Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek az afrikai ibolyámmal (fokföldi ibolya)? fórum

Mit tegyek az afrikai ibolyámmal (fokföldi ibolya)? (beszélgetős fórum)


19. 00a194caf9 (válaszként erre: 17. - Mariposa92)
2011. júl. 11. 16:05
Édes :)
2011. júl. 11. 15:00

Sziasztok! Az Én ibolykám 4 éves, már többször szétültettem. Évente 2x virágzik, de akkor hónapokig. Idén számomra rekordvirágzást hajtottak végre, január végétől június végéig virágzott. De általában áprilisban kezdi, majd a következő virágba borulás novemberben szokott lenni. Idén ez a folyamat változott. De imádtam, hogy 5 hónapon át tele volt virággal. Nálam állandó a helye immár 4 éve a nyugatra néző konyhaablakom belső párkányán. Nyáron délután félig leengedem a redőnyt, de volt már úgy is, hogy teljesen. Szereti a helyét, bukóra szoktam az ablakot kinyitni, tehát huzat nem éri. Hűvösebb időben 3 naponta locsolom, ebben a nagy melegben van, hogy naponta, szigorúan alulról. A leveleit egy nem használt hajfestő ecsettel szoktam tisztogatni. Vizzel sosem. Valamelyikőtök írta, hogy elkezdett felfelé nőni a levél. Ez azért van, mert időközönként forgatni kell a cserepet, mert "megy" a fény felé a növényke. :)

És még azt hozzátenném, hogy sima általános virágföldben vannak, tápoldatot sosem látott. Legalábbis amióta Én nevelem. :) Az alsó leveleket, amik megpuhulnak és elkezdenek kókadni, azokat tőből lecsípem. Van utánpótlás bőven. :)

2011. jún. 12. 11:36
már a kisebben is van egy bimbó(:
2011. jún. 6. 16:52
Úgy tűnik(: de nem tudom mihez kezdjek a felfelé nőtt levelekkel:S a középsők próbálnának vízszintbe nőni de nincs helyük így...ha leszedem a felfelé növőket akkor meg alig marad neki vmi:/
2011. jún. 3. 08:49
Ezek szerint jól érzi magát! :)
2011. jún. 2. 20:10
Létezik hogy máris bimbót hoz az egyik leválasztott növény?
2011. máj. 20. 09:15
Szerintem rendbe fog jönni! Elég igénytelen kis növény, nagyon életképes. Kicsi odafigyelés, egy kis szeretet, és nagyon hálás lesz. :)
2011. máj. 19. 14:49
Szétültettem, majd kiderül, hogy túléli-e(: A fényigényét tekintve én azt olvastam hogy, szereti a fényt, csak nem a direkt napfényt, mert attól megég.
11. 00a194caf9 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. máj. 19. 13:41

Érdekes, hogy én is az árnyékos helyet biztosítottam az enyémnek. Valahol azt olvastam, hogy ez tévhit, és a szűrt napfényt szereti! Aztán kiraktam az ablakba (tetőtéri), ahol kap napfényt, de nem egész nap!

Nagyon cuki, már van 4-5 bimbó rajta! :))) 2 éve megvan, de eddig még csak 1x virágzott, karácsonykor! :)

10. Mariposa92 (válaszként erre: 8. - Szöszi23)
2011. máj. 18. 22:03
Remélem, köszi a biztatást!(:
9. Mariposa92 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. máj. 18. 22:02
Az ált. infókat a gondozásról már tudom, de azért köszönöm(:
2011. máj. 18. 21:57
Biztos sikerülni fog!:)
2011. máj. 18. 21:55

Szétültetni. Az afrikai ibolyát csak alulról szabad locsolni. Legyen meleg, de árnyékos helyen.

A sárguló leveleket természetesen eltávolítani.

2011. máj. 18. 21:54
Hát remélem sikerül szétszedni, és nem bénázom el. Bár tudom, hogy nem nagy ördöngösség, de még nem csináltam ilyesmit:D
5. Mariposa92 (válaszként erre: 3. - Szöszi23)
2011. máj. 18. 21:51
Nem volt tűző napon, a levelét sem érte víz, gondolom tényleg csak túl sok levele lett és azért sárgultak el.
2011. máj. 18. 21:48

Szedd le a sárgákat, szedd szét és ültesd át nagyobba.

Sőt a fokföldi ibolyát úgy is lehet szaporítani, ha csak letörsz 1 levelet és eldugod a földbe, megfogan, hidd el.

2011. máj. 18. 21:40
A sárga leveleket vedd le róla és nyugodtan szedd szét,meg fog gyökerezni. A tűző napot nem szereti,az megperzseli a levelét.
2011. máj. 18. 21:30
Ültesd nagyobb cserépbe.
2011. máj. 18. 21:26
Még tavaly nőnapra kaptam egy fokföldi ibolyát, akkor meg is volt egy darabig, hozta a virágokat rendesen, aztán már csak leveleket, de azt viszont rengeteget. Odáig fajult, hogy az alsó levelek elkezdtek sárgulni, gondoltam akkor még oké, egy-kettő nem baj, de most a növény közepén zöldek a levelek az összes többi sárgás és hullanak. Észrevettem, hogy már két "töve" van az ibinek, úgyhogy gondolom szét kellene választani, de nem merek hozzányúlni:S Jah, és a levelek felfelé nőnek már.... Tanácsok?(:

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook