Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


120. c6973617d3 (válaszként erre: 117. - Mátrainé)
2013. jan. 11. 09:04
Fendona SC mezőgazdasági boltban kell kérni, 50 gr-os por kiszerelésben, te higítod fel és permetezd le vele mindent ,amit csak el tudsz képzelni, sógornőméknek sikerült megszabadulni tőlük 2 éve!
119. Mona..
2013. jan. 10. 20:37
És ezek télen is randalíroznak? Mert pár hozzászóláson kívül, szinte mindenki csak nyáron és ősszel panaszkodott róluk.
118. Mátrainé (válaszként erre: 115. - Zebrapinty)
2013. jan. 9. 17:04
szia nem nagyon használ az írtás nálunk kétszer szakember csinálta,én már gondolkodom azon,hogy a bútoroktól kell megszabadulni és üres lakásba írtót hívni
2013. jan. 9. 17:01

sziasztok!nekünk hónapok óta van ágyi poloskánk.Volt nálunk kétszer is gázosítás és azt hittük jobb lett de most még több van.Nem tudom mit csináljunk gyerekek vannak

Ha valaki tud nagyon jó megoldást kérem írjon köszi

116. zebrapinty (válaszként erre: 59. - Polszka)
2013. jan. 6. 16:58
Szia.Leírnád a szer nevét? előre is köszönöm
2013. jan. 6. 16:38
sziasztok.Mi október óta írtjuk,már 4flakon protektet fújtunk el,de még mindig találunk 1-2db-ot.Már nem tudjuk érdemes-e tovább folytatni házilag,vagy hívjunk szakembert.Esetleg tudna valaki debrecenben megbízható írtót?
2012. nov. 11. 16:42

Sziasztok,

Nekem is gondom van a dögökkel.Már végigolvastam a témát.Nálunk kb másfél hónapja jelentek meg.Egyszer voltak írtani.Ma szétszedtem a szobában a polcot ami alatt rejtőzködtek.Találtam átlátszó apró csecsemő poloskákat kb három darabot.Én egy permetezőbe raktam tömény hipót azzal fújkáltam le őket.Mindent befújtam vele.Nagyokat már nem találtam csak döglötteket.A helyzet az nálunk, hogy ott a bátyám lakott de elköltözött.Most a szoba üres.Olvastam, hogy a poloska tizenöt fok alatt nem érzi jól magát.Most kinyitottam az ablakot fullra hátha lelépnek onnan.A kérdés már csak az, hogy át e fognak jönni hozzánk a másik szobába így hogy nincs kiből kiszívni a vért és hogy meg e fognak fagyni ott:)Meg ha jól tudom már nagyon kis korukban kell nekik a táplálék, vér, hogy tudjanak fejlődni.Ha nem lesz nekik remélem kipusztulnak...

113. blenda
2012. nov. 11. 13:58
Sziasztok. Az lenne a kérésem ha valaki tud adjon már tanácsot. A munkahelyemere behozták a poloskát, majd ezt én hazavittem. Ezt ugy vettem észre hogy mrgcsipte, nappal a csuklómat. Ekkor felforgattam az ágyat és találtam ezekből, volt az ágyban, függönyön. Hivtam az irtót, aki mgcsinálta, ugy hogy egy napra ki kelltt költözni. Ezt követően, bár folyamatosan ellnőrzöm a szobát nem találtam soh bogarat. Ennek ellenére 1 hónap múlva volt a jobb hónomalatt három piros petty, ami csipésnek nézett ki. Istmét irtás. Bogarat ekkor sem találtunk, de erre utaló jelet sem. Beszereztem a Protectet és én fújtam a szobát meg mindent. Ezt követően 1 hónap múlva megjelent rajtam 1 piros folt most a másik hónom alatt, de nem viszketett, nem volt vele semmi csak ott volt. Mást nem csipett eddig és továbbra sem találtam semmit, fujtam a Protectet. Egy másfél hét múlva ismét megjelent egy piros valami ami szintén nem viszket. Nem tudom, hogy mi lht ez. Létezne, hogy csak havonta esetlg hetente csipnének. De a csipések sem, vagy az annak tűnő valami nem reggelre jelennek meg, hanem pld. napközben, úgy hogy reggel még semmi sincs rajtam. Leginkább a Suzy 007, citromhéj és irtózatos véleményére lennék kiváncsi, mert az esetem hasonlit az övékére.
112. margareta197373 (válaszként erre: 111. - Irtózatos)
2012. nov. 2. 12:28
Lehet, hogy Neked a Protect veszélyes, de az sem veszélytelenebb, amit Te csinálsz. De ahogy elnézem a hozzászólásaidat, Te még mindig szenvedsz a bogaraktól. Ha normálisan elolvastad a Protectet, akkor simán leírja, hogy huzat mellett kell használni. Ja és még valami! Mi már csak múlt időbe beszélhetünk a gondról! 2 hónapig fújtuk a 2 szobát (7 flakont és még maradt is belőle). A poloskának nyoma sincs.
2012. okt. 25. 17:43
A bábolna Protect nagyon csalafinta és drága... Azt írja gyerekbarát szórófej. (Mint minden vegyszer pl. ablaktisztító) Aztán ráakadtam a részletes leírásra. Huúúú Ez nagyon veszélyes. BELÉLEGEZNI TILOS! [link]
110. Irtózatos (válaszként erre: 107. - Cassandra77)
2012. okt. 1. 15:00
Nincs varr, csak egy kis szúrás nyom. Körülötte barnás, esetleg lilás kb. 6-8 milliméteres elszíneződés. Nem minden csípés egyforma, vannak kisebbek, de nagyok is, érzékenységtől függően. Nekem eleinte iszonyúan viszketett mint a szúnyog csípés, ma már immunis lettem, nem viszket, de a foltok ismétlően láthatók. Néha minden nap, néha 2-3 naponta. Figyeld a pici bőrét.
2012. okt. 1. 14:56

Egy hónapja (kicsit visszaolvasva) láthatod, hogy volt gázmester …tox nevű cégtől 2x

E R E D M É N Y T E L E N Ü L! A pénzünk elment, maradt az ágyi poloska és minden vizes, maszatos lett. Szóval én jelenleg is porozok. Nem veszélytelen, de fél év után, már valahogy meg kellene szabadulnom a bogaraktól. (Mind ez idáig egy darabot nem találtunk, csak a csípések mutatják VANNAK)

108. zsé58
2012. szept. 28. 07:38
Porral nem lehet kiirtani. Hivjatok profit, igaz akkor nem lehet bemenni a lakásba egy napig, ha reggel csinálja akkor este. ezt is ismételni kell, hogy teljesen ki legyenek irtva. Fiaméknál volt, teljesen kikészültek. A másik probléma, hogy ha valamelyik szomszédnál van, akkor az tényleg gáz.
107. cassandra77 (válaszként erre: 106. - Irtózatos)
2012. szept. 27. 17:14

Köszi ! Ezek a csípések nincsenek is közel egymáshoz. Már majdnem elmúlt a pici babámon csak barna foltok vannak helyette. Nektek milyen formában múlt el a csípés? Varr volt a csípésen ? Vagy volt közepe a csípésnek vagy felpúposodva?

Köszi

106. Irtózatos (válaszként erre: 103. - Cassandra77)
2012. szept. 26. 17:45
Nem biztos, hogy viszket. Különböző képpen reagálunk. Ha három aránylag közeli csípést találsz (reggeli-ebéd-vacsora) biztos, hogy ágyi poloska. Több mint fél éve próbáljuk kiirtani. Olvass vissza mit írtam róla.
105. Irtózatos (válaszként erre: 92. - Irtózatos)
2012. szept. 26. 17:43

Egy hónap múlva...

Kikeltek a peték, az éjjel ismét megtaláltak, van három jól ismert csípés nyom. (egymáshoz közel reggeli-ebéd-vacsora) Szóval az élő ágyi poloska ellen használt a chemotox rovarpor, de a peték ellen nem. Most kellhetett ki. Ismét szórok... GYEREKNÉL NE HASZNÁLD! Veszélyes lehet. Olvasd el a használati utasítást.

104. margit74 (válaszként erre: 103. - Cassandra77)
2012. szept. 25. 14:26
Szia! Ha a Google-ba beírod, hogy ágyi poloska ad ki képeket a csípésről. Egyébként olyan mint a szúnyogcsípés, csak lassabban múlik el, de egyéne válogatja. Nálunk az egyik gyerek vakarta, a másik meg nem.
2012. szept. 25. 13:30
Sziasztok! Valaki nem tudna küldeni fotót a csípéseiről? 9 hónapos lányomat csípi valami. Szétszedtük az ágyat még a borítást is letéptem, késsel kerestem a résekben bogarakat de sehol semmit nem találtam. Csótánnyal találkoztam ugyanit a mellettünk lévő lépcsőházban kilkoltattak egy nagyon-nagyon retkes családot ! Lányomon összesen előszőr 3 kiütés volt utána 9 de egyáltalán nem viszketett neki nem nyűgösködött semmit. Kb.1 hete jöttek ki de már nagyjából el is múltak. Voltam dokinál nem tudta mi az voltam bőrgyógyásznál azt mondta 6000 ért h csípés is lehet vagy bármi.Köszi a válaszokat!
102. margit74 (válaszként erre: 101. - Feridarazs)
2012. szept. 21. 20:21
Szia! A gőzölést tényleg nem szeretik, én is ezzel próbálkozom már több hete. Igaz, hogy én csak 2-3 naponta csinálom, de érezhetően jobb a helyzet. Mondjuk még mindig lehet valahol, mert kb. 1 hét után megint megcsípték a nagyobbik lányom. Úgyhogy elő a gőzölőt.
2012. szept. 19. 17:52

Szevasztok! Leírom,hogy én mit tettem, s mire jutottam ezzel az Isten csapása állattal.Hét éve lakunk itt,egy panel II emeletén -négy emeletes-

s még soha se csótány,se poloska, se egyébb rovar nem zavart minket.Normális szomszédok,tiszta lépcsőház,minden korrekt. De most elszabadult a pokol,megjelentek az ágyi poloskák, és elkezödőtt a harc. Lakó gyúlés,rovar írtó drága, nem megbizható,senki nem tudott ajánlani,maradt az egyéni írtás. Nos én csináltam mindent,illetve vettem minden féle írtó szert,de csak részleges eredményt értem el.DE most talán,talán sikerült eredményt elérnem. Vettem a Protect nevezetű írtót 1300-Ft/500 milliliter.Ezzel befújtam mindent ami elképzelhető,mint poloska élet tér.Aztán a gőztisztitó masinát feltöltöttem 50% hypó és 50% viz keverékkel.Ebből csináltam gőzt,és ezzel fújtam le minden hol, ahol elképzelésem szerint elbújhatnak ezek a dögök.A szőnyegeket felszedtem,kitisztítottam,átgözöltem. A parkettát,és az összes padlót is ezzel a keverékkel gözöltem át. De nem ám egyszer, A vegyszerezést kétszer ismételtem meg, a gőzőlést minden nap 10 napon át!!Nem érdekelt,hogy ki fehéredett a parketta. Negyedik nap után nem volt már életjel, ma volt a 10-ik nap,hogy gözöltem,kiváncsi leszek,ha holnap nem csinálom elő jönnek e ? De eldöntöttem bármi lesz,három naponta gőzőlők! Vagy begőzőlök ezektől a dögőktől!! Mindent le kell fújni,ablak párkányt,karnist,mindent nem csak az ágyat és környékét!!!

2012. szept. 6. 14:12
Szia! Én úgy tudom, hogy megelőzni nem igen lehet. Ezen a fórumon pl. valaki írta, hogy a teafaolaj szagát nem bírják. Tegnap abban fürödtek a gyerekek, és mégis vannak csípések. Mennek ezek a csöveken, mindenhol. Mi is valószínűleg így kaptuk.
99. tigo69 (válaszként erre: 98. - Margit74)
2012. szept. 5. 21:21
sziasztok .új tag vagyok .lakótelepen lakom a mellettünk lévő lépcsőházban poloskainvázió kezdődött nálunk még nincs de megelőzést szeretnék ebben várom a segitségeteket előre is köszi tigo69
2012. szept. 2. 15:53
Ha szerencsétek van tényleg nem poloska. Szerintem a bolha még mindig jobb, mint ezek a dögök.
97. citromhéj (válaszként erre: 96. - Margit74)
2012. szept. 1. 21:14
Néztünk minden árulkodó jelet - vérpöttyöket, ürüléket, levedlett héjat, ahogy fényképeken láttam - de semmi. Ez a mi dögünk :D inkább a rejtett részeket csípi - hajlatokat, hasat, hátat, nadrág dereka alatt. Kézen, arcon pl. senkinek nincs csípése. Férjem nem hiszi, hogy poloska, szerinte bolha. Én már nem tudom, mit gondoljak, lehet, hogy valami földönkívüli faj. :D
96. margit74 (válaszként erre: 95. - Citromhéj)
2012. szept. 1. 15:16
Először mi se tudtuk, hogy mi az, hetek kellettek ahhoz, hogy lássunk is egyet. A csípések meg sokszor csak később látszanak nem rögtön felkelés után. Nézd át az ágyneműt, árulkodó lehet, ha apró vérpöttyöket látsz rajta, de ha nem friss lehet fekete is. A ruhákat mosd 60 fokon, mert az állítólag a petéket is elpusztítja, már ha tényleg poloskával van dolgotok. Amúgy főleg a végtagokat csípi, de nálunk volt máshol is.
95. citromhéj (válaszként erre: 94. - Margit74)
2012. szept. 1. 13:25
Köszi a választ! Hát, ez elég rosszul hangzik. :( És nálatok látszik is, hogy poloska? Mi most szétszedtük az egész hálószobát, de sehol semmi nyom. Viszont kicsi fiamon megint két új csípés, a vállán meg a pelenka alatt a combján, pedig délelőtt nem aludt a hálószobában. Igaz, ott sertepertélt körülöttünk, amíg takarítottunk, de a poloska nem támad mozgó célpontra, vagy igen?? Nem tudom, mit gondoljak. Lehet, hogy mégis bolha, csak valami gigászi... Mindenesetre minden használt cucc bezsákolva, fújok rájuk rovarirtót és majd megy szép sorjában a mosógépbe, ahogy győzzük a szárítást. Reménykedek...
2012. szept. 1. 11:44
Simán lehet poloska. Nálunk főleg a nagyobbik lányomat csípik, volt, hogy egy karján kb. 40 csípés volt. Már kétszer írtattunk, zsákokból öltözködünk hetek óta, és még mindig van belőlük. Ja és ruha alatt is csíp, és minket még lámpafénynél is, pedig állítólag rejtőzködő életmódot folytat.
2012. aug. 31. 22:44
Tapasztaltaktól kérdeznék: a poloska csíp ruha alatt is? Amióta visszajöttünk a nyaralásból, valami csíp minket. A csípések kb. szúnyogcsípés méretűek, de tutira nem szúnyog, ruha alá is bemegy ez a dög, a kisfiamnak a pelenkája alatt is van csípés. :( Tavaly bolhát hoztunk haza nyaralási szuvenírként, de az meg egész pici pöttyöket csípett, ezek sokkal nagyobbak.
2012. aug. 21. 20:03
Talán olcsóbb a CHEMOTOX EXTRA rovarpor, (amit hangyákra is árulnak a boltokban) sárga műanyag doboz, azon az ágyi poloska neve is szerepel. 10 dekás kiszerelésben kapni kb. 500 Ft. Ha NINCS GYEREK, HÁZI IS ÁLLAT, lehet használni, az ágy körül, sarkokban... Két hétig szabin voltunk, előtte beterítettem mindenhol a szobát, amikor haza jüttünk még pár napig az ágy körül körbe szórtuk. Úgy tünik segítet. (Kínai boltokban ahol vegyszereket, mosóport is árulnak, némileg olcsóbb.)Az ágyba, fára, Morteint, Raidet fújtunk, ami csótányra - hangyára javasolt. A légyre való nem jó! Folyamatosan kell küzdeni, mi fél év után talán most megnyugszunk. (a gázmester nagyon link volt, 2x is járt nálunk) hiába! Így magunk vettük kézbe a dolgot.. Reméljük sikerrel.
91. hinana
2012. aug. 19. 22:05
Azt szeretném megkérdezni, hogy hol vehetnék Protect olcsóbban, ahogy néztem a praktikerben 2800ft-ba kerül 1db, amit sajnos most nem engedhetek meg magamnak nálunk kb. 1 éve volt polokánk 2x végig csináltuk a szakemberekkel de hasztalan azóta újra előjöttek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook