Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


210. Annamari11 (válaszként erre: 196. - Gabie)
2013. máj. 7. 05:53

Szia!


Olvastam, hogy ajánlod a gázzal való poloska írtást. Nálam már 2x jártak az Abatox emberei, 11 nappal az utolsó írtás után is tele vagyok csípésekkel. Meg tudod mondani hol lehet ezt a gázosításos írtást megrendelni és mennyibe kerül?

Köszönöm szépen!

Annamari

209. -napsi-
2013. máj. 6. 22:28
Sziasztok! úgy látom szezon van. a bőrgyógyászaton is a legtöbb emberen olyan csípés volt mint rajtam. a lényeg ágyi poloska. Én 3 céget hívtam fel.Megkérdeztem kinek a pénztárcájához méretezték az összegeket. A lényeg hogy nekem fendona 5Wp ajánlották. el is mentem . megvettem. rengeteg.....rengeteg döglött meg tőle.ajánlom mindenkinek. tudom nem lehet reklámozni, de ez csak segítség. szóval én megszabadultam tőlük.azért én mivel nem drága a vegyszer megismétlem egy hónap múlva is. de a csípések helyei nem múlnak. nekem sajnos olyan a helye mint a bárányhimlőnek ha elvakarod. nektek valami krém a csípésekre?
208. apuci43 (válaszként erre: 206. - Irtózatos)
2013. máj. 6. 21:16

Szia Irtózatos!

Az előző cég mit használt vegyszernek ha ez az írtómester már az ötödik kísérleted egy év alatt?

Mennyibe fájt neked az öt alkalom??

207. eszmé (válaszként erre: 206. - Irtózatos)
2013. máj. 6. 20:15
Kedves Irtózatos! És hány órán át nem mehettetek be a lakásba az irtás után?
206. Irtózatos (válaszként erre: 202. - Gabie)
2013. máj. 6. 19:11

Ma járt nálam egy újabb, egy év alatt ötödször gázmester. Ez másik cég volt nem a …tox cég.

Bízom benne elég alapos volt, de ez csak 2-3 hét múlva fog kiderülni. Ismét úszik a lakás a párásítástól, ragad minden a géppel kipermetezett vegyszertől. Fehér foltos a lakás a megszáradt vegyszertől. A gázmester szerint a gőzölés, csak tüneti kezelés. Érintő méreg kell, olyan mint amit Ő használt. No meglátjuk.

205. gabie (válaszként erre: 204. - Eszmé)
2013. máj. 4. 21:11
Igen,én is pont számolgattam.Jövő hónapban ballag a lányom,nem tudom miből,mert poloskára keresek :(((( Nekem még a mosógépem bírja,de nem mai gyerek az sem.ha bekrepál,akkor kötelet veszek jó vastagot!! :( Azt még talán kibírom fizetni :(((
204. eszmé
2013. máj. 4. 20:14

Nahhh,vettem teafa illóolajat,és azt tettem a portörlő és a felmosó vízbe, és gyönyörűen kitakarítottam..veszek egy teafaolajos fürdőt,aztán teafaolajos fogrémmel mosok fogat,teafaolajos samponnal mosok hajat,és kigőzölöm az ágyamat,aztán éjfélig kivasalom a három adag 95 fokon kimosott cuccot...ezt is kipróbáltam,remélem holnapra nem lesz csípés!!!

Már a virtuális gatyám is ráment erre a poloska ügyre...ha mindent összegzek (az "alergiára" kiváltott krémektől a nylon zsákokig ,bogárirtás 2x,bogárirtó szerek,kidobott cuccok,gőzgép hitelre, + a mosógépem is tönkrement,újat kellet vennem persze hitelre,na meg az e havi rezsi-a sok víz és villany fogyasztás stb) már közel járok a 200,000,-es összegnél...és még nincs vége!!!

ÖRÜLET!!!

De NEM ADOM FEL!!!!

203. eszmé (válaszként erre: 201. - Gabie)
2013. máj. 4. 18:02
Engem is gabie...:(
202. gabie (válaszként erre: 199. - Toscana 2010)
2013. máj. 4. 17:45

Kedves Toscana!

S meddig kell gőztisztítózni? Míg meg nem halok? hihetetlen,hogy nem lehet tőlük megszabadulni :( és érthetetlen :( Írtam neked privát üzenetet!

201. gabie (válaszként erre: 200. - Eszmé)
2013. máj. 4. 17:29
Kedves eszmé. én nem tudom úgy élni az életemet,hogy minden nap átgőzöljek mindent :( Mikor lehet azt kijelenteni,hogy végleg eltüntek? Ha 5 évig nincs csípés rajtunk? Komolyan mondom,a sírás kerülget. :(
200. eszmé
2013. máj. 4. 13:50

Kedves toscana 2012! Nagyon szépen köszönjük,minden információ nagyon fontos számunkra,sajnos én is panelben lakom,és az erkélyről jött be ez a szörnyeteg...Mostanra elértem azt hogy az egész házba kirendelték a bogárirtókat,de sajnos így is lesz aki majd nem kéri...:(...

Tegnap direkt nem írtam ide,gondoltam megvárom a mai napot hogy tudjam bejelenteni hogy már 1 hete nem csíptek,erre reggelre mégis lett két új csípés a nyakamon :SSS...igaz tegnap este nem gőzöltem ki az ágyamat,késő estig dolgoztam,és nem volt már erőm,de úgy látszik hogy nem szabad abba hagyni soha :((

Kedves gabie nagyon örülök hogy van már géped,és HAJRÁ!,nem adjuk fel!!!!!!!!

2013. máj. 4. 11:28

Kedves Fórumozók!


Már vagy jó 10 éve dolgozom az ÁNTSZ- nél. Ez a probléma viágrengető, a jelentések egyre nagyobb hányada ez a probléma( bár a csótány még mindig vezető) . Teljesen csak magánemberként -szeretnék annyit hozzáfűznék az olvasottakhoz, hogy bár kiírthatatlannak tűnik, ennek általában az ellenálló biológiai felépítésük és a hatástalannak tűnő irtásukon kívül még egy oka van: a panelek szigetelési hiányosságai. Nap, mint nap kapunk úgy bejelentéseket:" alattam lakónál, felettem lakónál van". Igenis vándorolnak a fűtéscsöveken, így hiába írtja ki az ember, visszafertőződik. Szigetelni purhabbal minden csövet, rést , repedést. Tudom, hogy így is nehéz, de higgyétek el, 70- 80 %- ban, ha nem behurcolással, hanem vándorlással terjed, az szinte mindig panel jellegű, központi fűtéses, vagy egy csőrendszeren futó, úgynevezett házközponti fűtéses lakótömbökben van. Tégla építésű társasházakban, ahol parapettel fűtenek, ennek az esélye igen csekély. A gőztisztító kiváló megoldás, a vegyszereknél milliószorta jobb. Elnézést kérek mindenkitől, hogy beleokoskodtam, de direkt e célból regisztráltam ide, hogy ezt megosszam mindenkivel.

198. apuci43
2013. máj. 4. 07:21
Örülök hogy megjött a géped!! Kárpítok, szövethajtások alatt,és a farészek alján az ágyon szoktak a peték lenni! Nagyon meg kell nézni,majd 1 centiről gőz!!!! Ezt a gázképző patront csak ha már minden kötél szakad akkor!!
197. gabie (válaszként erre: 191. - Eszmé)
2013. máj. 3. 13:03
Drága eszmé.köszönöm a biztató szavaidat,tegnap délután érkezett a gép.nekiestem mindennek,mint az állat úgy nyomattam a gőzt.s ma is csinálom,mihelyst időm engedi.Neked is kitartást,és erőt kívánok.Ha bejön az új módszer,feltétlen megírom nektek,ezzel is segítve :)
196. gabie (válaszként erre: 190. - Apuci43)
2013. máj. 3. 12:48
Igen van neki gázmesterije.Ez vmi patron szerűség,amit szét kell töményen fecskendezni,és önmaga képez gázt,ami behatol mindenhova.garantált a siker.De még hangya,pók sem lesz egy darabig,az tuti.Csak ne lenne olyan drága.. :(
195. gabie (válaszként erre: 192. - Moneszka84)
2013. máj. 3. 12:44
Kedves Moneszka.ezek a dögök,apró repedésekben rejtőzködnek nappal.Éjszaka jönnek enni a testedből.szinte képtelenség minden zegzugot átnézni.én is találtam a ruháimban.Mindent bezsákoltam,és kitettem a 40 fokos napra.(meleget nem bírják),és ahogy bírom mosom mindet 90 fokon.nem érdekel,ha szarrá megy a ruha,csak bogár ne legyen benne. aztán újra zsákolok mindent,és lezárom.. :(
194. gabie (válaszként erre: 192. - Moneszka84)
2013. máj. 3. 12:37
Ez egy ördögi kör.több 10.000-eket költöttem már én is az írtásukra.Már itt a gőzölő gép,tegnap egész nap nyomattam,meg ma is.. de petéket nem találtam :((((( elkeserítő..
193. gabie (válaszként erre: 190. - Apuci43)
2013. máj. 3. 12:33
Ezzel az a baj,hogy k@rva drága.de 100 %-os a hatékonyság.agyalok rajta hogy bevállalom..
2013. máj. 3. 09:40

Nálam megint vannak peték sajnos, illetve tegnap éjjel nagyon pici inkább pirosas kis poloskák szaladgáltak az ágyamon.

Vagy 6-ot szétnyomtam, némelyikükben vér.

És persze megcsíptek. Nem is tudtam aludni...

Ez maga a pokol!

Már a ruháimban is találtam.

Honnan jönnek ezek a szörnyek?

Remélem az írtás segít, mert ezt már nem lehet bírni!

Arról nem beszélve hogy félek másokhoz átmenni, nehogy megferőzzem a lakásukat egy-egy bogárral.

191. eszmé (válaszként erre: 186. - Gabie)
2013. máj. 2. 22:44

Van remény gabie!!!Hinni kell benne!!! És mindent megtenni ami csak lehetséges!!! És tényleg jó hogy itt meg tudjuk beszélni,és ötleteket és erőt gyűjthetünk a legyőzésükhöz!!!

Biztos hogy még vannak nálam is de csípést nem észlelek pár napja!!!Viszont szinte minden nap lefekvés előtt végig gőzölöm az ágyamat és az ágyneműmet,a párnát soha nem hagyom ki!!!Kis háztartási gőzvasalóval is meg lehet csinálni ha még nincs géped.A lényeg hogy süljenek meg !!!

Kitartást mindenkinek!!!

190. apuci43
2013. máj. 2. 21:41
Nem lehet rossz,az írtód mit tud róla,hiszen csak gázmesteri vizsgával lehet hozzájutni és felhasználni?!
189. gabie
2013. máj. 2. 21:30

Ehhez mit szóltok?? Van tapasztalat???

[link]

188. gabie
2013. máj. 2. 09:16
De nem gondolnám,hogy akkor is koplalna a lelkem,ha ott alszunk benn.Szóval ha érzi az ember jelenlétét,akkor csak előjön falatozni,nem?
187. apuci43 (válaszként erre: 180. - Gabie)
2013. máj. 2. 08:29
Minden lehetséges,ezekben ez a szörnyű!Úgy olvastam a neten hogy akár egy másfél évet is kibír ez a dög vér nélkül! Ez elég extrém de a három -hat hónap sajnos reálisnak látszik!! Ha nálad valóban csodát tesz az írtó ezzel a szerrel,/majd egy év múlva kiderül/ne dobd el a számát!! Mi a gőzölésnél maradunk az biztos.
186. gabie (válaszként erre: 183. - Eszmé)
2013. máj. 2. 06:59
De jó! akkor ugye van remény??Jó,hogy itt lehet erről a hatalmas problémáról beszélni!Nálad is vannak még eszmé?
185. gabie (válaszként erre: 184. - Eszmé)
2013. máj. 2. 06:57
Igen,segítettél.Vettem protect port,és protect fújósat is.azzal körbe fújtam mindent tegnap,és ma reggelre egy döglöttet találtam.A páromon "csak" 6 új csípés volt.ez azt jelenti szerintem,hogy fogyatkoznak!
184. eszmé
2013. máj. 1. 20:25

És még egy infó a bogárirtómtól aki jó ismerősöm : az irtás után 1-2 héttel légyirtóval fújjuk be a szobát,attól leereszkednek a maradékok(mert szeretnek egyre feljebb mászni a falon) és akkor megint csak találkoznak a méreggel...

Remélem segítettem...

183. eszmé
2013. máj. 1. 20:02

Én sem adom fell!!!!

Sajnos az első irtás után két nappal felmostam,igaz csak középen ,de a bogárirtó azt mondta hogy legalább 1 hétig ne mossak fel :S,és gőzölni sem szabad,de sajnos három nap után megint kikelt egy szörnyeteg,úgyhogy gőzölni kell,de csak az ágy tetejét,így lemennek az aljára,ott találkoznak a méreggel...:S...egyébként elvileg három naponta vedlenek,ahhoz kell a vér nekik brrrr,és ötször vedlenek amíg fejlett példányokká válnak...

Jó hír hogy én beszéltem két olyan személlyel akiknél a második irtás után eltűntek ...az egyiknél egyből,a másiknál fokozatosan,de ők is azt mondták hogy hosszú ideig nem mosták fel a szert...

182. gabie (válaszként erre: 179. - Apuci43)
2013. máj. 1. 19:33
No már most az írtó azt tanácsolta,hogy ne gőzöljem a szobát,mert azzal lemosom a mérget,amit ő kifecskendezett.szóval akkor gőzölöm a többi szobát,megelőzve a bajt...nekiesek,mihelyst ideér a gőzgép :) NEM ADOM FEL!!
181. gabie (válaszként erre: 177. - Irtózatos)
2013. máj. 1. 19:30
Kedves irtózatos. A ruhás szekrény egy remek búvóhely nekik.A ruhák közt olyan vígan meglapulnak.S hiába fújod a réseket,repedéseket,bútorokat,mert ha a ruhás szekrénybe rejtőznek,akkor semmit nem ér az egész.én ezért pakoltam ki mindent,mert egy zsúfolt szobában szinte lehetetlen kiírtani őket :(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook