Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1149. sargarozsaaa (válaszként erre: 1147. - Vaesz)
2013. jan. 31. 14:47
Hajrá! Várjuk majd a beszámolót!
1148. Orsi1971
2013. jan. 31. 10:49
Hú, akkor szurkolunk!!!
1147. vaesz (válaszként erre: 1145. - Szeredas.emerenc)
2013. jan. 31. 10:37

Szia! Üdv köztünk :)

Nekem is Pop Andrea az orvosom, és mivel első baba, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Bár szerinte a héten megszületik a kicsike :)

1146. Orsi1971 (válaszként erre: 1145. - Szeredas.emerenc)
2013. jan. 30. 14:15

Szia Szeredas.Emerenc! :)))

Üdv közöttünk! Én is régen írtam ide, mert az Istvánban született lányom február 8.-án lesz 18 hónapos és a kistesó ügyben kb. ugyanott járunk ahol ti, a kisasszony még szopizik. Nekem visszajött ugyan a cikluson amikor Eszter 8 hónapos volt, de enyhén szólva össze-vissza jön meg a szopi miatt. Picit jobb idő lesz és kitavaszodik, elkezdem a kíméletes leszoktatást, bár előre látom.... hmmmmm.

A szülésznőm egyébként Pruha Kriszta volt, a dokim Horváth Tamás, de szüléskor ő szabin volt, így Kriszta csinált mindent és az utolsó nyomásra bejött az ügyeletes doki. Eszméletlenül szép élmény volt az egész!!!

2013. jan. 30. 00:38

sziasztok,


új vagyok itt a fórumon, de ha nem bánjátok, szeretnék csatlakozni a társasághoz ;)


nekem 2012 szeptemberben született a kislányom az István kórházban. az orvosom dr. Pop Andrea, a szülésznőm pedig Hajdu Barbara volt. mindkettejüket szívből ajánlom, nekem nagyon-nagyon jó élmény volt a szülés, pedig elég nagy volt a babánk, 3860g és 56 cm (mindehhez van egy 156cm-es testmagasságom és viszonylag vékony alkatom).


gratulálok a már megszületett babusokhoz, a kismamáknak pedig kitartást a hátralevő időszakra.


nyáron mi is szeretnénk belevágni a kistestvér-projektbe, bár még elég intenzíven szoptatok, úgyhogy egyelőre vérzésnek se híre, se hamva.

2013. jan. 29. 22:36
Sárgarózsa! Írtam privit!
2013. jan. 29. 14:22
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. Jó, hogy rátok találtam. :-) Azt hiszem, Kassai doktornőhöz fogok először bejelentkezni, elsősorban azért, mert nő. Reméljük, meglesz a szimpátia, és akkor nem is kéne tovább keresgélnem. :-)
1142. 6becd00cab (válaszként erre: 1139. - Sargarozsaaa)
2013. jan. 29. 14:03

Sziasztok!

Sárgarózsa, a Kassai dr.-nő is nagyon kedves, aranyos, lelkiismeretes. Engem 1x vizsgált, amikor 31 hetesen bementem jóslókkal. Nagyon aranyos, és ha nekem dokit kellene választanom, őt választanám. :) Bent voltam 2 hetet veszélyeztetett terhességgel, akkor érdeklődtem is egy barátnőm kérésére, és határozottan a nővérek is a Kassai Enikőt ajánlották. Persze más orvosok neve is felmerült. :) Az árakról én is azt hallottam, hogy a magán rendelés 10x-e.

1141. vaesz (válaszként erre: 1139. - Sargarozsaaa)
2013. jan. 29. 10:34
Szia! Ujvári doktor nagyon jó választás, lelkiismeretes orvos és szakmailag is nagyon ott van. Igaz, én csak egyszer voltam nála, mert elég drága volt a magánrendelése, és nem tudtam hozzá járni. A szülésről azt hallottam, hogy 150-et kér (a terhesgondozás 10x-ese), de ezt csak pletyka szinten hallottam. Barátnőm nála szült, és nagyon elégedett volt vele. A fogadott szülésznők általában 30-40-et kérnek. Az én dokim 90-et mondott a szülésre. Az István mindenképp gátvédelem párti, csak akkor vágnak, ha nagyon muszáj.
1140. S.Mesi (válaszként erre: 1139. - Sargarozsaaa)
2013. jan. 29. 07:04
Szia.A Szt István kórház nagyon jó választás!Teljes mértékben gátvédelem pártiak,csak akkor alkalmazzák ha nagyon muszáj!!!Én személy szerint ezeket a dokikat nem ismerem,Nekem Vajda Róbert a dokim és Józsa Andi a szülésznőm.Az árak sztem változóak!Én megkérdeztem a saját dokimat,hogy mennyi a tarifa.Nála 80 a szülés.a szülésznőnek nincs fix díja de állítólag 30-40-et szoktak adni.De mi Őt felfogadtuk,ha nem fogadod fel a sznőt akkor sztem csak Tőled függ,hogy adtok-e neki!Remélem tudtam segíteni.....Első babánkat várjuk a párommal és Én is az Istvánban szülök majd.Egy 35. hetes kismami :)
2013. jan. 28. 19:26

Sziasztok!

22 hetesen új vagyok itt. Most döntöttem el, hogy orvost (és kórházat) váltok. Az Istvánban dr. Kassai Enikőről vagy dr. Ujvári Attiláról mit tudtok? Van valakinek személyes tapasztalata? Első baba ellenére szeretnék megpróbálkozni a gátvédelemmel. Ők mennyire nyitottak erre? Melyik szülésznővel szeretnek együtt dolgozni? Esetleg az áraikról vannak-e infók?

Köszi előre is a válaszokat!

1138. S.Mesi (válaszként erre: 1137. - Titanilla2013)
2013. jan. 22. 10:18

Igazán nincs mit!Remélem,hogy minél hamarabb írhatom az a beszámolót :)

Nektek is minden jót :D

1137. titanilla2013 (válaszként erre: 1132. - S.Mesi)
2013. jan. 21. 13:30

Szia S.Mesi!


Nagyon szépen köszönöm az infót!Örömmel várom a beszámolódat majd!Minden jót a továbbiakban!

1136. titanilla2013 (válaszként erre: 1134. - Snido)
2013. jan. 21. 13:27
Köszi Snido!
1135. titanilla2013 (válaszként erre: 1133. - 6becd00cab)
2013. jan. 21. 13:26
Köszi Szisziboszi!
1134. Snido (válaszként erre: 1128. - Titanilla2013)
2013. jan. 21. 13:22
Én is csak megerősíteni tudom, hogy az Andrea nagyon kedves és segítőkész szülésznő. Én két éve végül nem nála szültem, mert jött a váltás, és nem volt fogadott, de nagyon aranyos. Csak ajánlani tudom!
1133. 6becd00cab (válaszként erre: 1130. - Titanilla2013)
2013. jan. 21. 13:13

Sziaztok!

Titanilla, én 8 éve szültem Andreánál, akkor 30ezret adtunk neki.

Az ijesztőn arra gondoltam, hogy egy igen nagy darab nő! :) De tényleg egy tündéri szülésznő.

1132. S.Mesi (válaszként erre: 1128. - Titanilla2013)
2013. jan. 20. 19:51

Szia.Nekem Józsa Andi lesz a szülésznőm,1-2hete találkoztunk Vele a Párommal szülőszoba látogatáson,nagyon kedves és segítőkész. Mindenről pontos tájékoztatást adott és mindenre válaszolt.Én febr. végén márc elején szülök nála,ha gondolod majd akkor leírom a tapasztalatokat :)

Nálam agátvédelem nagyon fontos és Ő állítólag nagyon jó ebben!

Én a tarifájáról annyit tudok amit a doki elmondott.Ő azt mondta,hogy nincs fix tarifája de átlag 30-40-et szoktak Neki adni....Mondjuk azért érdemes rákérdezni!

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok,akár priviben is!

1131. de4b589afa (válaszként erre: 1128. - Titanilla2013)
2013. jan. 20. 12:32

Szia Titanilla! Ambrus Zoltán nagyon kedves, nyugodt, jó doki, voltam nála kétszer (az én dokimmal dolgozik "együtt" és ha az enyém nem tudott volna jelen lenni a szülésnél bármi miatt, akkor Ambrus ugrott volna be helyette). De még így is szülés után is bejött megnézni, hogy vagyok :-)

Én császár után szültem, Ambrus ezt nagyon támogatja (nála csak az én dokim, Ujvári Attila támogatja jobban). Hogy ő külön mennyiért dolgozik, azt nem tudom sajnos.

1130. titanilla2013 (válaszként erre: 1129. - 6becd00cab)
2013. jan. 20. 11:04

Szia Szisziboszi!

Köszi a válaszodat!Május végére vagyok kiírva.Tudnál infót adni arról mennyiért vállalnak szülést a szülésznők(akár priviben is)?Mit értesz azon ,hogy az Andrea ijesztő stb.?Köszi!

1129. 6becd00cab (válaszként erre: 1128. - Titanilla2013)
2013. jan. 19. 20:09

Szia Titanilla!

Dokiról nincs infóm, Andreát csak ajánlani tudom! Kedvessége és szakmai tapasztalata kifogástalan. Ha még nem találkoztál vele, akkor elsőre öööööö ijesztő? meglepő? hogy is írjam.... szóval nem erre számít általában az ember. :) De nagyon jó szülésznő!

Mikorra várjátok a picit?

2013. jan. 19. 15:24

Sziasztok!

Dr.Ambrus Zoltánról szeretnék kérni Tőletek véleményeket,tapasztalatokat,milyen orvos,szülést mennyiért vállal stb.Józsa Andit ajánlották szülésznőnek,aki szült már nála milyen tapasztalatai vannak Vele kapcsolatban.Ajánlásokat szívesen fogadok.Császárral szültem 3 éve ,most természetesen szeretnék.Köszönöm szépen!!!

1127. Sába 79
2013. jan. 17. 20:39
Na akkor nem vagyunk egyedül ezzel a sorozatgyártással. Hát ki gondolta, de állatira örülünk neki. Most vagyok 10 hetes. TERMÉSZETESEN Horváth dokihoz járok, sosem szülnék másnál csak Pruha Krisztánál és Horváthnél! ISTENI CSAPAT!!!!!!!!!!! Már alig várom a szülést! :D
2013. jan. 16. 21:55

Először is gratulálok a kistesóhoz.


Tudom, hogy ez már egy lezárt téma, ám ha még olvassa a negatív kommentelő, akkor tudtára adnám, hogy az UH-n mért súly csak TÁJÉKOZTATÓ jellegű. Mivel a combcsontból, mellkas körfogatból, stb. mérik, téves adatokat adhat. A babán lerakódott zsírt nem tudja mérni! Meglepő ugye? A baba combcsontja lehet, hogy hosszabb, vagy éppen rövidebb és akkor már nehezebbnek méri, ill. a terhességi hét sem egyezhet az UH alapján számított héttel. Sosem fognak pontos eredményt, súlyt mondani UH alapján!

1125. de4b589afa (válaszként erre: 1123. - Snido)
2013. jan. 15. 16:36
detto! Lányomra 8 hónap várakozás, fiam az első telitalálattal. :-)
1124. Orsi1971 (válaszként erre: 1121. - Sába 79)
2013. jan. 15. 14:20

Szia Sába! Ez aztán a hír!!! Gratulálok! És nagyon szurkolok hogy minden úgy menjen mint Zalánnal, azaz simán, boldogan! Most is Horváth dokihoz jársz?

Mi jól vagyunk. Eszter szaladgál, gyakran már 2 szavas mondatokban beszél. Febr. 8.-án lesz 18 hónapos. Mi is elkezdünk komolyabban dolgozni a kis tesón, de Gyöngyöm még mindig szopizik, és bár visszaállt a ciklusom, hol 26, hol 39 napos (és e kettő között az összes létező variáció) és így ugye nem könnyű... Horváth doki azt mondja, le kellene állni a szopival és úgy könnyebb lenne. Most várom a tavaszt, ha egész nap kint lehet szaladgálni, talán könnyebb leszoktatni a leányzót. De addig is próbálkozunk, háta elkapjuk az alkalmas pillanatot. :)

Kérhetnénk Zalánról egy képet? Már biztosan nagy fiú!

1123. Snido (válaszként erre: 1121. - Sába 79)
2013. jan. 15. 12:30
De jó! Mennyi idős most a kistesó? Kolléganőmék is így jártak...a lányukra 8 hónapot vártak, a fiúcska meg azonnal összejött nekik.
1122. de4b589afa (válaszként erre: 1121. - Sába 79)
2013. jan. 14. 22:14
Aztaaaaaa! Micsoda hírek! Gratulálok!!!!!
1121. Sába 79
2013. jan. 14. 20:16

Sziasztok Kismamák! Szia Orsi! Benéztem ide nosztalgiázni, de természetesen nincs időm visszaolvasni. Hogy vagy Orsi? Terelgeted itt az új kismamikat? Remélem mindenkinek olyan jó élményei lesznek, vannak, voltak a szüléssel kapcsolatban mint neked és nekem! Ilyet kívánok mindenkinek!

Jaaaaa és Orsi...... Nálunk jön a kistesó! :D Zalánon sokat dolgoztunk ugye, de ő most elsőre összejött. Kicsi para van, mert Zalán is még csak most 13 hónapos, de megleszünk remélem! Kis manód hogy van?????

1120. Orsi1971
2013. jan. 12. 10:22
Dormira! Szerintem a te reakciód, azaz "nem írni" is találó volt. Lehet hogy jobb is az ilyen hozzászólásokra nem reagálni, mert csak a felesleges vita lesz belőle. Egyébként úgy látom, helyreállt a béke. Beszéljünk inkább a születendő babákról! :) Nem tudom, a mi kistesó projektünk mikorra realizálódik. A 17 hónaposom nem igazán akarja abbahagyni a szopit. Igaz, jó pár hónapja helyreállt a ciklusom, de 26 napostól 39 naposig minden van, így nem igazán lehet tudni, hol is tartunk éppen. Horváth Tamás doki szerint abba kellene hagyni a szopit és akkor lehet látni hol tartunk.... Várjuk a tavaszt, hogy reggeltől estig kint lehessen lenni és le tudjam szerelni Bogyókám ilyen irányú igényeit. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook