Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1059. Nirvi (válaszként erre: 1058. - Thetisz)
2012. nov. 14. 10:11

Egyáltalán nem hülye kérdés, engem is nagyon foglalkoztattak ezek a dolgok :)

Háááát...én úgy tudom, hogy egy. De majd jönnek a többiek is, aztán remélem megerősítenek benne, mert ebben nem vagyok biztos :)

1058. Thetisz (válaszként erre: 1057. - Nirvi)
2012. nov. 14. 08:26
És ugye csak egyetlen egy alternatív szoba van? (bocsánat a sok hülye kérdésért, de számomra ezek a legfontosabb kérdések)
1057. Nirvi (válaszként erre: 1056. - Thetisz)
2012. nov. 13. 21:24
Ezt sajnos nem tudom...de ha jól emlékszek azt mondta a dokim, hogy nem lehet lefoglalni előre, mert úgysem lehet tudni, hogy mikor indul meg a szülés..
1056. Thetisz (válaszként erre: 1055. - Nirvi)
2012. nov. 13. 19:15
Az alternatív szoba érkezési sorrendben van, vagy le lehet foglalni? (bár a szülés sosem akkor indul el...)
1055. Nirvi (válaszként erre: 1054. - Thetisz)
2012. nov. 13. 18:18
Én úgy tudom, hogy szülni is lehet :) Legalábbis nekem még márciusban ezt mondták...csak sajnos nekünk nem jött össze :( Túl gyors volt minden , na meg amúgy is foglalt volt az alternatív szoba..
1054. Thetisz (válaszként erre: 1053. - 6becd00cab)
2012. nov. 13. 17:39
Köszi a választ! És vízben csak vajúdni lehetett, megszülni nem?
1053. 6becd00cab (válaszként erre: 1051. - Thetisz)
2012. nov. 13. 15:41

Szia Thetisz!


Én még 2004-ben próbáltam ki, nekem nem volt nagy élmény, főleg, hogy a fájásokat enyhítette, és miután kimásztam a kádból, a fájásaim olyan erősek lettek hirtelen, hogy majd megőrültem. Én sose többet nem szeretném, de ez az én véleményem. Biztos akad pozitív élmény is :)

1052. 6becd00cab (válaszként erre: 1050. - De4b589afa)
2012. nov. 13. 15:38

Jajj igen, a szülőszobán valóban magas a küszöb. :) Látod erre nem is gondoltam.


Én is a bejáratihoz jártam, mert legalább addig is sétálgattunk apával.

1051. Thetisz
2012. nov. 13. 10:33
Valaki vajúdott / szült közületek kádban? S milyenek az alapítványi szobák?
1050. de4b589afa (válaszként erre: 1049. - 6becd00cab)
2012. nov. 10. 15:17

Egyszer vártunk a ctg-re, és pont a folyosón lévő mosdó előtt álltunk meg. Ekkor láttam, mikor egy vajúdó anyuka éppen belépett oda, hogy milyen nagyot kellett lépnie a magas küszöb miatt. Az ajtó alja is feljebb jóval a földtől kb 10 centire...


A szobában is magasan volt, tényleg, most, hogy mondod, ott is jó nagyot kellett lépni.


Én abba a wc-be jártam, ami rögtön a szülőszoba bejáratánál van (a vizsgáló mellett), ki van rá írva, hogy csak kismamáknak. Na, az nem magas küszöbös, de jó messze volt nekem akkor:-)

1049. 6becd00cab (válaszként erre: 1048. - De4b589afa)
2012. nov. 10. 00:08

Picianya, magas küszöb?

A szobákban lévő mosdó magas küszöbös. Remélem erre gondoltál. A folyosóit nem tudom, mert én 2004-ben voltam a nem fürdőszobás kórteremben, folyosón balra, legutolsó kórterem szintén balra. Nem tudom hogy hányas. Nem emlékszem, hogy az magas küszöbös volt-e.

2012. nov. 9. 22:31

Jah, igen, tényleg, van még egy wc a szülészeten, annak van a hatalmas küszöbje, ugye?:-) Tiszta életveszély:-)


Én is Pruha Krisztivel szültem:-)


Én a csecsemősökben egyáltalán nem csalódtam, egyetlen rossz szavam sem lehet. Egy nő volt, egyszer bejött a szobánkba, nappal volt, és a függöny be volt húzva, pihentünk. Erre ő berontott, félrehúzta a függönyt, és hatalmas rettentő mély hangon közölte: Nappal világos van, éjjel van sötét!

Köszi, ezt mi nem is tudtuk:-)))


Ezen kívül MINDENKI angyali volt és segítőkész, én nagyon jól éreztem ott magam..

2012. nov. 9. 14:18
Én júliusban szültem, valóban, nem minden szobához van fürdő+WC. Én 4 szülésből 3x olyan kórterembe kerültem, ahol van. :)
1046. Orsi1971
2012. nov. 9. 13:17

Szia S.Mesi!

Szép babavárást neked! Én tavaly augusztusban szültem az Istvánban Pruha Kriszta szülésznővel. Ő is szuper. Csatlakozom Picianyához a kórházról leírtakkal kapcsolatban. Egy kiegészítés: van még egy WC a szülőszobákhoz a zuhanyzóban. Ezt nekem is csak a szülésznő mutatta meg, amikor 7-8 ujjnyira tágulva pisilnem kellett és az oxitocinos állvánnyal így nem kellett elgurigáznom a bejáratig.

Én annyira jól éreztem magamat az ott töltött 3 napban hogy nem mennék máshová szülni. :) Tényleg nem modern a csecsemős részleg és a szülészet sem, viszont mindenki emberséges és jókedvű. Persze akad(hat) kivétel aki erősíti a szabályt. :)

A csecsemősökkel kapcsolatban annyit: nagyon le vannak terhelve, de ha kérdezel szívesen és készségesen válaszolnak.

1045. de4b589afa (válaszként erre: 1044. - S.Mesi)
2012. nov. 9. 09:14

Szia! Én szeptemberben szültem az Istvánban, és teljesen meg voltam elégedve. A szülőszobák nem valami modernek, és nem is tágasak, de a célnak megfelel. Az egy, ami nagyon nem tetszett itt, hogy csak egyetlen wc van, az is a szülőszoba bejáratánál, és minden kismama, aki ctg-re jött, és a vajúdók is oda kell menjenek. Nincsen a szobákhoz külön mosdó.

A gyerekágyason én 4 ágyasban voltam, ahhoz van külön fürdőszoba, a célnak megfelel.

Nekem nagyon tetszett, hogy nagyon természetesség és szoptatás párti itt a felfogás. Anyuka viheti fürdetni a babát (nővér végzi), és végig vele is maradhat, orvosi vizsgálatnál is benn lehettem, szóval tetszett az egész.


Szülés után a babát azonnal odaadták, velünk volt egy ideig, aztán elvitték megmérni, és újra visszahozták. Mikor én szülten, dömping volt, így mi csak egy órát lehettünk itt együtt, de amint lekerültem a gyerekágyasra, férjem fél óra múlva már hozhatta is a babót az orvosi vizsgálatról vissza hozzám, és onnantól kezdve végig velem volt.


Szóval a 3 nap alatt, míg benn voltunk, összesen kb. 40 percet lehettem külön tőle....

1044. S.Mesi
2012. nov. 9. 08:38

Akkor azt hiszem most már semmi okom az aggodalomra :)

Esetleg arról tudnátok írni pár sort,hogy milyen a szülészeti osztály és a szobák.

Illetve ami még nagyon érdekelne,hogy közvetlenül a Pici megszületése után "mi történik"?

Egyből megölelhetem majd és utána mennyi időre viszik majd el Őt?

Előre is köszönöm a válaszokat!


Ja és igen még "csak" a 23. héten tartunk Fannikával,de tudom,hogy hamar el fog telni a maradék idő, hiszen eddig is rohantak a hetek....Mintha csak tegnap lett volna,hogy 2 csíkot mutatott a teszt :)

1043. Nirvi
2012. nov. 8. 22:06

Egyébként én is meg voltam vele elégedve, a kezdeti ijedség hamar elmúlt :) Tényleg nagyon ott van szakmailag, igaz velem/velünk sok dolga nem volt :D

Ja és egyből ahogy megszületett a fiam, "megnyugtatott", hogy óriási baba és ne izguljak, ha a következő is fiú lesz, akkor ő még nagyobb lesz :D Talán akkor van esélyem kisebb babára, ha a következő lány lesz :)

Azt hiszem hiszek neki....úgyhogy már előre izgulok, hogy mi lesz ha terhes leszek :)

1042. 6becd00cab (válaszként erre: 1041. - S.Mesi)
2012. nov. 8. 21:54

Szia Mesi!


Igen, nagyon érti a dolgát, és nagyon jó kezekben lesztek. A második lányunknál csak ő volt bent, mert a dokim nem ért be. :)

23. hét? Gyorsan el fog telni, hidd el!

Nagyon szívesen!


Köszönöm én is a gratulációt. :)


Nagyon szép babavárást kívánok!

1041. S.Mesi (válaszként erre: 1039. - 6becd00cab)
2012. nov. 8. 17:00

Kedves Szisziboszi :)

Ez megnyugtató.Ezek szerint jó kezekben leszünk :)

Igaz,hogy még csak a 23. hétben tartunk a kis Fannikával :) de már most nagyon izgulok.Nagyon fontos Nekünk,hogy egy magabiztos,tapasztalt "Valaki" legyen majd Ott,aki tudja mi a dolga!

Köszönöm a válaszodat még egyszer és gratula a sok gyerkőchöz :)

1040. Snido (válaszként erre: 1033. - S.Mesi)
2012. nov. 8. 12:32
Mi akkor mentünk a szülészetre, amikor az Andrea volt az ügyeletes. Végül nem ő segítette a világra a lányomat, mert belecsúsztunk a reggeli váltásba. Szerintem aranyos, kedves nőci, bár én ismertem már magánrendelésről. Szakmailag is nagyon ott van.
1039. 6becd00cab (válaszként erre: 1033. - S.Mesi)
2012. nov. 8. 09:38
Szia S.Mesi! Én két gyerkőcömet szültem az Andreaánál, az elsőnél még nem volt fogadott, viszont nagyon tapasztalt, ügyes. Velem kedves volt, bár az is igaz, hogy amikor én szültem a nagylányomat, akkor ő éppen a nappalos műszakot vette fel, úgyhogy valószínűleg kipihent volt. :D A második lányomnál már fogadott volt az Andrea. Szívem szerint a 3. és 4. gyereknél is felfogadtam volna, de anyagi okokból nem sikerül. Én csak ajánlani tudom.
1038. S.Mesi
2012. nov. 8. 06:47

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólást!

Így elsőre tényleg furinak tűnik,de ha Én is ilyen gyorsan fogok szülni akkor nem gond :D :D

Valakinek még valami tapasztalat?Esetleg DR. Vajdáról,hogy Ő milyen.Ismerni ismerem mert hisz hozzá járok magán rendelésre, inkább az érdekelne,hogy szülés közben milyen is Ő....

Szép napot Nektek :)

1037. Thetisz (válaszként erre: 1036. - Nirvi)
2012. nov. 7. 22:03

:))) megértem, hogy nem volt szimpi :)

Viszont ilyen szülést kívánok magamnak is :)

1036. Nirvi (válaszként erre: 1035. - Thetisz)
2012. nov. 7. 12:35

Hát...hogy is mondjam.


Beértünk hajnalban 1:45-re kb. és épp ott ült a számítógép előtt és pasziánszozott. Nekem akkor már 1-2 perces fájásaim voltak. Nagy unottan felnéz, flegmán megkérdezi mit akarok...mondom szülni jöttem :D (mi más akarhatnék a szülészeten nagy hassal és fájdalmak közepette :D)

Aztán még nyomott egyet-kettőt a pasziánszon és megkért, hogy menjek be a vizsgálóba, majd minnyá jön ő is...nem igazán vett komolyan :) Nem siette el a dolgokat.

Majd megvizsgált és meglepetten közölte, hogy hoppő, el van tűnve teljesen a méhszáj :D

Hát mondom bammeg, szerinted hülyéskedtem? :D:D Na jó nem mondtam neki, de szerintem akkor neki is leesett, hogy nem poénkodok, mert egyből sürgősre vette a figurát és hívta is a dokimat :)

Úgy kiszaladt a vizsgálóból, hogy ott hagyott fekve a vizsgálón és uramnak kellett kikiabálnom, hogy jöjjön már be mert nem bírok egyedül leszállni :D:D

2:10-re pedig megszületett a kisfiam :)

1035. Thetisz (válaszként erre: 1034. - Nirvi)
2012. nov. 7. 11:56
Miért, milyen volt elsőre? :)
1034. Nirvi (válaszként erre: 1033. - S.Mesi)
2012. nov. 7. 08:41

Szia! Üdv itt :):)


Második kisfiam most márciusban született, nem fogadtunk szülésznőt de pont a Józsa Andrea volt ügyeletes.

Elsőre nem volt valammi bizalomgerjesztő :D:D Na meg elég bunkónak is találtam, de végül rájöttem, hogy tök rendes és szerintem szakmailag is nagyon jó.

Úgyhogy szerintem jó választás, csak ne ijedj meg majd tőle elsőre :D:D

1033. S.Mesi
2012. nov. 7. 08:07

Sziasztok!

Még új vagyok ezen az oldalon,de ami talán máris összeköt Mindannyiunkat az az,hogy Én is Az Istvánba fogok szülni.

Az én választott orvosom Dr. Vajda Róbert, a szülésznőm pedig Józsa Andrea.

Valakinek esetleg van tapasztalata már Velük kapcsolatban?

Ki mikorra van kiírva egyébként?

Én elvileg 2013.03.01, bár szerintem ebből már februárba baba lesz (de ez csak megérzés) :)

Csodálatos babavárást mindenkinek és szép napot :)

2012. nov. 5. 13:05
Én a fiamat szültem nála és a másodikat is így tervezem :)
1031. Dormira (válaszként erre: 1030. - Vfszilvi82)
2012. nov. 5. 12:59

Szia!

Én a Radnai Katalinhoz járok, már a lányom is vele / nála szültem. Igen, én kérdeztem a szülésznő árakat. :)

1030. vfszilvi82 (válaszként erre: 1028. - Dormira)
2012. nov. 5. 11:08
Szia! Melyik dokihoz jársz? A szülésznő árat Te kérdezted, ugye? Nekünk 30-40-et mondtak most..
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook