Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1119. Dormira
2013. jan. 10. 21:19

Úgy látom többen felkaptuk a fejünket ezekre a hozzászólásokra...

Én kb 3szor írtam rá reakciót, de végül egyiket sem küldtem el, hanem inkább higgadni próbáltam.

Egyébként meg nem csak az Istvánban kínozzák meg ennyire szegény kismamákat... sógornőmet a Péterfiben... neki is nagyon hosszú volt az első szülése... hasonló extrákkal csak nem lett ilyen nagy a baba :)

1118. Orsi1971 (válaszként erre: 1116. - De4b589afa)
2013. jan. 10. 20:07
Én is sokáig gondolkodtam ám, hogyan is fogalmazzak, mert nem akartam megbántani senkit. Azért jó hogy vannak itt hasonlóan gondolkodó emberek! :D
1117. 6becd00cab (válaszként erre: 1116. - De4b589afa)
2013. jan. 10. 18:52
Picianya, ha higgadt fejjel ülök neki, akkor nekem is szebben jön ki a fogalmazás. De a legelső nyilatkozatomat igen felindult állapotban írtam! :D
2013. jan. 10. 16:17

Orsi, Boszi, hatalmas lájk!

Én először írni akartam, de jobban tettem hogy nem írtam.....én nem fogalmaztam volna hirtelen ilyen szépen mint ti!

1115. 6becd00cab (válaszként erre: 1113. - Orsi1971)
2013. jan. 10. 13:10

Orsi, én is gondolkodtam azon, hogy írjak-e avagy sem! Aláírom, hogy keményen szóltam be, nem gondoltam át amit le akartam írni!

DE (nagyon jól leírtad) akárhonnan is nézzük, miért kellene felesleges vágásokkal a gyereket kierőszakolni az anyából??? Nyilván nem véletlen, hogy természetes úton történő szülésnek hívják azt, ha te szülöd meg a babádat, és nem kiszedik belőled! Pfúúúú, ez most megint olyan csúnya szó!

Én sem hiszem, hogy olyan környezetben szeretném megszülni a gyerekemet, ahol minden steril, ahol futószalagon szedik ki az anyákból a gyerekeket, mert az a kényelmes, vagy éppen, ha elnyekkentem magam, hogy nem bírom, rohannak a műtőbe, hogy kiszedjék a babát! Köszi, de NEM! Fájdalomcsillapító? Erről az előző hsz-ben nem írtam. Hmmm! Általában azt azért nem javasolják, mert a tolófájásokat tompítja, így szintén nem lehet szülni! De nyilván az István Kh. a hibás, hogy hagyja az édesanyát "szenvedni", érezni azt, hogy mikor kell nyomnia! Nem véletlenül!! Ezeken el lehet gondolkodni, hogy mi miért történik és utána kell leírni a Kh.-t!

1114. S.Mesi (válaszként erre: 1113. - Orsi1971)
2013. jan. 10. 11:12
Teljesen igazad van!!!!
1113. Orsi1971
2013. jan. 9. 14:27
Sokáig gondolkodtam hogy hozzászóljak-e. Teljesen egyetértek Szisziboszival. A vajúdás, és maga a szülés is természetes folyamat, amelyre a női szervezet fel van készülve. És hát fáj. Gondolom, aki babát akar, tudja hogy a szülés fáj (mindenkinek másképpen, a fájdalomküszöbétől függően). Van amikor szükséges a császár, mert a baba vagy a mama veszélyben vannak. De feleslegesen beleavatkozni a dolgok menetébe nem jó. A pici ezt megérzi és valahol majd visszaüt a dolog, szopiban, alvásban vagy máshol. Ha milliomos lennék (de sajna nem vagyok az :)), akkor sem mennék egy magánklinikára, ahol a saját kérésemre megcsászároznak, csak hogy ne fájjon a szülés.
1112. S.Mesi (válaszként erre: 1109. - Vaesz)
2013. jan. 8. 18:51

Akkor lehet,hogy engem is küld a dokim a 36. héttől....nemsokára kiderül! :)

Reméljük,hogy a legjobbkor érkezik Levi baba,akkor amikor a legjobb Neki és Neked is!!!

A legjobbakat kívánom Nektek :)

2013. jan. 8. 17:47

Bocsi, hogy beleszólok, de mitől jobb a császármetszés??? Aki nem szült, annak fogalma sincs arról, hogy milyen érzés "megszenvedni" a piciért! Én SOSEM! ismétlem SOSEM kérném a császármetszést! Azzal indítottam a dokimnál, hogy csak akkor császározhat, ha veszélyben vagyunk. 4 gyereket szültem az Istvánban, sose volt problémám. Az első közel 4kg-os volt, 2 nappal túlhordtam, és 16 órát vajúdtam vele. Mégsem érzem, hogy megszenvedtettek!

Amúgy a MAGYAR egészségüggyel kapcsolatban azt hiszem, hogy túl nagyok az elvárások! Nekem pl. a Baross utcai Klinikával kapcsolatban vannak negatív tapasztalataim, 2 magzatomat vesztettem el ott! De hagyjuk is, mert nem ide tartozik, és még nem gyógyultak be a sebek, pedig eltelt pár év azóta.

Isten őrizz, hogy rá akarjalak beszélni az István kórházra, hisz te megteheted, hogy magánkórházban szülj! Mi viszont, a lehető LEGJOBBAT -a pénztárcánkhoz mérten- választjuk/választottuk gyermekeinknek. Mi is 4 ágyasban feküdtünk, és nem értem a felháborodást..... Mit gondoltál a szobákkal kapcsolatban? Egy-egy nővér minden ágynál, csak a mi kívánságunkat lesi?? Hahóóóóó! Ébresztő, ez nem a Nyugat! Ott lehet, hogy így megy, de itt....

Aki alapból a császármetszést kéri, meg sem próbálja önmaga megszülni gyermekét,..... vélemény lenyelve!!!! Bocs, de ez az én véleményem és vállalom is!


Bocsi, bocsi, bocsi, de a véleményem ez, én ezt vállalom, és volt egészségügyisként nem a levegőbe beszélek!

1110. vfszilvi82 (válaszként erre: 1078. - De4b589afa)
2013. jan. 8. 16:40

Sziasztok!

Először is Boldog Új Évet Mindenkinek! :)

Nem tudom, hogy nővér függő-e, minket kiküldtek, az tuti :D

Elolvastam ezt a vajúdásos történetet, hát nem irigylem az ilyen szülést, de az István kórházról ez köztudott, hogy császár csak nagyon indokolt esetben!! A Hugom ugyan ezeken ment keresztül, de mégis úgy élte meg, hogy ez egy csodás dolog volt. :)

Mi március 12.-re vagyunk kiírva, közeleg már ez az időpont is :)

1109. vaesz (válaszként erre: 1106. - S.Mesi)
2013. jan. 8. 11:07

Még azért szeretném ha pár hétig húzná odabent Levike :) Most voltam hétfőn először ctg-n, 36+2 naposan. Elvileg hetente kell mennem, minden hétfőn, most majd még vérvétel is lesz, az utolsó.

Nekem nem lesz szülésnő, Pop Andrea lesz a doktornőm, ő mondta, hogy ekkor és ekkor menjek ctg-re, utána meg hívjam, és átbeszéljük az eredményt.

1108. S.Mesi (válaszként erre: 1102. - Alizee)
2013. jan. 8. 07:18

Ha alattam véres lenne a lepedő Én nem tűrném napokig!!!Természetesen ez a a nővérek dolga és maguktól kéne adni másikat,de miért nem szól,hogy kér tisztát,miért tűri!

Szerintem lehet panaszkodni,de tehetne ellene ha akarna sztem!

1107. S.Mesi (válaszként erre: 1105. - Vaesz)
2013. jan. 8. 07:00

Még egy gyors kérdés.

Nekem Vajda Róbert a Dokim és Józsa Andi a szülésznőm.

Te is náluk szülsz?Vagy csak a szülésznőd lesz ugyanaz :)

1106. S.Mesi (válaszként erre: 1105. - Vaesz)
2013. jan. 8. 06:57

Szia Vaesz!

Jaj nagyon izgi!Szorítok Nektek :)

Akkor a ctg szerint már valami készülődik lassacskán :)

Téged mikor küldött a doki először ctg-re és milyen sűrűn kellett/kell menned?Csak szólt,hogy beszéld meg Andival az első időpontot ctg-re?

Én 2 hét múlva megyek a dokihoz legközelebb vizsgálatra 34 hetesen....kíváncsi vok ,küld e vhova....

1105. vaesz (válaszként erre: 1090. - S.Mesi)
2013. jan. 7. 19:16
S.Mesi! igen, most már bármikor jöhet :) bár remélem, hogy legalább ezt az egy hetet még kibírja, mert akkor 37. hetet betöltenénk, és nem lenne koraszülött. Ma voltam a kórházban ctg-n, és kérdezte az Andrea, hogy nem érzek jósló fájásokat? mert hogy vannak, látja a papíron...Hát, én semmit sem érzek, csak Levikém rúgkapálását...:)
1104. Alizee
2013. jan. 7. 17:57

A csecsemősökhöz bementem, mert kérdezni akartam valamit, erre rábaszta egy nő az orromra az ajtót, hogy " hát nem igaz, nem lehet nyugodtan dolgozni".

Ennyit az István kórházról!

1103. Alizee
2013. jan. 7. 17:55
Barbárok !!! A dokit kellene felfektetni és adni valamit neki, hogy élje át ennek a hosszú vajúdásnak az eseményeit !!
1102. Alizee
2013. jan. 7. 17:54
na és akkor nem beszéltünk az osztályról ahol most van! Szörnyű, semmit nem segítenek neki, hagyják a véres szutykos ágyneműben napok óta!
1101. Alizee
2013. jan. 7. 17:53
Ja és a doki fel sem kinálta a gátmetszés lehetőségét! És meg sem nézték előtte normálisan, hogy mekkora is ez a baba. El sem mondták neki hogy ilyen nagy! felháborító! Én senkinek nem ajánlom az István kórházat!
1100. Alizee
2013. jan. 7. 17:49

Hát én ezzel nagyon nem értek egyet. Én nem szeretnék egy teljes napot vajúdni. Ez nem dicséretes, nanem direkt szenvedtetés! 5kg-s gyerek háboritatlanul kifér? na ne már! Max. annak aki már a negyediket szüli. Egy 2 kilós talán. Máshol már 4kg felett császároznak. Ráadásul el sem mondták neki hogy ekkora a baba! Ez hazugság volt.

A császáros gyerekek sokkal szebbek és nem is nyomódnak annyit mint az aki ilyen vajúdással jön a világra. Én biztos nem választanám soha ezt a módját. Ha fizetek egy szülésért (márpedig elvárják hogy fizessek), akkor én meg elvárom hogy az én döntésem is számitson. Én biztos magánklinikán fogok szülni és császárral. Mert nekem ez a jó.

1099. gyopár (válaszként erre: 1097. - Papagajka)
2013. jan. 7. 13:47
egyetértek :)
1098. gyopár (válaszként erre: 1093. - Alizee)
2013. jan. 7. 13:46

Nagyon sajnálom a barátnődet, hogy ennyire megszenvedett, biztosan nem lehetett neki jó élmény, főleg, ha ennyi beavatkozás volt a szülésben. Egyébként az iylen beavatkozós szülések sokszor valóban fájdalmasabbak, mint azok, amelyek háborítatlanabbul történnek.


Szóval a barátnőd egyéni élménéyt, rossz érzéseit teljesen megértem.


Viszont: bizony abszolút értelemben az, ami ővele történt, még valószínűleg a lehető legjobb.

Miért kéne alapbóol császározni egy 5 kilós gyerekkel? Mikor kifér, egészségesen....az alapból császáros babák mindig rosszzabb állapotban vannak, és ezt az istvánban tudják. Hogy érted azt, hogy "hagyták 24 órát vajúdni"? szerintem ez nagyon dicséretes dolog, hogy haygták ennyi ideig vajúdni. Sokan azért választják ezt a kórházat, mert itt hagyják a nőket vajúdni (hmmm, akár még tovább is hayghatnák, de sajnos az itteni protokollnak is vannak korlátai), nem kell annyira időre szülmni, mint máshelyeken. Tudod, sok helyen csak azért császároznak, mindenféle orvosi indok nélkül, mert valaki nem szült meg időre, a protokollban meghatározott időre (ami sok helyen ennél jóval kevesebb; 6 óra, 12 óra...).

Az, hogy megséróült a hüvelye, biztosan nem kellemes, de hidd el, egy császérseb ennél általában jóval fájdalmasabb. és a barátnőd némi hüvelyi sérüléssel meg tudott szülni egy 5 kg-os babát. Hát nem csodálatos dolog ez? Hidd el, a testünk alapból jól működik, nem kell alapból császározni... :)

1097. papagajka (válaszként erre: 1096. - Alizee)
2013. jan. 7. 11:53

azért a csm sem fenékig tejfel, nem biztos, hogy a barátnőd jobban érezné magát, ha felvágták volna és lenne egy 20 centis seb a hasán.

Egyébként meg a csm-ért kétszer annyi pénzt kap a kórház, sok kórházban ezért 50% körüli a csm arány. Szóval örüljünk, hogy van egy István, ahová azok is elmehetnek szülni, akiknek fontos, hogy természetes úton szülessen a baba.

1096. Alizee
2013. jan. 7. 09:56

Természetesen minden szülés más és más, pld. a mellette lévő kisbaba 2,2kg és az anyuka nem is érezte meg a szülést, csak úgy kipottyant..

Ráadásul barátnőm kifizetett a dokijának 100ezret a szülésért, akit azóta egyszer látott, mert éppen ügyeletes volt.. Én csupán azt sérelmezem hogy ilyen esetben szenvedni hagynak és nem császároznak meg. Mert ugye az biztos több pénzébe kerülne a kórháznak..

Én inkább választok egy magánkórházat és ott biztosan tudom hogy a pénzemért mit kapok és ha azt kérem hogy császározzanak (mert nem birom, vagy olyan nagy a baba) akkor szó nélkül megteszik.

1095. Snido (válaszként erre: 1093. - Alizee)
2013. jan. 7. 09:03

Ez szerintem nem csak az Istvánban van így...és ne felejtsük el, hogy minden nő más, minden baba más, és minden szülés más. Nem lehet általánosítani egy esetből. A barátnődet én is sajnálom.

Az én tapasztalatom az, hogy a nővérek tényleg kevesen vannak, sok a dolguk, viszont, ha kérdezel szívesen segítenek...utána kell menni a dolgoknak. Én hosszú órákat töltöttem náluk, mert tényleg segítettek a szoptatás körül...hisz segítséget kértem.

1094. S.Mesi (válaszként erre: 1093. - Alizee)
2013. jan. 7. 06:55

Szia,

Nagyon sajnálom,hogy a barátnődet így megkínozták....DE a nővérem is ott szült és teljesen ellenkezőjét tapasztalta.Végig jól bántak vele,ő 11 órát vajúdott.Folyamatosan kérdezgették Tőle,hogy kér-e valami fájd.csillapítot.

Utána Ő is 4 ágyasban feküdt és Őt is zavarta,hogy nem igazán tudott pihenni mert a látogatók mindig jöttek.DE szerintem ez nem feltétlen a kórház hibája,mert ki van írva,hogy mettől meddig van látogatás,illetve,hogy egyszerre 2 fő mehet egy kismamához.Szerintem a hozzátartozók sem veszik ezt figyelembe és hát nem tud minden szobában őrködni egy nővér,hogy kihez mennyien jönnek...

Tényleg sajnálom a barátnődet,de biztosan meg volt az oka annak,hogy mit hogyan csináltak vagy épp nem csináltak nála.Volt fogadott orvosa/szülésznője egyébként?Velük nem beszélte meg előtt,hogy mit szeretne szülésnél,mik az elvárásai?

Én most voltam a szülőszobát megnézni és megbeszélni a szülésznővel,hogy mihez ragaszkodom szülésnél és mi az amiben döntsenek majd meglátásuk szerint.

A nővéreknek rengeteg dolguk van és kevesen is vannak!Nem tudnak ott állni minden kismama mellett,de h kérdezett a nővérem és segítségre volt szüksége akkor ott voltak!.......

Szerintem ne zárkózz el teljesen az elől,hogy ott szülj.Tudom,ez egy elég - élmény volt,főleg,hogy a legjobb barátnőddel történt,de nővéremen kívül már szült ott pár ismerősöm és senkinek nem volt problémája (kivéve a látogatást,mert azt aláírom,hogy hülyén van kitalálva) de szerintem gondold át.Halottam rosszabbról és láttam is sokkal rosszabbat.Tudom ez nem vigasztal Benneteket,csak leírtam a gondolataimat...(remélem,hogy nem baj!!)

MInden esetre gratulálok a barátnődnek,sok örömöt,erőt és kitartást kívánok Neki és a Picinek is,remélem,hogy hamar feledteti majd vele az kis csöppség az átélt "szörnyűségeket"!!!!Hiszen édesanya lett,életet adott Valakinek akire oly régóta vágyott! :)

szia,Mesi

1093. Alizee
2013. jan. 6. 22:28

Sziasztok! Egy friss tapasztalat: A legjobb barátnőm 2 napja szült az Istvánban. 24 órát hagyták vajúdni!! Igaz 8 napos túlhordása volt és nem indult el a szülés, semmi fájása nem volt. Erre feltettek neki valami ballonos tágítót egész éjszakára. Borzasztóan fájt neki, majd másnap reggel 7-kor burkot repesztettek, és csak este 10-re szült meg. Fájdalomcsillapitonak csak nospát adtak. Iszonyatosan megkinlódott, és elgyengült ráadásul a baba 5kg és 62 cm. A hüvelyét is varni kellett, aranyér stb. Nem értem miért nem császározták meg alapból! Úgy hallottam az Istvánban nagyon császár ellenesek, képesek kézzel megforditani a gyereket benned hogy ne legyen farfekvéses. De első gyereknek egy 5kg-os gyerekkel miért nem császroznak meg??

Én igy tuti nem fogok ott szülni, mert ez igy embertelen szerintem.

4 ágyas szobába fekszik most a babával, állandóan jönnek a látogatók, olyan mint a busójárás. Pihenni nem lehet. Alapitványi szoba egy van, a listára nem lehet felkerülni. A nővérek egyáltalában nem kedvesek, senki nem segit pld hogy hogyan kell szoptatni stb. Nővér sincs sok, annyi időre jön be hogy letegye nekik a reggelit meg az ebédet. hát nekem negativ élmény.

1092. Snido (válaszként erre: 1088. - Orsi1971)
2013. jan. 6. 21:03

Sok sikert a kistesóhoz!

Én is sokszor benézek ide...mi vagyunk az elsők a fórum babái között. :)

1091. Snido (válaszként erre: 1086. - Vaesz)
2013. jan. 6. 21:01
Én csak annyit tudok róla, hogy a G1-ben van magánrendelése...barátnőm jár hozzá, én kicsit drágának tartottam. Egyébként már találkoztam vele, aranyos, kedves hölgy. :)
1090. S.Mesi (válaszként erre: 1085. - Vaesz)
2013. jan. 3. 06:26

Szia,

A Tiétek is jó dátum,olyan jó,hogy mindjárt a kezedben tarthatod a kisbabádat :)Igazából Neked már bármikor jöhet ha úgy vesszük nem? :) Annyira várom már Én is a kis angyalkánkat :) Hihetetlen,hogy repül az idő,hiszen még csak most lett 2 csíkos az a bizonyos teszt :) :D

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook