Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! fórum

Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1943. Sz-M.Zs
2013. máj. 6. 13:18

Narcisz, ha a kórházban csináltattad, szerintem hívd fel a labort és kérdezz rá. Úgy tudom ez is intézmény függő, nekem egy hét múlva kész volt, de én Szigetszentmiklóson csináltattam. Az első fiammal azt hiszem 2 hét volt és a nődokim kapta meg, ő adta át nekem.


Borsi, köszi :) De szeretnék már összebújni a babámmal :) Gyerekorvos milyen gyakran nézi meg egy átlagos 5 napos bent tartózkodásnál a babákat? Gondolom a BCG oltáshoz összeszedik őket. Vagy hogy néznek ki ezek a kötelező vizsgálatok?

2013. máj. 6. 13:16

Sziasztok!

Én is a Sote I.-en fogok szülni.

A babának kell bevinni ruhát a kórházba külön?

1941. Narcisz82
2013. máj. 6. 12:57
Sziasztok! Tudnátok nekem abban segíteni, hogy az AFP vizsgálat eredménye mennyi idő alatt készül el, ill. mikor és hol lehet átvenni. Előre is köszönöm, és mindenkinek boldog babavárást kívánok :)
1940. Borsi :-)
2013. máj. 5. 20:57
Itt is az ágy végében van egy plexis kocsi(ha jól emlékszem plexis..),de általában az anyáknál a nagy ágyban vannak a babák és a baba "ágyában" pedig sok cucc..Nem is tetszett a gyerekorvosnak,h telepakoltuk minden mással.Így kényelmesebb volt sokkal,mint ugrálni hozzá,illetve jó összebújni a babával! :)
1939. norci78 (válaszként erre: 1938. - Sz-M.Zs)
2013. máj. 5. 20:53

hát igen ez tényleg jó kérdés :)

mindenképp megírom, csak már ott tartanék :)

1938. Sz-M.Zs
2013. máj. 5. 17:03

Sziasztok :)


Norci drukkolok, hogy minden simán menjen ;)

Majd leírhatod, milyen tapasztalataid voltak. Lehet, hogy nekem is császár marad, ha az Öcsi "nagy" lesz. Majd a 38.héten kiderül :)


Azt még megkérdezhetem Borsi, hogy a babák miben vannak az anyukákkal? Úgy értem milyen fekvőhelyen? A Dél Pestiben az ágyak végébe volt beakasztva egy kosár, abban voltak, de láttam már olyat fényképen, hogy egy külön kis "zsúr kocsi" szerű van az ágyak mellett, aminek plexiből van az oldala.

1937. Borsi :-)
2013. máj. 3. 11:13

Szia,

én nem császárral szültem,de az én babámat is vitték fürdeni.:)Jönnek a csecsemősök,összeszedik őket azt hiszem szobánként és szépen,tisztán visszahozzák.

Segíteni fognak,ha kérsz segítséget.Nem mindegyik ajánlja fel,de volt olyan is.Merjél szólni,akkor biztosan segítenek.És ne izgulj... ;)

1936. norci78
2013. máj. 2. 11:56

sziasztok

nekem már nagyon közeleg az idő...és felmerült pár kérdésem, akinek van már tapasztalata, azt szívesen venném ha segítene :)

szóval az már tuti h császár lesz, ha jól olvastam az "örzőből" 6 óra múlva kerülök le. A szobába ott van velünk a baba is? Fürdetni elviszik?

Van aki segít ott nekünk, mert én teljesen kezdő vagyok és tényleg fogalmam sincs hogy mit merre kell csinálni. :)

1935. Borsi :-)
2013. ápr. 14. 20:25

:)

Szívesen!

1934. Sz-M.Zs
2013. ápr. 14. 08:31

Hú Borsi köszi, ez nagyon nagy segítség :)


Nagyon jó babázást :)

1933. Borsi :-)
2013. ápr. 13. 21:31

Szia,a második felvetésedre tudok válaszolni(pontosabban Murmi,Ő írta ezt Nekem.Én novemberben szültem ott és minden ok volt):

"Házassági anyakönyvi kivonatról elég másolat, nem kell kikérni eredetit. én az összes iratunkról vittem másolatot (szem.ig, lakc.kártya, TAJ kártya, adókártya) enyémről és a férjeméről is. szülés utáni napon ha bemész a betegfelvételi irodába és leadod ezeket, akkor elkészítik a baba születési anyakönyvi kivonatát és lakcímkártyáját és hazamenetel előtt ott meg is kapod, nem kell külön intézni."

1932. Sz-M.Zs
2013. ápr. 13. 11:11

Sziasztok!


Elvileg én is a SOTE 1-en fogok szülni és biztos vagyok benne, hogy rengeteg kérdésem lesz útközben. Most a legjobban foglalkoztató kérdésem a császár után természetes szülés.


Azt mondják nagyon kórház és doki függő. A kis fiam ugyan nem ebben a kórházban született, de mivel voltak kisebb fennakadások a császár során a másik kórházban, most emellett döntöttem, hogy ne kelljen másik kórházba vinni a babámat, ha gond van.


A másik a papírozás(születési anyakönyvi kivonat, lakcímkártya, stb..) a szülés után, amiről nem találtam friss infókat, így szeretném megkérdezni, hogy erről valakinek van-e tapasztalata, mennyire hosszadalmas és bonyolult?

A házassági anyakönyvi kivonatot például nekünk már 2 éve sem akarták kiadni a hivatalban, miszerint ez már nem élő szabály, hogy friss kell a kórházba. Szerencsére Dél-Pestiben tényleg elfogadták az eredetit, de sok helyen olvasom, hogy az 1-esen kell a 300 napnál nem régebbi.

1931. Liduska84 (válaszként erre: 1930. - Norci78)
2013. ápr. 5. 16:44

Én hordtam hasleszorítós bugyit, amióta itthon voltam. De eleinte nem egész nap, csak napi 2-3 órára, mert azért kicsit nyomja a sebet.


tulajdonképpen az intenzív, de császáros örzőnek hívják. Ott kell lenni 6 órát, utána kerülsz le a kórterembe.


az érzéstelenítő: nekem semmi xtra. Mivel amikor megkaptam, még javában voltak fájásaim, nekem megváltás volt. Neked nem így lesz, szóval lehet te nehezebben fogod viselni, de amikor beadják, egyáltalán nem fáj szerintem. Amikor kimegy, akkor kicsit rossz, de fontos, hogy ahogy érzed, hogy megy ki, azonnal próbáld mozgatni a lábaidat, felhúzni, tornáztatni, amenynire erőd engedi.

1930. norci78
2013. ápr. 4. 11:49

jajj de jó! legalább ez :)


nekem is volt egy nagy műtétem kb másfél évvel ezelőtt. egy miómát vettek ki a méhemből, és sajna megint van már kettő is. na ez a kettő együtt :(

próbálom jól felfogni.


A császár után lehet vmi hasszorítót vagy mit hordani? mert azt olvastam igen, de ha visszagondolok rá fájt a seb eléggé, nemhogy még nyomjam is...... :)


utána az intenzíven voltál? milyen volt az érzéstelenítő?

1929. Liduska84 (válaszként erre: 1928. - Norci78)
2013. ápr. 3. 16:48

Persze, bent lehet a fejednél, utána meg mehet a babával, így legalább ő vele töltheti az első perceket... És miért kell császár?


Utána, hát engem nagyon dícsértek a nővérek, hogy mennyire jól bírom. Valózínűleg azért, mert 2010-ben volt egy laparoszkópiám, és kábé ugyanolyan volt a császár utáni feeling is. Szerintem kibírható, de vannak nehéz pillanatok. Előnye, hogy nincs gátseb... viszont én nagyon szerettem volna természetes úton szülni, szóval nekem ez hatalmas csalódás volt.

1928. norci78 (válaszként erre: 1927. - Liduska84)
2013. ápr. 3. 08:43

én tegnap voltam a dokimnál....

hát én is császáros leszek.....jajjj ezt már h így eldöntötték nagyon iljesztő :)

neked a párod bent lehetett veled?

milyen volt utána?

1927. Liduska84
2013. márc. 30. 20:21

Az én dokim is Lázár Levente :)


Nekem császár lett, de mégsem voltam bent tovább... péntek hajnalban szültem és hétfőn már jöhettünk is haza.


Kislányom van, Kira a becsületes neve :)


A vérzés tényleg nagyon egyénfüggő. Most vagyok az 5. héten és még mindig vérezgetek, volt erősebb és volt gyengébb. Érdekes, hogy nekem a kórházban alig volt, nem is kellett az a nagyon vastag betét, tök fölösleges volt egy vagonnal bevinnem, de ezt persze nem tudhatod előre.


És ne akarj túl lenni rajta, mert a legszebb dolog a világon. Mondom ezt úgy, hogy a vajúdást és a műtétet is átéltem.

1926. karika5
2013. márc. 29. 11:49

Én is válaszolok Norci...:)


Csatlakozon Lidushoz,a pamut bugyi sokkal jobb..


A harmadik napra már kezdett letisztulni a vérzés,de aztán még jó darabig vérezgettem,tisztultam,kell a betét bőven,volt amikor kettőt is tettem!

Én természetesen szültem vasárnap délben és szerdán mentünk haza,császárosok tovább vannak!

A szülőszobán kapsz kóringet,aztán már a sajátodba lehetsz!

Lázár Levente volt a dokim:)



Hamar túl leszel Te is ...nagy élmény....:)))

1925. norci78 (válaszként erre: 1924. - Liduska84)
2013. márc. 28. 15:32

jajj de jó neked h túlvagy rajta!

és kisfiúd vagy kislányod van?


ez jó ötletnek tűnik....nagyon véreztél utána? vagy ez egyén függő? mennyi ideig voltál bent?

Hálóinget adtak vagy lehettél a tiédbe?


te kinél szültél?

1924. Liduska84 (válaszként erre: 1923. - Norci78)
2013. márc. 28. 14:50

Szia! Én 5 hete szültem a SOTE 1-en, elég friss az élmény :) Szóval ha van kérdésed...


Ami eszembe jutott: én vettem kínaiban 2-300 forintért pamutbugyikat, amiket nem sajnáltam összevérezni. Szerintem sokkal komfortosabb, mint az eldobható tena bugyi...


Én nem pakoltam külön a szülőszobára semmit, bevihettem oda minden cuccomat.

1923. norci78
2013. márc. 28. 12:12
esetleg ha van még 1-2 hasznos gondolatotok, tanácsotok, szívesen várom!!!!
1922. norci78
2013. márc. 28. 12:12

köszönöm

én még teljsen kezdő anyuka leszek, igazából a környezetembe sem volt még kisbaba :)

még van 2 hónapom, de én már szeretném ezt a kórházas csomit összerakni. de ahogy elnézem nem is baj mert nagyon sok minden kell.:)

1921. *Murmi*
2013. márc. 28. 09:10
Popsikrémet adnak, azt nem kell vinni, de pelenka és törlő kendő az kell. én egy kis csomagos Huggiest vittem be, már nem emlékszem hány db-os volt, de napi 6-8 db pelus kellhet.
1920. norci78
2013. márc. 28. 09:02

csak még 1 kérdés, a babának nekünk kell a pelenkát is bevinni? hát ezen meglepődtem, bár már semmin nem lehetne :)

mennyit vitettek?

1919. norci78 (válaszként erre: 1917. - *Murmi*)
2013. márc. 28. 08:42

1000000 hála!!!!! :)

köszönöm! jónak tűnik :)

1918. karika5
2013. márc. 27. 22:10

Ez jó kis lista:)


Még csak annyit,hogy este viszik fürdetni a babákat,évszaknak megfelelő bodyt készits oda neki,vigyél pelust a babának,Én vittem krémet,törlő kendőt is...a köldökére a hintőport és a lemosot biztosítják netek!a sapka is nagyon fontos a téli időszakban...nyáron is kell gondolom.....

Nekem egyszerűbb volt külön rakni a szülőszobás ,és a többi cuccomat..

A szülőszobásba,egy hálóing,betét ,bugyi,inni való,fogkefe-krém,törölköző,wc papír,irtatok ,papucs,... azt hiszem ennyi volt benne...

Ja hálóing a kórházba nem kötelező a hálóing ,lehetsz pizsiben is akár.....

1917. *Murmi*
2013. márc. 27. 16:35

Mamának

•Iratok

•Személy igazolvány

•TB kártya,

•Házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi, van ahol 30 napnál nem lehet régebbi, kórháza válogatja)

•Amennyiben a szülők nem házasok apasági elismerő nyilatkozat

•Terhes kiskönyv (vércsoportot igazoló papír, Hep. B. szűrővizsgálat papírja)

•Korábbi leletek (Az utolsó vérkép, az utolsó uh-s lelet)

•Borítékok

•Ruhaneműk

•3 db hálóing vagy pizsama - elől kigombolható, a szoptatás miatt( van olyan kórház ahol nem veheted fel a sajátodat)

•Köntös

•Zokni

•Papucs - egy amiben zuhanyzol, és egy amiben jársz-kelsz

•szoptatós melltartó

•Melltartobetét: textil, mosható (Avent, Medela) vagy eldobható (Mimi, NUK, Fixies, libero)

•Bugyik (nagy, sötét színű), Tena bugyi (gyógyszertár)eldobható

•Esetleg hasleszorító bugyi (Gyógyászati segédeszköz boltban kapható, vagy van az Anitának is ilyen bugyija. Segít megtartani a szöveteket, amíg a helyére vissza nem rendeződnek a szervek. Nem szabad császárosoknak használni, és a hüvelyen szülteknek sem egész nap!)


Tisztálkodó szerek

•Tusfürdő

•Intim mosakodó gél

•Fésű

•Fogkrém, fogkefe

•Egyéb kozmetikai szerek (sampon, krémek, testápoló …)

•Hajszárító

•Hajcsat, hajgumi

•Egy csomag (18 db) Tena Lady Extra

•Törölköző - külön az alsó, a felső testrészeknek ill. külön a mellnek)

•Több (!) csomag nagyon-nagyon puha WC papír (pl rózsazsín tollpelyhecskés ZEWA soft vagy nedvesített Kamill)

•WC ülőkére helyezhető papírülőke

•intim törlőkendő

•Papírzsebkendő

•Mellszívó

•Esetleg bimbóvédő, bimbókiemelő


Gyógyszertárból beszerzendő dolgok gyermekágyas mamáknak


Kényelmi eszközök

•2 dl-s dobozos üdítő, mert szülés után két órával már lehet inni

•Ásványvíz a vajúdáshoz

•Csoki, szőlőcukor

•Ülőpárna(gátkímélő párna) / szoptatós párna

•Kispárna

•Olvasnivaló

•Fényképezőgép

•Óra

•Mobil + töltő

•Evőeszközök, kistányér, pohár, bögre, szalvéta, konyharuha, konzervnyitó

•Íróeszköz, papír


Papának

•Harapnivaló, innivaló

•Fényképezőgép

•Papucs


Babának

•Pelenka

•Pospsitörlő,

•5 db textil pelus,

•Kis zokni a kezére, hogy ne kaparja össze magát, és majd ha hazaviszed ruha.

•Takaró és vékony sapi a fürdetés utánra, mert nagyok a hőm. különbségek!

•Esetleg cumi, pólya

•Cumisüveg (Biztonságosabb, ha odaadod a kisterilizált nagyon kislyukú cumit, hogy ha nagyon muszáj, csak ebből adják a vizet a kicsinek.

1916. *Murmi* (válaszként erre: 1914. - Norci78)
2013. márc. 27. 16:32

Kell pelenka, és kis csomag is a szülőszobára. de oda csak alapvető tisztálkodási szerek, bugyi és betét, törülköző, ásványvíz, esetleg rágcsa.

Nekem van listám, mindjárt megkeresem és bemásolom. én írogattam össze mások tapasztalatai alapján

1915. Anitav83 (válaszként erre: 1909. - Sibetti)
2013. márc. 27. 12:51
Ő nagyon jó orvos! Csak ajánlani tudom.. :)
1914. norci78
2013. márc. 27. 12:48

Sziasztok,


Segítségét szeretném kérni azoknak akik nemrég szültek a SoteI-en.

le lehet tölteni valami listát hogy mit kell vinni a kórházba és mennyit (pl pelenka)? Szülőszobára külön kell "kis csomag"?

mert hát ahány kórház annyi szokás :)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook