Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
2792. Meem
2017. márc. 13. 09:30

Kedves Ilcsi mama!

Ahogy privát levelemben ígértem, a fórumon is szeretném segítségedet kérni abban hogy készítsd el a saját Radix horoszkópomat. Nem tudom, hogy a már megadott adatok elegek lesznek-e az elkészítéshez, vagy esetleg a közeli hozzátartozóim adataira is szükség lenne-e? (Férj, gyerekek, szülők)

Köszönöm a lehetőséget.

2791. Ilcsimama
2017. márc. 12. 15:34
Kedves „sserek”. Örülök, hogy rátaláltál erre a fórumra, bizonyos, hogy oka van, hogy mért éppen most? Olvasgass, ha érdekelnek ezek a dolgok, bizonyosan választ kapsz majd arra is, hogy a gondolataid miért éppen ott járnak, ahol járnak. Szeretettel Üdvözöllek:8.X-es Ilcsimama.
2017. márc. 12. 13:02
Most találtam rá erre a topikra. Még csak egy keveset olvastam. Érdekes. Hozzászólni nem tudok - ismereteim hiányosak ebben a témában, de érdeklődve figyelem, amit írtok.
2789. Ilcsimama
2017. márc. 12. 12:54

Kedves Fórumlátogatók ne feledjétek, hogy Telihold napja van ma, vagyis 15 óra 55 perckor a HOLD elérkezik a Szűzjegyben a Telihold fázis időbe, innen aztán már 13.-val át is lép majd a Mérlegjegybe, ahol lassan elkezd fogyni a hold. Mivel pedig ez a 12-i nap egybe esett a 2017. évei első Tízmilliószoros nappal is, ezért a jó gondolatteremtésben lehet számunkra nagy jelentősége. Figyeljetek tehát a gondolataitokra, mert a hatások a negatív gondolatokat is felerősíthetik.


Részlet: az ÉLET VONATA könyvből nem szószerinti idézetben.


Az élet olyan, mint egy vonaton való utazás. Gyakran beszállunk, kiszállunk az utazásunk során. Vannak néha balesetek, néhány megállónál pedig kellemes meglepetésekkel találkozhatunk. Míg a másik megállónál mély szomorúságot élhetünk, meg vagy várhat ránk.


Amikor megszülettünk és felszálltunk az ÉLET VONATUNKRA, olyan emberekkel volt alkalmunk találkozni, akikről azt hisszük, hogy az egész utunkon elkísérnek majd bennünket, ezek a SZÜLEINK.

Sajnos a valóság bizony más! Mert Ők is majd valamikor kiszállnak az egyik állomáson s mi ott maradunk nélkülözve a szülői mérhetetlen nagy szeretetüket, gondoskodásukat, az együttérzésüket, és a társaságukat.


Ugyan akkor mások is felszállnak az élet vonatán a közbe lévő állomásokon, akik fontosak lesznek számunkra.

Ők a TESTVÉREINK, a barátaink az ismerőseink, és mi szeretjük a körülöttünk lévő embereket.

Aztán néhányan közülük is, csak egy kis sétának egy kis kirándulásnak tekintik az életvonatán való utazást.

Vannak közülük, akik sok szomorúsággal találkozhatnak az útjuk során, de vannak mindig olyanok is, akik készek mindig segíteni az életvonatán való utazásuk során a rászorulókat. Néhányan, amikor kiszállnak mellőlünk soha el nem múló hiányérzetet, hagynak maguk után…..Másokat pedig a vonatra való fel és a leszállás során észre sem vesszük.

Lehetnek olyanok is, akiket közben ugyan megszerethetünk, de még is egy másik vonaton, vagy - egy vonaton ugyan, - de a másik kocsiban utaznak.

Így aztán egyedül kell utaznunk azon a bizonyos szakaszon. Természetesen mi is megkereshetnénk Őket, átvergődve a nagy tömegen, hogy az Ők kocsijukba érjünk, hogy velük együtt utazhassunk, de sajnos nem tudunk melléjük ülni, mert a mellettük lévő helyek már foglaltak.

Ilyen az ÉLET VONATÁN való utazás!


Tele van kívánalmakkal, vágyakkal, fantáziálással, csupa-csupa sok reménnyel, de ugyan akkor csalódásokkal is, de visszafordulni sajnos már nem lehet.

Tegyük tehát a legjobbakat az ÉLET VONATÁN való utazásunk során!


Próbáljuk meg a velünk utazók jó oldalát nézni, keressük meg bennük a legjobb tulajdonságaikat. Jusson eszünkbe, hogy az életünk bármely szakaszában is, találkozunk valakikkel, mindig vannak, akiknek szükségük van ránk, a segítségünkre.

Mi is érezhetjük magunkat sokszor elhagyatottnak, ezzel –azzal is megtörténhet, hogy lesz ki éppen rajtunk, segít.


Ezért lehet az ÉLET VONATÁN való utazás az életnek egy nagy talánya, hogy nem tudhatjuk, hogy végleg mikor szállhatunk ki.

Egyben azt sem tudjuk, hogy az útitársaink mikor érkeznek a végállomáshoz.

Nem tudhatjuk azt sem, hogy mikor kellene búcsút venni, attól, aki közvetlen mellettünk foglalt helyet a vonaton.


Ezért aztán úgy érezhetjük, hogy vigasztalhatatlanok leszünk, amikor MI is örökre kiszállunk majd az ÉLET VONATÁBÓL.

Az utunk során néhány barát, akikkel találkozhattunk, részükre fájdalmas lehet, ami elvesztésünk, azonban nekünk is fájdalmas lehet a gyermekeinket, az unokáinkat, a barátainkat, az ismerőseinket itt hagyni.

Tudjuk, hogy ez szomorúsággal tölthet el mindannyinkat.

Azonban a remény bennem él, hogy majd valamikor a központi nagy égi pályaudvarra érkezve még látni fogjuk egymást, amikor a nagy csomagjaikkal Ők is megérkeznek majd.

Ami akkor majd engem nagyon boldoggá tesz, mert tudom, hogy valamikor mikor még ezek az úti csomagok kisebbek voltak ÉN segítettem fel Őket erre az ÉLET VONATRA.

Azért, hogy az utazásuk még teljesebb, értékesebb, és jobb legyen.


Kedves Ismerősem és Barátaim! Mindannyian tegyünk úgy, hogy, azon a bizonyos ÉLET VONATON, való utazás nagyon jó és tartalmas legyen!

Amikor majd a végállomásra megérkezünk, azt mondhassuk, hogy megérte ezért az utazásért való fáradozás. Próbáljuk, meg hogy amikor majd végleg kiszállunk az ÉLET VONATÁNAK a fülkéjéből, olyan üres helyet hagyjunk magunk után, ami a szeretet szép emlékét hagyja hátra azok számára, akik még folytatják tovább az utazást.

Azoknak, akik az „ÉN” vonatomon utaznak még tovább sok minden jót, kívánok, jó egészséget, szeretet érzést és a saját ÉLET VONATUKON további szép és jó utazást.

Higgyétek el nekem, hogy nincs kudarc élmény, csak az életben leckék vannak, amiket pozitív gondolkodással meg kell oldani, és haladni előre a kijelölt úton és akkor a siker sem maradhat el!

2788. Ilcsimama (válaszként erre: 2787. - IzaHold)
2017. márc. 12. 12:51

Kedves „IzaHold”, igen van magyarázata és nem is olyan elképzelhetetlen módon, már aki hisz is abban, hogy a gyermek választja ki a leszületésnek a körülményeit a helyét és szüleit is. A gyermek sokszor tanítani jön ide, azonban sok esetben azért, mert bizonyos megoldatlan feladatokat hagyott hátra az előző életében. Azonban főként akkor áll fenn ez a jelenség, hogy a szoros család tagjainak azonos a Napjegye, vagy netán még az ASC –jegye is.

Ez a kötődés a leg nagyobb, hiszen a Napjegy 19-24 napos havi idejébe jobban beleférhet más családtagok Napjegy egybeesése is, de amikor az ASC –jegy is, ugyan arra a jegyre tevődik, akkor azt is jelzi, hogy ugyan abban a Napszak órában jött valaki a világra.

Ez – a születési óraperc egymástól ugyan 2-2 órával eltérhet, mert ennyi az ASC váltó napszakban a jegyjelölő idő, de még is maga az ASC-jegy ugyan arra a jegyre, csak más fokszámra eshet.

Ennek pedig a legfőbb magyarázata, hogy azoknak a családoknak, akiknél ezek megjelennek a családi „KARMÁJUK” által, már az előző életeikben is, volt valamilyen kapcsolatuk egymással. Ez pedig főleg ott mutatható ki, amikor valakik ugyan azon csillagjegyben, ugyan azon a napon és ugyan olyan ASC jeggyel is, rendelkeznek, mint a családtagok, ez főleg apa anya között vagy a testvérek esetében fordul elő a leggyakrabban. Sőt olyan is előfordulhat, hogy valakiknek ugyan az lesz még jegyen belüli fokszáma is. No az ők összetartozásai aztán azok, amik asztrológiailag nagyon érdekesek lehetnek, pláne a Leszálló és a Felszálló Hold csomópont miatt is.

Az is nagyon érdekes, - bár ez gyakoribb-, amikor Hold jegy megegyezés van a család tagjai között.

Hümmm!

2787. IzaHold
2017. márc. 9. 12:06
Ilcsi mama, hogy történhet az meg, hogy egy családban szinte mindenkinek azonos az aszcendense és a csillagjegye??? Mármint szűk családi körön belül. Van ennek valami jelentősége esetleg?
2786. Ilcsimama (válaszként erre: 2785. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 9. 11:38
Nagyon szépen köszönöm!
2785. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2784. - Ilcsimama)
2017. márc. 8. 18:49
Kedves Ilcsi mama! Köszönjük és neked is boldog nőnapot kívánunk.
2784. Ilcsimama
2017. márc. 8. 14:10
Aranyosak vagytok a naplómban küldök nektek NŐNAPI köszöntő virágot saját nevelésben. Ilcsi mama
2783. Julia 73 (válaszként erre: 2779. - Ilcsimama)
2017. márc. 8. 11:50

Drága Ilcsi mama.

Nem tudom szavakba ölteni amit érzek. Bölcsesség, hála , szeretett, alázat . Vagy csak egyszerűen egy fehér fény ami átszaladt a lelkemen amivel már találkoztam. Köszönöm, hogy itt Vagy.

Julia

2782. babi09
2017. márc. 7. 09:12
Köszönjük :)
2781. IzaHold (válaszként erre: 2779. - Ilcsimama)
2017. márc. 6. 09:25
Köszönjük!!
2780. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2779. - Ilcsimama)
2017. márc. 5. 14:35
nagyon szép és sok bölcsesség van benne
2779. Ilcsimama
2017. márc. 5. 14:19

Mindannyiótoknak küldöm válaszul és köszönettel a bejegyzésekért.

Békét kötni a lélekkel!


„A lelki béke szilárd nyugalom,

de nem kérést elutasító unalom,

fegyelem, mely enged, s elfogad,

sosem fél, nem remél, csak ad.


A lelki béke tevékeny erő,

nem eltipró, hanem felemelő,

táplál, éltet, legyőzi a szenvedést,

maga alá gyűri a szenvedélyt.


A lelki béke, féltő hatalom,

nem másokat lebíró akarom,

szelíd, finom, végtelenül kegyes,

meghajolva előtte, Te legyőzheted.


A lelki béke feltörő tudás,

befogadás, semmit nem tagadás,

mélység és magasság között feszül,

általa minden összhangba kerül.


A lelki béke értő szeretet,

hatása békíti ki az ellentéteket,

Az a bizonyos pont, mely körül belső világod forog,

melyet elérve önvalód láthatod és megtalálhatod.”


„Hinni kell... Hinned kell a boldogság lehetőségében, hogy csakugyan boldog légy.

Az vagy, amit gondolsz, és csak azt tudod elgondolni, amiben hiszel.

Ne gondolj a hanyatlásodra, mert bekövetkezhet. Ne gondolj a veszteségre, mert veszteségek érnek. Ne gondolj a szomorúságra, mert lelked sötétségbe borul.

Ne gondolj a rosszra, mert a mélybe taszít.

A jó gondolat: ajándék, szárnyalás, magasba vágyódás, felemelkedés...


Élni csupán a legtisztább vágyak szerint érdemes, attól függően, hogy vágyaink keserűek vagy édesek, fanyar vagy boldog lesz az életünk.

Képzeld el, amit kívánsz, és kívánd, amit elképzeltél, a boldogság vágy, a képzelet, a hit, a cselekedet megvalósulás....


Sok minden van, amit szívesen adnék Nektek,

Szeretnék bölcsességet adni, de azt csak a

múló évek hozhatják meg!

Szeretnék sikert adni, de annak csak akkor van igazi értéke, ha megdolgozol érte!

Szeretnék Nektek boldogságot adni, de az odavezető utat mindenkinek magának

kell meg találnia!

De van egy olyan ajándék, amit adhatok nektek az én baráti igaz önzetlen, szeretettem. „


/Várnai Zseni/ Ha simogatni tudna a szavam!


Ha simogatni tudna a szavam, mint lágy, becéző szellemkezek,

Szavak virágát hinteném rátok, hogy ne szenvedjetek.


Ha gyógyítani tudna a szavam, mint a régi titkos, nehéz balzsamok,

Ezernyi szóból szőnék most mesét, hogy ezáltal is, meggyógyuljatok.


Ezernyi szóból szőnék most mesét, mely elzsongítna, mint egy nyári álom,

Elkendőzné előletek a vérző valót, hogy ami esetleg fáj, az ne fájjon olyan nagyon.

2778. Julia 73 (válaszként erre: 2773. - Ilcsimama)
2017. márc. 5. 11:15

Drága Ilcsi mama !

Szerintem sokan nem fogják elhinni amit most írok de lehet , hogy csak én nem. Nagyon de na nagyon köszönöm amit írtál ez egy óriási ajándék nem is érdemlem meg! Amikor olvastam egyszerűen le fagytam és az jutott az eszembe, hogy nem hiszem el. Pedig ezt a mondatot "töröltem" a sztáromból.

Amikor ahoz a részhez olvastam , hogy : A Szűz-jegy alapján az Őrangyalod: Hamaliel, a szertartási mágia angyala. no itt állt meg bennem a levegő. Ugyanis pár évvel ezelőtt egyszer le ültem meditálni és arra szeretnem volna kapni választ, hogy ki az őrángylom és mivel a Hamalie jött le ugye azt produkálta az agyam o milyen hülyeség .Mivel soha nem hallotam róla. Azt gondoltam, hogy ez csak az agy szüleménye. És most amikor olvasom amit írtál tisztán látom azt a pillanatot amikor be ugrott ez a név. Nem is tudom elképzelni de most már nagyon tudatosan dolgozom rajta ,hogy az ajándékot amit kaptam merjem használni és tudjak az embereknek segíteni.

Szeretettel és óriási hálával mindenért, Julia

2777. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2776. - Ilcsimama)
2017. márc. 4. 19:38
Kedves Ilcsi mama nagyon jó, hogy olvastam ezt a bejegyzést, mert mindenképpen "kérni szeretnék" majd valamit március 12-én a teremtő holdtól. Ez az egyik ami nagyon jó hogy tudom mikor lesz. A másik pedig a teremtő erőnkről amit olvastam, hogy magunk teremtjük meg a sorsunkat a saját pozitív vagy negatív gondolatainkkal rám általában a pozitív szakasz a jellemző. Bár nem tudtam hogy működik így a sorsalakításcsak akkor jöttem rá amikor teljesen véletlenül valamiért elkezdtem "fantáziálni" egy betegségről (szerencsére "csak" egy durva ételallergia) és addig játszottam ezzel a gondolattal mire végre tudattalanul sikerült bebeszélnem magamnak. Na akkor jöttem rá, hogy ez működik. De nem igazán hittem el hogy ez így van, de most hogy most olvastam tőled, hogy ez így van,tényleg merek benne hinni és ki fogom korrigálni a bebeszélt allergiámat a segítségével. Köszönöm Neked. A másik, Aranyosi Ervint nagyon szeretem, gyönyörű versei vannak nekem pld. kedvenceim az állatos versei is. Szép estét kívánok
2776. Ilcsimama
2017. márc. 4. 18:49

Kedves Fórumlátogatók! (Különös tekintettel ajánlom a bejegyzésem "Noémi2007"-nek.)


Ne feledjétek, hogy most 2017. március 12.-én, amikor nem csak telihold lesz, ha nem most lesz egyben a 2017. év első Tízmillió szoros Dharmacsakra nap is, mely az újra teremtés létének lehetőségét adhatja, ha Te is, úgy szeretnéd. (2017 további ilyen napok: Július 27-én: csütörtökön, van az igazság és megértés idejének a napja. Augusztus 12-e szombat: a megvilágosodás napja. November 10.-én pénteken: pedig a hála és felszabadulás ideje jöhet el.)


Amennyiben elakadtál az életed valamelyik területén, érzed, és esetleg hiszed is, hogy lehet valami ebben a tudatos teremtés dologban, de te nem érzed képesnek esetleg magad rá? Azt tudnod kell, hogy az életed minden pillanatát te magad teremtetted meg.

Amint felismered, hogy Te teremtetted a kudarcaidat is, a negatív gondolataiddal, akkor sikeresen megteremtetted a jó gondolatok által a sikertörténetedet is. Amikor rájössz, hogy ugyanúgy, ahogy a nehézséget megteremtetted, ugyanúgy meg tudod teremteni a boldogságot, a bőséget, az egészséget, de akár a szerelmet is, hiszen sok minden csak rajtad múlhat,

azzal, hogy megtanuld, hogy hogyan hangold át a negatív gondolataidat pozitívra.

A gondolat teremtő erődet pedig úgy tudod alkalmazni, hogy fel ismered tudatalatti blokkjaidat, melyek akadályozhatnak a vágyaid megvalósulásában…


Már a régi öregek és a keleti népek is, a holdfázisokhoz igazították az elvégzendő feladataikat. A telihold, az elengedés, megtisztulás éjszakáját képes behozni, ha pedig valamibe beleragadtunk, akkor kérhetjük ilyenkor, hogy az idő minden síkján történjen meg a rossznak az elengedése.

Aki hisz benne, aki nem, de saját angyalainkat is kérhetjük, hogy a kitisztított energiák helyét töltsék fel ragyogó fehér gyógyító angyali fénnyel.

Ehhez mellékelem nektek Aranyosi Ervin csodálatos szép versét a naplómban képet is találhatok hozzá:


/Aranyosi Ervin/ A fény gyermeke vagy!


Szeretnél egy jobb világot?

Rakj rendet magadban!

Mert a világ téged tükröz

minden pillanatban!

Minden egyes gondolatod

rezgés, s meghatároz.

Így vonzza a külvilági

történést magához.

Ahogy járod világodat,

az maga a kérdés!

Nincsen ördög, nincsen pokol,

nincsen megkísértés!

Te döntöd el, hogy figyelmed

mire is irányul,

azt vonzod az életedbe,

amire az ráhull.

Ha kamerád rosszat kutat,

csak a rosszat látja!

Eltűnik a gyémántodnak

csillogó karátja.

Kialszik a fény belőled,

lekapcsol a lámpa,

sötét űrbe burkolózol

csak a rosszat látva.

Te a fény gyermeke lettél,

kiragyognod kéne!

Teremteni szebb napokat,

s nem ülni sötétbe’.

Bekapcsolni fényszóródat,

végre, más is lásson!

Szeretettel jobbíthatsz csak

ezen a világon.

Fókuszálj hát szebb dolgokra,

nem is kell mást tenned!

Hálás szívvel a poklod is

mennyé válhat benned!

Ne engedd, hogy irányítsák

figyelmedet mások!

Akard a jót, életedre

nincs igazán más ok!

Szeretettel, jó szándékkal,

hittel és reménnyel

megtöltve a napjaidat,

járhatsz eredménnyel.

A hála meg gazdagíthat,

örömöt szerezhet,

csupán saját világodat

kell jobbá szeretned!

Aranyosi Ervin © 2017-03-04.

2775. Ilcsimama (válaszként erre: 2774. - Babi09)
2017. márc. 4. 17:51

Általánosságban minden „Radix” horoszkópban megtalálhatók azok a bizonyos kritikus pontok, amelyek fokozzák a jegyerejét: A Kos, a Rák, a Mérleg, és a Bak 13. és 26. foka.

A Bika, az Oroszlán, a Skorpió és a Vízöntő 9. és 21. foka.

Az Ikrek, a Szűz, a Nyilas és a Halak 4. és 17. foka. Ezek megjelenhetnek a Tranzitok során is olyan hatásként, mint ahogyan azt a képletszerinti bolygó fényszögek megjelenítik.


Nálad például a Skorpió ASC jegyedben lesz majd a Jupiternek egy ilyen bepontozódása, még pedig 2017. 10.29.-én, amikor a Jupiter éppen a Skorpiójegyben fog haladni ( 2017. 10.10- 2018. 11.07.-ig tartó Tranzit időszakában), Ez pedig még azért is hozhat neked jó hatásokat, mert egyébként is a Radixban a Jupiter a Skorpió-ASC -jegy 6°52’-nál áll, tehát itt találkozik együttállásban, a Jupiter a képlet szerinti saját magával, ez pedig neked ugye egyben a 3. Jupiteri ciklus idődet is, jelzi.

Aztán a Szolár képletedben (2019. 11.26. -án) is, ahol a Tranzit feszálló holdcsomópontod a Rák 10°05’ fokára érkezik, ami itt akkor az ASC-t, adja és itt együttállást képez a szerencsepontoddal, illetve Nap és Hold is együtt áll majd az 5. házadban, és telis tele van csupa jó fényszögekkel VII. házas párkapcsolat vonatkozásban is. Tehát, ha lenne is, valamilyen ?? problémád addigra, (ha Te is úgy szeretnéd), minden a helyére kerülhet.

2774. babi09
2017. márc. 3. 14:16

Drága Ilcsi Mama!


Mostanra sikerült "feldolgoznom", megértenem amiket írtál, köszönöm :)

Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet-e győződni a születési idő pontosságáról? A bepontosítást nem értem és elsősorban amiatt a bizonyos Rák kritikus pont miatt érdekelne, meg úgy egyébként is.


Szép hétvégét kívánok Neked és Mindenkinek itt a fórumon! :)

Babi

2773. Ilcsimama (válaszként erre: 2772. - Julia 73)
2017. márc. 2. 15:49

No, akkor még kapsz tőlem egy kis "bónusz" ajándékot is!


Kedves Júlia! Nagyon örülök, hogy ajándékommal örömet szerezhettem neked. Gyere a fórumra és tanulgass, egy kis asztrológiai alapismereteket,(főleg a fórum elején található leírásokból: jegyek, házak, bolygók, fényszög hatások, Tranzit bolygóhaladások és főleg a STELLIUM bolygók együttállás hatása tekintetében STB, hiszen neked is vannak ilyenek. Még pedig: a Mérlegjegyben a Plútó- Vénusz és az Uránusz bolygók.

Ezen kívül, mivel nálad a Mars és a Szaturnusz bolygók is, ”Exil” hatásként vannak a születési képletedben, vagyis a bolygók ereje (uralmi helyzet szempontjából nem a saját jegy uralta jegyükben fejtik rád a hatásaikat), ezért azokat a leírásokat is, érdemes bővebben is olvasnod.

Mint például a Mars, aki ugye a Kosban és Skorpióban lehetne csak uralmi helyzetben, de nálad, a Bikában van, és mert a Mérlegnek és a Bikának is a Vénusz az uralkodó bolygója, így itt nálad, bizonyos értelemben, rangvesztett helyzetben vagyis „Exil”-ben van. A Szaturnusz pedig ugye a Bak- jegyben lenne uralmi helyzetben: nálad viszont a Rákban van jelen, így itt szintén rangvesztett „Exil”-ként van jelen a Radixban. Mivel azonban mindkét bolygónak a „Fényszög” kapcsolati nagyon jók, egymással és a Nappal is, így a Tranzit korforgások idejében is ilyent módon a hatásaikat is jóformaként élheted meg. Aztán még egy fontos dolog lehetne, amit érdemes tanulmányoznod, mégpedig a Szaturnuszi és a Jupiteri ciklus idők, főleg azoknak felező időkre vonatkozó hatásaik.


Mivel pedig nálad a Vénusz bolygó és az Uránusz is az élet /Sarok/ házában áll a képletedben, a Mars bolygó pedig pontosan a VII. házban, mint kardinális sarokházban áll, így pontosan a kapcsolatok terén számíthatsz a mindenkor Tranzit kapcsolódások során a segítségére. Még pedig akkor, amikor a Nap éppen áthalad a saját Szűz jegyeden, mert a Nap-jegy adja az „ÉNT” az „EGÓT” az életerőt, a tudatosságot a lehetőségét annak, hogy az egyéni önkifejezésünk milyen, az ASC jegyháza (vagyis nálad a Mérleg), pedig meg mutathatja, az öntudatosság és az egyéniségünk miként tud alkalmazkodni a kifelé való hatás révén másokhoz. Amikor pedig a HOLD éppen csökkenő holdfázis időben halad éppen,

akkor lehet a Holdnak nagy jelentősege rád nézve, mint azt már előzetesen is kifejtettem.


Mert a Fogyó hold idejében világra jövő emberek szeretnek kommunikálni, együtt érzőek és , Meditatív képességekkel rendelkeznek, és az ösztönükben lehet a távolba tekintés is, ami összeilleszthető a misztikus, más néven: „Karma hatás” érvényesüléssel is, vagyis gyakran az illetőnek valamilyen küldetése van, nagyobb, mint amennyit elviselni tudna.


Hold ugyan is erősítheti az intuíciót, jól működnek a megérzések, rálátunk az életünkre, és a jin energiákra (bevonzások, meglátásokra), a lehetséges legmagasabb hatékonysággal rezeg itt a Hold pláne a Nap uralom alatt. A HOLD, mint a másodok Fő világosítónk visszatükrözi a NAP fényét, ezért a napsugárzás legfőbb közvetítője itt a Földi életben.


Ugyan is, amikor a születési képletben a HOLD az Oroszlánjegyben volt található, akkor pedig a szülöttre jellemző, hogy érzelmileg nagyon büszke, ösztönösen elsőbbségre törhet. Magabiztos, domináns, játékos és főleg önmagával lehet egy kicsivel engedékenyebb. Jelentősége pedig abban lehet, hogy a képességeit siker koronázza, ezért a szülőknek már gyermekkorban sokszor csillapítani kell, az érzelmek túláradását, ami ellen esetleg a gyermek lázadással reagálhatott. Ez pedig azért is lehet így, mert arra van szükséged, hogy különlegesnek érezd magad.

(Lásd még a Hold az Oroszlánban leírást is a fórum elején a 93. számon.)


A Szűz-jegy alapján az Őrangyalod: Hamaliel, a szertartási mágia angyala. A közbeavatkozása segíthet abban, hogy kevesebbet spekulálj, és jobban higgy a nem látható dolgokban. Ha ez összekapcsolódik a gondolkodásmódoddal, akkor csodálatos kombinációt fog alkotni!

Szűz – jegyben, amikor a Nap belép a jegybe, ez lehet számodra a növekedés éve, ugyanis általa olyan ésszerű gondolkodásmód kerülhet a birtokodba, amellyel a bizonytalanságodat, messzire száműzheted.


Egyébként a születési éved alapján a 7 évente váltó bolygók alapján a Jupiteri évhez tartozol, soros bolygó hatás pedig, mindig az adott év március 21.-től a következő év március 20.-ig fejti ki a legnagyobb hatását. Ekkor a Jupiter bolygó nemesíti e testedet - lelkedet. Nagyobb bölcsességet is add, mint azt megelőzően, ez a törekvésed pedig nem csak anyagiakban, hanem a tudásban, az emberi kapcsolatokban, de szerelemben is, sokat adhat neked.

A legközelebbi Jupiter éved 2022.-ben lesz!


Ilyenkor a maga Jupiter esetleg a jó üzleti érzés során szerencsében, az örökségben, esetleg még valamilyen nyereményformaként is megjelenhet az életedben. A visszatérő nehézségek ellenére is fordulat következhet be az életedben, mert a végzet - gyakorta váratlanul, főleg az I. házas Mérleg /Uránusz következtében is, - jó hatással lehet a szerencsédre.


Most ebben az évbenn a Nap éve kezdődik el, éppen ezért a figyelmed középpontjában a pénzkeresés, a tartalékok képzése, illetve a befektetések állhatnak majd. Amennyiben eddig nem érezted magad szerencsésnek, pláne, ha anyagiakról volt szó, akkor ennek most éppen az ellenkezője lesz igaz rád nézve, mert olyan bevételekre tehetsz szert, amilyeneket talán még a legmerészebb álmaidban sem, mertél még elgondolni sem. Az anyagiak mellett a kapcsolatok is nagyon fontosak lehetnek, hiszen ezek hasznát nem csak te, ha nem a családtagjaid is élvezhetik. Békét köthetsz egy olyan személlyel is, akivel a viszonyod az elmúlt időszakban esetleg megromlott.

2772. Julia 73 (válaszként erre: 2771. - Ilcsimama)
2017. márc. 1. 20:22

Drága Ilcsi mama !

Ledöbbentem amit olvastam. Anyira igaz amit rólam elemeztél. Kipotyogtak a könnyeim mert megérintetted a lelkemet.Ha lehetne akkor most átölelnélek és azt mondanám hogy köszönöm és szeretlek.

Julia

2771. Ilcsimama (válaszként erre: 2756. - Julia 73)
2017. márc. 1. 15:42

Kedves” Júlia73”. Érdekes dolgokat írtál le nekem magadról, ezért úgy gondoltam, hogy talán érdemes lenne a képleteddel itt a fórum keretei között is foglalkozni.

Előre bocsátom, hogy nálad a Szűz - Napjegyhez, most már egészen biztos, hogy Mérleg ASC- jegy társul, sőt - még a bolygóid pontértékeinek szempontjából is- Mérleg a rejtett ASC jegyed is, ez pedig már beláttat abban is, hogy hogyan is lássalak téged külső szemmel.


A Szűz napjegy következtében egy vibráló energia vesz körül a nyughatatlanságod, pedig főleg abból adódhat, hogy bármennyire szeretnétek nem talált rátok a gyermekáldás. Mivel neked a Szűz - Mérleg ASC jegy - párosítás csak is, olyan párkapcsolatban teremhet harmóniát, aki jóindulattal viseltetik irányodban. Mivel a párod pontosan az Ikrek - Rák jegyhatáron született, rá inkább már a kedves érzelmes, gondoskodó Rák- természet, a jellemző rá, ezért aztán nagyon jól kiegészíthetitek egymást. Arról már nem is beszélve, hogy mindkettőtöknél bennetek rejtőzik egy kis spiritualitás is. Éppen ezért nem biztos, hogy csak az tehetne boldoggá benneteket, ha saját gyermekkel rendelkeznétek, hiszen a mások gyermekeiben is, megtalálhatjátok azt, amit szeretnétek.

A Chiron- ról talán más megnevezést kellene használni, mivel inkább egy kisebb üstökös, vagy éppen „planetoid” megnevezés illene rá. Eddig itt fórum kereti között, nem sok szó esett még, most talán a Te esetedben erre is kitérhetünk.

Azt lehet tudni a Chiron- ról, mint a sebzett gyógyítóról, hogy ez egy bizonyos hatalommal bírhat a spiritualitási hatalom terén és legfőbbként a Szűz - jegy lehet hozzárendelve. Pláne olyan módon, hogy le kell mondani a szülöttnek valamiről, amire nagyon vágyik és szenved valakiknek elvesztése által is.


Vagyis akinek a képletében a Chiron a Kos jegyhez társul (neked pedig a VII. párkapcsolatok házában 19°55 ’ fokon található), és mivel ez a pont szembenállásban van az I. házzal, vagyis az „ÉN” különböző részei között fennálló dilemmák és ellentmondások feloldásának a vágyai között, így itt a VII. házban neked a „Gyógyítás” ajándékát ajánlja fel. Ez pedig abban is megnyilvánulhat nálad, hogy talán a mások gondjainak, a bajainak megoldásain keresztül találhatod meg a saját lelki sebeidnek a gyógyulást is.


Mivel pedig az univerzumban a Chiron pontosan a „Karma uraként számon tartott Szaturnusz és az Uránusz bolygó közötti pályán mozog, így nálad is felhozhatja a személytelen energiákat a tudatalattidból a tudatos érzésvilágod irányában. Pláne most, amikor az Uránusz bolygó is éppen a Kos- jegyen halad keresztül. Már pedig a legerősebb „Karmikus kötelékek főleg a családtagok között jönnek létre, ezen belül is a szülő és esetleg annak gyermeke között. Hiszen a sorsunk alakulását nagyban befolyásolhatja a szüleinktől kapott „Karmikus” örökségünk. Tehát, ha meg is szakadt a kapcsolatod azzal a gyermekkel, akiről a privi leveledben írtál, fűzd szorosabbra a kapcsolat vele, mert talán ez a Te Karmikus feladatod, hogy tanulj meg bánni a gyógyító energiáiddal.

Az anyuka viselkedése, pedig mivel tőle egy vadságot és büszkeséget is örököltél, egy kicsit érthető is lehet, mert az édesapádnak szinte a mindene voltál. Hiszen az „arabpont ” szerint az édesapádat jelző pont a képletedben az oroszlánjegyben ( Nap uralkodóval van) ahol neked a saját magadat is jelző HOLD is található, még pedig csökkenő hold állásban. Azt pedig ne feledd, hogy pontosan ettől az anyai örökségtől tanulhatod meg, hogy hogyan tudd kialakítani a saját életed, és hogyan tudj a saját lábadon meg állni. Hiszen az apukádtól is, nagyon sok kreativitást, és energiát kaptál, hogy Te sikeresebb életet tudj élni. Éppen ezért olyan erők szunnyadhatnak benned, amelyeket mostanság fedezhetsz fel magadban! Érdekes módon ez összehozható egy családi karmával is, ami apai ágon, egy átlagon felüli életút bejárása folytán valamiért, akkor meghiúsulhatott, amit talán most neked kellene esetleg megvalósítanod.


Érdekes a képletedben még az is, hogy a Bakjegynek az uralkodó bolygója a Szaturnusz bolygó, mivel pedig a Bakjegyben található nálad Felszálló holdcsomópont: amely a jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt is jelképezi, a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat jelzi. Vagyis a tökéletesedéshez vezető utat mutatja meg neked, de egyben arra is, utalhat, hogy bármennyit is értél már el, mindig tovább kell haladnod a kijelölt utadon, mert a mostani életedben tudsz keretet adni a tetteidnek.

Ezt pedig pontosan 180°-ra szemben lévő Rák-jegyben álló leszálló holdcsomópont, vagyis a sárkányfarok is jelzi, amely a Szaturnusz bolygó megfelelője. Mivel pedig itt a Leszálló együtt is áll a Szaturnusz bolygóval így a karmádat is, jelzi pontosan azt, amit az előző életeidben megszerzett eseményekkel nem tudtál még megoldani, vagyis most rád itt ebben, leszületésedben vár a „Karmikus „feladat megoldása, a lelki fejlődés által, hogy a mások iránti érzelmi érzékenységeddel le tud győzni a saját hűvös érzelmi reakcióidat.


Azt pedig, hogy ezt képes leszel jól megoldani az a konkrét tény is, bizonyíthatja, hogy a Bakjegyben a „Felszálló holdcsomópont” 4°38’ csúcsáról kiindul a képletedben egy nagy Zöld színű Trigon fényszög háromszög, amelynek a másik csúcsa a SZŰZ- jegy 3°53’ fokán álló Naphoz mutat és innen tovább halad a VII. házas Bika5°28’ álló Mars bolygóhoz.


Vagyis ez két dolgot is jelezhet egyrészről, mivel a Mars és Nap is „Férfi és apa ” jelölő egy női képletben, így az utad során a párodra is, mindig számíthatsz. Bízz magadban, hiszen mindent elérhetsz, amit csak szeretnél, hiszen, ha nem lenne elég még az előbbi háromszög - hatás - jellemzés, akkor még van egy különös jel is képletedben. Még pedig, hogy ezzel az előbb jelzett Mars - Nap Trigon fényszöggel jelzett háromszög szárhoz hozzá kapcsolódik még egy úgynevezett felfelé ívelő „SÁRKÁNY” zöld háromszög is. Amelynek a csúcsa Szaturnusz bolygó a 9. házadban van, (ez a ház a belehelyezkedés háza és a magasabb gondolkodással elérhető belső fejlődésházat adja), és szintén egyik háromszög szárával a Bika-Marsbolygóhoz és a másik oldalon, pedig a 11. házas életmegoldások és a remények megvalósulásának a házához, a Szűz Napodhoz és Merkúr bolygódhoz 60° harmonikus Szextil fényszöggel csatlakozik.

Ez így ilyen formaként csak nagyon kevesek „Radix” horoszkópjaiban található meg!


Amennyiben pedig még megnézem a jelenlegi Szolár képlet fényszögeidet is, az is látható, hogy jelenleg a Jupiter bolygó (ami a Te „Radix” születési képletedben pontosan IV. család és Otthonházában helyezkedik el), Tranzit= körforgás szerinti módon Mérlegben/Vénusz uralom alatt halad éppen. Ahol egyébként neked a szerencsepontod is található, és ami nagyon csak figyelemre méltó lehet, hogy (a február 25-i állás szerint), mivel a Kosban halad az Uránusz Mars és a Vénusz bolygó is, innen kiindulva megjelenik ismét most Szolár képletedben is, az a bizonyos Zöld sárkány kettős háromszög jel is. Uránusz- Szaturnusz – MC között nagy Trigon háromszög- fényszögekkel. Az MC pedig, ami ugye egyrészről a jövő útjának az érvényesülését is van hívatva jelezni, tovább futatja a 60° fokos jó szextil fényszögeit először a Jupiterhez, majd innen tovább haladva a Szaturnusz bolygóhoz, amellyel szintén bezárja azt a bizonyos „Sárkány fényszög” háromszöget.

Bevallom neked, hogy régen láttam ezt az állást, tehát egyáltalán nem volt véletlen, hogy éppen most találtál rá a fórumra.


Bár a Szolár képletedben az is benne van, hogy jelenleg a Halakban haladó STELLIM bolygók Nap- Neptunusz-Merkúr Hold és az éppen itt haladó Leszálló holdcsomópontja is, adhatnak neked bőven feladatokat, mert most ugye Tranzit Felszálló holdcsomópont is, éppen a Szűzjegyben halad. Azonban, ha azt vesszük, hogy mivel a 3 gyors bolygó (Nap-Merkúr- Hold) hamarosan tovább halad erről a képleted szerinti fixpontodról, így mivel a Neptunusznak a Szolárban a szerencse pontoddal, nagyon jó harmonikus fényszöge van, így szinte akadálytalanul meg tudod valósítani vágyaidat.

Ehhez még a Neptun bolygód sem gördít akadályt, mert alapértékben is, a”Radix”ban” Jupiteri uralkodás alatt haladt, ami pedig azt adhatja neked, hogy mivel Te a tudatod kiterjesztésére vágyódsz, lehetőséged lehet akár még a szellemi látomásokra is.


A „Radix”beli Tranzit találkozási pontnál a Szaturnusz MC fényszög együttállás a 2017, szeptemberig, munkádban emelkedést hozhat be, viszont figyelj oda az egészségedre, mert a nőgyógyászati gondok is előadódhatnak nálad, időben fordulj orvoshoz!

2770. babi09
2017. febr. 26. 21:12

Drága Ilcsi Mama!


Nagyon köszönöm, hogy ezt mind leírtad. Tudom, hogy milyen nagy ajándék ez, a sok idő miatt is amit egy elemzés jelenthet és amiatt is mert nekem a Te biztatásod most nagyon sokat jelent! Nagyon köszönöm azt is, hogy a házak jelentése terén így helyre raktad a gondolataimat!


Szeretettel:

Babi

2769. Ilcsimama (válaszként erre: 2765. - Babi09)
2017. febr. 26. 15:34

Kedves Fórumlátogatók. „babi09” bejegyzés kapcsán, érdekes módon sok üzenetet kaptam, akik magukra is vonatkozatták a bejegyzést. Babinak priviben is írtam még + jellemzést, de ott a betűk átkonvertálása következtében nem igen lehet érthetőbben kifejteni a dolgok menetét, ezt talán Babi is megerősítheti majd. Éppen ezért, mivel még a Tranzit hatás miatt lenne észrevételem, így most itt folytatnám, hiszen a Tranzit bolygó hatások másokra is vonatkoznak, ezért lesz rá érdeklődés is.


Abból induljunk ki, hogy mindenkinél, (úgy babi09-nél is) a pontos születési időre elkészített „Radix” horoszkóp soha sem változik, csupán a Tranzit hatások= (aspektusok), egy fénysugárként fogható fel, viszont a fényszögek csak is akkor jöhetnek létre, ha a jegyek, amelyekben a bolygók tartózkodnak, maguk is, fényszögben vannak egymással. Ehhez viszont az is fontos, hogy - egy jelzett kérdésre váró időben- ismerjük, hogy mely bolygó Tranzit= körforgás szerint éppen –hol melyik jegyben hány fokon halad.

☻Az is fontos, hogy ismerjük a bolygók napi átlagos haladási sebességét. Még pedig azért, hogy meg tudjuk állapítani, hogy egy-egy bolygó fényszöget fog-e vetni egy másik bolygóra. Vagyis az is fontos lehet, hogy melyik bolygó halad lassabban és melyik bolygó halad nagyobb sebességgel. Viszont akiknél a képletükben a bolygók mellett S”= stacioner jelzés látható, ott azt is figyelembe kell esetleg venni, hogy a bolygók nem váltanak csak úgy hirtelen „Retrográd módokon” menetirányt, miközben a rájuk jellemző sebességgel haladnak esetleg a szokott Napkörüli pályájukon. Ugyan is mielőtt meg fordulnának fokozottan, lassítanak, majd csak azt követően veszik fel az ellentétes irány tempóját. Ilyenkor pedig a több időt tölt el a bolygó a Radix” szerinti azon a ponton, ahol éppen halad a Tranzit bolygó, tehát a hatása is ilyen -olyan módokon jobban érvényesül.


Akkor nézzük meg, könnyen megjegyezhető módon, a bolygók sebesség számait: itt csak megjegyzem, hogy bár a Merkúr és a Vénusz bolygó is, gyorsabban halad, mint a Nap még is átlagosan mérve 1° -nyi idővel mérhetjük a sebességüket. A hold átlagos napi sebessége 13°, a Marsé 05° a lassú bolygók esetében, mint például a Jupiter és a Szaturnusz egy nap alatt alig halad előre.


Tehát nagyon fontos, hogy Tranzitok idején az „EGZATTON” van a hangsúly. Ugyan is, ha ettől akár egy fokperces eltérés is van, akkor a várható esemény el is maradhat. Ezért aztán attól függhet a Tranzit fényszögek természeti hatásai, hogy a bolygók milyen fokra helyezkednek el egymástól: Együtt állásban van a két bolygó O°-ra egymástól= ez a Konjukció hatás, Trigon - esetén 120°,= ezek mindig közös alapokon nyugszanak, vagyis, a dolgok könnyebben valósulhatnak meg, pláne, ha tüzes-jegyek kerülnek tüzes jeggyel Trigon fényszögbe, vagy vizes jegyek létesítenek egymással Trigon kapcsolatokat.


Szextil 60°, -nál gyengébb hatással bír, mint a Trigon, de még is jó értelemben megteheti a feladatát.

Qvadrát 90°, fényszögek eseteiben összehozhatják a dolgokat, bár itt sok esetben nehézségekkel és valamiben való késedelmekkel is lehet számítani, de egyben faladat megoldó képességet is jeleznek. Tehát ezért szoktam én azt mondani, hogy a Qvadrát fényszögektől sem kell megijedni, hiszen felhívhatják valamire a figyelmünket, amit meg kell oldanunk, hogy tovább tudjunk haladni.


A 180° szemben állás fényszög= oppozíció, sok esetben csak azért hozza össze dolgokat, hogy az után legyen mit szétszakítania. Gondoljunk, csak bele az ASC-I. Házas, - Uránuszi érintettségben, amikor a szemben álló VII. ház párkapcsolatoknál (pláne, ha ott is érintett esetleg az Uránuszi jelenlét), megjelenhetnek a civódások a veszekedések, mert ezt hozhatja be az Uránuszi hatás. Ez pedig általánosságban is és minden szemben álló fényszög kapcsolat esetén is, akkor az értékrendek szembe kerülhetnek egymással. Vagyis, hogy itt fontos lehet a Jupiteri jelenléti hatás is, mert, ez olyan hatást eredményezhet, mintha ha egyik fél szeret mindent, amit a Jupiter kijelöl számára, a másik fél pedig azt nem kedveli.


Tehát nagyon fontos megvizsgálni a „Radix” –ban méltóságok és a recepciók hatását, hogy mik ezek? A Bolygók erejét (uralmai helyzeteit) is érdemes meg vizsgálni: Minden bolygó rangvesztett az általa uralt jeggyel szemben álló jegyben, aztán rangvesztett, mert a szemben álló jegyben Exil.

( A következő "Júlia73" képletfejtésnél erről bővebbei is írok majd, mert neki két ilyen bolygója is, van!)


Vagy például, mint mostanság amikor a Neptunusz aki a Halak ura, ha például a képletben az Oroszlánban áll, akkor ott ERŐBEN, van, de már Szűz jegyben rangvesztett lesz, mert a Szűz-jegy szemben van a halakkal, vagy az Oroszlánnal szemben álló jegyben a Vízöntőben lévő bolygó már esésben vagyis romlás kerül.


Tehát egy mondattal fogalmazva: a fényszögek nem jöhetnek létre, ha a bolygók nem a megfelelő jegyekben vannak, csak is fentiek szerinti helyzetben.


Házak tekintetében még az is fontos lehet, hogy az I. házat tekintjük, mindig saját házunknak, ha padig a fényszögek tekintetében az I. házban állóbolygó (kat) nem éri esetleg a legyengült Mars, vagy Szaturnusz fényszög, akkor esetleg az út folyamán biztonságos haladásra lehet kilátás.


A 2. ház pénzügyi dolgában pedig főleg a saját 6:2 kereset adhat eligazítás, viszont nem csak a saját pénzünk játszhat szerepet a 2. házvonatkozásban, ha nem a szemben lévő 2:8. ház is, olyképpen, hogy itt jelenik meg a mások általi vagyon is. Többek között a házastárs pénzét is, mindig a 8. házban találhatjuk meg, illetve itt lehet az örökségből szerzett vagyon is. Vagy esetleg a 11. háznál is megjelenhet bárki más személy pénze is, vagy a 2:X munkahelyi pénz lehetőség is, vagyis hogy honnét jöhet a pénz, vagy a vagyon hozzánk.


3. ház dolgai inkább a kapcsolódásokra mutathatnak rá, itt találhatók a testvérek, de itt vannak a kisebb utazások is, mint a szemben lévő 9. házban pedig a nagyobb illetve külföldi utazások lehetőségei is.


A IV. házzal még azért is szeretnék most foglalkozni, (a többi házakról most e kapcsán nem szólnék, hiszen sok leírásom megtalálható a fórumon a házakkal kapcsolatosan), mert a ház csúcson lévő bolygó (k)- nak, nagyhatalma van ház felett.


A „Babi09” képletében a IV. ház pontosan a Halak- jegyben kezdődik, - bár két- jegyes a IV. ház, ahol ugye Neptunusz bolygó az uralkodó, de a Jupiter bolygó is másodlagos uralkodó hatással van a IV. házára. Viszont a IV. ház még a Kos- jegyben is, folytatódik, az 5. ház csúcson pedig rajta áll a Radix”ban a HOLD. Tehát ez már választ adhat arra, hogy miért éppen most talált meg „Babi09” a meglévő lelki problémájával, amit én úgy éreztem, hogy minden várakozó elé véve kellene adni neki egy kis segítséget, hogy a szabad akaratán keresztül rá lejen az élet megújítási lehetőségeire.


Nézzük, akkor meg a mai napi Tranzit bolygóhaladásokat: Érdekes az állás, mert 2 bolygó (Jupiter és a Szaturnusz bolygó) kivételével minden bolygó a horizont felett található! Már pedig amikor a bolygók többsége a horizont felett halad éppen, akkor a horizont feletti dominancia nyílt megnyilatkozást takar az életeseményekben és egy - egy látható esemény minden fontosabb mérföldkövet befolyásolhat.


Mindjárt a horizont feletti Bakjegy 18°43’ foknál halad ma éppen éppen a Plútó.

Nézzük, akkor meg „babinál”, hogy az 5. házban álló Holddal szemben a 11. vágyak és remények házában található nála elsősorban a Merkúr az „ÉSZ Istene”, ami az elhatározást adta neki, valamint Szaturnusz és Plútó bolygók is. Vagyis babinál, amikor a család és gyermekek voltak a legfontosabbak az életében, akkor nem a karriert választotta, hanem inkább azt, hogy a családban a gyermekek nevelésben legyen minden erejével jelen. Azonban mostanság, már, amikor a gyermekek nagyobbak, most lesz egy nagyon jó lehetősége arra, hogy akár + tanulás árán is, az életét egy olyan mederbe tudja terelni, ahol a testi-lelki beteljesülését is valóra tudja váltani, illetve a Vénuszon és magasabb rezgésfokon működő Neptun és a Plútói hatás segítéségével az egész boldogságát meg tudja újítani.

Tehát „babinál” a IV. ház ugye a Halak-és részben még a Kos-jegyre jegyre is tevődik, nézzük, akkor meg, hogy mostani Tranzitok során hol is léphetnek kapcsolatba az Ő képlet szerinti bolygói fényszög kapcsolatba egymással.


Vagyis ma éppen a NAP a Halakban halad: 8°02’ fokon, neki pedig a Napja a X. MC- karrier házában áll 12°-nál, tehát jó fényszögben sikert jelölhet a választott szakma terén, ha még azt, is idehozhatom, hogy ma HOLD is a Halak-jegy 5°57’-nál együttállásban van Nappal.

(Ami ugye őt a nőt az anyát is, jelzi a saját képletében is, arról már nem is beszélve, hogy ma éppen a HOLD 15 óra 59’-kor Újhold fázisba fog lépni, ami pedig a nagyon jó gondolatokat behozhatja az emberek életébe.)


Tovább menve a mai Tranzit bolygóhaladásokon: ahol Stellium (HOLD- NAP – Merkúr - Neptun), bolygóhalmozódás található, ahol a hatások is összeadódnak: Halak 0°53 -n halad a Merkúr bolygó is, ezáltal a Holddal szintén együttállás fényszöget képez.

Aztán a Halak 18°43’ fokán jár a Neptunusz bolygó is, ami ugye saját uralkodása alatt halad a Halakban, (ami a bolygók felsőbb fokú megjelenést van hívatva előtérbe helyezni, a Neptun pedig a Vénusz felsőbb oktávján rezeg).

Aztán, mivel a gyors bolygó Tranzit módon, hamarosan elérkeznek, majd a „babi09” IV-5. Kos-jegy házához is, ott pedig a Vénusz bolygóval fog fényszöget alkotni, illetve jelenleg a Mars bolygó is aki - az erőt adhatja neki a céljai eléréshez- éppen a Kos- jegyben halad: 21°36” fonál.

A Szaturnusz sorsbolygó pedig a mai napon: 26°35’ fokon halad éppen a Nyilas-jegyben/ a jóságos Jupiter uralma alatt.

(Mint már említettem „babi09-nek”pedig a Szaturnuszát és a Plútóját is, a Mérlegben /Vénusz vezérli, a megújhodást pedig egyrészről a Skorpió ASC- jegyétől is, kaphatja, mert itt a Mars és Plútó az uralkodó, de emellett még a Mars is lokálisan benne áll az I. házába, amelytől pedig megkapja azt az erőt amit megérdemel a továbblépés érdekében.


Végkifejlettképpen elmondhatjuk a „babi09” képlet kapcsán - és mások esetében is, - hogy a mai STELLIUM bolygók egy olyan fényszöget képeznek egymással, amely a Nyilasban álló Szaturnusz - arabpont vonatkozásban pedig szerencsepont –között szextil fényszöget és a Halak Stellium bolygók közötti nagyon jó Trigon fényszöggel bezárt zöld háromszöget képez.


Végezetül pedig nézzétek meg a naplómban ehhez a „babi09” bejegyzéshez kapcsolódó kép feltöltésem, hiszen „babi09”nek” a horoszkópját 02.22.-vel készítettem el, és milyen érdekes, hogy 02.22 szám= 222-vel, ami különleges angyali számnak tekinthető, ami numerikusan = 6-os számnak fele meg. Ami azt jelenti, hogy az egyénben rejlő harmóniára törekvést jelképezi, mert a 6-os szám a VÉNUSZ bolygó száma. Aztán, ha a 2017. 02.22.-t, konvertáljuk át, akkor pedig 16=7-el amely a Holddal hozható összefüggésbe, amely szellemi és lelki élettel, és az érzelmek tartósságával és szenvedélyek tartósságát, intenzitását jelöli ki.


A következő fórumon való képletfejtés „Julia73” képletét fogja képezni, mivel szintén hozzájárult ahhoz, hogy itt a fórum keretei között megjelenhet a képletfejtés. Erre azért is van szükség, mert mások is tanulhatnak belőle, másrészt pedig, mert a privi üzenet sokszor az átkonvertálás következésben, sok esetben értelmezhetetlen. (Elnézést mindenkitől, akik már régebben várakoznak a sorban, de neki most van nagy szüksége, arra, hogy rá tudjon lelni a saját útjára, szintén a IV. házas saját család - vonatkozásban, illetve a gyermekáldás tekintetében is, érdekes lesz a képlete ebből a szempontból is.

2768. babi09
2017. febr. 23. 17:54

Drága Ilcsi Mama!


Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes elemzést, nagyon hálás vagyok érte. Sokat tanulhatok belőle és sokszor el kell még ehhez olvasnom.

Úgy gondolom szerencsés mindenki aki Tőled tanulhat!


Szeretettel:

Babi

2767. Ilcsimama (válaszként erre: 2765. - Babi09)
2017. febr. 23. 15:49

Kedves Fórumlátogatók, ezt most egyrészről, csak azért szeretném ide hozni a fórumra, mert egyben engedélyt kaptam „babi09”-tól, hogy képletét itt a fórum keretei közt tanulási szempontból elemezhessük, másrészről pedig azért, mert szeretném, ha mindenki értené, hogy mennyire fontos lehet a jó és pontos születési időre elkészített horoszkópot használni az elemzés során.


Ugyan is, ha nem jó a „ Radix”, (és, ha persze nem korrekt, aki azt véleményezi), akkor olyan, helyzet állhat elő, hogy még azt csekély önbecsülést is letörhetik az illetőben, amit egyébként más módon esetleg jól feltudna építeni magában. Ilyen helyzetet írt le nekem „babi09” is, akinek azt hangsúlyozták, hogy van egy bolygó a képletébe ami "maga a pokol" tud lenni, mert a Plútó a 12. ház csúcson helyezkedik el nála.


Arról már nem is beszélve, hogy ez konkrétan egyáltalán nincs így, mert eleve rossz már a „Radix” képlet kiindulási alapja abból a szempontjából is, hogy már Földrajzi helyzet kiindulása sem, lehet jó sem a LONG és a LAT szempontjából sem ugyan is helyes földrajzi értékei neki: LONG: 19°51E LAT: 46°43’ N. Ez pedig egyrészről azért is fontos lehet, mert a születési ASC és az MC -t, eltolhatja a pontos értékről, bár esetleg benne maradhat az ASC jegyben, de pár fok eltérés akkor is lehet. Ez pedig, ha éppen a jegyhatárra kerülne esetleg valakinél az ASC-I. ház, akkor egészen más hová kerülne általa az összes többi jegyház és annak az értelmezése is.


Arról a konkrét tényről, nem is beszélve, hogy nála a PLÚTÓ nem is lehetne a 12. Ház csúcsán, mert a Plútó Orbisz határa 3° és - a jó születési idővel – a Radixban a Plútó 11. Házban (a Mérleg 25°10’ fokán áll, és nem a 12. házas- Skorpiójegy O°-án ). Először talán ezt a kérdést kell elsősorban helyre tenni nála, ahhoz, hogy az „Önbecsülését” kellő értékben visszakaphassa.


Első lépésként, akkor tegyük helyre magát, azt a tényt is, hogy miért is, lenne a 12. házas Plútó „maga a pokol egy képletben”?

Amennyiben tudjuk, hogy a Plútó a megújító egy képletben, még pedig azért, mert a szimbolika szerint lélek félholdja és az anyagot jelző kereszt felett a szellem jelével lebeg, vagyis, hogy a szellem a leken keresztül képes alászállni az anyagba és a tudatalatti értelem, megtapasztalja az átalakulás tüzét. Pláne nála, ahol még a Mérlegjegyben/ a Vénusz uralom alatt található a Plútó kisbolygó, és itt a Mérleg- jegyben van még a Merkúr és még a Szaturnusz sorsbolygó is, ezzel pedig a megújulás utáni vágyat van hívatva itt jelezni, még pedig oly módon, hogy fel tudja dolgozni az érzelmi és lelki kihasználás mérgezettségét, mint például a Skorpió ASC adta féltékenységet, amely esetleg csak a lelki mélységében rejtőzködhet.

Tehát a Plútó ebben az állásban nemesíti a lelket! A Mérlegben pedig különösen abban adhat segítséget, hogy a kapcsolatok terén, de a megfakult házasságban is, segítsen a jó értelembe vett lelki átalakulás megélésben. Tehát itt az idő, kitűzni magunk elé a jó célokat, keressük meg ehhez a barátok és család támogatását és az ambíciónkkal sikeres lesz az eredmény is.


Mivel pedig a Plútó a harcos Mars magasabb fokú rezgésén is alapul, így itt 11. életmegoldások házban a „rokonlelkűek házában”, a barátok, a segítő erőkre is jobban rá lehet lelni, pláne úgy, hogy nála az alap „Radix” fényszögek tekintetében a Vénusszal és még a Neptunusszal is jó 60° szextil, és a Szaturnusszal pedig együttállásban is van.


(Már pedig nála a Mars bolygó erős személyi bolygó is, mert egyrészről a Skorpió ASC jegyének az uralkodója, másrészről mert pontosan az ASC- en az I. házban benne is áll a Mars bolygó, ettől kaphatja az erőt, az akaratot a személyes élet lehetőségeinek a kiaknázására. )


Miért kell itt esetleg még a Neptun - Plútó jó fényszöget is, kiemelni? A Neptunusz ugye Vénusz felsőbb oktávjának is tekinthető, tehát, amikor a „Radix”-ban még a Vénusszal nagyon jó harmonikus Trigon fényszöget is képez, akkor majd a Tranzitok során is számítani lehet ezekre, a jó hatásokra. Amennyiben tudjuk azt is, hogy a „Radix” képlet adottságai egy egész életre szólnak, és azok nem változnak, csak a Tranzit hatások azok, amelyek a bolygó körforgásoknál, a bepontozódásoknál, kiválthatnak ilyen –olyan hatásokat, de ezt is, az alap fényszögek nagyban befolyásolhatják. Arról már nem is beszélve, hogy „babi09”- nél a Neptunusz bolygó a Nyilas- jegyben és a 2. házban áll a Radix –ban.

Mit is adhat ez neki?


Először is, a lelkiélet szempontjából, inspirációt, pláne ha még a Merkúr a SZŰZ- Napjegyének az uralkodó bolygója is, mert, hogy kitűnő érzékkel és intuícióval rendelkezik ez által, és lelki finomságokat nagyon is ki tudja általa fejezni.

Mivel pedig a Neptunusz egyben a spiritualitást és a kreativitást is képviseli, ezért nagy bizonyossággal, tud élni mind azokkal a lehetőségekkel, amiket itt a Nyilas 24° foknál a Jupiter/ uralkodó bolygó anyagi téren is felkínál neki, vagyis itt a 2. házban anyagiak terén is, a bolygó érte fog dolgozni és nem ellene.


(Ami egyrészről összefügghet nála a 2: 8 tengely – Nyilas- Bak/ Ikrek- Rák –jegyek kapcsán a felszálló holdcsomóval, amely egyben a Jupiter megfelelője is, és azt a pontot jelképezi, mely segítségével le tudja győzni a 2. házban álló a leszálló miatti az előző életből hozott viselkedési mintákat is, vagyis azt kaphatja, meg amit itt a földi életében még meg kell oldania.

Mert ugye a Felszálló holdcsomópont a jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt jelképezi, a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat jelzi. A „Radix”-ban pedig a Vénusszal alkotott 120° Trigon fényszög tekintetében pedig nagyon is erősítheti a benne szunnyadó tehetséget, főleg zenei téren. A Tranzitok idején pedig, főleg amikor a Nap jegyet vált, mint mostanság is, amikor a Nap a Halakba lépett / és Neptun/ Jupiter/ uralom alatt halad, vagyis ilyenkor lehet a legnagyobb Vénuszi/ felsőbb oktávhatás is.


Vagy amikor a Szaturnusz sorsbolygó éppen mostanság Tranzit módon a Nyilas- jegyben / Jupiter bolygó uralom alatt halad, a Nyilas- jegy 26° foknál halad éppen, már pedig itt a két bolygó 3-4 ° fokos Orbiszon belüli hatása is, érvényesülhet.


Amennyiben pedig most azt érzed, hogy a család a munka, a tanulási feladatok, és párkapcsolati megújhodási feladatok együtthatásaival kellene az életeden változtatnod, azt bizony nagyon jól látod és érzed, amelynek a nyitja valóban a Vénusz kapcsolódási hatásokon is múlhat. Már pedig itt nagyon jól mutatja képleted, hogy az I. házban álló „Férfit” jelölő Mars jó párválasztást adhatott neked, mert a szemben álló VII. házad pontosan bikára mutat, ahol ugye Vénusz bolygó az ÚR! Aztán még a Hold és a 135°-os Mars fényszög is, arra mutathat rá, hogy ez a kapcsolat nálad „feltöltődést” hozhatott be akkor is és mindenkor is, ezt az érzésvilágot hozza be a családi életedbe. Ezt kell mostanság erősítened magadban, ne a múltba nézz, mert az, hátra húz, ha nem jelenben és a jövőben kell meg találnod a munkádban és a családban a boldogságot.

Ugyan is maga 9. ház, ahol nálad a „Radixban” a Vénusz bolygó lokálisan áll, a magasabb gondolkodás általi belehelyezkedést adhatja számodra. Ez pedig azt a hatást is adja neked, hogy a spirituális érdeklődés és a zene a művészet, az oktatás, már előtérbe kerülhet az életedben, mert hiszen nálad a Vénusz fenn áll az ég tetején az X. házas MC- hez igen csak közel, amelyben még a Napod is ragyog, éppen ezért nagy bizonyossággal jelzem neked, hogy ez – a mostani elképzelésed nagy sikert hozhat neked karrier téren is. Arra is gondolj, hogy amikor a Kb. 10 évvel ezelőtt arra is kellett gondolnod, hogy ne csak a karriert építsd, hanem inkább a családot a gyermek nevelését tartottad a legfontosabbnak, akkor azt is azért tetted, mert ott állt a képletedben az I. házas Uránusz –Vénusz 90° Qvadrát fényszög, ami akkor a legjobb feladati megoldási lehetőségeket kínálta fel neked. Pláne úgy, hogy a HOLD nálad a Radixban pontosan a IV. Család és Otthon és az 5. gyermekek háza csúcson foglal helyet.


Azonban azt sem feledd el, hogy mivel neked a Holdad a Kosban áll/ és éppen csökkenő holdfázis elején haladt a születésedkor, így érzelmileg adott neked egy kis makacsságot is, azonban a mindenkori hasonló holdhatás ösztönösen terelhet arra is, hogy a (fogyó hold) csökkenő hold ideje általában is ideális aktivitásra és energiafelhasználásra hívjon minden téren, mert ezzel tudod elérni, azt, hogy sikeresnek és boldognak érezhesd magad.

2766. Ilcsimama
2017. febr. 22. 13:09

Kedves Fórumlátogatók! Érdekes üzeneteket kaptam a 2764. sz „babi09”válasz bejegyzésem kapcsán. Kedves „Vízöntő” neked szeretném mondani elsősorban, hogy nagyon jó a kérdésed, nem is értem, hogy miért nem merted ezt a nyílt fórumra írni, hiszen sokakat érdekelhet a kérdésfeltevésed.

Azt kérded, hogy a „babi09” csak egy - két „radix” adatot adott meg a kérdésében (és ez nem tartalmazott születési adatot), és azok is, szinte értelmezhetetlenek, akkor az hogyan lehet, hogy még is ki lehet következtetni ebből is, sok mindent és még azt is, hogy valaki mikor születethetett?


Nagyon jó a kérdésfeltevés, de ehhez vissza kell menni elsősorban azokhoz az asztrológiai ismeretekhez, ahol arról volt szó, hogy a bolygók a különböző sebességgel keringenek a Nap körül, és mennél közelebb helyezkednek el a Naphoz, annál nagyobb sebességgel járják, be nap körüli pályájukat is.

Emlékeztek, ezt abban részben lehet megtalálni, ahol leírom, hogy például Merkúr, mint belső bolygó 88 nap és a legtávolabbi Lassú bolygó, mint például a Plútó bolygó is, 249. és 3 nap alatt kerüli meg a Naprendszert. (A bolygók keringési ideje. Asztrológiai ismeretek V. része /2011. 09. 24/ 73. szám. VI. rész / 09. 26/ 74. szám: Lassú bolygók keringési ideje: A Karmikus Szaturnusz bolygóról, Uránusz, Neptunusz, Plútó lassú bolygókról, amit a lassú bolygókról tudni kell részben. )


No, már most, ha ezeket ismerjük, akkor azt is tudhatjuk, hogy a bolygók óramű pontossággal haladnak, éppen ezért tudható az is, hogy melyik bolygó mely években, hol és milyen jegyekben haladt éppen. Természetesen ilyen értelemben ide tartozik a Leszálló és Felszálló holdcsomópont is, hiszen neki is van keringési ideje 18-19- év, így tudható, hogy azokban, években milyen jegyben haladhatott éppen.

Mivel pedig a Holdcsomópontok éppen hogy csak leginkább az emberi kapcsolatokra is utalhatnak, vagyis egy-egy kapcsolat tengelyein helyezkednek el, mivel pedig „babi09” pontosan legyezte, hogy neki a Felszálló holdcsomópontja a Rákban áll a képletében, így akár már ebből az egy adatból kilehet következtetni, (úgy ahogyan a válaszomban is leírtam), hogy a felszálló Hcsp, mikor mely években állhatott a Rák jegyben. Illetve mivel a Holdcsomópontok pontosan 180° foknyira állnak egymástól a szemben álló jegy ugyanazon fokán, így már az is ki következtethető, hogy mi lesz a Leszálló hold csomópont jegye. Mivel pedig a maguk a Holdcsomó pontok szinte szimbiotikus kapcsolatban működnek a Szaturnusz sorsbolygóval, mint a Karma urával, így tehát akár már ezek is, adhatnak támpontot, hogy mikor és hol haladhat éppen a Szaturnusz bolygó.


Amikor pedig az általános M/ horoszkópot nézzük, ahol a 8. ház a Skorpiójegyet adja, akkor, már a „Radix” képletszerinti 2 : 8 tengelyre is ráláthatunk. Mert a Felszálló Holdcsomópont” és a vele összefüggő házak a karma életfeladattal kapcsolatos területeiről adhatnak nekünk tájékoztatást. Tehát nagy valószínűséggel az illető képletében van valamilyen összefüggési kapcsolat magával az M/ általános képlet szerinti 8. házas Skorpió jeggyel.

Neki például lehet ez - az ASC jegye is. Már pedig, ha ez lehetne neki az ASC jegye, akkor már azt is meg tudjuk nézni, hogy a születés idejében milyen bolygók haladnak éppen ott el. Mint nála például az Uránusz bolygó, amelynek a keringési ideje ugye 84 év és 07 nap, tehát ebből is ki következtethető, hogy az illető nem lehet, idősebb, mint az Uránusz bolygónak a fél vissza térés ideje. Tehát akkor így lehet ki következtetni magából a Felszálló hold csomópont helyzetéből, hogy jelen esetben „babi09” nagy valószínűséggel csak is: 1981. 08. 26- 1983. 03. 14-ig. tartó, időben születhetett. Ez a barkóba pedig nála „Bingó” volt, mint azt vissza is, jelezte nekem.

Azt, hogy melyik bolygó éppen hol halad a Napkörüli pályáján és éppen milyen jegyeket érint a haladási során, a Netten már figyelemmel, lehet kísérni. Amennyiben pedig, még van esetleg valamilyen horoszkópkészítő rendszerünk is, akkor ott is a léptetővel rá lehet keresni a bolygók jegyekben való mozgásaira.

Valaki, azt is kérdezte, hogy hol található meg, hogy a „Felszálló csomópont”, hogy mikor hol milyen jegyben haladt?


Erre talán máshol nehezebben tudtok rátalálni, ezért, most igyekszem nektek egy táblázatot olyan formátumként elkészíteni, hogy ha rá zummoltok, akkor nagyítani lehessen, az adatlapomhoz tartozó naplómban, felrakom, hogy akiket ez érdekelhet, onnét letölthesse.

2765. babi09 (válaszként erre: 2764. - Ilcsimama)
2017. febr. 21. 20:58

Kedves Ilcsi Mama!


Nagyon köszönöm a részletes választ. Megkérhetlek, hogy a születési adataim ismeretében (priviben írtam) írnál nekem egy rövid elemzést a lényegesebb dolgokról mint az életút, életfeladat, karmikus, fejleszthető és fejleszteni való dolgokról.

Ha esetleg írnál pár szót az elkövetkező időszak feladatairól és hogy hova érdemes fókuszálni, miben látod a fejlődés lehetőségét, nagyon megköszönném.

Szeretném megkérdezni azt is, hogy mit jelent ha a szolár Napom és holdcsomóm együtt áll ebben az évben mert ezt olyan különlegesnek érzem.

Előre is köszönöm az idődet! :)


Szeretettel:

Babi09

2764. Ilcsimama (válaszként erre: 2763. - Babi09)
2017. febr. 19. 19:43

Kedves „babi09” Ezeket, az 1-5, kérdést, ha jó kérdésfeltevésnek szántad, akkor arra, hogy

” mit lehet tudni a következő érdekes tranzitokról és születési aspektusokról” kérdésre sajnos nem lehet jó és érdemleges választ adni!


Arra viszont jó lehet a kérdésfeltevésed, hogy mennyire fontosnak tartom, hogy legalább az alapvető asztrológiai dolgokkal jó, ha tisztába vagyunk. Éppen ezért talán tanulási téren, másokat is érdekelhet ez a dolog, ezért úgy gondoltam, hogy én válaszolok a bejegyzésedre.


1./ Tegyük akkor először tisztába, hogy mi is „Radix” és mik a Tranzitok?

A Radix a születéskor felvázolt óraképben nagy szerepet játszanak a fényszögek= spektusok. Tőlük függ ugyan is, hogy az egymással fsz- ben álló bolykók előnyös, vagy netán hátrányosmódon bocsátják -e le a sugárzáaikat a Földre. Mivel ezek jó vagy rossz hatásokat válhatnak ki.

A Tranzit hatás pedig: a születéskori bolygóállásokat (amelyek bele vannak vésődve az ember lényébe), a Nap körül állandóan tovább haladó bolygók, ha aspektusba=fényszögbe kerülnek ezekkel a bolygókkal, akkor a Tranzit hatások oly módokon érvényesülhetnek.

A gyors bolygók gyakrabban, míg a lassú bolygóknál pedig ritkábban fordulnak elő sugárzási kapcsolatok.

2./ A Tranzit bolygók hatásait (ide lehet sorolni a két holdcsomót is,) csak is a saját „Radix” születési horoszkóppal együtt lehet értelmezni! A Tranzitok tehát annál fogva állnak elő, hogy a bolygók egymástól eltérő sebességük folytán,át haladnak a jeleken és e közben sugárzási kapcsolatokat létesítenek a "Radix" helyekkel.

3./ Hogyan is függenek össze a születési idők a Felszálló holdcsomópont (vagyis a sárkányfej) a jegyekben.


Kiindulásként egy „Radix” fix jelzéssel, amit az 5. kérdésedben írtál le, itt lehet-e egyáltalán valamit kezdeni? Amikor a születési „Radix”-ban a (É-i) Felszálló holdcsomópont a Rák-jegyben és a 8. házban található?


Itt is az alapértelmezésből kellene először kiindulni!


Felszálló (É-i) Holdcsomópont és a Leszálló (D-i) Holdcsomópont a kétpólusú létezés jelképei. Ugyanannak az ügynek két oldalát képviselik, összetartoznak, mert az azok egységei vezethetnek el a teljességhez. Itt pedig elsősorban az a cél, hogy a csomópontok jegyeinek és házainak összehangolása a Felszálló (É-i) Holdcsomópontra helyezett hangsúllyal kerüljön megvilágítás alá, azért mert erre irányulhat, és itt mutatkozhat meg a jelenlegi élet szándékai. A születési” Radixban”az életfeladat betöltésében és az összehangoltságban, rendszerint központi szerepet játszik.


Na már itt jelentkezik az első kérdés, hogy, miért is nem lehet erre és a többi felvetésedre, sem konkrét választ adni, ha nem ismerjük a konkrét születési idővel elkészített”Radix” horoszkópod adatait!


Nézzük meg először is az általános M/ képletszerinti alap lehetőségeket, amikor az általános 360°-os horoszkóp-körben (lásd a körképet az adatlapomon, és a fórumhoz kapcsolható naplómban is, megtalálható), kezdő jegy ugye Kossal az I. házzal kezdődik és a 12. Halak – jegy-házzal ér véget.

Akkor ugye itt a 2. Bika- jegy áll szemben 180°-ra Skorpió-jeggyel, vagy is ez lesz 2.- 8. ház tengelye.

Akkor máris felvetődik a következő kérdés, hogy, ha pontos születési idő jelöli ki az I. házzal magát az ASC-t- és az ASC- I. jegy-ház pedig kijelöli a többi jegy- házakat egészen I. - 12.- ig. Ezek a házak pedig lehetnek kisebb méretűek, netán két jegyesek, de akár” Karmikus hatásként közbezárt jegyek is, amikor a Közbezárt jegy „felfüggesztett Karmát” jelöl.

Ami egyben azt jelenti, hogy egy adott jegy nem jelenik meg a megfelelő ház csúcsán, de teljesen belefoglaltatik az adott házba. Tehát a közbezárt jegy uralkodója problémát jelezhet és ezzel együtt magának az egész háznak hatása is erőteljesebbé, válhat.


Amikor pedig azt is szeretnénk vizsgálni, hogy a „Radix”-ban a Holdcsomópont egyes jegyházakban mit is jelenthet, akkor elsősorban arra keressük a választ, hogy az „ÉN”és a többiek dilemmájával miként foglalkozunk.

Amikor pedig nálad a 2 : 8 tengelyen álló holdcsomópontok esetét vizsgáljuk, akkor jóllehet szorosan összefügghet ez - azzal, hogy ki mennyire kiegyensúlyozottan vesz részt például egy kapcsolatban, mégis inkább ez itt arról szól, hogy az illető a saját tehetségét fejleszti-e ahelyett, hogy hasonló lendülettel támogatná mások tehetségének kibontakozását, vagy ápolná esetleg, valamely meghitt kapcsolatát.


Ugyan is ez a tengely az ember önnön értékeinek meghatározásával és fejlesztésével függ össze, ahol is az anyagi értékeket kell összehangolnia szellemi értékekkel és az emberek közötti kapcsolatokkal.


Amikor pedig akár az általános M/ horoszkóp szerinti, akár a „Radix” képletszerinti 2 : 8 tengelyt vizsgáljuk, akkor ebből a szempontból, „Felszálló Holdcsomópont” és a vele összefüggő házak a karma életfeladattal kapcsolatos területeiről adhatnak tájékoztatást.


Akkor pedig nálad azt láthatjuk, (az 5. pontod szerint), hogy, ha a 8. Házadban a Rák-jegyben állt születésedkor a Felszálló (É-i) holdcsomópont, akkor az - azt jelzi, hogy a korábbi életekben alighanem mindennél fontosabb szerepet töltött be az életedben a pénz, a birtoklási vágy. Aztán, ez elvezethet ahhoz is, hogy mostani életben, (bár nem tudom, hogy hány éves lehetsz?) fiatalabb korodban főleg a materiális értékek és a családi kötelékek motiválhattak. Ez pedig akár egy egész életére rányomhatja a súlyát, mert maga a szerzésvágy, azt éreztetheti, hogy az anyagi kötelezettségek miatt nem tudod elérni azokat a dolgokat, amelyekre igazán vágysz.


Itt kellene talán feltenni a kérdést, hogy miért jelzi a Felszálló (É-i) holdcsomópont, vagyis a sárkány fej a Karmát?

Mivel időről időre újjá születünk a buddhisták több ezer éves tanai alapján a test, ugyan meghalhat, de lélek az egy új inkarnációban tovább él egy új testben, mivel pedig a Karmánk a sors feladatainkat jelöli ki, azt amiért ismét leszülettünk, illetve amit még meg kell tanulnunk a saját élet lehetőségeink sorozatában.


Tehát akkor mik is a Holdcsomópontok? Ezeknek semmi köze sincs a holdfázisokhoz, vagyis akkor jönnek létre holdcsomópontok, amikor a HOLD átlépi az ekliptikát= Nappályát, vagyis a Föld - Nap körüli pályának a metszés pontján halad éppen át.


Mivel azonban a Holdcsomópontok, minden 18-19. évben (mert ennyi keringési idejük), egy teljesen visszafelé haladó kört ír le, ekkor asztrológiai értelemben a fejlődésre való törekvést teljesítheti meg. Azonban ehhez is, minden más asztrológiai értelmezéshez is, mind jegyet, mind a házbeli elhelyezkedést is figyelembe kell venni. Ugyan is ekkor számíthatsz egy olyan fordulópontra az életedben, amikor lényegesen megváltozhat értékítélet.


Tehát akkor hogyan függhet össze a születési idő a felszálló holdcsomópont jegyeivel?

Tehát, ha Te azt írod, hogy a felszálló (É-i) Holdcsomópontod a Rákban van, (itt csak a jegy az érdekes, mert az I. házat, mindig a pontos születési idő jelöli ki), akkor Te csak is a következő években születhettél, mert a felszálló holdcsomópont, ekkor járt a Rák jegyben: 1./ 1944. 06. 04- 1945. 12. 22.-ig, 2./ 1963. 01.14—1964. 08. 02, 3./ 1981. 08. 26- 1983. 03. 14-ig. Majd legközelebb pedig csak is 2000. 04. 06-tól 2001. 10.13.-ig, állhatott a Felszálló holdcsomópont a Rák-jegybe, de gondolom, hogy nem ez az utóbbi lesz a Te születési időd.? Mert ugye akkor még csak 7 -8 éves lehetnél!


Viszont, ha az 1./ pontban azt írod, hogy idézlek „ tranzit északi Felsz. holdcsomó együtt áll a születési Nappal a születésnapon.”, akkor barkóbázhatunk esetleg?


Mivel a nap mozgása egy nagyon szabályos pályán mozog, így azt is tudjuk, hogy 1° fokot halad naponta. Mivel pedig az általános M/ képlet szerint az asztrológiai év 03. 21-vel indul, ekkor a Nap O° fokon áll éppen a Kos jegyben. A Nap tehát 06. 21-től 07.22.-ig halad a Rák jegyben, ahol, mint írod a Tranzit Rák felszállóddal együtt állásba, kerül.


Én úgy gondolom, hogy Te inkább az általam jelzett 3. csoporthoz tarozó 1981-1983-as születési időhöz tartozhatsz leginkább. Tehát, úgy ahogyan majd kifejtem a későbbiekben csak is, családi kapcsolatokon, az önfeláldozáson keresztül tanulhatod meg az érzelmek adását és az elfogadását is.


No, már, most amikor a Radix” képletet nézzük, akkor a Leszálló (D-i) Holdcsomópont – amely kaput jelent a múltba -, (ami nálad ugye akkor csak is, a 8. RÁK- jegy- házzal szemben) csak is a 2. Bak-jegy- házadban lehet, akkor pedig csak azt sugallhatja neked, hogy a lélek már szerzett valamilyen tekintélyt, azonban arra is rákényszeríthet, hogy az önkényeskedésről, és a szorosan vett irányításról sajnos le kell mondanod. Még pedig azért, mert a 8. Rák –jegyházadban álló Felszálló (É-i) holdcsomópontod, ahol ebben az inkarnációdban a jövő életútját van hívatva ki jelölni számodra, itt kell a léleknek megtanulnia, hogy nem csak a saját lelki életed, de a környezetedben állók lelki életét is, neked kell esetleg gondoznod, vagy éppen táplálnod a szeretet erejével. Ugyan is itt a Rákban kell neked meg tanulnod a Felszálló holdcsomópont által az adás és az elfogadás művészetét, még pedig olyan módon, hogy bizonyosan súlyos kötelességek hárulhatnak rád a családban.


(Ez pedig azért lehet így, mivel a Rák jegy egyébként az általános M/ képletben, IV. Család és az otthonházat adja). Itt maga „Karma” átválthat a hidegből a melegebb érzés irányába, mivel maga a merev Bak-jegy Leszálló magatartás módod egyre alább hagyhat majd, így az érzéseidet is, jobban ki tudod majd mutatni mások irányába is. Meg kell szabadulnod, mind azoktól a vágyaktól, amik arra ösztönözhetnek, hogy neked minden sikerülhet. Hiszen ebben az életedben egész sor olyan tapasztalatokat tudsz majd szerezni, amelynek révén ki tudod magadba nyitni a Rák érzékenységét, amit a „Holduralkodóval” a Felszállódon keresztül felkínálhat neked. Valmint még Bak-jegyen is, mert ott meg a Szaturnusz bolygó a"Karma ura" az uralkodó.


Amennyiben, pedig az általános képlet szerinti IV. Rák - felszálló – X. Bak tengelyt nézzük a felszállók tekintetében, akkor ez- a IV.-10. ház, tengely állás a karrier és a magánélet ellentmondásait is, jelzi, ezt pedig így összességgében is kell vizsgálni.

Az ebben érintettek gyakran úgy érzik, mintha két irányba húznák őket, és bűntudatot éreznek amiatt, hogy egyik irányba sem tudnak egyformán figyelni. Tanulnivalójuk egyensúlyt teremteni és összehangolni szakmai és magánéletüket, s különösen odafigyelni a Felszálló Holdcsomópont révén felvetődő problémákra. Az érintettek feltűnően vonzódnak a Leszálló Holdcsomópont tevékenységeihez, de előfordul, hogy nehézséget okoz számukra a Felszálló Holdcsomópont területeit mozgásba hozni.


Tehát, ha ezt a változást feltudod, majd fedezni a saját életedben, akkor ez olyan érzésvilágot hozhat el számodra, amikor a téli hidegből megérkezel a tavaszi napfénybe. Azonban ehhez, azt kell magadba a mostani életedben fejlesztened, hogy igyekezz másokról is, jól gondoskodni.

A 8. házzal szemben van ugye 8 : 2 tengely: Nézzük, akkor meg ugyan ezt a „Radix” értelmében, nem csak a jegyek, ha nem a házak vonatkozásban is: 8. Házban a felszálló következtében, mint életút jelölő, a korábbi életedben alighanem mindennél fontosabb szerepet töltött be a pénz, a birtoklási vágy, ez pedig egy egész életre rányomhatja bélyegét. Hiszen a 8. ház - értelmezésben itt található a mások vagyona is, tehát még súlyosabb lehet vagyon szerzésvágy, és azt érezheted, hogy az anyagi kötelezettségek miatt nem tudod elérni mind azt, amire vágyódhatsz.

A szemben lévő 2. házban a leszállónál találhatjuk meg, hogy talán az előző életedben erősen vonzódhattál, valamiféle titokzatos, misztikus dologhoz. Akár már gyermekkorodban is, félhetél a haláltól. Ez aztán főleg az élet korai szakaszában kapcsolati féltékenység és a szorongási gyötrelmeket hozhatja a felszínre. Amikor pedig majd az élet során jön egy fordulópont, amikor is már bízni tudsz esetleg saját magadban és másokban is, akkor képes leszel megteremteni a fizikai és az anyagi megélhetéséhez is szükséges biztonságos alapokat.

Ekkor majd bőségből már felesleg is a rendelkezésedre állhat.


A 2. pontban azt írod, hogy „ a tranzit Plútó együtt áll a születési déli leszáll. Holdcsomóval”, ami neked ugye a Bakban lehet.

Azt is, tudjuk ugye, hogy a Plútónak a Nap körüli keringési ideje: 249 év és 3 nap. Akkor pedig az általam feltételezett születési idődben a Plútó a Mérleg és a Skorpió jegyekben „R” módokon haladhatott a születésedkor. Tehát 2008-tól 2024.-ig halad Tranzit módon a Plútó a Bakjegyben. Amennyiben azt vesszük, Hogy a Tranzit holdcsomópont 18 évenként válthat jegyet, (és jó az 1981-83-as kalkulált születési időd), akkor most 2017.-ben valóban a Bakjegyben együttállhat a leszálló hold csomópontod a Plútóval.

A Plútó pedig a megújhodás a megújulás és a gyökeres átalakulás bolygójaként bizonyos válságokat szokott Tranzitkor előidézni, ugyan akkor arra is lehet számítani, hogy meg is tudja oldani a problémákat, pláne, ha azok inkább a múltba vezetnek vissza, mint a jelenbe, vagyis a jövőútjának az alakításába, mint azt a felszálló mutatja nálad. Tehát, a ház hatás tekintetében nézve, vállalkozások terén anyagi sikereket is hozhat, azonban, mivel itt 2:8 tengelyt is figyelembe kell venni, ezért fontos figyelembe venni a 8. házas veszteségekre való utalásokat is, valamint a lelki átalakulás tényét is, amikről már fentebb is szóltam.


Aztán mivel a Plútónak a jegyhatásai még kevésbé ismeretek, (mert csak 1930-ban fedezték fel), ekkor a Rák-jegyben haladt éppen. Tehát az a fontos, hogy a születési „Radix”-ban hol áll, és milyen a többi bolygókkal a fényszög kapcsolatai (esetleg még az ASC és a MC jó vagy kevésbé jó fényszögek is, átszínezhetik Tranzitkor a hatásokat.

2763. babi09
2017. febr. 19. 11:02

Kedves Mindenki, érdeklődni szeretnék, hogy mit lehet tudni a következő érdekes tranzitokról és születési aspektusokról:

1. tranzit északi holdcsomó együtt áll a születési Nappal a születésnapon.

2. tranzit Plútó együtt áll a születési déli holdcsomóval

3. radixban Lilith együtt áll a déli holdcsomóval

4. tranzit Lilith és tranzit Plútó a szolár aszcendensen

5. radixban északi holdcsomó rákban és 8. házban

Köszönöm :)

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook