgy ajándékozhatók, mint a szebbnél-szebb virágcsokrok csupán az a fontos, hogy ne csak úgy adjuk, mert éppen anyák napja van, ha nem szívből jövő szeretettel nyújtsuk át számukra.

Édesanyánk az a személy, akivel már születésünk előtt is és főleg születésünkkor először kapcsolatba kerülünk, és akivel ez a láthatatlan kötelék meg marad egész életünkben.

Asztrológiai szempontból a Horoszkópunkban Őt is, jelöli a HOLD, a X. Ház, vagy a IV. Ház, ugyan akkor a nagymamát is, jelzi a horoszkópunk. Akiknek a jelenléte, az életünkben a gondoskodása, mindig is életünk része lesz. IV. család és az Otthonház vonatkozásban a rokoni kapcsolatok terén: már ha csak magát a „Radix” horoszkóp kört vizsgáljuk meg akkor is, különösen, ha nagyszülők és az unokák között jó és bensőséges a kapcsolatban bizonyos kapcsolódási pontokat találhatunk itt IV. házban.


Az édesanyánk az, akihez örömünkkel, bánatunkkal fordulhatunk.

Ő az egyetlen, aki mindvégig feltétel nélkül szeret, aki számára mindig mi, a gyerekei vagyunk a legfontosabbak, akárhány évesek legyünk is.

Ő tartotta, és tartja ma is össze a családot.

Ő az, aki aggódik miattunk, aki őszintén örül sikereinknek, akihez mindig visszatérhetünk, és aki mindent megbocsát.

Május első vasárnapján köszöntsük tehát az édesanyákat és a nagy mamákat. (Addig míg megtehetjük, amíg lehet, most ebben ebben a vírussal terhelt időkben a személyes köszöntés helyett a virtuális köszöntés is, ugyan olyan jó lehet, mint máskor élőben. Akár még virtuális virágcsokor is jó esik minden édesanyának és nagymamának is. )

Ilyenkor illik legalább pár szál virággal a kezünkben odaállni anyánk, nagymamánk elé, és megölelni, és akár egy szép verssel, vagy pár szívből jövő szóval felköszönteni.

Tedd, azt Te is, addig, míg teheted!

/Csik József/ Jó anyámnak...!

Jó anyámnak két kezére

Csókjaimat hintem én,

Ezzel a két dolgos kézzel,

Áldd az Isten amíg él,

Jó anyámnak két kezét,

Álld meg Isten jó szívét,

Két kezét, jó szívét,

Áldd meg Isten, amíg él,

Amíg él.

Ez a két kéz estenként

Hogyha gond, bú, baj elér,

Elsimítja homlokodról

A búbánat fellegét.

Jó anyámnak két kezét,

Áldd meg Isten jó szívét.

Két kezét, jó szívét,

Álld meg Isten amíg él,

Amíg él.



/Óbecsey István/ Szeressétek az öregeket!


Nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

A reszkető kezű ősz apákat,

A hajlott hátú, jó anyákat,

A ráncos, és eres kezeket,

Az elszürkült, sápadt szemeket.

Én, nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

Simogassátok meg a deres fejeket,

Csókoljátok meg a ráncos kezeket,

Öleljétek meg az öregeket,

Adjatok nekik szeretetet,

Szenvedtek ők már eleget,

A vigasztalójuk, legyetek.

Én, nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

Ne tegyétek őket szűk odúkba,

Ne zárjátok őket, otthonokba,

Hallgassátok meg panaszukat,

Enyhítsétek meg a bánatukat,

Legyen hozzájuk szép szavatok,

Legyen számukra, mosolyotok.


Én, nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

Ők, is küszködtek értetek,

Amíg fölnevelkedtetek,

Fáradtak ők is eleget,

Hogy ti, módosabbak legyetek,

Ők is elfogadtak titeket,

Mikor a jó Isten közéjük ültetett.

Azért, Én kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

És ha majd az örök szeretet,

Elhívja őket közületek,

Ti foglaljátok el a helyüket,

Mert, ti lesztek majd öregek,

S mindazt, amit nekik tettetek,

Azt adják nektek a gyerekek.

Mert, előre intelek titeket,

Szeressétek az öregeket!



Az édesanyánk az, akihez örömünkkel, bánatunkkal fordulhatunk.

Ő az egyetlen, aki mindvégig feltétel nélkül szeret, aki számára mindig mi, a gyerekei vagyunk a legfontosabbak, akárhány évesek legyünk is.

Ő tartotta, és tartja ma is össze a családot.

Ő az, aki aggódik miattunk, aki őszintén örül sikereinknek, akihez mindig visszatérhetünk, és aki mindent megbocsát.

Május első vasárnapján köszöntsük tehát az édesanyákat és a nagy mamákat. (Addig míg megtehetjük, amíg lehet, most ebben ebben a vírussal terhelt időkben a személyes köszöntés helyett a virtuális köszöntés is, ugyan olyan jó lehet, mint máskor élőben. Akár még virtuális virágcsokor is jó esik minden édesanyának és nagymamának is. )

Ilyenkor illik legalább pár szál virággal a kezünkben odaállni anyánk, nagymamánk elé, és megölelni, és akár egy szép verssel, vagy pár szívből jövő szóval felköszönteni.

Tedd, azt Te is, addig, míg teheted!

/Csik József/ Jó anyámnak...!

Jó anyámnak két kezére

Csókjaimat hintem én,

Ezzel a két dolgos kézzel,

Áldd az Isten amíg él,

Jó anyámnak két kezét,

Álld meg Isten jó szívét,

Két kezét, jó szívét,

Áldd meg Isten, amíg él,

Amíg él.

Ez a két kéz estenként

Hogyha gond, bú, baj elér,

Elsimítja homlokodról

A búbánat fellegét.

Jó anyámnak két kezét,

Áldd meg Isten jó szívét.

Két kezét, jó szívét,

Álld meg Isten amíg él,

Amíg él.



/Óbecsey István/ Szeressétek az öregeket!


Nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

A reszkető kezű ősz apákat,

A hajlott hátú, jó anyákat,

A ráncos, és eres kezeket,

Az elszürkült, sápadt szemeket.

Én, nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

Simogassátok meg a deres fejeket,

Csókoljátok meg a ráncos kezeket,

Öleljétek meg az öregeket,

Adjatok nekik szeretetet,

Szenvedtek ők már eleget,

A vigasztalójuk, legyetek.

Én, nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

Ne tegyétek őket szűk odúkba,

Ne zárjátok őket, otthonokba,

Hallgassátok meg panaszukat,

Enyhítsétek meg a bánatukat,

Legyen hozzájuk szép szavatok,

Legyen számukra, mosolyotok.


Én, nagyon szépen kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

Ők, is küszködtek értetek,

Amíg fölnevelkedtetek,

Fáradtak ők is eleget,

Hogy ti, módosabbak legyetek,

Ők is elfogadtak titeket,

Mikor a jó Isten közéjük ültetett.

Azért, Én kérlek titeket,

Szeressétek az öregeket.

És ha majd az örök szeretet,

Elhívja őket közületek,

Ti foglaljátok el a helyüket,

Mert, ti lesztek majd öregek,

S mindazt, amit nekik tettetek,

Azt adják nektek a gyerekek.

Mert, előre intelek titeket,

Szeressétek az öregeket!

3388. Ilcsimama (válaszként erre: 3386. - Gilingalang)
2021. máj. 3. 16:23

Kedves Gilingalang! Nagyon sajnálom, bizony nincs is, attól nagyobb fájdalom, amikor az embernek már nincsen édesanyja!


Aranyosi Ervin vers részlet!


"Hiába nő a sok virág,

hiába színes a világ,

hiába mind, ha nincs minek,

Adnék virágot, de már nincs kinek!

Mert amikor anyáknapja van,

akkor érzem én igazán árvának magam!"

3387. Ilcsimama (válaszként erre: 3385. - Asinel 75)
2021. máj. 3. 16:07

Kedves Asinel 75! Ne dőlj be hireszteléseknek, hidd el, hogy sokkal jobb,ha úgy veszed a dolgokat, ahogyan nálad a horoszkópodban jelezve van.


Vegyük csak magát azt a tényt, hogy nálad a Merkúr bolygód az I.Házas Ikrek-jegy ASC házadban állt a születésedkor, és mivel az ASC jegyed uralkodója is, a Merkúr, jelenleg pedig a Merkúr bolygó a te Asc-el nagyon jó fényszöget képez, tehát jó kommunnikációs lehetőséget kaphatsz általa. Aztán, mivel nálad a 2. házban álló Szaturnusz bolygód együttállásban van a Vénusszal, ezért mivel, mostanság a Vénusz a Bikában jár/ Vénusz uralom alatt, mégpedig éppen a 11. életmegoldások házában, ahol neked képletedben a Mars és a Jupiter is benne áll, így ha megnézed a saját horoszkópodnak a külső körén fútó kis "Látens" fényszög jelzéseket, - amik a Te horoszkópod szerinti fényszög kapcsolatokat jelzik-, akkor azt láthatod, hogy a X. házas Vízöntő-jegyben, ahol jelenleg a Szaturnusz bolygó halad éppen, 13°18'-nál, hogy minden bolygó kapcsolat csupa-csupa jó fényszögeket add neked mostanában. ( Mars 60°szextil,NAP- ASC-Merkúr- és még az Uránusz bolygónak is 120°-os Trigon nagyon jó fényszög sugárzása van Te horoszkópod irányában.) Ez pedig azért is áldásos neked, mert nálad az Uránusz bolygód, (amely a jó változásokat is behozhatja neked), Mérleg-jegyes/ Vénusz uralom alatt, és ugye mostanság Tranzit módon az Uránusz is, Bikában halad éppen, Vénusz uralom alatt.

Amikor az Uránusz 7 éven keresztül éppen a Bikajegyben halad, mivel a Bika jegy az ált M/ horoszkópban is, az anyagiak jegyházát adja, így elősegítheti a meg gazdagodást is.Ugyn is Vénusz uralkodó hatására ez- az állás egy belső ragyogást add, a megújító Uránusz számára, amely a belső tüzet az emberekből előcsalogathatja.Ezzel együtt a szeretetre is, támogatóan hat mind azokra, akiknél ez a horoszkópjaikban adottak.


Amikor az Uránusz a képletben 6. munka házában található akkor a Tranzitok során mikor jó jegyben, mint például Bikába jár, akkor meg mutatja az életednek azt a területét, hol jó változásokra számíthatsz. Hiszen itt jelenleg a Bikában az Uránusz a jó ötleteket sikeres jó eredményeket, támogatja, jó pénzügyi dolgokat hozhat be,hiszen nálad a képletedben éppen a X. házas Vízöntő jegynek is az egyik uralkodója, a másik pedig éppen a Szaturnusz bolygó. A X. karrier házad pedig - mint fentebb már jeleztem-, tele van jó "LÁTENS" fényszögekkel.

Még egy jó dolgot látok nálad, még pedig, hogy a Plútó, aki át alakít és gyökeresen megújít, nálad szintén Mérleg- jegyes és az 5.teremtés és az újra teremtés házadban van s képletedben. Jelenleg pedig a Plútó még 2024-ig, a Bak-jegyben araszolgat éppen. A Vénusszal szintén nagyon jó 120°-os fényszögben,a munkával kapcsolatos dogokra nagyon jó segítő hatással lehet. Arról már nem is beszélve, hogy majd május 21.-én amikor a Nap is át lép az Ikrek-jegybe, ami ugye nálad az ASC jegyedet jelenti, ugye tudod hogy a bolygók akkor hozzák be legnagyobb és a legjobb dolgokat, amikor a NAP- jegyen illetve az ASC jegyen vonulnak át. Szép napokat kívánok neked!

3386. gilingalang (válaszként erre: 3384. - Ilcsimama)
2021. máj. 2. 21:27
Sajnos én a templomba vittem gyertyát és virágot😢
3385. Asinel 75 (válaszként erre: 3382. - Ilcsimama)
2021. máj. 2. 13:21

Köszönjük szépen kedves Ilcsimama 😘


Te mindig pozitívan értelmezed a bolygóállásokat, amiért nagyon hálás vagyok.


A május hónap főleg első hetéről elég rémisztő elemzést is hallottam már🙄

3384. Ilcsimama
2021. máj. 2. 08:56

/Juhász Gyula/ Emlék.


A szálló évekkel

Sok minden megy el,

De a szív, a koldus,

Továbbénekel.

Mi remény volt régen,

Emlék ma csupán,

De legalább sírhatsz,

Tűnt szépek után!

Ami emlék, szebb is,

Mint az, ami él,

Romok is ragyognak,

A hűs-telihold fénynél!

Nincs időd……..

„Szoktál-e néha meg-megállni,

És néhány percre megcsodálni,

A zöld mezőt, a sok virágot,

Az ezerszínű, szép világot,

A dús erdőt, a súgó fákat,

A csillagfényes éjszakákat,

A völgy ölét, a hegytetőt?

Nem, neked erre nincs időd!

Szoktál-e néha simogatni,

Sajgó sebekre enyhet adni,

A hulló könnyeket letörülni,

Más boldogságán is örülni,

Meghallgatni, akinek ajka,

Bánatra nyílik és panaszra,

Vigasztalni a szenvedőt?

Nem, neked erre nincs időd!

S ha est borul a késő mára,

Készülni kell a számadásra,

Mérlegre tenni egész élted,

Tettél-e jót, láttál-e szépet?

És nincs más vágyad csupán ennyi:

Nem rohanni, csak ember lenni,

Hiszen már látod a temetőt!

De most már késő!

Most már sajnos nincs sok idő!


Szeretettel üdvözöllek benneteket kedves Fórum látogatók!


Aki még teheti menjen ma el az édesanyjához és köszönje meg mind azt a szépet amit kapot tőle az éltében!

Tedd merg míg megteheted!

3383. Ilcsimama
2021. máj. 2. 08:53

Kedves Fórum látogatók!

Sajnos én is, már csak az ég tengerében, gondolatban, találhatom meg, a szerető, jó édes anyámat.


Általában az anyák napja előtti napon emlékezünk meg azokról az édes anyákról, nagymamákról, akik már nincsenek itt velünk a Földi valóságunkban. Higgyétek el nekem, hogy Őket, akik már elmentek el tudjuk érni, ha nagyon szeretnénk, mert a gondolat ereje mindenhová elér az univerzumba!


Emlékezzünk tehát most 2021. május hó 2.-án Anyák napja vasárnapján az elhunyt édesanyákra, nagymamákra is emlékezzünk szeretettel!

Anyák napjára: Üzenet minden „Édes Anyától”, aki már nincs velünk!

Túl a képzelet-határon,

Van egy egészen piciny ország.

Az a hely, ahol az álmokat írják.

A szép álmokat zsákokba varrják,

S aztán a kis manók, az itt maradt gyermekeknek,

Mind - mind, széjjelhordják.

Viszik a világ minden részére,

S belehintik még az élők szemébe.

Egy álommanó hozzád is elért.

Leteszi zsákját s bedugja kezét,

Belemarkol a tündérporba,

A csillámot a szemedbe szórja.

Csipetnyi manó, vajon hol lehet?

Nem látod őt, de hallod, hogy nevet.

Óvatosan homlokodra lépked,

S arcod meg simogatja. Ugye érzed?

Kicsiny manó, tenyerét kinyitja,

Az álomport szemeidbe szórja.

Mosolyogva nézi, amint lehunyod szemed,

Füledbe súgja, ezt küldik neked szerető anyád-apád!

Egy fehér rózsaszál!

Pihenj jól! Jóéjszakát!

Álmodj szépeket! Édes gyermekem!

AKINEK ANYJA VAN! / ismeretlen szerzőtől/

Óh, gyermekek, akinek anyja van,

Vígan, dalolhat, élhet boldogan.

Áldva ejtse ki mindig a nevét,

És csókolja meg áldott jó kezét.

Ha felzokogsz szomorú éjjelen,

Ő rád hajol: miért sírsz gyermekem?

Könnyezik, ha könnyes a szemed,

S ha öröm ér Ő is örül veled.

De az árvára vajon ki vigyáz?

Ha téli estén üres lesz a ház,

És ha beteg, kis ágyánál ki van?

Ki kérdi tőle: Hol fáj, lányom, hol fáj kis fiam?

Kitől kérdezze, ha itt a tél,

Édesanyám, ma mért nincs kenyér?

Ki marad velem itthon délután?

Ki varrja be, ha rongyos a ruhám?

Az árva vajon kinek kesereg?

Ma bántottak rossz utcagyerekek,

Bármit kérdez rá senki, se felel.

Jaj Istenem: Anyám miért vitted el?

Oh gyermekek, akinek anyja van,

Mindig dalolhat, élhet boldogan,

Áldva ejtse ki mindig a nevét,

Csókolja meg, - míg teheti -, az áldott jó kezét!


/Albert Schweitzer/ A fiatalság mércéje...


Mint tudjuk a fiatalság mércéje nem csak az életkor,

hanem a szellem és a lélek állapota:

az akarat és képzelőerő, az érzelmek intenzitása,

a jókedv és a kalandvágy győzelme a lustaságon.

Csak az öregszik meg, aki lemond eszményeiről.

Az évek múlásával ráncossá lesz az arcod, de

ha kialszik benned a lelkesedés,

akkor a lelked ráncosodik meg.


Gondok, kétségek, az önbizalom hiánya, reménytelenség:

mind hosszú évek, melyek nemcsak a testet húzzák le

a föld porába, hanem a lelket is. Az ember akár

tizenhat éves, akár a nyolcvan év határán jár a csodára, szomjazik,

elámul a csillagok örökkévalóságán,

a gondolatok és a dolgok szépségén;

nem fél a kockázattól; s gyermeki kíváncsisággal várja:

Mi lesz holnap; szabadon örül mindennek.


Olyan fiatal vagy mint a reményeid,

olyan öreg, mint a kétségeid.

Olyan fiatal, mint az önbizalmad,

olyan öreg, mint a félelmed.

Fiatal, mint a hited; öreg, mint a csüggedésed.

Fiatal vagy, amíg befogadod a szépséget,

az öröm, a merészség, a nagyság,

az ember, a föld, a végtelenség hírnökeit.


Csak akkor öregszel meg, ha már nem szárnyalsz,

és hagyod, hogy a pesszimizmus és cinizmus

megeméssze a szívedet.

3382. Ilcsimama
2021. máj. 1. 22:22

Viszlát április, és Isten hozott Május hónap!

Kedves Fórum látogatók!

Legyenek már szebb napjaink, mint az elmúlt időkben voltak.

A csillagok a következőkben már jobb állásokkal kecsegtetnek bennünket. Ma 2021. május 1.-én a NAP a Bika-jegyben 11°11’ foknál halad éppen, és a Bakban 9°43’ –on, járó Holddal is nagyon fényszöget alkot. Egyébként a Bika-jegy 10°42’ fokán haladó Uránusz bolygóval együttállásban van, ami azt is jelzi, hogy amikor az Uránusz a Bika jegyben/ Vénusz uralom alatt kedvező fényszögben van, akkor ez úgy mond, zseniális fényszögbe kerül egymással., és mert Holdnak is jó a fényszögeltsége az Uránusz esetében is, , ezért talán az eddigiektől eltérően új lehetőségeket hozhat számunkra.

Fellélegezhetünk, mert ez a csúnya betegségek talán alább hagy, kevesebb lehet a meg betegedések száma is.


Aztán a Mars bolygó is, a jelenleg a Rák-jegynek a 4°46’ fokán halad, és a 28°24’ –on a Vízöntőben járó Jupiter bolygóval szintén jó a fényszög kapcsolata.

A Vízöntőbe járó Szaturnusz talán nem oszt ránk már ki nagyobb megpróbáltatásokat.

A Merkúr és a Mars felsőbb oktávján működő Plútóval is jó a fényszög kapcsolat, ami szintén az új és jobb dolgokat jelezheti számunkra.


25.-i, nap környékére a Merkúr bolygó is együttállásba kerül majd Vénusz bolygóval, ami a jó gondolatokat felerősítve talán már láthatjuk az alagút végén a fényeket is.

Lassan kimozdulhatunk az elzártságunkból!

Hiszen ekkorra 25.-re már a Nap is az Ikrek- jegyben van, sőt a Vénusz is az Ikrekben halad és együttállásban Merkúrral már jó dolgokat hozhatnak számunkra. Ezt pedig már a Mars sem akadályozhatja meg, mert hiszen a Hold a Rák/ saját uralkodójaként a Rákban haladva a Marssal jó előre mozdító fényszögbe kerül.

Mivel pedig a Nap az Ikrekben az intellektuális dolgoknak kedvez, ezért úgy néz ki, hogy június első hetében talán itt hagy bennünket ez a fránya vírusos betegség is.

No, talán ennyit a Május hónapról.

Holnapra pedig Boldog anyák napját kívánok!

3381. gilingalang (válaszként erre: 3380. - Asinel 75)
2021. máj. 1. 10:33
Imádom❤️
3380. Asinel 75 (válaszként erre: 3378. - Ilcsimama)
2021. ápr. 30. 20:55
Engem mindig lenyűgöz, ha telihold van.🙂
3379. janszi (válaszként erre: 3378. - Ilcsimama)
2021. ápr. 30. 19:22
Köszönjük szépen Kedves Ilcsimama!
3378. Ilcsimama
2021. ápr. 30. 18:45

/Eötvös József/ Holdvilág.


Ha a nap leszállva eltűnt,

Mint egy fényes képzelet,

S a sötét éj fátyolával,

Elterül a föld felett:

Szívesen andalgok akkor

A harmat telt réteken,

És a hallgató természet

Nyugodalmat ád nekem.


Mint ha aggnak homlokára

Hint ezüstöt az idő,

S nyugodalmat nyer végtére

A sokáig szenvedő:

Úgy talál e föld nyugalmat,

Ha a nap lement,

És a holdvilág magasról már a május hónapra ezüstöt önt.

3377. gilingalang (válaszként erre: 3376. - Ilcsimama)
2021. ápr. 30. 18:40
💐
3376. Ilcsimama
2021. ápr. 30. 18:04

Anyák napjára. (Simkó János oldalról köszönettel ide hozva).


Mi lesz velünk és mindig így lesz,

Édesanyám?

»Nem, kislyányom, nem lesz így mindig,

De te ne búsulj, de dalolj,

Már készül a te boldogságod

Tán valahol.« (Ady Endre)


/Kun Magdolna/Anyák napi előzetes!Anyám a gyönyör.


Anyám is volt ifjú. gyönyörű és szép,

kinek emberi nagyságát sokan tisztelték,

hiszen kitartó erejével ott is segített,

ahol vigaszt és szép szót nem remélhettek.


Sokáig küszködött mind-mind azokért,

kik szívéhez tartoztak, kik viszont szerették,

mert életcélja az volt, hogy fel ne adja addig,

míg Isten védőkarja feléje is hajlik.


Anyám a gyönyörű már megöregedett,

szép arcára könnyek róttak ráncot, sebeket,

melyek ellopták ifjúságát és szíve erejét,

de nem csorbították meg drága emlékét.


Szívmuzsika

Halk csendben hallgasd

a szívmuzsikát,

ne törje zaj az érzés dalát.

Úgy öleld körbe a hangjegyeket,

mintha dalban írnák az életedet,

mert a szívek muzsikája

a legszebb vágyzene,

attól mindig könnyel telik meg

az emberek szeme.


Merjél boldog lenni,

Ha túlságosan fáradt vagy és nem érdekel semmi,

öleld meg az unokád, s merjél boldog lenni,

mert minden egyes boldog perc amit vele töltesz el,

virágot hajt sírodon, ha már nem leszel.

Ám amíg a két karod ölelésre képes,

feledd el a porszemet, mit a halál szele ébreszt,

és úgy gondolj majd minden istenáldott percre,

mintha unokád ölelése az élet maga lenne.

3375. gilingalang (válaszként erre: 3372. - Ilcsimama)
2021. ápr. 29. 22:30
❤️
3374. janszi (válaszként erre: 3372. - Ilcsimama)
2021. ápr. 29. 18:24
Köszönjük szépen Kedves Ilcsimama!
3373. Asinel 75 (válaszként erre: 3372. - Ilcsimama)
2021. ápr. 29. 17:51

Köszönjük szépen Ilcsimama 😘.


Valóban így van, rohan az idő.

3372. Ilcsimama
2021. ápr. 29. 12:53

Már csak 2 nap van hátra a 2021. évi Áprilisból, szaladnak, a napok mintha kergetnék!

Köszöntelek benneteket kedves Fórum látogatók!


/Somlyó György/ Áprilisi Tavaszi szél.


Bontja rügyeit az álmatag jázmin.

S e sok gyönyörűség látványától,

A lelkem is kivirul, szinte magától

Tavasz tündér.

„Varázspálcám suhogása, felkelti a vidéket.

A tavaszi utazásra, barátaim kísérnek.

Varázsigém hatalmával, elaltatom a szelet.

Az ágakra rásuhintva, ébresztem a rügyeket.

Virág nyílik, ahol járok,

Ágak végén tipegek.


Tündérszárnyam nyomában,

Ott virít már a szép kikelet!


/Nemes Nagy Ágnes/ Tavaszi felhők.


Bodzavirágból, bodzavirágból,

hullik a, hullik a sárga virágpor.

Fönt még a felhők szállnak az égen,

bodza fehéren, bodza fehéren.

Szállj, szállj, felhő, Te pamacsos,

hullj le, te zápor, aranyos,

hullj le, te zápor, égi virágpor,

égen nyíló bodzavirágból.


/Végh György/ virágot hozó április.


Elmúlt a tél: itt a tavasz,

minden bokor újra éled,

a földből a virágokat,

előhúzzák a tündérek.

Április is segít nekik,

megáll minden kicsi fánál,

virágot tűz mindenhová:

tavasz van ott, amerre járt már.

Virágot hint a friss a szélben,

száll a színek zivatarja,

s merre elmegy, a kopár föld,

Virágoktól tarkabarka.


Babits Mihály/Csak egy kis méhecske.


De jó ébredni fehér falak közt madár szóra.

Ahogyan engem költött a hajnal óra.

Nap néni oly szelíden mosolygott, az ablakra,

De jó ébredni fehér falak közt madár szóra.

Ahogyan engem költött a hajnal óra.

Nap néni oly szelíden mosolygott, az ablakra,

Égi viharnak könnyes emlékét szárogatva.


De, mint egy morcán kedélyes bátya vastag hangja,

Mordult be kintről az öreg templom morc harangja.

Egy kicsi méh meg beszorult valahogy a szobába,

s, az egész szoba most zeng,

Mint egy zsongó zeneláda.

Szeretnék sírni: olyan szép minden!

Korholj, bátya: miért veszett, bangó figyelmem annyi csúnyaságra?


Mosolyogj, néne!

Csak egy kis méhe szállt lelkembe.

S újra zeng, a lelkem - zsong, mintha örök hangszer lenne!


Aranyosi Ervin: Május.


Közeleg a május, virulnak a kertek,

azon töri fejét, talán minden gyermek:

“- Kedves, jó anyámat mivel lephetném meg?

Mert életet adott az Ő gyermekének,

aztán felnevelte, szívvel, szeretettel,

tanítva, hogy legyen tisztességes ember.”

Mit szólnál egy vershez? Lenne benne hála!

A Te szereteted szép szavakká válna.

Ekképp szólna az Ő szerető szívéhez,

s megtudná, gyermeke mit gondol, mit érez.

Közös emlékekről, s csak rólatok szólna,

Egyedi ajándék, szívhez szóló volna.

3371. janszi (válaszként erre: 3370. - Ilcsimama)
2021. ápr. 28. 16:54
Köszönjük szépen Kedves Ilcsimama!
3370. Ilcsimama
2021. ápr. 28. 12:23

Kedves fórumlátogatók szeretnék nektek idehozni egy tanulságos történetet!


Részlet: az ÉLET VONATA könyvből nem szószerinti idézetben.


Az élet olyan, mint egy vonaton való utazás. Gyakran beszállunk, kiszállunk az utazásunk során. Vannak néha balesetek, néhány megállónál pedig kellemes meglepetésekkel találkozhatunk. Míg a másik megállónál mély szomorúságot élhetünk, meg vagy várhat ránk.

Amikor megszülettünk és felszálltunk az ÉLET VONATUNKRA, olyan emberekkel volt alkalmunk találkozni, akikről azt hisszük, hogy az egész utunkon elkísérnek majd bennünket, ezek a SZÜLEINK.

Sajnos a valóság bizony más! Mert Ők is majd valamikor kiszállnak az egyik állomáson s mi ott maradunk nélkülözve a szülői mérhetetlen nagy szeretetüket, gondoskodásukat, az együttérzésüket, és a társaságukat.

Ugyan akkor mások is felszállnak az élet vonatán a közbe lévő állomásokon, akik fontosak lesznek számunkra.

Ők a TESTVÉREINK, a barátaink az ismerőseink, és mi szeretjük a körülöttünk lévő embereket.


Aztán néhányan közülük is, csak egy kis sétának egy kis kirándulásnak tekintik az életvonatán való utazást.

Vannak közülük, akik sok szomorúsággal találkozhatnak az útjuk során, de vannak mindig olyanok is, akik készek mindig segíteni az életvonatán való utazásuk során a rászorulókat. Néhányan, amikor kiszállnak mellőlünk soha el nem múló hiányérzetet, hagynak maguk után…..

Másokat pedig a vonatra való fel és a leszállás során észre sem vesszük.


Lehetnek olyanok is, akiket közben ugyan megszerethetünk, de még is egy másik vonaton, vagy - egy vonaton ugyan, - de a másik kocsiban utaznak.

Így aztán egyedül kell utaznunk azon a bizonyos szakaszon. Természetesen mi is megkereshetnénk Őket, átvergődve a nagy tömegen, hogy az Ők kocsijukba érjünk, hogy velük együtt utazhassunk, de sajnos nem tudunk melléjük ülni, mert a mellettük lévő helyek már foglaltak.


Ilyen az ÉLET VONATÁN való utazás!

Tele van kívánalmakkal, vágyakkal, fantáziálással, csupa-csupa sok reménnyel, de ugyan akkor csalódásokkal is, de visszafordulni sajnos már nem lehet.

Tegyük tehát a legjobbakat az ÉLET VONATÁN való utazásunk során!

Próbáljuk meg a velünk utazók jó oldalát nézni, keressük meg bennük a legjobb tulajdonságaikat. Jusson eszünkbe, hogy az életünk bármely szakaszában is, találkozunk valakikkel, mindig vannak, akiknek szükségük van ránk, a segítségünkre.


Mi is érezhetjük magunkat sokszor elhagyatottnak, ezzel –azzal is megtörténhet, hogy lesz ki éppen rajtunk, segít.

Ezért lehet az ÉLET VONATÁN való utazás az életnek egy nagy talánya, hogy nem tudhatjuk, hogy végleg mikor szállhatunk ki.

Egyben azt sem tudjuk, hogy az útitársaink mikor érkeznek a végállomáshoz. Nem tudhatjuk azt sem, hogy mikor kellene búcsút venni, attól, aki közvetlen mellettünk foglalt helyet a vonaton.


Ezért aztán úgy érezhetjük, hogy vigasztalhatatlanok leszünk, amikor MI is örökre kiszállunk az ÉLET VONATÁBÓL.

Az utunk során néhány barát, akikkel találkozhattunk, részükre fájdalmas lehet, ami elvesztésünk.

Azonban nekünk is fájdalmas lehet a gyermekeinket, az unokáinkat, a barátainkat, az ismerőseinket itt hagyni.

Tudjuk, hogy ez szomorúsággal tölthet el mindannyinkat.


Azonban a remény bennem él, hogy majd valamikor a központi nagy égi pályaudvarra érkezve még látni fogjuk egymást, amikor a nagy csomagjaikkal Ők is megérkeznek majd.

Ami akkor majd engem nagyon boldoggá tesz, mert tudom, hogy valamikor mikor még ezek az úti csomagok kisebbek voltak ÉN segítettem fel Őket erre az ÉLET VONATRA.


Azért, hogy az utazásuk még teljesebb, értékesebb, és jobb legyen.

Kedves csoport társaim! Mindannyian tegyünk úgy, hogy, azon a bizonyos ÉLET VONATON, való utazás nagyon jó és tartalmas legyen számunkra és mások számára is!


Amikor majd a végállomásra megérkezünk, azt mondhassuk, hogy megérte ezért az utazásért való fáradozás. Próbáljuk, meg hogy amikor majd végleg kiszállunk az ÉLET VONATÁNAK a fülkéjéből, olyan üres helyet hagyjunk magunk után, ami a szeretet szép emlékét hagyja hátra azok számára, akik még folytatják tovább az utazást.

Azoknak, akik az „ÉN” vonatomon utaznak még tovább sok minden jót, kívánok, jó egészséget, szeretet érzést és a saját ÉLET VONATUKON további szép és jó utazást.


Higgyétek el nekem, hogy nincs kudarc élmény, csak az életben leckék vannak, amiket pozitív gondolkodással meg kell oldani, és haladni előre a kijelölt úton és akkor a siker sem maradhat el!

Ezt kívánom nektek sok szeretettel: Ilcsimama

3369. Ilcsimama (válaszként erre: 3368. - Asinel 75)
2021. ápr. 28. 12:13
Drága Asinel 75. Nagyon szépen köszönöm az elismerő szavakat, nagyon örülök, amikor ilyen jó kérdéseket teszel fel, hiszen ebből mások is tanulhatnak. Üdv: Ilcsimama
3368. Asinel 75 (válaszként erre: 3367. - Ilcsimama)
2021. ápr. 27. 18:27

Kedves Ilcsimama, nagyon, nagyon szépen köszönöm ! 😘


Megint egy hihetetlenül részletes és nagyszerű választ kaptam. Arról nem is beszélve, hogy teljes mértékben magamra ismertem a leírtak alapján.


Nem tudok elég hálás lenni azért, hogy ide sodort az élet hozzád, egy ilyen nagylelkű, önzetlen és segítőkész emberhez, mint amilyen Te vagy.


Mégegyszer nagyon köszönöm 🙏😘❤️



Aranyosi Ervin: Küldj egy kis szeretetet


Küldj ki a világba egy kis szeretetet,

ami más szíveket jósággal megetet.

Adj, amikor adhatsz, nem is várva hálát,

így tedd picit szebbé, mások torz világát.

Hisz akinek nem jut, tán nem tehet róla,

csupán a szőnyeget húzták ki alóla…

Talán, ha segítesz, jó példát mutatva,

mikor egy elesett kerül az utadba,

akkor a világ is cseppnyit szebbé válik,

hisz a jóság mindig szívünkben tanyázik.

S talán, kin segítesz, az majd segít másnak,

nagyon kell a jóság a meggyötört világnak.

3367. Ilcsimama (válaszként erre: 3366. - Asinel 75)
2021. ápr. 27. 14:44

Kedves Asinel 75 megint nagyon jó kérdést tettél fel! Talán másoknak is, érdekes lehet!


A szerencsepont, mint tudjuk minden horoszkópban, megjelenik az „érzékeny pontoknál” –a nyugati asztrológia is, 37 arabpontot ismer, még abból az időkből, amikor az arab asztrológia utat engedett a nyugati asztrológiai irányoknak, (úgymint a betegségpont, szerelem házasságpont, változások, hívatás- pont, STB.)

A szerencsepont a horoszkópban a Nap és Hold távolsága jelzi, jelképesen a Hold helyzetét mutatja napfelkeltekor, mert ugyan akkora távolságra van az ASC- től, mint a Hold a Naptól, jelen esetben ez 150 °-nak tekintendő. Vagyis jó tudod, ez nálad: A Bak-jegynek a 16°33’ fokára tevődik és ház szempontjából pedig a 8. házadban van.


A helyzete a jegyben és a házban azt mutatja, hogy az illetőnél milyen erők és adottságok hatnak a legelőnyösebben, illetve, hogy az illető hogyan és miként oldhatja meg leg eredményesebben a rá – ki rót élet feladatait. Itt a házhatás jelzi azt a területet, ahol sikereket el lehet érni,(mivel pedig a Bak-jegy az áltanános horoszkópban éppen a MC/X. házas karrier háza, ezért itt ezt arra is,kell értelmezni).

A jegy pedig arról adhat tájékoztatást, hogy milyen energiákat tudunk felhasználni a siker elérésében.

Nézzük akkor meg, hogy ebből a szempontból ez nálad mit is jelenthet?

Szerencsepont a Bakban: kedvező lehetőségek és a siker található mert itt a szülött, szorgalmas, gyakorlatias, fegyelmezett és fontos számára a magány és a személyi integritás is.


Szerencsepont a 8. /házban, áll, akkor az ember érdeklődését az okkult dolgok felé irányítja, amely segíthet abban, hogy leküzdje depressziós hangulatait.


Így egy reményteljes fejlődés előtt áll, főleg, ha elismeri azt, hogy

láthatatlan, pozitív erők segítik, bátorságot és erőt kap földi feladatának teljesítésére.

A csüggedés pillanataiban nagyon jó, ha felemelő témájú könyveket olvas vagy egy komoly, becsületes okkultizmusban jártas személlyel

folytat beszélgetést, ha a Szerencsepont diszharmonikus fényszöget kap, ez azt jelenti, hogy kedvezőtlen pénzügyi körülményeket igen nehezen tudja elfogadni.


Addig, amíg azt tartja, hogy a „boldogság” az anyagi jóléttől függ, ezen a területen kiábrándultság várható, vonja kétségbe a régi, megcsontosodott, destruktív értékrendet!


Miután feladta azt az elvét, hogy kizárólag az anyagi világban bízik, inkább tanulmányozd a dolgok rejtett oldalát!

No, már most fontos jegy uralkodójának a szerepe is, valamint Hold helyének a szerepe is. Mivel itt a hold éppen a Bak-jegynek a 11°41’ pontján helyezkedik el, a Szemben lévő Szaturnusz bolygó pedig a Rák-jegynek a 16°32’ fokánál „Exil” állásban található, ami azt jelenti, hogy a saját jegyével helyileg éppen szemközti jegyben van. Tehát ezt az állást Exélium- nak nevezzük.


Mi is az Exilium, vagyis: Száműzetés: a bolygók, az uralmi jegyükkel szemközt lévő jegyben száműzött pozícióba kerülnek, itt ugyanis, a legtávolabb vannak attól a zodiákus helytől, ahol a jelentéseiket a legerősebben és a legjobban tudnák ki nyilvánítani. Tehát nálad a Hold Bak-jegyben van, holott csak a Rák jegyben lenne uralkodó helyzetben.

Ugyan csak a Szaturnusz bolygó is a Bak-jegyben lenne uralomban, de mivel a szemben álló jegyben, a Rákban 16°32’ fokon áll, így száműzött hatásban van, vagyis a Bakkal szembeni Rákban „Exil” állásban található.


Amikor a Szaturnusz a Rákban található a „Radix” horoszkópban, akkor az elme fegyelmezett, tisztelettudó, de hold /uralkodó miatt zárkózott, ez abban is, megnyilvánulhat, hogy az illető önelemző, érzelmi beállítottságú, de ugyan akkor védelmező is, mert kívánja a külső és a belső békéjét.


Ezt főleg annak tulajdonítható nálad, - amiről igen csak ritkán esik szó, hogy, az álló csillagokat is értékeljük a horoszkópban.

Azonban az állócsillagok és főleg az együttállások odavonzzák a szemünket arra a bolygóra, vagy arra a horoszkóp-pontra, amire jobban kell koncentrálni, ilyenek az érzékeny pontok is.


Egyébként rengeteg horoszkóp - pontot is, ismerhetünk, ezért ezek közül ki kell választani a legfontosabbakat és ezeket a horoszkóp-pontokat kell a továbbiakban alaposabban vizsgálni, és ha kell ki elemezni:

Mégpedig a - tengelyekkel együttálló pontok (1°-on belül) - bolygókkal, vagy bolygó fényszög-pontokkal együttálló érzékenypontok (1°-on belül) - több, egymással együttálló érzékenypont (1°-on belül). Nálad ugye a Szaturnusz / Rák 16°32’ fokról adja szemben állást a Bak-jegyben 16°32’ fokon található 8. házas szerencse ponthoz. Mivel azonban az ember maga a csoda: - mert születése után számtalan lehetőséget kap minden ember - mert az, hogy mennyire képes élni a képességeivel és lehetőségeivel, az nagyrészt saját magán múlik - mert van felelőssége abban, hogy a környezetéből kapott segítségre milyen mértékben nyitott - mert van felelőssége abban, hogy ő mennyi segítséget, biztatást ad a környezetében lévők boldogulásához.

Már ha pedig megnézzük, akkor a Vénusz bolygód, - mely egyébként a kis szerencse bolygója- a Rákban, együttáll a Szaturnusz bolygóddal, még akkor is, ha Ő nem 2. Házban, hanem már 3. házban található helyileg. Itt pedig ebből a szempontból a Vénusz pontosan, hogy a kreativitást, a szeretetet és nyugalom iránti hajlamodat, társaság iránti vágyat önelemző, érzelmi beállítottságú és védelmező jellemedet erősíti, ugyan úgy, mint a Szaturnusznak is ez jellemezője Rákjegyben, mert ott is, éppen hogy a külső és belső békét támogatja.

A Rákban álló Vénusszal a Szaturnuszi együttállás jelleg pedig kedvező, szerencsét ígérés még művészi talentumot adhat. Itt kel megjegyeznem nálad, amiről nem igen szoktunk beszélni, hogy „Vulkánusz” álló csillag nálad szintén a Rákban 6°32’fokon ugyan csak a 2. Házadban, igen erőteljes energiáival önelemző, érzelmi beállítottságot és, védelmező jelleget kölcsönöz neked, ami szintén a külső és a belső békédet támogatja.


Vagyis az hogy szemben állás fényszögben van a Szerencse pont, és Szaturnusz sorsbolygó itt szerencsés, harmonikus, sikeres, és könnyed pontot jelezz a horoszkópban, vagyis azt a helyet jelöli meg, ahol Önmagán belül felismeri, hogy az ideáljait illetően nem köthetsz kompromisszumokat.


Miért is? Mert ha csak azt vizsgálnánk meg, hogy az Ált alános/ M horoszkóp képletben (a Kostól- a Halak -ig), Skorpió jegy éppen hogy 8. háznak fel meg, ez pedig arra mutathat rá, hogy neked ez a jegy adja az energia a legerőteljesebb megjelenési formáját, hiszen a Skorpiójegynek pontosan a Mars és Plútó az uralkodó bolygói. Ugyan is, ha ebből a szempontból vizsgáljuk az általános horoszkópjelentés tartalmakat, -ami ugye a „Radix” horoszkópra is érvényesek-, akkor a 2. Házat úgy kell felfogni, hogy az enyém /ami nekem jár, a szemben lévő 8. Házat pedig oly képen, hogy /az, ami másoknak jár/.


Azok a fényszögek pedig, melyek másik bolygókhoz kötnék, vagy pozitív, vagy negatív folyamatot indítanának el az életedben, és ennek megfelelő hatással lennének rád, ha nincs, ami inspirálja, jelen esetben a szemben álló fényszög egy másik bolygóhoz, nálad a Holdhoz, illetve a Szerencseponthoz, akkor csupán a jegynek és a háznak megfelelő tevékenységet folytat, ami tudjuk, hogy a Szaturnusz esetében szigorít és tanít.


Azt is tudjuk ugye, hogy a „Radix” horoszkópot komplex módokon kell megvizsgálni, még pedig oly módon, hogy a legfontosabb bolygókat, a jelölőket kell meg találni a horoszkópban és ezek mentén kell az embernek a képességeit fejleszteni, illetve a legtöbbet kihozni magából.

A nehéz fényszögeket nem kerülendőknek és nem problémának kell tekinteni, hanem segítségnek, kihívásnak, amelyek segítségével felkészülhetünk arra, hogy a legjobbat és a legtöbbet hozzuk ki magunkból.

Neked ugyan van jó pár 90°Qvadrát fényszöged, (Hold - Mars, Hold-Jupiter, Hold - Plútó, Vénusz –Jupiter - Szaturnusz,), két elv egymásba ütközését jelzik. Többször akadályoznak, s csak későn nagy erőkifejtés esetén engedik a teljesülést.


A kvadrátban levő bolygó(k),ha azonos fokon vannak, de három jegy távolságban egymástól, akkor Qkvadrát nehéz fényszöget alkotnak, a kvadrát kapcsolatban levő bolygók pedig erős akadályokkal hatnak egymásra, mert ezek nehéz fényszöget képeznek, így az általa összekötött bolygók is, a jelentéseinek megéléséért sokat kell tenni és dolgozni, éppen ezért sokat lehet belőle tanulni, mert a Qvadrát fényszög egy nevelő, tanító fényszögként is, adhatja a jót.


Kedves Asinel 75 ! Remélem érthető a jó kérdésedre válaszom is.

3366. Asinel 75
2021. ápr. 26. 21:19
Kedves Ilcsimama, a szerencsepontnak mekkora jelentősége van a horoszkópban? Nekem a bakban van, viszont a bak ura, a Szaturnusz szemben áll vele.
3365. janszi (válaszként erre: 3361. - Ilcsimama)
2021. ápr. 26. 18:20

Köszönjük szépen Kedves Ilcsimama a fáradhatatlan munkádat!

"és lám a virág oly helyen tündököl leginkább,mely Őt igencsak szereti"...

3364. gilingalang (válaszként erre: 3361. - Ilcsimama)
2021. ápr. 25. 16:31
Köszönöm!❤️
3363. Asinel 75 (válaszként erre: 3361. - Ilcsimama)
2021. ápr. 25. 12:40
Nagyon szép vers, köszönjük szépen 😘❤️🤗
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook