Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akik szeretik fokföldi ( afrikai ) ibolyát...beszélgessünk!!! fórum

Akik szeretik fokföldi ( afrikai ) ibolyát...beszélgessünk!!! (beszélgetős fórum)


24. 1kata2
2012. nov. 23. 13:18

Sziasztok fokföldi ibolyások.

Nekem is van és imádom! Elég szép,nagy cserépben nevelem, és éppen most kezdett el bimbózni, sok kis bimbó már szépen virágzik is.Alúlról locsolom, az ablaknál, világos napfényes helyen van.Jóformán egész évben virágzik,a levegő szárazságát figyelembevéve, van, hogy 2-3 naponta locsolom.Általános virágföldben van, időnként tápozom,a virágzó növényekre való oldatból picit teszek a locsoló vízbe.Alúlról néha ritkítom a leveleket mert elég sűrű levélzetű.Néha forgatom is őket, hogy mindenhol egyformán érje a fény. Sokat beszélgetek hozzájuk,dicsérem,puszilgatom ,nem tudok betelni a gyönyörűségükkel. Nagyon szeretem a természetet, valamennyi növényt. a vágott virágért soha nem sajnálom a pénzt.Ha nem lennének virágok, nem is tudom mi lenne velem nélkülük.

Sok sikert a fokföldi ibolya nevelgetéséhez, valamennyi növényhez, virághoz.

23. Lara anyuja (válaszként erre: 22. - Capuccino77)
2011. jún. 12. 08:30

Szia!

Hálisten az anyanövény megmaradt :-), de a gyerkőcei elpusztultak. Már hosszú évek óta próbálom szaporítani, de soha nem sikerül :(

22. capuccino77 (válaszként erre: 21. - Lara anyuja)
2011. jún. 10. 08:05

Szia! Az új kis növényed, vagy a régi is? :(

Nekem most már egész gombolyag gyökere van a műanyagpohárba tett 7 levélnek. Át kellene tennem most már földbe. De Én nem tettem rá semmi zacsi félét vagy fóliát. Ott "nézelődtek" a másik virágok mellett az ablakpárkányon. :) Amik virágzási csúcsot állítottak fel Nálam: 4 és 1/2 hónapja folyamatosan virágzik. :D

2011. jún. 8. 11:12

Sziasztok!

"Sikeresen" elpusztultak a növényeim. Feladom. Vaami miatt nem szeretnek engem a fokföldik :-( Pedig én nagyon szeret(ném)em őket...

20. sonysony (válaszként erre: 18. - Lara anyuja)
2011. ápr. 12. 10:17
:)
19. d84afa853b (válaszként erre: 18. - Lara anyuja)
2011. ápr. 12. 10:05

Szia!

De jó hír:-)

Ha már elég nagyok a gyökerek, akkor ültesd el őket laza földbe.Amikor megjelennek az új hajtások, akkor az anyalevelet távolítsd el.Úgy gondozd őket, mint a nagyobb fokföldiket.

Sok sikert, remélem mindegyik megmarad:-)

2011. ápr. 11. 20:33

Sziasztok! Jelentem, előjöttek a kis sarjnövények! :-) Most mit kell tennem, hogy életben is maradjanak? Emlékeztek? Nekem még soha nem sikerült a fokföldi ibolyát szaporítanom... Pontos "utasításokat" (na jó, segítséget)várok Tőletek!

Előre is köszönöm.

17. capuccino77 (válaszként erre: 14. - Sonysony)
2011. márc. 25. 10:01
Igazad van! :) Én is mindig ültetegetem át a drágámat :), mert mindig azt gondolom, hogy senki és semmi nem érzi jól magát egy szűk helyen, így a virág sem. pláne ha terebélyesedő, állandóan növő növényről van szó. Az enyém a konyhaablak belső párkányán van hosszúkás cserépben, azt hiszem 60 cm-esben, teljes fényt kap, nyáron meg úgymond tűző napot, de azt is elviseli. Amit aláöntök vizet, felszívja serc perc, még utána öntök, aztán 2 nap múlva megint. Nyáron meg szinte naponta. :) 4 éve van meg a virágom, maroknyi volt akkor, azóta nőtte ki magát úgy, hogy 4 felé szedtem, és egymás mellett van a hosszú cserépben. De szoktam ritkítani a leveleit, mert néha már nem bírok vele. Hamarosan megint ültetek át belőle. :)
16. d84afa853b (válaszként erre: 12. - Abeni)
2011. márc. 25. 09:17

Szia!

Szerintem, ahogy a többiek is írták, igény szerint, mert tényleg változó, de ha már általánosítani kell mondjuk, akkor ilyenkor kb. heti 1x.Nyáron pedig hetente 2x is.De inkább mindig kevesebbet, mert az ibolya legnagyobb ellensége a túlöntözés.

15. abeni
2011. márc. 25. 09:15
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 24. 20:55

Azt a legnehezeb meghatározni, hogy egy növényt milyen gyakran kell öntözni.

Sok összetevője van. Milyen környezetben tartják? (hőmérséklet, fény, páratartalom stb.) Mekkora a növény? Mekkora a cserép?

Egy kis cserépben élő növényt viszonylag sűrűbben kell öntözni, mert hamarabb kiszárad a talaj. Én a munkahelyemen tartott növényeimet inkább "egy számmal nagyobb" cserépben tartom. Így a hétvégeken sem fenyegeti őket a kiszáradás. A kávé fámat azért ültettem át tegnap, mert 2 nap után már kókadozott. Most nagyobb mennyiségű talajban (remélem) 3-4 napig bírja majd.

Figyelni kell a növényekre! Jelzik ha szomjasak vagy tápanyag esetleg fény hiányuk van. A gyakorlat teszi a kertészt is!

13. capuccino77 (válaszként erre: 12. - Abeni)
2011. márc. 24. 19:48
Szereti a vizet, igen alulról, Én személy szerint 2-3 naponta öntök alá, nyáron meg valamikor naponta. És örül neki! :))))
12. abeni
2011. márc. 24. 14:43

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyakran kell öntözni az ibolyát? Azt tudom, hogy alulról kell,mert a levelét nem érheti víz.

Köszi

2011. márc. 22. 08:40
Mindenképpen jelzem majd az eredményt!
2011. márc. 21. 11:00
Mindenképp írd majd meg az eredményt!!!
9. d84afa853b (válaszként erre: 5. - Capuccino77)
2011. márc. 21. 10:59
Én is nagyon szeretem, mert egyszerűen rábírható a virágzásra és hetekig gyönyörködtet:-)
8. d84afa853b (válaszként erre: 6. - Lara anyuja)
2011. márc. 21. 10:58
Nem nagy ördöngősség.A neten rengeteg kép és talán videó is van róla, mivel úgymond igénytelen növény nem nehéz.
2011. márc. 21. 08:51
Remélem, nem rontom el :-) Köszönöm!
2011. márc. 21. 08:51

Szia!

Köszönöm a tippet, mindenképp kipróbálom, remélem sikerülni fog.

2011. márc. 20. 19:11
Sziasztok! Nekem az egyedüli növény, ami megmaradt a kezeim között. :) Imádom, rengeteget gyönyörködök benne. Én egyszerűen szétválasztottam a nagyobb növényt, szétültettem egymás mellé, így egy hosszúkás cserépben van a konyhaablakomban. Persze belül. :P
4. d84afa853b (válaszként erre: 3. - D84afa853b)
2011. márc. 20. 13:23
Nem lehet elrontani és sok örömet okoz egy kis virágot a kezdetektől nevelni.Durván egy év múlva virágzik is az ibolya.Nekem 3-4 levélből általában 1-2 mindig sikeresen gyökeret hoz.
3. d84afa853b (válaszként erre: 2. - Lara anyuja)
2011. márc. 20. 13:21

Szia!

Nagyon könnyű szaporítani őket.Én amatőrként is sikerrel jártam vele. Tavasztól őszig a legeredményesebb, de végül is egész évben lehet vele próbálkozni. A növény aljáról 3-4 teljesen ép, egészséges levelet kell leválasztani.A száron alul késsel le kell vágni egy kis darabkát és a leveleket átlátszó pohárkába, üvegbe, vagy tálba kell fényes helyre tenni.Jó ha állott szoba ,hőmérsékletű vizet használsz.Még hatásosabb, ha lefeded az egészet egy uzsonnás zacsival, vagy celofánnal a nedvesség miatt. Változó a gyökeresedés ideje kb.2 hét. Utána elültetheted a levelet és mikor a kis sarjak megjelennek válaszd le az anyalevelet.Ugyanúgy tápozd és locsold, mint a kifejlett növényt.

2011. márc. 20. 13:09

Szia!

Nekem van, és nagyon szeretem, rengeteget csodálom a kis növényt! Szaporítani viszont még soha nem sikerült. Remélem, itt majd kapok hasznos tanácsokat. :-)

2011. márc. 20. 12:53

Várok a fórumra minden olyan hoxást, aki szereti ezeket a kis növénykéket és van neki otthon, vagy gyűjti,esetleg csak csodálja őket.

Gyertek osszuk meg a tapasztalatainkat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook