Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1029. Thetisz (válaszként erre: 1028. - Dormira)
2012. nov. 4. 14:49

Köszönöm! :))

Jövő héten megyek a dokimhoz, akkor megkérdem elsőként őt :) viszont én még senkit sem ismerek a szülésznők közül - se névileg, se látásból :)

1028. Dormira
2012. nov. 4. 13:20

Szia Thetisz!

Én elvileg ápr. 11-én szülök :)

Én úgy választottam ki annó a szülésznőt, hogy megkérdeztem a dokimat, kit ajánl, kivel szeret együtt dolgozni, ő leírt nekem 3-4 nevet és közülük döntöttem az mellett akit már ismertem látásból. Hajdú Barbit.

1027. Thetisz
2012. nov. 4. 11:06
Fenyőházinál fogok szülni elvileg április 30-án, de a barátnőm azt tanácsolta, hogy azért mindenképp fogadjak szülesznőt. Ebben szeretném kikérni a véleményetek, hogy ki az, akit ajánlanátok, illetve hogyan választottátok ki a tiéteket?
1026. Thetisz (válaszként erre: 1015. - Nirvi)
2012. nov. 4. 11:02
Mikor először pecsételni kezdtem, ő volt az ügyeletes, nagyon segítőkész, biztató volt. :) aranyos pasi :)))
1025. Dormira
2012. okt. 29. 13:10

Sziasztok!


Ha már így szóba került a szülésznő téma... meg tudnátok írni akár priviben mennyi mostanában az annyi a szülésznőknél?

Én 2 éve míg a korházban voltam egyszer felmentem a szülésznőhöz és akkor adtam oda a pénzt.

Áprilisban én is újra vendégeskedek majd ott, jó lenne megint szülésznőt fogadni, de majd a pénztárca dönt. :(

1024. Nirvi (válaszként erre: 1023. - Vfszilvi82)
2012. okt. 29. 11:31

Nincs mit :)


Én pedig most márciusban szültem ott ismét :):)

Bár most nem fogadtam szülésznőt.


Hát akkor könnyű szülést a húgodnak és majd neked is! :):)

1023. vfszilvi82 (válaszként erre: 1022. - Nirvi)
2012. okt. 29. 11:30

Köszi Nirvi! :) Nekem doki ügyben volt tapasztalatom, szülésznőm nem volt és a Hugom most fog szülni nemsokára ott. :)

Én majd márciusban megyek ismét :)

1022. Nirvi (válaszként erre: 1021. - Vfszilvi82)
2012. okt. 29. 11:13

Szia!


Mi csak az első babánál adtunk pénzt, elvileg a szülés utáni napokban adtuk volna oda, amíg a kórházban vagyunk, de aztán ő közben szabira ment....

Így két hét múlva visszamentünk és akkor adtuk neki oda..


Szerintem egyébként mindegy, hogy mikor adod oda..:) Ha nagyon várja, úgyis lemegy hozzád a szobába :D Hozzám is jött az Éva, csak épp akkor nem volt nálam lóvé...utána meg már nem találkoztunk. Persze nem mondta konkrétan, hogy miért jött , de egyértelmű volt :)


Biztos van aki kedvességből is lemegy meglátogatni a mamát és babát, de szerintem ő pont nem azért jött :)

2012. okt. 29. 11:05
Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne. A szülésznőnek mikor kell adni a pénzt? Szülés után, vagy amikor jönnek ki a kórházból? Köszönöm előre is a válasz!
2012. szept. 29. 17:47

Sziasztok!!!

Húúúú, nagyon megkésve, de hozom a hírt.

Milán baba 2012. szeptember 11-én délután 13:52-kor természetes úton megszületett gátmetszés nélkül 3710 grammal és 56 centivel, ami a szülőszobán még 57 centi volt:-)))).

A nővére iszonyú féltékeny és hisztis, nagyon nehéz így. Milán baba pedig annyit eszik, hogy az már nem is igaz:-)

1019. Nirvi (válaszként erre: 995. - De4b589afa)
2012. szept. 12. 15:17

Picianya!!!

Veletek mi van??


Ha jól sejtem, megszületett már a picike igaz??:):)

Majd ha lesz időd gyere és mesélj, hogy mi a helyzet :)

1018. 6becd00cab (válaszként erre: 1014. - Kacagó11)
2012. szept. 4. 13:56
Kacagó11, nagyon szívesen! Amúgy az Ő tarifája sem ismert! Legalább is az unokatesómnak sose mondott semmit! :)
1017. 6becd00cab (válaszként erre: 1016. - Nirvi)
2012. szept. 4. 13:51

Az a tapasztalatom az Istvános szülész dokikkal, hogy nagy részük nem pénzéhes!

Persze, ott is vannak olyanok, akik tartják a markukat, és el is várják. (2 hetet koraszülés veszélyével bent töltöttem, és érdeklődtem picit) :)


Kíváncsi lennék, mit szólna, ha közölnéd, hogy csomagoljon, megy veletek Ausztráliába! :D

1016. Nirvi (válaszként erre: 1011. - 6becd00cab)
2012. szept. 4. 10:09

Én is kb. ezt írhatnám Kosztinról :)

Nincs tarifája, sőt zavarba jön ha a pénzről kérdezik...


Annyit adsz neki, amennyit gondolsz...és tökre nem befolyásolja a viselkedését az, hogy mennyit kapott.

Én mondjuk még "csak" 3 éve járok hozzá, de remélem, hogy amíg mi itt maradunk Magyarországon, addig ő is marad a helyén és tudok majd hozzá járni.

Utána meg max kiviszem magammal Ausztráliába:D:D

1015. Nirvi (válaszként erre: 1007. - 6becd00cab)
2012. szept. 4. 10:06

A kisebb még nincs egy éves:) Ilyet írtam??? Akkor hülye vagyok :D:D

Minnyá visszanézem mit írtam....


A kisebbik most volt 3-án fél éves, a nagyobbik pedig augusztusban 3 éves :)


A dokim pedig Dr. Kosztin Árpád. Szerintem óriási figura :) Tényleg nagyon csipázom :)

1014. kacagó11 (válaszként erre: 1013. - 6becd00cab)
2012. szept. 3. 15:02
Köszi a választ:)
1013. 6becd00cab (válaszként erre: 1012. - Kacagó11)
2012. szept. 3. 14:43
Szia, én róla hallottam már, állítólag nagyon közvetlen, barátságos, jó orvos! Unokatesóm hozzá jár! :D
1012. kacagó11
2012. szept. 3. 13:58
Sziasztok lányok! Dr.Németh Miklóst ismeri valaki?Nem látom,hogy valaki emlitette volna már.Ha ismeritek,mi a véleményetek róla?
2012. szept. 3. 10:25

Én meg jól eltitkoltam, hogy ki a dokim! :)

Dr. Deák Mihály. 10 éve járok hozzá, soha semmi gondom nem volt, minden kérdésemre készségesen válaszol, emberien viselkedik, és a mi napig nem tudom a tarifáját! :D Soha nem tartotta a markát, kapott amennyit kapott, de az ellátás színvonala sosem változott! :) Sok mindenen túl vagyunk már "együtt"!

Hallottam rosszat róla, de én sosem tapasztaltam semmi olyat, amiket mondtak! Első perctől kedves, készséges, stb.

1010. szidra
2012. szept. 1. 20:43
én is az istvánban szültem gasztonyi zoltánnál szuper jó orvos ,de a szülésznő diószegi évi az csúcs szuper csak ajánlani tudom őket
1009. 6becd00cab (válaszként erre: 1008. - Vaesz)
2012. aug. 30. 23:02

Szia Vaesz!

Nem ismerős a neve! Pedig már párszor megfordultam a kórházban! :)

1008. vaesz
2012. aug. 27. 14:12
Dr. Lengyel Máriáról esetleg hallottatok már valamit? :) elvileg nála fogok szülni, ha addigra engedik őt is dolgozni.
1007. 6becd00cab (válaszként erre: 1006. - Nirvi)
2012. aug. 24. 17:09

Na akkor egyről beszélünk! :)

Motorozik? Tényleg nem nézné ki belőle az ember. :D


Nem hiszem, hogy elutasítanak azért, mert 2 fiatok van! :D Állítólag a kormánynak volt egy ilyen megmozdulása, de hogy van-e még???


Mennyi idősek most a fiúk? Ja, persze, a kisebb 1 éves, mint írtad. :)1-2 év? Hamar elszáll :D De lehet, hogy majd ő dönt, hogy mikor is akar jönni.


Látod, én is így vagyok ezzel, sem a kórházat, sem a dokimat nem cserélném le. :)

Ki a dokid? Ha megkérdezhetem :) Lehet, hogy korábban már írtad, de igen sok oldal van, aminek a visszaolvasása sokáig tart. :D

1006. Nirvi (válaszként erre: 1005. - 6becd00cab)
2012. aug. 23. 14:44

Ahha szerintem Ő a Diószegi Éva:)

Kis alacsony törékeny csajszinak tűnik...aztán közben motorozik:D:D

Kicsit fura a stílusa...legalábbis én nem találtam meg vele a közös hangot...:)


Hát várhatják a lányos családokat...nekünk két fiúnk van:D:D


Eredetileg úgy terveztük egyébként, hogyha a kisebbik hejcegem betölti az egy évet, akkor elkezdünk próbálkozni és jöhet a haramdik bébi amikor akar...

De így, hogy ki szeretnénk menni...csúszik 1-2 évet a "projekt" :)

Viszont ha valami oknál fogva mégsem jutnánk ki, akkor a harmadik gyerkőcünk is az Istvánban fog születni :)

Ja és a dokimat nem cserélném el semmi pénzért :) Legszívesebben vinném magammal Ausztráliába is:D:D

1005. 6becd00cab (válaszként erre: 1004. - Nirvi)
2012. aug. 23. 14:40

Húúú jó messze szeretnétek menni! Állítólag ott a lányos családok előnyt élveznek! :)

Remélem sikerül a munka!


Igen, szegény első gyerekesként még azt sem tudta, hogy mikor mit kell éreznie, vagy mit nem! Így többgyerekesek mondtuk neki, hogy ez bizony nem jó így, úgyhogy másszon az orvos fejére! Szerencséje volt! Izgultunk is értük rendesen!


Éva! Igen, így hívták a szülésznőt, de a vezetéknevét nem tudom! Kis alacsony csajszi, fekete hajjal. Na mindegy, a lényeg, hogy Fruzsikám szülésénél már igen normálisan tudott viselkedni! :D

1004. Nirvi (válaszként erre: 1003. - 6becd00cab)
2012. aug. 23. 08:59

Konkrét hely van (Ausztrália), most épp választ várunk egy munkára, hogy összejön-e vagy sem...ha nem, akkor jön a B terv . Csak sok pénz kell(ene) hozzá, hogy ki tudjunk menni :) Nem egyszerű dolog, de bízunk benne, hogy sikerül :)


Angliába semmi pénzért nem mennénk:)

Szegény ismerősöd...még jó, hogy nem szült meg otthon:)


:D Bírom, amikor az orvosok vagy szülésznők sokkal okosabbak mint a szülő nő:D Azért csak érzi egy nő, hogy nagyjából hol tart....:)


Nekem az első fiamnál Diószegi Éva volt a szülésznőnk. Őt megfogadtuk. Igazából rosszat nem nagyon tudok róla mondani, de sok jót sem. Semleges volt. Nem is nagyon ismertük....sajnos csak 2-szer találkoztunk a szülés előtt...de végül is meg voltunk vele elégedve...de már akkor eldöntöttünk, hogy legközelebb nem fogadunk szülésznőt :)

1003. 6becd00cab (válaszként erre: 1002. - Nirvi)
2012. aug. 22. 10:06

Mi is csak akkor adtunk neki, amikor fogadott szülésznőnk volt. Az első gyerkőccel sokáig (5 órát) vajúdtam, úgyhogy volt időm megismerni. :D


Merre indultok? Van már konkrét hely?

Angliát nem ajánlom, mert onnan sok jót nem hallottam. Az egyik ismerősöm egy másik fórumon mesélte, hogy a 32. héten voltak jóslói, elfolyt a magzatvize és még ekkor is azt mondták neki, hogy csak bebeszéli magának, nem fog szülni. Telefonon azt mondták, hogy ne menjen be a kórházba, mi meg mondtuk neki, hogy ha nem akar otthon szülni, akkor azonnal induljanak. Másnapra meglett a baba!


Visszatérve a szülésznőkre, az első kettőnél ugyanaz volt az ügyeletes szülésznő éjszaka, és nem igazán volt szimpatikus. Örültem, mikor jött a váltás (Andrea) reggel. Főleg Kamilla lányomnál akadtam ki rá, mivel anyósom és a férjem is bent volt a szülésnél, ez a szülésznő mondta, hogy reggel 7 után csak 1 ember lehet bent, mire mondtam neki, hogy nem kell izgulni, 7 előtt megszülök. Erre megkérdezte, hogy honnan tudom??? Na vajon honnan?? Én szülök, vagy mi!!! Ekkor mondtam neki, hogy hívja fel az Andreát. Igazam lett, 6:58-kor született meg Kami. :D Éééééés a vicc, hogy 4. gyermekünknél ez az ellenszenves szülésznő volt, és meglepően normálisan viselkedett! Ügyes volt, kedves volt, nem kekeckedett! :)

1002. Nirvi (válaszként erre: 1001. - 6becd00cab)
2012. aug. 19. 10:44

Lehet ő volt :):) Tényleg elég ijesztő volt elsőre:D De jó olvasni amiket írsz :)


Mi nem adtunk neki semmit....de egyébként teljesen meg voltam vele elégedve. Kedves volt, segítőkész...már amennyire megismertem azalatt a fél óra alatt:D:D


Ha minden jól megy, a következő gyerkőcünket már nem Magyarországon fogom szülni...de ha esetleg mégis, akkor remélem hogy újra az Istvánban szülhetek és az sem baj, ha ő lesz ott:):)

1001. 6becd00cab (válaszként erre: 994. - Nirvi)
2012. aug. 16. 21:57
Nirvi, szerintem te a Józsa Andreánál szültél! Ő ilyen ijesztő, ám roppant aranyos! :) 2x szültem nála az első és a második gyerekemet. Az elsőnél még nem fogadtuk fel, viszont annyira tapasztalt volt, hogy a fel nem tett kérdésemre válaszolt, elég volt csak ránéznem. Így a második gyereknél felfogadtuk. Végig ő volt velem, mert a dokim nem ért be. :D A harmadiknál már nem tudtuk anyagilag megfinanszírozni. És most sem! De csak ajánlani tudom! Mi 7 éve 30ezret adtunk neki
2012. aug. 16. 21:40

Szisztok!

Én is az Istvánban szültem, 4x! Legutóbb 3 hete :)Nekem is csak jó tapasztalatom volt, a dokim nagyon rendes, a nővérek csecsemősök szintén!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook