Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


300. gabie (válaszként erre: 298. - Judogala)
2013. máj. 31. 14:58
De ha az írtó elvégzi a dolgát,akkor remélhetőleg kimúlik mind.S nem kell hónapokat várni,hogy éhen haljanak.Érted???
299. gabie (válaszként erre: 298. - Judogala)
2013. máj. 31. 14:48
Nos.4 hónap után éhen halnak.Én a 2 hetet az írtástól számítva írtam,hogy várd meg addig NE gőzölj,hogy kifejtse hatását a méreg.2 hét elég rá,hogy belemásszon mind és megdögöljön.Utána lehet tesztelni.érted??
2013. máj. 31. 14:05
2 het? De hiszen fel evig is birjak kaja nelkül.....
297. gabie (válaszként erre: 296. - Judogala)
2013. máj. 31. 11:49
Nos ez esetben azt tanácsolom,hogy ha megy az írtó,akkor azt a szobát is fecskendezze be alaposan.2 hét múlva pedig valaki tesztelje le.Tehát aludjon benn.S ha nincs csípés,akkor megnyugodhatsz.
2013. máj. 31. 10:38
Igen, de sajnos az a baj, hogy öcsem, neha-neha ott aludt, es ott is agyoncsipkedtek öt. Gondolom ez mindenhova lepetezik, most pl a hütö belsejet, ahol a motor, alkatreszek stb vannak, azt megsem tudom atgözölni....... :(((((((((((((
295. gabie (válaszként erre: 294. - Judogala)
2013. máj. 31. 06:31

Kedves Judogala!

Én úgy tudom,hogy üres szobába ezek nem költöznek.Csak ott érzik jól magukat,ahol van kaja.Szerintem amiatt ne aggódj,hogy gépekkel átviszitek őket.Vegyél egy gőztisztítót,és mielőtt pakolnátok,mindent gőzölj át vele.S akkor tuti,hogy nem kerül át egy sem. :)

2013. máj. 30. 20:58

Kedves gabie!


En mar nem lakom otthon. Keszülünk hazat vasarolni es mivel a szülöi hazban, a regi szobamban nem "lakik" vagy alszik senki, arra gondultunk, h mindent szep sorjaban megveszünk. Igy is tettünk. Hütö, mosogep, sütö, micro es egy praktikerben vasarolt lapraszerelt vitrinkombinacio. Az anyukamat es a nagyobbik öcsemet csipik, a kisebbik öcsemet es apumat nem. En mivel nem lakom mar otthon, nem tudom mennyire elviselhetetlen, de ök ketten idegileg ki vannak. En attol felek, hogy ha most jövöheten kihivjuk a rovarirtot, aki 4 honap garanciat vallal, es ezek a dögök pedig elelnek 6 honapig taplalek nelkül. Na most mi van akkor, ha idöközben megvesszük a hazat es a hütövel, mosogeppel vagy vmivel atvisszük, es az uj közös eletünket ilyen borzalmakkal kell kezdeni.............

293. gabie
2013. máj. 30. 19:27
Jajj majdnem elfelejtettem bejelentkezni Eszmé :) Szóval 4 azaz 4 hete nincs aktivitásra utaló jel,csípés sincs.Elkezdtem szépen visszapakolni mindent a szekrénybe,persze kivasalva.Szőnyeg letéve.Hétfőn érkezik az új ágyam :))) Minden reggel átvilágítom a szekrényt,nem e találok levedlett bőr cafatot,de semmi. Kezd a lelkem megnyugodni,de még az illó olajokat beszerzem,és beteszem a szobába.. Eszmé te jössz :D
292. gabie (válaszként erre: 287. - Alfrédo)
2013. máj. 30. 19:20
Nekem 2 hónapos csípéseim vannak,és nem akarnak elmúlni.Viszont a páromnak 1 hét után semmi nem látszik.Szóval létezhet!!
291. gabie (válaszként erre: 286. - RRRebeka)
2013. máj. 30. 19:19
Nem feltétlenül kell belemászniuk a ragacsba,hiszen képesek a falon is mászni,és fejjel lefelé is.Tehát a plafonról is rád tudnak vetődni!! De azért hajrá :)
290. gabie (válaszként erre: 289. - Kicsiballa)
2013. máj. 30. 19:01
Én Licitálós oldalon vettem.Ha javasolhatom,akkor ne kézit vegyél,hanem min. 1,5 literes tartályút.Azzal könnyebb is,és praktikusabb is :)
2013. máj. 30. 19:00

Kedves gabie

Köszi a választ, és szerdán jönnek írtani , remélem sikerül megszabadulni tölük mielőtt elszaporodnak jobban.Viszont azt akarom kérdezni hogy olyan gőztisztítót , hol lehet beszerezni?és melyik a jó?

2013. máj. 30. 17:31

Kedves Judogala

két hónap után sztem nincs mire várni, professzionális irtás kell. itt a forumon jó tapasztalatuaktól telefonszámot is kaphatsz. én bánom hogy nem egyből egy fórumot kerestem hanem csak ugy neten kerestem vkit aki azonnal tud vállalni.

2013. máj. 30. 17:30

Sziasztok!


Nálam is minden jel arra mutat, hogy poloskák vannak, csak nekem egy csípés maximum egy-két napig van meg, és reggelente újakat kapok. Azt olvastam, hogy másoknál általában tovább látszódik. Létezik, hogy én ilyen gyorsan túl vagyok egy ágyi poloskacsípésen?

2013. máj. 30. 17:27

Sziasztok,


mi most azt találtuk ki hogy az ágyat ahol alszom kiporszivóztuk teljesen, beillóolajoztuk mindenhol, minden ágynemű takarú 60 fokon újramosott. az ágyat szoba közepére huztuk, és körbe vastagcelluxal kis "kerítést" csináltunk, amire egérfogó ragacsot huztunk körbe. tudtommal ugrani és repülni nem tudnak, ugyhogy annak aki nem az ágyban van ha engem akar enni este bele kell mászniuk a ragacsba. ezt próbálta vmi? mintha láttam volna korábbi hozzászólásban.

nálam ugye volt már egy irtás (16 napra hogy a poloskák bekerültek hozzám) és ezzel igazából csak minél csipésmentesebbé próbáljuk tenni az éjszakákat a következő irtásig.

még 1 este telt igy, semmi poloska nem lett befogva, de csipésem sincs...

285. gabie (válaszként erre: 284. - Judogala)
2013. máj. 30. 17:08

Kedves Judogala!

Lehet én nem tudom értelmezni amit leírtál,de most akkor anyukádéknál vannak a bogarak,és te vitted be az üres szobába? Vagy nálatok vannak jelen,ahova bepakoltad a gépeket?No de mindegy is,én mindenképpen írtót javasolok,aki becsületes,alapos.Ezt egy telefonhívással ki tudod deríteni.Nálam egy 15nm-es szobát közel másfél óráig permetezett,és ma 1 hónapja csípésmentesek vagyunk.Nálam bevállt,de kihangsúlyozom,hogy az írtótól függ a sikeresség.Sok hozzászólónak nem váltak be a rovarírtó cégek.Ők majd adnak más ötletet.Amit még hozzáfűznék,az a gőztisztító! Nagyon preferálom!!Remélem segítettem.Jah,és ami fontos,a kitartás!! Sok sikert! :)

2013. máj. 30. 09:47
Sziasztok! Kerlek segitsetek! Rettentöen ketsegbe vagyok esve. Kb 2 honapja jelentkezett a problema. En mar nem lakom otthon a szülöi hazban, de több mint valoszinu, hogy en vittem haza a rohadekokat. Most keszülünk a parommal hazat venni, igy mivel a szobam üres volt, igy arra gondoltunk, hogy amikor latjuk, hogy valami akcios, akkor megvesszük, mert elfer a regi szobamban. Itt nagyon sok mindenröl van szo: hütö, mosogep, sütö, fözölap, micro, paraelszivo es vettünk a praktikerben egy lapraszerelt vitrinkombinaciot. Anyukam es öcsem voltak börgyogyosznal, aki azt mondta, hogy pokcsipesek, de ök folyamatosan talaljak otthon a poloskakat. Az lenne a kerdesem, hogy hogyan lehet öket veglegesen kiirtani? A rovarirto biztos modszer? Anyum mar beszelt egy rovarirtoval, azt mondta 16 ezer ft 4 honap garanciaval. Nekem tenyleg egy tuti biztos modszer kellene, mert a vadi uj gepeimet csak nem dobhatom ki, amire ugy kuporgattuk össze a penzt, az uj hazba meg ha beköltözünk, nem ezzel szeretnenk kezdeni, hogy hogyan irtsunk poloskat. Gondolom mindenben elbujik, nem csak butorokban vagy fal resekben, hanem ugyan ugy belebujik a gepek belsejebe is. Kerlek segitsetek, most elem eletem legrosszabb korszakat......
283. gabie (válaszként erre: 282. - Kicsiballa)
2013. máj. 30. 06:33

Szia Kicsiballa!

Szerintem ne várj az írtó beszerzésével.Minél hamarabb kihívod,annál gyorsabban véget ér a rémálom.Keress a neten rá több cégre,és telefonálj.Kérdezz rá,hogy mennyi idő alatt permeteznek le x nm-es lakást.Ha nagyon kevés idő,akkor keress másikat.Sokan írták a házi praktikákat,én azt mondom,hogy az írtó biztosabb.Nálam az vált be.S így is hosszadalmas dolog volt.. Valamint még a gőztisztító nagyon hatásos.Ha petéket találtál,akkor azok kikelnek,és a legkisebb egyedek is csípnek :(( Ne várj,mert csak idő kérdése,hogy mikor hurcoljátok át őket a nappaliba is :((

2013. máj. 29. 20:10

Sziasztok!

Párommal lakunk Budapesten albérletben, novemberben költöztünk ide akkor még semmi gond nem volt, március környékén vettük észre ,hogy éjszakánként megcsíp valami , de mivel azelött sosem hallottunk a poloskáról nem is mertünk ilyesmire gondolni.Nagyon csúnyán összecsiptek főleg a két karomon.Aztán egy hónapja rájöttünk , hogy mi az,találtunk több nagy egyedet is.De úgy vettük észre , hogy még csak a hálonkba van, azóta a nappaliba alszunk és itt nem csípnek , akkor valószinű itt nincsenek?És a hálonkban van egy nagy ruhás szekrényünk akkor valoszínű ott is vannak?Próbálkoztam a teafa olajjal , a protectel de még semmi.Nagyon szépen kérlek segítsetek mielőtt jobban elszaporodnak , csak azért regisztráltam ide , hogy segítséget kérjek.Megbolondulunk már a gondolatától is:(Tud valaki jó rovarírtokat ,akik tényleg hatásosan dolgoznak , vagy valami ötlet mit tegyünk?Amugy dobjam ki az agyneműt, ágyat,matrcot?Az ágy fa keretében találtunk ma több petét is.Kérlek segítsetek!

2013. máj. 29. 19:06

Sziasztok!

Párszor hozzászóltam én is már a fórumhoz és örülök, hogy itt igazán hasznos tanácsokat kapok!

Én nem hívtam ki szakembert, megpróbáltam olcsóbban és magam megoldani.

Nos a protect-et többször használtam, de már a dm-ben sem lehet kapni valamiért.

Legalább háromszor fújtam az elmúlt hónapban, és persze minden átmosva, bezacskózva, este figyelek és nálam is van a lámpa fény sajnos.

Viszont 3 hete kb. nem találok semmit. Sem őket, sem csípést.

Nem értem hova tűntek, nem találtam holttesteket sem, szóval csak bízni tudok hogy valami csoda történt.

Bár sokan írtátok szakember nélkül nem megy, és félek talán elbújtak, de legalább alszom, amit hetekig nem tudtam.

Azt hiszem én sem felejtem el őket, a csípések is látszanak, de szerintem felszívódnak idővel, vagy ha ránapoztok talán segít!

Sok sikert mindenkinek, remélem csak pozitív dolgokat tudok majd még megosztani veletek!

280. gabie (válaszként erre: 279. - RRRebeka)
2013. máj. 29. 17:11
Rebeka!Írtam privátot :)
2013. máj. 29. 13:12
Köszi a hozzászólásokat! gőztisztítót beszerzek. Az írtó kb 3/4 óráig dolgozott, de galériás a lakásom, volt bőven rés. Jelentkezem majd hogy megy a küzdelem :(
278. gabie (válaszként erre: 276. - RRRebeka)
2013. máj. 29. 06:22

Kedves Rebeka.

Az én írtóm Heves megyei.Nem cégnél melózik,hanem magánemberként vállal írtást.Megkérdezhetem,hogy mennyi ideig írtott nálad a cég?Ha 10 perc alatt elintézte,akkor keress becsületesebbet.A gőzölőnél meg szerintem min.1,5 literes tartályút vegyél,azzal neki tudsz esni mindennek,és kényelmesebb is.Ne félj,hogy elszaporodnak,csak arra ügyelj,h.írtás után kb. másfél hétig NE gőzölj,mert lemosod a mérget!!Nem azonnal pusztulnak el,hanem miután találkoznak a méreggel.Kitartást.Ha kérdésed van még,válaszolok szívesen!!! Fel a fejjel :) Úgyis te fogsz győzni :)

277. enci61 (válaszként erre: 276. - RRRebeka)
2013. máj. 29. 00:54

Kedves Rebeka!


Olvasd el a 244. hozzàszólást:-)

Sztem csak a gőzölés számít semmi más... És ezt az irtó mondta:-) én meg tapasztaltam:-)

Azóta sincs szerencsère lekopogom...

De mèg mindig kislámpánál alszom mostmár hónapok óta... Mèg mindig nem merem lekapcsolni(

Sok sikert mindenkinek!!!! És kitartást!!!!

276. RRRebeka (válaszként erre: 274. - Gabie)
2013. máj. 28. 22:40

Szia Gabie,


nálam máj 1én került be a lakásba poloska. 1 irtáson vagyok túl, jövő 7en lesz a következő. ha ez sem lesz sikeres máshoz fordulnék. budapesten irt a te általad dicsért poloska irtó szakembered? privátban vagy valahogy lehet elérhetőséget kérni?

Gőzölő vásárláskor mit kell nézni? mi az előny poloskaűzéshez?

-köszi szépen-

jajj félek hogy elszaporodnak és nekem is hosszú küzdelem lesz. NEM akarom!!!

275. eszmé
2013. máj. 27. 21:00
Gabie! Te egy tündér vagy :)Kösziii
274. gabie (válaszként erre: 273. - Eszmé)
2013. máj. 27. 19:36
Eszmé! Most lesem az egyik licitálós oldalt.Olcsóbban meg szerezhető a bazsalikom olaj.Egy tipp :))) Csütörtökön bejelentkezem újra :)))
273. eszmé (válaszként erre: 272. - Gabie)
2013. máj. 26. 21:43

Szia Gabie

Egyelőre csak három összetevőt kevertem össze,mindenből 3-4 cseppet,és víz nélkül..tudod ami itthon volt nekem :D,mert az a nagy helyzet hogy momentán nem tudom megvenni több mint 3E-rért a muskátli olajat...meg a bazsalikom olaj sem olcsó...szóval,amint gyűjtök egy kis pénzt újra...

Most egyelőre élvezem azt hogy NINCSENEK MÁR VÉRSZÍVóK!!!!

Maroon!

Nagyon,nagyon örülök hogy sikerül neked is megszabadulni tőlük!!!

272. gabie (válaszként erre: 265. - Eszmé)
2013. máj. 26. 17:50
Szia Eszmé!! Milyen arányban kevered ezeket a fincsi olajokat össze?? :D
2013. máj. 25. 22:09
36. hozzászólásban javasolt szappant próbáltátok már?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook