Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


330. eszmé (válaszként erre: 325. - Gabie)
2013. jún. 6. 19:27

Juhééééééé Gabiee :D :D énisénis :D :D

Zoe nézz utána,mert tudomásomra jutott hogy amit itthon forgalmaznak azon a néven amit te írtál,az egy növényvédő szer,és beltérre nem ajánlja a forgalmazó,mert káros lehet az egészségre...

329. faafb963dd (válaszként erre: 328. - 44ee78d7b4)
2013. jún. 6. 18:48
Krokodilra tippelek. ;)
2013. jún. 6. 17:03

Még nem merem elhinni, majd térjünk vissza rá pár hónap múlva:) Köszi a biztatást!

Sajnos a saját lábán jött, nem behurcoltam, és van utánpótlás a házban. Most hallottam, hogy Kőbányán is rengeteg van vmelyik lakótelepen, ez valami rémes! Amikor beköltöztem, csótány volt a házban, az már nincs, sikerült kipucolni. Most a poloska van műsoron. Mi jöhet még? Fekete özvegy? Skorpió? Krokodil? Nagyon-nagyon elegem van!!!!!!!!!!!!!

327. gabie (válaszként erre: 326. - 44ee78d7b4)
2013. jún. 6. 12:53
Nem lesz olyan,hanem jobb lesz.Hidd el,akinél volt egyszer Poloska,annál soha többet nem lesz még egyszer.Tudod miért? Mert ezer közül is megismered.S ha bútort veszel,előtte átgőzölöd,vagy takarítógéppel áttakarítod.Ha külföldre mész,a bőröndöt kinn hagyod.Sokkal elővigyázatosabb leszel,és még egyszer nem esik meg az,hogy behurcolod a házadba.A lányom Júniusban megy ki Londonba.Gondolhatjátok.Már előre látom szegénykét,mikor megérkezik.A teraszon levetkeztetem,és semmit nem hoz be,az szent :D Zoe hidd el,már nálad sincs,és nem is lesz soha többé.Oké?? :*
326. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 325. - Gabie)
2013. jún. 6. 09:06

Persze, én is irtattam, kétszer is, sőt, még a garancia lejárta előtt fogok még egyszer, biztos, ami biztos. A csöveket leszilikonoztuk, alul-felül, az már nem bejárat többé, sajnos ott jöttek fel valószínűleg márciusban, mert alattam egy emelettel irtás volt, menekült a rohadt dög.

Az a gondom csak a szigeteléssel, hogy a kulcslyukon is bejöhetnek, azt meg csak nem szigetelem le:)

De mióta szombaton megtaláltam az éjjeliszekrény alatt azt a döglött, kiszáradt példányt, azóta sokat javult a közérzetem. Azóta sincs csípés, most 2 hónapja csípett meg utoljára, de igazatok van, már SOHA nem lesz olyan az élet, mint előtte :((((

325. gabie (válaszként erre: 323. - 44ee78d7b4)
2013. jún. 6. 06:58

Kedves Zoe! Én is méreg párti vagyok.Hiszen ezek elég szívós állatok,sajnos nem hangyák :( Drasztikus fellépés kell velük szemben.S sajnos olvasni olyat is,akinél még a méreg sem válik be.Panelba több munkával jár a dolog,de ha mindent leszigetelsz,akkor csak nem találnak át hozzád!Több munkával jár,az biztos.Ezzel a gombás szerrel nekem is vannak fenntartásaim,de persze az ember sok mindent megpróbál,hogy kiírtsa őket.

Eszmé! :) Sziaaaa :) 5 azaz öt hete nincs csípés,nincs BOGÁR!!Olyan boldog vagyok,hogy poloskát lehetne velem fogatni :D :D Pusziiii :*

324. eszmé (válaszként erre: 322. - 44ee78d7b4)
2013. jún. 5. 21:46
Igen,nagyon durva cuccok ezek,és én sem vagyok oda értük:(...ezért keresem én is a megfelelő megoldást a további megelőzésre...az ember többé nem lesz teljesen nyugodt egy ilyen trauma után...Én egyelőre maradok sz olajoknál...hol keverve,hol külön -külön felváltva használom,hogy ne tudjanak hozzá szokni ha esetleg bujkálnak még valahol...de ebben nem akarok hinni...az van hogy elpusztultak! És kész :)Ja,és kéthetente rendszeres gőzölés...nekem az bevált!
323. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 319. - Eszmé)
2013. jún. 5. 21:44
Nekem azt mondta a gondnok, hogy az egész házat leirtani 2x az 4 millióba kerülne:( annyi meg nincs, úgyhogy kell valami megoldás.
322. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 321. - Eszmé)
2013. jún. 5. 21:26

Na rosszul fogalmaztam, nem az a gond, hogy nincsenek, hanem, hogy a szomszédoknál vannak :)

A gyártó egy olasz cég, a magyar forgalmazó a Biocont kft.

Az tetszik ebben a dologban, hogy mivel a természetes ellenség a legjobb fegyver bármilyen kártevővel szemben, ezért a legjobb fegyverrel lehet harcolni, és nem ágyúval lőni verébre, mint a mérgek esetében. Jó, persze, kiirtja a rovarirtó, de egy hónapja volt nálam másodszor, és még mindig érzem az irtószer szagát, jó, nem mostam fel, csak porszívóztam, de az ablak szinte mindig nyitva, éjjel-nappal, és így is...Mi durva cucc lehet ez!

321. eszmé
2013. jún. 5. 20:51

Zoe! Az nem gond hogy már nincsenek :))

igen én is szeretnék valamit ami biztos hogy megvéd,akkor ha a szomszédoknál még van...de nézz utána jobban,kérdezz rá a gyártóra...a gomba mégis csak lehet egy veszélyes tényező is...pl allergiás reakciót válthat ki...hiszen élőlény mint tudjuk,se nem állat,se nem növény,és szaporodik...

320. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 317. - Eszmé)
2013. jún. 5. 20:41

Kimosod utána az ágyneműt, azt annyi a gombának, ami meg az ágyra kerül az ott is maradhat...

Az a gond, hogy valószínűleg nincs már a lakásban, de ha a szomszédoknál van??? 2 emelettel lejjebb tuti van, tegnap beszéltem velük!

A gőz nálam nem jött be, csak az irtás meg az illóolajak. Ismerősöm mesélte, hogy náluk a 2 irtás elég volt.

Én inkább a biztonság kedvéért szeretnék a gombával permetezni, mert a házban több lakás még fertőzött, nehogy visszajöjjenek a dögök. Most, hogy kint a papír az üzenőtáblán, végre mernek szólni a gondnoknak a kedves lakók!

319. eszmé
2013. jún. 5. 20:33

Az a baj hogy az emberek nem mernek beszélni róla,félnek hogy megpecsételődnek ha merik felvállalni...én azonnal szóltam a gondnoknak,kiderült hogy még két lakásban volt előttem,legalábbis két lakó szólt...ki tudja még hányan nem szóltak...

És addig nyaggattam a gondnokot amíg kirendelte a bogárirtást az egész házba...de persze így is voltak akik nem kérték...

2013. jún. 5. 18:27
Addig pusztulnak csak ki, amíg egy másik lakó nem irtat. Panelben vándorolnak (szellőzőknél és a csöveknél) egyik lakásból a másikba.
317. eszmé
2013. jún. 5. 17:35

Hmmm...elolvastam én is ...benne is lennék...deeee...utána mi lesz a gombákkal...??

És vigyázat mert a teafaolaj üti a gombákat...

Szerintem a három irtás elég lesz,főleg ha már nincsenek...

Én csak a három ismerősöm példájából indulok ki,náluk megvolt a 2X-i irtás(az egyiknél három),egyikük sem használt sem gőzölőt,sem olajakat,semmi extrát,és mégis kipusztultak náluk...

2013. jún. 4. 22:30

Sziasztok, most találtam ide, röviden, amit a másik hasonló témájú fórumon már megosztottam:

Nálam március végén kezdődött a dolog, 3-3 csípés a jobb kezemen. Pár nap múlva a balon is 3-3. Utánanéztem, elájultam, vettem Protectet, gőzöltem, mostam, mindent zsákba, szilikon a csövek köré, stb., egy hét szünet, majd 3-3 csípés a hátamon. Aznap már nem aludtam a lakásban, hívtam a rovarirtót. Jött, fújt, elment, este haza, dög büdös volt, addigra teafa olaj a tusfürdőbe, a testápolóba (köszi aki javasolta!!) + egy pumpás flakonba vízbe 30-40 csepp, ezt azóta is minden este magamra fújom, ragasztó az ágy köré, csípés sehol. 3 hét múlva újra kihívtam, jött, fújt, este vissza, büdösség és egy élő (!) dög, bár nehezen mozgott, meg is öltem. Azóta eltelt 1 hónap, ragasztóban soha semmi, teafa olaj állandóan, csípés sehol!!!! Ma visszatoltam az ágyat, az éjjeliszekrény alatt találtam egy kiszáradt (hurrá!!!) dögöt. De még visszahívom, ingyen van, jöjjön csak, tuti ami tuti. Alattam lakótól jött hozzám, nem szólt, mikor irtatott, és menekült a dög. De amiért írok, ezt találtam a neten: [link] thatjuk_ki_az_agyi_poloskat/20121126105809

a szer kapható itthon, bio permetező szer, Naturalis a neve, 1l 10ezer, de 100 liter lesz belőle. Társakat keresek, vegyük meg közösen, úgy nem olyan drága, meg amúgy is csak egy évig áll el. Megadom a számom ha valakit érdekel a dolog, szervezzük meg!!! Le a dögökkel!!!!!!

Már vagyunk hárman azóta.

315. eszmé
2013. jún. 4. 15:55
Én is dohányzom...
314. gabie (válaszként erre: 312. - Faafb963dd)
2013. jún. 4. 06:43
Na ez hülyeség.Ui. én is dohányzom(mondjuk inni,nem iszok),de annyi csípésem volt,hogy összeszámolni nem lehet.S az sem igaz,hogy a nullás vércsoportot nem szereti.A párom is olyan pöttyös volt,mint a túró rudi.Úgyhogy én cáfolom ezeket a kitalációkat!! :) Ne légy alkoholista :D
2013. jún. 4. 02:16

És aki még nem látta mire képes a rohadék:


[link]

2013. jún. 4. 02:13

A legjobb kép amit poloskáról láttam:DDD

Biztos nem volt már kedve röhögcsélni!


[link]


Azt írja: Poloska kerüli harapás dohányosok vagy nagyivók, vissza kell szoknom a cigire és vedelni kell ezerrel, berúgni minden este! :)

311. eszmé
2013. jún. 3. 23:01

Amúgy nagyon fontos hogy mindenki maga vegye figyelembe azt hogy mióta fertőződött meg,azt hogy mennyire zsúfolt a szobája,mekkora négyzetméter,stb...

A poloskák többnyire az ágyban és a közvetlen környékén tanyáznak,nem mennek messzire attól az embertől akit kiszemeltek...ha későn(hónapok múltán) jön rá valaki hogy mivel is áll szemben,akkor fennáll a veszély hogy tovább terjednek,tudniillik hogy a nőstény példányokat folyamatosan "zaklatják" a hímek,ezért távolabb merészkednek a petéjük lerakása érdekében...

Sajnos erre rá kell érezni,ki kell számítani,kijátszani a dögök észjárását...ez elég nehéz amikor az ember bepánikol ...

310. eszmé (válaszként erre: 307. - RRRebeka)
2013. jún. 3. 22:38

Szia Rebeka!

Ha megvolt az első irtás akkor csak az ágyad tetejét kell gözölnöd,mert akkor lemennek az aljára és találkoznak a méreggel...ha agyon gőzölsz akkor felhigítod a mérget...

2013. jún. 3. 21:49

Sziasztok!

Befürödtem a bugatorral:/

Nem akarok senkit elkeseríteni, de nekem nem vált be, csak azért nem osztottam meg a fórumon, mert levelet írok a cégnek, lehetséges, hogy hibás tasakot kaptam. Amint bővebben tudok erről nyilatkozni megteszem, addig nem akarok senkit hitegetni, átverni vagy a céget gyanúsítani. Nálam az lehetett a baj, hogy elég magas a lakásom belmagassága és nem volt elég zárt tér a hatóanyag kifejtéséhez. Pár napig okés volt minden, kinyitottam a zsákokat, kitártam a szekrények ajtaját, majd egy marék csípés után vissza az egész és vadászatba kezdtem. Fogtam naponta egy-egy példányt, egyikről videót küldök a cégnek, amin egy befőttesüvegben röhög a bugatoros zacskón a rohadt dög. Számomra nem ennyire mulatságos, de küzdök. Szerintem azt a bioszert, amiben az a gomba van, azt még kipróbálom. Addig kérem írjanak privátot olyanok, akik tudnak megbízható diszkrét és legfőképpen hatásos irtót ajánlani Budapesten, aki lehetőleg kontakt méreggel irt, olyannal ami mikrokapszulás.

Köszönöm mindenkinek, aki ír.

308. gabie (válaszként erre: 307. - RRRebeka)
2013. jún. 3. 20:47
Rebeka.Én speciel mindent gőzöltem ész nélkül.Franci ágyam volt,amennyire tudtam szétkaptam.S tudod honnan fújtam ki egy cuki mókust? :) amit felemelsz ágyneműs részen van egy borító anyag.Na azt lefejtettem,és a csapolt lécek közül fújtam ki egyet.Meg is döglött a lelkem :) Szóval igen,minden apró rést,ahova be tud bújni,és a hasát is hátát is éri valami.Könyvek,plüssök,falvédő,kép,falilápma,szekrények alja,háta az illesztések,ruhák közt,szőnyeg alján volt rengeteg ici pici.Tuti oda petéztek.Azóta elégettem a szőnyeget.Mindent gőzölj alaposan.Matracot is.A sikerességet abból látod,hogy kifújod a forró gőzzel.Legalábbis én kifújtam!Ha csütörtökön megy az írtó,akkor NE GŐZÖLJ UTÁNA,MERT AKKOR A GŐZZEL LEMOSOD A MÉRGET!! Erre figyelj! Szorítok neked! :)
307. RRRebeka (válaszként erre: 306. - Eszmé)
2013. jún. 3. 19:54

Kedves Eszmé, Gabie


a napi gőzölésnél mit gözöltök át, az ágy alját, vagy totál szétszeditek és mindent? a matracot is , vagy inkább csak a szegélyeket? miből látjátok hogy sikeres?

én galériát gözöltem most, de hát mintha tűt keresnék szénakazalban, és sajnos ott nincs annyi hely hogy matrac és az ágyrács minden zegzugához odaférjek.ma reggel 2 db csipésem volt, galérián aludtam, csütörtökön jön a 2.irtás.

306. eszmé
2013. jún. 1. 15:02

Mindenkinek aki még nem tudja!

Egy fejlett poloska 4-5 petét rak le naponta!!!Ezek a peték 21 nap múlva kikelnek!!!!Ahogy kikelnek,vért szívnak ami a növekedésükhöz kell,ez ciklusokban 3 naponta történik!!!Akkor vedlenek!!!Tehát 3 naponta szívják az emberi vért!!!Öt azaz 5 vedlésen esnek át amíg felnőtt példányokká válnak,és azonnal szaporodni kezdenek tovább!!!!Amint megsejtitek hogy velük van dolgotok AZZZZONNNNAL kell cselekedni!!!És az irtástól számítva 21 napon belül újra irtani,mert a peték olyan atom biztos burokban vannak amelyen nem hatol át a méreg!!!

KI lehet őket irtani!!!

Gabiehoz csatlakozva,mindenkinek KITARTÁST,és sok ERŐT kívánok!!!

305. gabie (válaszként erre: 304. - Eszmé)
2013. jún. 1. 12:41
Drága Eszmé! Igen próbálom a frontot tartani. Osztom a véleményed,hogy egy jó írtó megoldja,és persze rengeteg munka. Én vasalom az 134543 kg ruhát jelenleg :D El fog tartani pár évig :D Az illó olajok beszerzése folyamatban,mert jelenleg minden rejtett forrásom a poloskákra költöttem,és megrekedtem :( de nem adom fel. :) Mindenknek kitartást,és türelmet kívánok :) Hajrá,nyírjuk ki mindet örökre!!!
304. eszmé (válaszként erre: 293. - Gabie)
2013. jún. 1. 10:42
Találtam muskátli illóolajat a piacnál a gyógynövényboltban!!!350,-!!!!És megrendeltem a bazsalikomot is,utána jöhet a keverés :D...az eddigiekből is jó illat van..kitanulmányoztam őket és mind egytől egyig külön külön is bogárriasztó hatásuk is van :)...és még az én felborzolt idegeim is kisimultak :)..ja és még egy szúnyog lárva sem merészkedik be a lakásomba...
2013. jún. 1. 10:40
Eszme! Jövöheten fog erkezni az irto es akkor meglatjuk utana mi fog törtenni. Igazabol csak a gepeinket es a lapraszerelt vitrinkombinaciot. Szoval agyat vagy föleg agyakat vegkepp nem. Habar lehetseges, hogy egy agyat, ami szinten lapraszerelhetö azt magunkkal visszük. Azert hangsulyozom, hogy lapraszerelhetö, mert igy talan könnyebben eszre lehet venni a peteket is es ebben nem tud elbujni a kifejlett peldany. Remelem sikerül kiirtanunk öket!
302. eszmé
2013. máj. 31. 22:53

Drága Gabie! Látom tartod a frontot :)Képzeld holnap lesz 1 hete hogy nem gőzöltem,éééés...semmmmiiiiii csípés!!!Tádám!!

Szóval kedves bajtársak,egy jó szakember,2 írtás,és sok sok munka,DE meg lehet tőlük szabadulni!!!

Álfrédó! Az első csípéseim nekem is elmúltak 2-3 napon belül,de engem 3 hétig csíptek,és azok nyomai még a mai napig látszanak!!!

Judogala! Sürgösen hívjatok bogárirtót!!!2x

És ha látogatóba mentek...hát számoljatok azzal hogy elhurcolhatjátok az általatok lakott területre...DE megelőzhető a fertőzés ha teafaolajat használsz(googlizd be és nézd meg mi mindenre és hogyan kell használni)Azt a szobát amiben vannak a gépeid ne használják miután a bogárirtás megtörtént,és a gépeket is fújják be az irtók,és ha arra kerül majd sor hogy az új lakásba vigyétek akkor fertőtlenitsd le őket -szintén használd a teafaolajat-hidd el,használ!!Gőztisztitó kell!!!Mindent amit beviszel az új lakásba gőzölj át,főleg az ágyakat!!!Vigyázat!!!Újonnan vásárolt ágyakban,bútorokban is előfordulhat poloska!!!!!!

301. gabie
2013. máj. 31. 15:04
Minimum két írtás kell,mert a petékre nem hat a méreg.2 hét múlva ismételni kell,hogy a frissen kikelt példányokat is elpusztítsa.Ezért van az,hogy sok írtó cég,csak 2 írtás után tud garanciát vállalni.Nálam elég volt két írtás. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook