Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
999. vfszilvi82 (válaszként erre: 998. - Vaesz)
2012. aug. 4. 11:07

Szia! Nálunk mindig van helyettesítése a védőnőnek, mert ugye nem csak a kismamákkal kell foglalkoznia. Érdemes lenne bemenned egy másikhoz, hogy állítsa ki, meg kellene csinálniuk!

De most belekukkantottam a régi kiskönyvembe, az ultrahangon nem írnak bele, legalábbis nekem nincs benne, csak papírt adnak róla. Oda elég szerintem az orvosi igazolás, hogy terhes vagy! :)

A kiskönyvbe nekem csak a doki és a védőnő írt.

998. vaesz
2012. júl. 16. 10:40

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy én is az István kórházban fogok szülni, azt még nem tudom, hogy kinél, mert a doktornőmet nem biztos, hogy engedik még, hogy szülést levezessen.

Viszont most egy olyan gondom van, hogy jövö héten megyek 12.hetes UH-ra, a védőnő pedig nem tudott fogadni, csak az utána való héten. Tehát az UH-ra nekem a kiskönyvvel kellett volna mennem, de ugye az még nem lesz meg. Tudtok erre valami megoldást?

997. de4b589afa (válaszként erre: 996. - Orsi1971)
2012. júl. 16. 10:08
Szia Orsi! Köszi a választ! Örülök, hogy jót írtál róla Te is, a napokban fel is hívom, és beszélek vele személyesen is. Remélem, tud még vállalni minket!
996. Orsi1971 (válaszként erre: 993. - De4b589afa)
2012. júl. 15. 17:54
Szia! Én nála szültem, meg az ügyeletesnél akit nem sokat láttam mert front volt, sokan szültünk. Kriszta SZUPER!!!!!! Én nem kérdeztem meg a tarifát, mivel az éppen szabin lévő fogadott orvosom irányított hozzá és mivel mindent de mindent ő csinált, 40-et adtunk neki. Ennyire futotta, de mondom, orvost szinte nem is láttam csak Krisztát. Nem tudom mennyit adtunk volna, ha a dokim is ott van. Ha van konkrét kérdésed, írjál, válaszolok.
995. de4b589afa (válaszként erre: 994. - Nirvi)
2012. júl. 14. 22:22

Szia! 32. hétben vagyunk, szépen növöget a kis Harcos:-) Már nem messsze a finis....

Én is általában jókat olvasok róla, jövő héten fel is hívom, kíváncsi vagyok a tarifára is..:-S

994. Nirvi (válaszként erre: 993. - De4b589afa)
2012. júl. 14. 08:20

Szia!

:)


Én nem ismerem, de mindenhol csak jót olvastam róla...


Én ugye most nem fogadtam szülésznőt Zenténél, és valamilyen Andrea volt épp ott amikor mentünk :)

Először nem volt valami bizalomgerjesztő a csaj:D

Kicsit meg is ijedtem, hogy mi lesz így szülés közben...

De aztán kellemesen csalódtam benne :):)



Amúgy hogy vagy?

Hányadik hétben vagy már????

2012. júl. 13. 21:47

Sziasztok! Jól lefagytunk itt ebben a melegben.

Pruha Krisztina szülésznőről van valakinek tapasztalata?

992. R75
2012. jún. 19. 13:32
Böröndi Zsuzsa szülésznő elérhetőségét keresném SOS-ben, ha vkinek megvan légyszi írja meg, akár priviben is!!! Köszi!
991. Mozsi8 (válaszként erre: 990. - Snido)
2012. jún. 5. 18:39

Szia Sznido!


Köszönöm! A folyadékbevitel az 3.5liter, fogyókúrázást nem is bírnám szerintem. Most úgy néz ki megvan a megoldás a tej bajra: zsíros ,nehéz ételeket eszem, ez jobban táplálja, és nincs szükség pótlásra... :)

Még nem tudjuk elhagyni a hozzátáplálást teljesen, de kitartok! :)

990. Snido (válaszként erre: 989. - Mozsi8)
2012. máj. 27. 11:02

Szia!

Először is gratulálok a kisfiadhoz! :)

A tejed testesebbé, erősebbé tudod tenni, ha sok húst, krumplit, tésztát eszel. Tudom, ezek nem a diétás ételek, de ilyenkor nem is ez a szempont. Meg ugye fontos a sok folyadék. Legalább(!) két liter egy nap!

Nekem anno nagyon nehezen indult meg a tejem. Zsófi 8 hétig kapott is tápszeres kiegészítést. De szerencsére el tudtuk hagyni. Igen, minden szoptatás után fejtem, amíg be nem indult rendesen.

A császáros kérdésben viszont nem tudok segíteni!

Kitartás! :)

989. Mozsi8
2012. máj. 26. 21:48

Újra itt vagyok! Szóval nagy nehezen kikerültünk a kórházból, utànna meglátogatott a kerületi védőnő, majd a doktornő is. Kezembe nyomott egy csomó receptet, és azóta magamra maradtam. Ha anyukám és anyósom nem lenne,nemtudom hogy boldogultam volna. Mert 1héttel később belázasodtam. Mível a dokim éppen külföldön volt, ezért bementem a kórházba. 4,5óra várakozás után megjelent az ügyeletes orvos behívott, megvizsgálta a mellemet, vágásomat, majd írt egy antibiotikumot, hogy nem tudja pontosan mi bajom, de menjek fel a csecsemős oszt.-rá és fejjék ki a mellem, majd etessem meg a picit. Felmentem, egy csecsemôs megnézte a mellem mondta hogy semmit nem érez benne, úgyhogy ha gondolom megetethetném a picimet. A végén mondtam hogy inkább hazamegyek és ott etetném meg. Lement a lázam 2hétig minden újra rendben volt. Egy hete újra lázam lett, újra antibiotikum, de sajnos már dupla dózisú. Kiderült hogy valószínű tejlázam van, mert az ügyeletes orvos szerint "túl mirigyes" a mellem. Egy nap alatt levitte a lázam, de sajnos bekövetkezett amitől féltem, szinte alig volt tejem. A gyerek egész éjszaka ordított az éhségtől. Felhívtam egy gyerekorvost mit csináljak, elmondta milyen tápszert kell vennem. Gyógyszertárban kiadták, de mindenről be kellett számolnom a gyógyszerésznek... Még mindig nem az igazi a tejem, de azért szoptatok, hátha elég lesz a picurnak elöbb-utóbb.

Ennyit a nehézségekről!

Még ezek után is azt tudom mondani,hogy cseppet sem bántam meg ezt az egészet, mert nemtudok betelni a kisfiammal! :D

Egy-két kérdésem lenne azért, mert Ti már tapasztaltabbak vagytok ahogy olvasom. Tudom-e a tejem "testesebbé" tenni valamilyen étellel? Ti minden szoptatás után fejtek? ( Mást mond az orvos meg a Védönő is).

Mikortól lehet aktívan mozogni császár után?

Köszönöm előre is, üdvözlök Mindenkit!

988. Mozsi8
2012. máj. 26. 20:21

Sziasztok!


Köszönjük szépen Mindenkinek!

Bocsánat, hogy eltüntem, csak problémáim akadtak, de mindjárt leírom...

A szülésről:

18-án délben voltunk a dokinál, illetve egy szülésfelkészítő tanfolyamon, amin a CTG-gép folyamatosan bejelzett. Nem tulajdonítottunk neki jelentőséget, mert az előzőeknél is előfordult (csuklott, mozgolódott...). Utánna még bementem, gondoltam dolgozom még egy kicsit, majd este 22.h-rá sikerült is hazaérnem. Rendrakás, fürdés, Tv nézés, és éreztem hogy valami nincs rendben. Elfolyt a magzatvizem hajnal 1-kor... Férjemet felhívtam hogy sztem indulhat haza. Igazából nem voltam összepakolva még, szerencsére a listám alapján mindent be tudtam pakolni.

Bementünk a kórházba, ahol a szülésznő megvizsgált és közölte hogy bent kell maradnom, a szülésznőm reggel jön be. Szégyeltem magam a magzatvíz folyamatos szivárgása miatt, nem éreztem még soha ilyet.

Beérte a szülésznőm, aki megállapította, hogy nem igazán vagyok nyitott. Aztán próbálkoztunk egy ballonnal, de sajnos szinte semmi.Megjött a dokim is, de semmi javulást nem látott Ő sem. Apás szülést terveztünk, de sajnos estéig sem változott a helyzet, én viszont elfáradtam, úgyhogy a végén a császár mellett döntöttünk. Mint kiderült jól tettük mert úgyis az lehetett volna csak eredetileg is...így este fél 11-re megszülettünk!!! :-) le a kalappal a szülésznő, és az orvos elött is, mert már mindent megpróbáltak. Később amikor a szobàba felkerültek ott már voltak problémák, információs gondok,szobái" lakó" gondok, segítségadás...

2012. máj. 22. 21:41

Sziasztok! Velem minden oké, 25 hetes vagyok, megy a bugi ezerrel a pocimban :-)

Jövő héten megyünk babamozira, iszonyúan várom már:-))))

2012. máj. 21. 09:52

Sziasztok!

Manka, Picianya, hol vagytok, mi van veletek? Még szerencse hogy Nirvi megvan, legalábbis a naplójában. :)

2012. máj. 4. 22:06
Én is jelentkeztem újra!
984. de4b589afa (válaszként erre: 983. - Orsi1971)
2012. máj. 4. 10:38
Talán most :-)
2012. máj. 3. 15:19
Picianya, a tiédet sem. Lehet h. csúszás van???
2012. máj. 3. 15:19
Presze, gyertek csak! Várlak titeket! Manka, a te jelentkezésedet egyenlőre nem mutatja a rendszer, lehet h. mellé nyomtál valamit. Próbáld újra szerintem.
981. de4b589afa (válaszként erre: 979. - Orsi1971)
2012. máj. 3. 13:49
Én is jelentkeztem, ha nem baj :-)
2012. máj. 3. 13:18
Én is jeletkeztem a naplódba!!!! :)
979. Orsi1971 (válaszként erre: 978. - Nirvi)
2012. máj. 2. 09:50
Már jöhetsz is! Eszter extra hosszan alszik, olyan jó egy kicsit lazulni! Hi-hi-hi...
978. Nirvi (válaszként erre: 975. - De4b589afa)
2012. máj. 2. 09:48

Biztos meg fogod oldani :)

Én is nagyon rettegtem, hogy mennyi időm lesz Zalánra...persze sokszor nem könnyű...de valahogy úgyis lesz :)


Akkor már nemsokára mentek :)

De jó :) Remélem teszel majd fel képeket az adatlapodra is :)

977. Nirvi (válaszként erre: 976. - Orsi1971)
2012. máj. 2. 09:47

Jajj ennek nagyon örülök :)

Már repülök is! :)


Én egyáltalán nem bántam meg, hogy annak idején belevágtam a naplóírásba.

Azt viszont igen, hogy az előző felhasználónevemet amikor töröltettem, nem mentettem le az akkori naplóm...pedig rengeteg minden volt benne.

Zalán 3 hónapos korától vezettem...:S

Na már mindegy:)

2012. máj. 2. 09:40
Sziasztok! Napról napra csodálom Nirvi és Manka naplóját és ezen felbuzdulva én is indítottam egy titkos naplót, ahová szeretettel várlak titeket. Nem hiszem hogy minden nap fogok írni, de szeretnék legalább valamennyire rendszeres lenni. Jó lenne megőrizni ezeket a gyönyörű napokat!
975. de4b589afa (válaszként erre: 974. - Nirvi)
2012. máj. 2. 09:16

A több türelem nekem sem jönne rosszul. Maja egy izgőmozgó, nem is tudom, hogy lesz időm a kicsi Milánra :-)

4d-re a 26. héten akarunk menni, Majával is akkor voltunk, és gyönyörű felvételek lettek :-) Már nagyon várom :-)

974. Nirvi (válaszként erre: 973. - De4b589afa)
2012. máj. 1. 21:56

Mi is állandóan a kertben vagyunk...ritkán jövök én is mostanában :)


De jó már a 22. hét :)

Én is egyébként nehezebben viseltem a mostani terhességet...biztos öregszünk :D


Viszont azt vettem észre magamon, hogy sokkal türelmesebb vagyok most és sokkal nyugodtabb. Olyan kiegyensúlyozottnak érzem magam:D Ez mondjuk Zalánnál nem mindig volt így az első hónapokban:D


4D-re mentek majd valamikor?

973. de4b589afa (válaszként erre: 972. - Nirvi)
2012. máj. 1. 14:11

Megvagyunk, köszi! Alig van időm, egész nap kinn vagyunk, meg ugye megy a felújítás is, nem unatkozunk. Estére hulla vagyok/vagyunk.

22. hétben vagyunk, Fiacskám mocorog nagyon, néha már fáj is. Egyszerűen imádom ezt az állapotot, bár nehezebben viselem, mint az első terhességet. Sokkal hamarabb elfáradok :-(

972. Nirvi (válaszként erre: 971. - De4b589afa)
2012. máj. 1. 11:08

Tényleg...és Ti hogy vagytok?:)


Mesélj egy kicsit :)

971. de4b589afa (válaszként erre: 966. - Mozsi8)
2012. máj. 1. 10:03
Gratulálok!!!! Nagyon jó egészséget Nektek!!!!!
2012. máj. 1. 09:06
Gratulálok én is!!! Remélem szép élmény volt a szülés! Sok örömet nektek! Aztán ha lesz időd gyere, mesélj!
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook