Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik utálják az anyjukat! fórum

Akik utálják az anyjukat! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. dec. 11. 16:55
Ezért nem érzem én magamat sokszor erősnek, mert a múlt történései elgyengítenek még ma is.
272. Toprengo (válaszként erre: 271. - 274c9996b8)
2009. dec. 11. 16:54

Jobb esetben igen, és remélem, Hegyek Lánya is meg tud egyszer bocsátani az anyjának.

Még egy gondolat eszembe jutott. Szerintem nem az az erős ember, aki a gyűlölettel együtt tud élni, hanem az, aki meg tud bocsátani az ellene ártónak.

Ehhez nagy lelkierő kell. :-)

271. 274c9996b8 (válaszként erre: 270. - Toprengo)
2009. dec. 11. 16:49
Igen , ezt nem lehet eröltetni,siettetni.......de , megtörtenik :)
270. Toprengo (válaszként erre: 269. - 274c9996b8)
2009. dec. 11. 16:44

Félreértettél. :-)

A megbocsátást nekem NEM kell magyaráznod.

De nem mindenkinek megy könnyen, mint látod.

Néha hosszabb az út, mint szeretnénk.

2009. dec. 11. 16:42

En ugy ertelmeztem ezt az "elfogadast" hogy , az ember eljut odaig hogy,belatja hogy azon az adott serelmen ami ugy , felkavarta a testet,lelket nem tud valtoztatni !

A megbocsajtas nem azt jelenti hogy , akkor majd agyba ,föbe csokolgatjuk szenvedeseink okozojat :)

Csak egyszeruen 1-szep napon tovabb lepunk , a fajdalom ,duh,kiszolgaltatottsag erzesei megszunnek mert a beke,megnyugvas,szanalom lepnek a helyebe ! Tehat szabadok leszunk , semmi nem köt mar sem a megelt nyomorusaghoz , sem pedig az okozojahoz ! Szuper jo erzes :)

268. Toprengo (válaszként erre: 267. - 274c9996b8)
2009. dec. 11. 16:26

Én meg úgy gondolom, hogy megérteni könnyebb valakit, mint elfogadni, amit velünk tett. :-)

Valóban változhat Hegyek Lányában a gyűlölet, és megbocsáthat - egyszer. Az ő útja hosszabb, épp az átéltek miatt.

Én is gyűlöltem a nagyanyámat, pedig ő fele olyan súlyos dolgokat sem tett velem, mint Hegyek Lányával az édesanyja. Én már megbocsátottam, de nagyon nehéz volt.

267. 274c9996b8 (válaszként erre: 266. - Toprengo)
2009. dec. 11. 16:16

Az embereket nem lehet megerteni , csak elfogadni az allaspontjukat ! Nem tudunk senki börebe belebujni , de ha meg tudnank is , akkor is csak a sajat erzelmeink szerint tudnank megelni azt amit valaki megelt , es az soha ,nem ugyanaz !

Amikor sorsara hagynak egy csecsemöt az nagyon gyorsan elpusztul , ha nem veszik gondozasba , szerencsere ilyesmi azert ritkan törtenik.

En is "megertem" Hegyek Lanyat , hogy mit erez pont most ! Viszont semmi sem allando az erzeseink,eletunk,kapcsolataink,eletszemleletunk allando valtozasokon megy keresztul.

Azutan az en privat velemenyem az hogy , az ami volt barmit is csinalunk , nem tudunk valtoztatni ! Viszont a most es a jövö az a mi kezunkben van ....

266. Toprengo (válaszként erre: 255. - 274c9996b8)
2009. dec. 11. 15:55

Nem lett kidobva a kukába???

Mondd, elolvastad, amiket arról írt, miket tett vele és testvéreivel az édesanyja?

Én tökéletesen megértem őt, hogy még nem tudott megbocsátani az anyjának.

Ilyen élményekkel nehezebb a megbocsátás, mintha "csak" kidobta volna őt a kukába.

265. 40163fd81d (válaszként erre: 264. - Bd37ba754f)
2009. dec. 11. 15:19
Te tudod....
264. bd37ba754f (válaszként erre: 263. - 40163fd81d)
2009. dec. 11. 15:14
részben sikerült:)
263. 40163fd81d (válaszként erre: 261. - Bd37ba754f)
2009. dec. 11. 15:11
Tehát még nem sikerült feldolgoznod mindezt...:(((((
262. 274c9996b8 (válaszként erre: 261. - Bd37ba754f)
2009. dec. 11. 15:08

Tudod a nyomorusag,nincstelenseg nagyon sok mindent kihoz az amugy rendes , emberekböl is !

Az en szuleim pl tinik voltak a haboru alatt , tehat sokat eheztek ! Mert a haboru utolso eveiben es utanna is , mar semmi nem volt az uzletekben , ami nekunk ma a hosszu bekeidökben termeszetes ! Ebböl kifolyolag nagyon sokan az en szuleim korosztalyabol 1-etlen gyermeket sem vallaltak !

Az eletunk nem olyan egyszeru barmilyenek is a körulmenyek ! Te egy , nagyon erös jellem vagy , aki olyan benyomast kelt , hogy mindent kibir,mindent megold stb...

De , nem minden ember ilyen rendkivuli szemelyiseg , ezert talan ha piciket megis elnezöbb lennel az emberi gyengeseggel ? !

Egyböl könnyebb lenne , szerintem.

261. bd37ba754f (válaszként erre: 260. - 40163fd81d)
2009. dec. 11. 14:57
igen hogy elmondhassam mennyire gyülölöm és ha van aki hasonlóan érez az is elmondhassa mert néha jól esik ha az ember kimondja a gondolatait.
2009. dec. 11. 14:54

Miért nyitottad ezt a fórumot?


Hogy elmondhasd mennyire gyűlölöd és miért ,az anyádat?


Mintha már említetted volna,hogy boldog ,és kiegyensúlyozott családban élsz,és feldolgoztad a történteket.....

2009. dec. 11. 14:48
sokszor kerültem oda hogy öngyilkos leszek persze nem tettem volna meg volt már a családba egy... csak a segélykiáltás szólt volna belőlem de senki nem figyelt fel rá hiába kértem az iskolába hogy segítsenek mert nem jó az életünk inkább elmenekültek a tanárok mert hát ők nem szólhatnak bele más életébe.Pl véresre volt verve a hátunk megmondatam hogy anyám vert el ostorral erre a tanár meg azt mondta sajnálja máskor jól viselkedjek otthon.Ezért becsülöm az itteni védőnői rendszert kár hogy otthon nincs ilyen.Itt nem viccelnek a gyermekbántalmazással.
2009. dec. 11. 14:42
sokszor elmenekültem volna én is csak engem ott tartott a két öcsém mert tudtam hogy nem lesz aki megvédje.Nagyon szeretem őket:)
2009. dec. 11. 14:41
vagy hajnalba minusz 25.30 fokba lépcsőt mosatott és amikor az a viztől lefagyott száraz rongyal addig sikáltatta amíg száraz nem lett vagy ha a szekrénybe talált egy nem szépen összefogott ruhát kiszórta az egészet a sárba az udvarra ki kellett mossuk,vasaljuk és élire beálítani a szekrénybe,vagy amikor forró serpenyővel próbált megverni mert csunyán írtam meg a leckémet a vége az lett hogy kimenekültem a kapun mire hazaértem a füzetem összes lapja ki volt tépve én meg hajnali 3 ig róttam a szép betüket hogy reggelre kész legyen.A nővérem 13 évesen megszökött otthonról mi volt erre a reakciója?egy szájjal kevesebbet kell etetni...aztán a nővérem kiköltözött a nagyszüleimhez és ott nőtt fel.
2009. dec. 11. 14:35
tudod ha nem lettek volna a nagyszüleim édesapám szülei mi is árvaházba kötöttünk ki mert amikor elváltak és apumat bezárták börtönbe mert feljelentette testi sértésért amiért apum megverte amikor már nem lehetett bírni vele értsd egy havi keresetét itta el anyám édesapámnak amikor ő 3 napig az erdőn a hidegbe fát vágott télire és mi ott voltunk krumplin és csipkebogyó lekváron a következő hónapig szóval 9 hónapra elzárták megtörtént a válóper és anyám hazajött hogy na akkor most vagy azt csináljuk amit ő mond vagy mehetünk amerre akarunk.Én meg elővettem a ganyáéhányó villát és azt mondtam ugy jöjjön be még egyszer a kapun hogy élve nem megy ki mert inkább menjek én is börtönbe de nem engedem hogy még több gonoszságot elkövessen velünk.És hidd el megtettem volna.Volt ojan hogy elküldött tojásért egy öreghez amikor bementem az el kezdett tapogatni és mikor ellenkeztem azt mondta anyáddal is igy szoktuk és meg van beszélve hogy miként kapunk tojást...nem kell mondjam tojás nélkül mentem haza de egy óra mulva ő elhozta...gondolhatod hogy mi volt a fizetség.Amikor szóltam neki hogy a mostoha apja molesztál ugy szájon vert hogy én minek találok ki ijent biztos a nagyszüleim biztatnak peddig mindenki tudta hogy a nővéremtől elkezdve e nevelt lányáig az unokatesónkig mindenkit taperolt a mostohaapja.
255. 274c9996b8 (válaszként erre: 254. - Bd37ba754f)
2009. dec. 11. 14:08

Mindenesetre nem lettel kidobva a kukaba , vagy otthagyva a korhazban , mert ez es csak ez az egyeduli viselkedese a szulönek jogositja fel az embert a gyereket az iteletre ! Nekem volt ilyen nagyon fiatalkori baratnöm , akit az edesanyja otthagyott a korhazban ! Szoval rögtön eltunt a szules utan a lany pici koratol hanyodott egyik nevelöszulötöl a masikig ! Borzaszto gyerekkora volt ; volt ahol eheztettek,koldulni kuldtek ,4-5-evessen nemi eröszakot követtek el rajta stb,stb...

Aztan 16-eves koraban amikor tenyleg a legjobb nevelöszulönel volt , megkereste az edesanyjat , ahova nem volt szivessen latott ! Majdnem teljessen bekattant , de megis tulelte....... viszont az enekesnöi karierjenek betette a kaput !

Hat igen manapsag meg egyetlen gyerek is sokba kerul , hat meg 20-30-evvel ezelött ? !

2009. dec. 11. 13:21

nos erre azt szoktam mondani hogy az ember szüljön annyit amennyit tisztességesen és szeretetben fel tud nevelni én is szivesen szülnék még 4-5 gyereket de jelenleg kettőt tudunk nevelni igy nem vállalok többet majd 10 év mulva még egy belefér a tisztességes nevelésbe.

Kész az ebéd most már csak a férjem kell haza jöjjön de sok a munka igy tulórázik és hétvégén is mindkét nap munka:( megjött ma a karácsonyi ajándéka:) jól el kell dugjam előle:D

253. 274c9996b8 (válaszként erre: 252. - Bd37ba754f)
2009. dec. 11. 12:55

Igazan szabadelvu edesanyad van :)

Barhogy , is van nagyon nem lehetett könnyu 5-gyermekkel ! ?

De , tovabb nem ragozom , mert Te tudod mit erzel es miert valosagossan.

252. bd37ba754f (válaszként erre: 251. - 274c9996b8)
2009. dec. 11. 12:40
Amikor már "nagyok" voltunk ő akkor is elvárta volna hogy eltartsák míg a gyerekek otthon végzik a háztartást,mezei munkát,állatgondozást,kenyérsütést és ő jó nyugodtan ivott meg kefélt a szomszédokkal már elnézést a kifejezésért és édesapám hajnali 5-től este 9 ig dolgozott egy kőbányába.Én vártam haza tiszta házzal főtt étellel 12 éves koromtól.
251. 274c9996b8 (válaszként erre: 246. - Bd37ba754f)
2009. dec. 11. 12:21

Igen , ertelek en tegedet ! Pont most ez a helyzet nalad , de ez nem mindeg lessz igy ! Allitom hogy , el fog jönni az idö amikor mosolyogva , gondolsz majd arra amit "josoltam!" Neked :D

Tudod az idö mulasaval nem csak a rancaink szaporodnak , hanem a bölcsesseg,belatas ,szanalom is beköltözik a szivunkbe :)

Kulönben 5-gyermekkel en IS , elvartam volna s , mi több ki is harcoltam volna hogy , a donor marpedig tartson el !

250. spinneli (válaszként erre: 235. - C19f5f79fa)
2009. dec. 11. 09:42

ahhoz még tanulnom kell, hogy ilyen szépen megfogalmazzam.

:)

249. fbb53e1d99 (válaszként erre: 248. - Bd37ba754f)
2009. dec. 11. 08:49
Alkatomat anyámnak köszönhetem...azon kívül még az életet...de itt van a vége.
2009. dec. 11. 08:31
nem anyámra hasonlítok a gondolkodásom és a külsőm édesapámé büszke vagyok rá anyámtól is örököltem persze de nem ezeket a tulajdonságaimat.pl a makacsságom,néha az erőszakosságom és az ügyes kezem mert neki az volt iszonyatos szép kézimunkákat csinált---italért de ágytakarót,csipkés terítőket meg sok szép kézimunkát.Ez az ő egyetlen pozitívuma.Ha italról és cigiről volt szó profi munkás tudott lenni.
2009. dec. 11. 07:31

Mi döntünk arról, hová születünk...


Szerintem azért nem jár érem az anyának, ha az ő külsejét örököljük...ha megcsinált, muszáj volt ,megszülnie..

2009. dec. 10. 20:37
á solyom te igy érzel én meg másként tudod amit tőle kaptam azt én tudom van amikor a gyülölet sokkal többet ér számomra mintha megbocsájtanék...
245. 274c9996b8 (válaszként erre: 244. - Bd37ba754f)
2009. dec. 10. 18:21

En csak azert hoztam föl , mert ezt a rendkivul elönyös kulsöt edesanyadtol kaptad ,Mas parositasban , mas anyukatol NEM lennel az ami vagy !

Mi gyerekek "nem!" adhatunk eselyt a szuleinknek , csak forditva ! Nem tudhatod , nem tudhatjuk mi ,hogyan,miert stb törtent ? !

De , szerintem nem is kell tenni semmit , hidd el az idö nagyon jo gyogyito ,felejtö,megbocsajto !

Elfog jönni az a nap amikor egesz mas erzesek fognak beköltözni a szivedbe..... ezt garantalom neked :)

244. bd37ba754f (válaszként erre: 243. - 274c9996b8)
2009. dec. 10. 15:28

nem konkrétan a külsőre gondoltam na azért persze én is hiu vagyok lenne mit igazítani azon is:D na de kevés van aki tökéletesen elégedett önmagával.:)

A véleményem anyámról nem fog változni talán enyhülne ha egyszer elmondaná azt a bocsánat szócskát de ismerve őt ezt nem teszi meg.De ez is csak enyhülés lenne nem megbocsájtás.Volt egy pont az életembe amikor esélyt adtam neki de nem volt hajlandó felfogni hogy mit tett és nem is használta ki a lehetőséget sőt csak tetézte a büneit.Tudom persze sokan ugy gondolják hogy a gyereknek kell megtennie az első lépést szerintem annak aki hibázott.Most már persze késő és minél jobban telik az idő annál jobban nem lesz fontos számomra sem hogy mozduljon ez a dolog.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook