Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a debreceni Kenézyben szültetek! Tapasztalatok? fórum

Akik a debreceni Kenézyben szültetek! Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
445. h.wiki
2012. máj. 4. 17:30
Ti is kaptatok emailben anyák napi köszöntőt a kórházból??? Milyen figyelmesek!
444. h.wiki (válaszként erre: 443. - Akarya)
2012. máj. 3. 21:34

Hány hetes is vagy már? A lábam nekem is dagad, sajna. :-(

Kedden megyek nst-re, akkor megmutatom a dokimnak is.

443. akarya (válaszként erre: 442. - H.wiki)
2012. máj. 3. 19:18

remélem nekem is tetszeni fog :D

én még mindig nem pakoltam be, most hétvégén szeretnék mindent megvenni, remélem menni fog kiborulás nélkül, mert minden boltban annyian vannak hogy kész. a meleget elég jól bírom, csak dagad a lábam.

442. h.wiki
2012. máj. 1. 09:46

Soha nem gondoltam volna, hogy azt mondom egyszer egy kórházi részlegre, hogy tetszik! :-)

Igen, én már bepakoltam. Bár egy-két apróság még hiányzik, de nagyjából már minden meg van.

Hogy bírjátok ezt a meleget?

441. akarya (válaszként erre: 440. - H.wiki)
2012. máj. 1. 09:04
remélem :) Kíváncsi vagyok már nagyon. Te bepakoltad már a kórházi cuccot? én még nem, de a héten összekészítem már.
440. h.wiki (válaszként erre: 439. - Akarya)
2012. ápr. 29. 21:11
Ha még nem láttad, nagyon fog tetszeni a hely, tuti!
439. akarya (válaszként erre: 438. - H.wiki)
2012. ápr. 29. 18:02
még nem, de mivel van ott ismerősünk, mondták h majd bármikor bemehetünk és körbevezetnek :) Május elején el kell menni mert már úúúúgy szalad az idő. meg van a kórházi lista meg a tájékoztató az epidurálról, már csak a helyszín ismeretlen.
438. h.wiki
2012. ápr. 27. 21:42
Akarya, voltál a felkészítőn végül?
437. h.wiki (válaszként erre: 436. - Kicsicsillag2012)
2012. ápr. 27. 09:06
Szerintem nem.
2012. ápr. 26. 21:05

Köszönöm lányok a bátorító szavakat,nagyon aranyosak vagytok.

Szerintetek nem késő ha még most jelentkezünk ilyen felkészítőre ?

435. h.wiki (válaszként erre: 431. - Nikita83)
2012. ápr. 26. 08:39

Köszi, hogy megosztottad velünk ezeket az élményeket!

Tegnap mi is másodszorra voltunk a felkészítőn, egy élmény volt, örülök, hogy nem hagytuk ki! Sok új, okos dolgot, tanácsot kaptunk, tudtunk meg!

434. h.wiki (válaszként erre: 432. - Kicsicsillag2012)
2012. ápr. 26. 08:38
Kiscsillag! Én is félek, de szerintem ez normális dolog! Apás szülés! Nálunk fel sem merült, hogy nem jön be, abban viszont előre megegyeztünk, hogy nem kell neki "ott" nézelődni, ahogy Nikita is írta, olyan helyen ül, ahonnan nem lát oda, és ennyi! A lényeg, hogy ott legyen!
2012. ápr. 25. 16:19

Szia Kicsicsillag!


Ez természetes, hogy félsz, ismerős ez az érzés. Nem tudja az ember, mire is számítson. A másodikat már könnyebben éljük meg. Vagyis remélem.

Én kértem az epidurálist, jó dolog, áldom aki "feltalálta". Ahogy megkapod, pár perc múlva, mint akik kettévágtak...jó értelemben. Szó szerint, semmit se éreztem 2-3 órán keresztül. Ekkor vígan csevegtünk, csacsogtunk. Hihetetlen belegondolni, hogy ott fog kijönni a Pici, ahol bement.

Így utólag már könnyen beszélek, de nem kell félni, orvosok, szülésznők segítenek Neked.


Apás szülés: Mind a ketten voltunk mind a két szülésfelkészítőn. Jó dolog volt. Így a férjem is látta, hova is kerülünk majd. (Hiszen Ők nem nagyon járnak rákszűrésre nőgyógyászhoz)

Mi is hallottunk ilyen tévhiteket, hogy a férj így meg úgy "megundorodik" a feleségétől, ha bemegy szülni vele. Ezt valamelyik nemnormális találhatta ki. Érdeklődtünk ismerősektől, akik bent voltak a feleségükkel, és...egy élményként gondoltak vissza rá. Én nem erőltettem, azt mondtam, ha akar, bejöhet. Attól félt, hogy nem fog tudni segíteni nekem. Mondtam is neki, hogy bőven elég, ha ott van és fogja a kezemet. Az ágy végénél ült, állt, guggolt, mikor hogy esett jól. (Abból a szögből semmit se látott) De a jelenléte olyan erőt adott, és hogy szoríthattam a kezét.

Sokszor beszélgetünk a szülésről és annyira örül, hogy bent volt, szerinte is kár lett volna nem bemenni. Amikor elmeséli a szülési élményét az ismerősöknek, csak úgy csillog a szeme és vigyorog. És a második gyerek születésénél is bejön.


Papírok? Mi csak a kék kis pici könyvecskefélét adtuk oda, amit a szülésfelkészítőn adtak.


A szobatársam ha jól emlékszem még reggel elvitte a gyerekeket a suliba, majd bement szülni. 11 előtt meg is lett a baba. Van akinek ilyen gyorsan megy.


Nem kell félni, biztos kezekben leszel/lesztek!

Én nagyon nehezen bírom a fájdalmat, Dávid nagy baba is volt (4150gr. és 58 cm) Akkor Ő volt a legnagyobb az osztályon. 58 kilóról 75-re híztam, most megint 59 vagyok. Szépen lecsurognak rajtunk a feleslegek. Kitartás Lányok!

2012. ápr. 25. 15:21

Nikita nagyon örülök,hogy leírtad a tapasztalataidat, de most még jobban félek ... :-)

Nagyon félek a szülési fájdalmaktól ...


Szerintetek ha a 32. héten beszélek a dokival,hogy apás szülést szereténk,hamarabb eltudja intézni a papírokat ? Nem tudom még most sem eldönteni,hogy bejöjjön -e a párom. Ő jönne ha szeretném,csak félek tőle,hogy utánna mindig amikor rám néz,akkor az a látvány jut az eszébe amit ott átélt.

2012. ápr. 25. 10:53

Sziasztok Lányok!


Köszönöm szépen, Picur itt alszik mellettem, amúgy jó baba, csak előfordul, hogy rájön az 5 perc, ami néha tovább is eltart.


Nálam hajnali 2-kor kezdődtek azok a fájások, amit addig nem éreztem. Olyan furán fájt a derekam és a hasam. 6-ra értünk be, addig fürödtem, pihentem.

Amikor beértünk, megvizsgáltak, mondták, hogy a férjemet nyugodtan küldjem haza, mert estig nem lesz baba. Felmentünk a szülészetre és kaptam egy ágyat. Majd a férjem felhozta a bőröndöt és pár percig még az ajtóban beszélgethettünk. De inkább sírással töltöttük el azt a kevés időt...

10 körül a fájások 2 percenként jöttek, de ez még közel se fájt úgy, mint a vége. Ekkor beöntést kaptam. Na ebből semmit se éreztem, annyit mondtak, hogy szorítsam 2 percig, majd üljek rá a wc-re. Nyomni nem kellett, jött az magától. Nem írom le a hanghatásokat, de sokszor a röhögés fogott el. 20 percig trónoltam rajta. Az is kijött belőlem, amit még meg se ettem. :D 3 napig nem is volt utána székletem. A fájások itt is 2 percesek voltak.

Ezután szóltak, hogy hívhatom a férjemet, felszabadult a papás-mamás szülőszoba. Ott megkaptam az epidurálist, mert már mindenhol fájt. 10-15 percig kellett ülnöm mozdulatlanul az ágy szélén, közben a fejemet nyomták a pocakomhoz, hogy be tudják adni a hátamba. Ettől kezdve kb. 2 órán keresztül semmit nem éreztem. Matattak bennem, burkot repesztettek...de semmit nem éreztem. Délután 3 körül oxitocint kaptam, na ettől aztán megjöttek a fájások.

Kérdezték mit érzek, mondtam, hogy mindjárt bekakálok. Erre Ők: Az nagyon jó. Mondom jó a fenéket. Innentől kezdtem nyomni. Mindenhogy nyomtam, csak nem úgy, ahogy kellett. Majd rákaptam az ízére. 16:20-kor pedig kibluggyant Dávid. Hihetetlen az a megkönnyebbülés. Abban a helyiségben mosdatták, mérték meg, majd pár órába inkubátorba tették, hogy melegedjen kicsit. Közben összestoppoltak, ekkor már bent volt még pár gyakornok is akik a lábamnál álltak és stírölték az alfelemet.


Nekem hosszadalmas szülésem volt, de minden fájdalmat megért.


Az eltöltött napokon nem unatkoztunk. Az etetések 30 percesek, hozzák majd elviszik.

Reggel

6:00-Behozzák a bébiket etetni, majd fél 7-kor elviszik.

Ekkor "elrohansz" :D fürödni, mert

7:00 körül:-Első vizit.(Ezt csak hétköznapokon tapasztaltuk.)

Ilyenkor 1 hálóingben, betéttel a lábunk között, bugyi nélkül vártuk a vizites orvost, hogy nézelődhessen kedvére. Amikor elment, vágtáztunk ki reggelizni.

A gátmetszők a fenekükön nem tudtak ülni, a császárosoknak pedig a hasuk fájt.

9:00-Hozzák a Picurkákat etetni, majd viszik.

10:00 körül:-Nagy vizit.

11:30-Ebéd

12:00-Újból etetés

14:00- Végre jöhetnek a látogatók, de csak 14:50-ig, mert...igen, újból etetés.

15:40-ig a hozzátartozók kint várnak a lépcsőházban vagy az udvaron. Majd még egy egész órát beszélgethetünk.

17:00-Vacsora

18:00-Etetés

21:00-Utolsó etetés

21:30-Végre aludhattunk.


Én a 3. naptól kértem, hogy velem legyen reggeltől estig, de elég fárasztó volt még akkor. Ez napról napra, inkább hétről hétre könnyebb.

Csak úgy engedtek minket haza, ha tudunk vécézni. Így előző nap reggel kaptunk hashajtót. A reggeli tejeskávé volt, délben pedig szilvaleves. :D

Este...éppen csak elértem a wc-re, de komolyan. Ha nem lett volna felhajtva az ülőke...

Én 2 ágyasban voltam, szuper volt, legalább nem voltam egyedül, és sokat beszélgettünk néha éjszaka is.


A szüléstől nem kell félni, csodálatos élmény!!!

430. h.wiki (válaszként erre: 429. - Akarya)
2012. ápr. 25. 10:15
Az jó! Bár nem mintha megismernénk egymást. :-)))
429. akarya (válaszként erre: 424. - H.wiki)
2012. ápr. 25. 09:21
esélyes lehet hogy találkozunk majd bent :) Én is félek kicsit :)
428. akarya (válaszként erre: 425. - Nikita83)
2012. ápr. 25. 09:19

köszönjük hogy írtál, jókat derületm rajta :)

Gratulálok a babához, jó egészséget kívánok!

427. encifinci (válaszként erre: 425. - Nikita83)
2012. ápr. 24. 19:41
Egyetértek,azt hozzátenném én február 16-n szültem császárral,nah azt gondold hogy a nővér ledobta a cuccoma földre hogy este de regelig pakoljak el mindent...köszi,ordítani tudtam volna nem hogy mosolyogni de köhinnteni,hapcizni, orrot ujni is felért egy késdöféssel,de persze két hónap távlatában ez már felejtős:)
426. h.wiki (válaszként erre: 425. - Nikita83)
2012. ápr. 24. 17:19
De jó, hogy megosztottad ezeket velünk! Köszi szépen! És utólag is gratulálok a babához!
2012. ápr. 24. 15:37

Sziasztok Lányok!


Látom, nem ma indult a fórum, sajnos nincs időm 15 oldalt elolvasni, de gondoltam megosztom a tapasztalatomat a kórházzal kapcsolatban.

Január 5-én szültem 8 nappal a kiírt időpont után. Pocak nem annyira akart kibújni, jobban érezte magát bent. December 28-tól minden nap NST vagy magzatvízvizsgálatra kellett mennem. Hát lányok, annyian nem látták az alfelemet, mint azalatt a pár nap alatt. Mindig más vizsgált meg. Szégyellős már nem vagyok. :D


Voltunk szülésfelkészítőn, ami ingyenes. A klinikán 5000 forint!!! Érthetetlen.

A Kenézy láttán leesik az ember álla. Légkondis 1 és 2 ágyas szobák, mindegyikhez külön fürdőszoba.

Papás-mamás szülőszoba is van, szülés után Mi 4 órát tölthettünk ott el, mert akkor éppen nem volt aki szülni akart volna.

Én Szilvási Ferencnél szültem, nem volt fogadott orvosom, reméltem, hogy valaki csak megszüleszt. :D

Jobbat keresve se találtam volna. Minden nap bejött hozzám (4 napon keresztül) érdeklődött hogy vagyok, benézett Dávidra is a csecsemőosztályra. Kiszedte a varratokat. Szuper orvos!!!


Személyzet: Változó. Amikor a szobámba kísértek, összestoppolt fenékkel még a szellentés is fájt, :D

majd jött egy nővér, hogy menjek el pisilni, hogy minden rendben van-e ott alul. Felkelni nem segített, azt mondta, ezt oldjam meg egyedül, hisz nem lesz senki, aki a segítségemre sietne. Így 5!!! perc alatt sikerült felülnöm, ezt ölbe tett kezekkel végignézte. Azt is mondta, hogy ne vérezzek össze semmit, mert nincs már itt este a takarító személyzet. Ha lett volna erőm, kivettem volna a lábam közül a betétet és suhantottam volna vagy kettőt a fejem felett.


Étel: Nem voltam sose egy bélpoklos, igazából finomakat kaptunk, de bölcsis adagokat.


Ha van valakinek mellszívója, vigye be, mert amikor legelőször éjszaka bedurrant a mellem, olyan volt, mintha 600 köbcentis implantátumokat kaptam volna.

Vigyetek be több hálóinget, szoptatós melltartót, nagyon nagy betétet szükség lesz rá (A szobatársammal fejenként 5 darabot kaptunk a 4 napra, azt mondták ennyi van ezt osszuk be) Gazdasági világválság!

Gátmetszést vágóknak nem tanácsos a viccek olvasása. Még a mosolygástól is fájt a fenekünk.


De nem bántam meg, hogy itt szültem!!!


Kicsit hosszúra nyúltam.

Mindenkinek jó babavárást, aki pedig már túl van rajta, jó babázást kívánok!!!

424. h.wiki (válaszként erre: 423. - Kicsicsillag2012)
2012. ápr. 24. 09:10

Na,akkor minden rendben végül! Gratulálok! :-)

Ne pánikolj, minden rendben lesz nálatok!!! Akkor én mit szóljak, 6 hét és itt az idő! :-D

423. Kicsicsillag2012 (válaszként erre: 422. - H.wiki)
2012. ápr. 24. 08:29
Ő is kismama :-) Mára lett volna kiírva,de tegnap vérzett és bevitték Debrecenben. Miután megírtam este az üzit, már kaptuk is a telefont,hogy megszületett a kis manó, fél óra alatt. Csak bepánikoltam,belegondoltam,hogy úristen mindjárt itt van a július is :-)
422. h.wiki (válaszként erre: 418. - Kicsicsillag2012)
2012. ápr. 24. 07:32
Ő is kismama? Vagy valami más miatt kellett bevinni?
421. h.wiki (válaszként erre: 417. - Kicsicsillag2012)
2012. ápr. 24. 07:31
Szia. Hát, ezeket csak úgy küldtem. :-) Én 21 hetesen(kb) jelentkeztem már, de úgy is akkor szólnak, ha már összegyűlt néhány kismama. Most is többen lesznek. Mi amúgy már voltunk egyszer, akkor meg is kaptuk a kék könyvet, most nem is lenne muszáj mennünk, de úgy gondoltam, kitelik az időmből, és bajom nem lehet belőle, sőt.
2012. ápr. 23. 19:03
Jajj és azt szeretném kérdezni,hogy többen vagytok egy tanfolyam és felírják hogy kik voltak ott meg kik nem ? Utolsó alkalommal kapjátok meg a kék papírkát,hogy részt vettetek ilyenen ?
2012. ápr. 23. 18:52
Nem tudom hogy apás szülés legyen -e. Mennyi idővel kell előtte jelentkezni erre a tanfolyamra ? 28 hetes vagyok most ...
2012. ápr. 23. 18:51
Ma bevitték sógornőm a kórházban,nagyon bepánikoltam... egyszerűen nem tudom mi volt velem. Egész nap sírtam mióta megtudtam hogy bevitték. Sajnálom is, aggódom érte, meg félek egyre közeledik az én időpontom is.
2012. ápr. 23. 18:48

Sziasztok!


Régen jártam felétek! Hogy vagytok ? Mik ezek a jelek Wiki,amiket küldtél ?

416. h.wiki
2012. ápr. 19. 11:05
Tegnap kaptam email-t a kórházból, 25.-én szülésfelkészítő. Jön valaki közületek akkor?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook