Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2013. máj. 13. 20:29

Mindenki először házilag áll neki, én is ezt tettem, de őrület és idegtépő és semmi eredménye. Már szétkaptuk az egész lakást, még a tapétát és le kellett tépjük, mert a dögök mögé is beköltöztek. Még az ágyak lábát is beragasztottam kétoldalú ragasztóval, de ideig óráig használ csak.

A szakember már volt nálunk egyszer, az egyik ismerősöm ajánlotta, mondván mennyire kedvesek, alaposak, ráadásul diszkrétek...., ami nekünk fontos volt, mert kissé kínosan éreztük magunkat. A szakember viszont megnyugtatott, nem a mi hibánk, valószínű az egyik nemrégiben vásárolt használt szekrényben laktak és úgy költöztek be hozzánk. Kevés a jó szakember, úgyhogy őket is nagyon meg kell válogatni. Nagyon szívesen megadom az elérhetőségét, ha bárkinek szüksége van rá.

239. Zilon
2013. máj. 13. 15:26
Sziasztok!A dögökkel mi is küzdünk,1 hónapja.A lehetséges összes megoldást kipróbáltuk.Gőztisztítóval az egész lakást átfújtuk,aztán persze a boltban kapható írtók,és lehetőleg mindent 60C' kimostam, még teafaolajos krémeket szappant használunk hiába minden.Gyerekeim szörnyen néznek ki a csípésektől.Holnap jön a szakember remélem sikerül kiírtania,mert ez őrület.
238. gabie
2013. máj. 12. 18:52
Norci,egyet értek :) Kiegészítve azzal,hogy SOHA TÖBBÉ HASZNÁLT BÚTORT!!!
2013. máj. 12. 08:58
Látom, hatóanyagot is írtok: S-metoprén, és piretrin, szinergens: PBO
2013. máj. 12. 08:45

Porszívó, felmosás, befújás.

Megint beindultak, egy éjjel jól összecsípkedtek.

De azóta SEMMI! Hat hét óta egy csípés sem! :)

Négy hónapig küzdöttünk velük, hatalmas megkönnyebbülés, hogy végre kiirtottuk ezeket a kis mocsadékokat. És szerencsére nem kellet az ágyakat kidobni. De a tapétát leszedtük ( alatta is voltak) és hát ki kellett festeni. Többet nekem nem lesz tapétám, az biztos. :D

Remélem segíthettem nektek. Sok sikert mindenkinek!

2013. máj. 12. 08:36

Sziasztok!

Mi is sokáig küzdöttünk ezekkel a vérszívókkal.

De már túl vagyunk rajta!

Először próbálkoztunk mindenféle mászó rovarok elleni sprayvel.

A populáció kordában tartására jó volt, de egy-két csípés nélküli nap, ha sikerült. Fújtuk 5-7 naponta, leszedtük a tapétát, bezsákoltuk a könyveket, a nem használt ruhákat. Az ágyak melletti függönyökön találtunk belőlük, meg a tapéta mögött, és egy képkeret mögött is.

Minden zsákot befújtunk, úgy ragasztottuk le. A hajópadló fuga repedéseibe port szórtuk.

A mászó rovarok elleni por különben eléggé hatásos volt, utálták a dögök. Az ágyak alatt és a padló repedéseit szórtuk be vele.

Próbáltunk bio pumpás szert is - hát ez sem volt jobb a többi irtónál.

Viszont! Találtam egy ágyi poloskára való pumpás szert- a neve szerint is kifejezetten csak ágyi poloskára való. Egy drogéria üzletláncban vettem. Kicsit szívtam a fogam az árán- két másik flakon ára... Kiporszívóztunk, befújtuk az ágyakon az összes illesztést, hajtást. A környező szekrények lábát. Ágy alá poroztunk. Egy franciaágyra és három heverőre, meg egy fotelra elég lett. A varrások vonalát is szépen végigfújtuk, de nem úgy, hogy lucsogjon, hanem hogy ne legyen kihagyott rész.

A következő este bevadultak. Kétszer annyi csípésünk volt. Érezték a vesztükat :D

Utána semmi! Másfél hét után volt egy-egy csípés...

Kivártuk a használati útmutatóban leírt két hetet.

234. eszmé (válaszként erre: 233. - Gabie)
2013. máj. 11. 18:13
Én is én is :D..azért jelentek "napló" formátumban :DDD
233. gabie (válaszként erre: 232. - Eszmé)
2013. máj. 11. 15:42
Drága eszmé...nagyon sok évet kívánok poloska nélkül :D Igenis ki lehet őket írtani.Egyik ismerősömnél most volt másodjára az írtó,és semmi. Én várok 2 hónapot,mire ezt ki merem jelenteni :DD Biztos ami tuti!!
232. eszmé
2013. máj. 11. 13:48

Vámpír napló


1 hét eltelt,ééééés semmmi csípés!!!

Kedves gabie,egy harmadik személyes ismerősömnél is a második irtás után eltűntek a vérszívók,pedig panelben lakik!

Na,szóval,meg lehet tőlük szabadulni,és punktum!!!

231. Hoxa
2013. máj. 10. 08:40
(Amit töröltem, az burkolt reklámozás volt csupán - aki esetleg keresné)
230. gabie
2013. máj. 9. 19:06
Sziasztok.Ma volt az írtó.egy szobát ami 10 négyzetméteres másfél óráig permetezett.Deadyna nevű vizes oldattal.3 napja nincs aktivitásra utaló jel.Nagyon precíz,pontos munkát végzett.én maximálisan elégedett vagyok vele.Nagyon remélem,hogy ez volt az utolsó,és véget ér a rémálom :(
229. gabie (válaszként erre: 227. - Irtózatos)
2013. máj. 8. 06:44

Szia!

Nem rossz ötlet,csak az a baj vele,hogy az ágyba bújnak ezek meg.Nem mennek messzire a mézes csuportól,ergo,ha az ágyban tanyáznak,akkor nem másznak le a földre.Így kicsi az esély,hogy megfogja mindet :( Nekem az írtó mester adott az első írtás után két poloska csapdát.2 nap múlva egyetlen egy eltévedt kölyköt fogott meg :((

228. gabie (válaszként erre: 225. - Eszmé)
2013. máj. 8. 06:22
Ohh,eszmé,én komolyan írtam,ha tudnám,hogy kinyuvasztottam az utolsót is,akkor megsütném,és nyamm :D
2013. máj. 7. 22:44

Ma egy ötlet jött a háztartási boltban nézegetve. Van tubusos ragasztó, bio egérfogónak. (250 Ft) Kiváló ágyi poloska monitoring csapdát lehet készíteni.

Ha van hely az ágy alatt, ahonnan az ágyi poloska közelítene, érdemes egy nagyobb kartonlapra, nylonra ragasztót kenni, arra ráragad a bogár. Vigyázz, gyereknél, háziállatnál ne használd, mert le nem tudod mosni a ragasztót!!!! Olyan mint az enyv, csak soká szárad. Időnként ellenőrzöd, fogott e bogarat..

Nézd meg a másik fórumot is. Párhuzamosan 2 ágyi poloska fórum van mindegyiken több száz hozzászólás, jó tanács..

226. Irtózatos (válaszként erre: 225. - Eszmé)
2013. máj. 7. 22:29

Jobbra fenn van a keres rubrika. Oda be kell írni ágyi poloska

mind kettő a ház lakás fórumban van, több száz hozzászólással.

Ágyi poloska címszó a másik Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani.

225. eszmé (válaszként erre: 219. - Irtózatos)
2013. máj. 7. 21:57

Szia Irtózatos! Nem találom a másik fórumot,hogy keressek rá? Köszi


Gabie,nagyon bírom a humorod :D

224. gabie (válaszként erre: 222. - Nyunya4)
2013. máj. 7. 13:46
Jah,és 7000 ft.-ért.2 literes a tartálya.
223. gabie (válaszként erre: 222. - Nyunya4)
2013. máj. 7. 13:36
Szia.Wap Steamert vettem,és a vateráról. Használt ugyan,de nagyon jó!!
222. nyunya4 (válaszként erre: 218. - Gabie)
2013. máj. 7. 08:27
szia! Milyen gőzölőt vettél és mennyiért ? Köszi
221. -napsi- (válaszként erre: 212. - Gabie)
2013. máj. 7. 08:25
Én miskolcon vettem. 700 ft volt. elvileg csak engedéllyel adhatják ki, mert ha valami rosszul sül el 2 év börtön is kaphat aki eladta. ugyanis mint minden méreg ez is az idegrendszeren keresztül hat a dögökre. 6 órán át kell hatni zárt térben.
220. gabie (válaszként erre: 219. - Irtózatos)
2013. máj. 7. 06:56
Hol a másik??
2013. máj. 7. 06:55
Két fórum van itt a hoxán. Érdemes a másikról is olvasgatni.. Vannak érdekességek!
218. gabie (válaszként erre: 206. - Irtózatos)
2013. máj. 7. 06:52
Szia! Persze,mindegyik írtó magát dicséri :(( A gőzöléssel vitatkoznék,mert nem helyi kezelés,hanem tuti kimúlnak tőle.Tegnapelőtt gőzöltem át az ágy kereteit,és kifújtam vele egy élő dögöt.Megkínáltam közvetlen közelről a forró gőzzel,és feldobta a pacskert :D Szóval,én csinálom,mert tapasztaltam,hogy nem felesleges!! Nagyon szorítok,hogy használjon ez a permet,és múljon ki az utolsó is.Az utolsónak még a húsából is ennék :D :D
217. Irtózatos (válaszként erre: 207. - Eszmé)
2013. máj. 7. 06:52
Írtás után két órát nem lehetett bemenni a lakásba. Utána átszellőztetés. És nem szabad több hétig felmosni a kispriccelt anyagot. Ronda, fehér foltos, mint ha mosószerrel fújtam volna le még a csillárt is, de ha ezt így kell, akkor beletörődöm.
2013. máj. 7. 06:49
Az árak azt gondolom nagyjából azonosak. Egy szoba 9-10 ezer. Két szoba 12-14 stb..
215. Irtózatos (válaszként erre: 208. - Apuci43)
2013. máj. 7. 06:48

Az előző írtásokat az ...tox végezte, növényi alapú méreggel. Kettő fizetős a többi garancia. Itt a rumli is óriási.. Szekránybe nem fújnak, mind két írtó az ágyat, ágykörnyékét áztatta át. Erre is figyelni kell, hogy délutántól nem szikkad meg annyira a kárpit, hogy belefekhess. Ha lehet reggel kell kérni az írtást.A mostani vízes bázisut használt Ficam W a neve, ez a pórusokba is bejut. Reménykedem. Egy éve tart a folyamatos gázmesteri és saját bogárüzés.

Mit tudtok a ficam W ről?

214. gabie (válaszként erre: 206. - Irtózatos)
2013. máj. 7. 06:42
Én nem nagy céget hívtam,hanem "magánembert". Nem kérdezted véletlen,hogy milyen nevű anyaggal dolgoznak? Én faggattam az írtómat.25 éve van a pályán,de azt mondta,hogy egyszer kellett 3x kimennie poloskákhoz a 25 év alatt.A többi esetben elég volt 2 írtás. Én nagyon bízok benne :((
213. gabie (válaszként erre: 209. - -napsi-)
2013. máj. 7. 06:39
Szia.A páromat nagyon össze csípték.de ő antibiotikumot szedett(felső léguti betegsége volt),és képzeld 1 hét után nagyon szépen letisztult.Rajtam még mindig csípések tömkelege van,és viszketnek is. Nem garantálom,hogy az antibigyótól tüntek el tőle,de egy próbát megér.Hátha...
212. gabie (válaszként erre: 209. - -napsi-)
2013. máj. 7. 06:33

Szia!

Hol sikerült Fendona 5 -t venned? mert engem mindenhonnan elzavartak,hogy nem gyártják már :(((

211. gabie (válaszként erre: 210. - Annamari11)
2013. máj. 7. 06:32

Kedves Annamari!

Én belementem volna a gázosításba,pedig húzós lett volna az ára,csak visszahőköltem,mert az írtó össze vissza beszélt az árról is,meg hogy hány napra költözzek ki utána.Javaslom,hogy csakis gázmesteri okmánnyal rendelkező egyént kérdezz erről.De több mindenkitől hallottam,hogy nem javasolják,meg elég kevesen művelik már :(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook