Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


60. atis7 (válaszként erre: 57. - Frenk31)
2012. febr. 22. 12:55
szia!Megkérlek leirnád pontosan a szer nevét?Köszönöm.Üdv
2012. jan. 3. 18:28

Sziasztok!

Hozzám mint tartozék került poloska miután megvettem egy használt fotelágyat..Sokmindent,sokfélét olvastam itt a fórumon ennek hatására döntöttem úgy,hogy 'szakember' segítségét egyenlőre nem kérem.

Ami nálam bevált az a kórházi fertőtlenítőszer melyet interneten is lehet rendelni. A tömény oldatot ajánlom,gombáktól a HIV-en keresztül mindent elpusztít.Takarítógépbe tettem hígitva és a tapétát is lefújtam vele.2nap múlva elhúztam a bútorokat a faltól és döglött bogarat is találtam ezért gondolom nem csak közvetlen a jószágra fújva hatékony.A parkettarésekbe tömény oldatot csurgattam mint ahogy a szegélylécek mögé is.A fotelágy a lakás tartozéka maradt,a sorsot kísértve kilentem,hogy bogármentes napok óta.

Köszönön a tapasztalaitok megosztását és remélem,hogy én is tudtam segíteni.

58. dio222
2011. dec. 11. 21:58
Sziasztok Sorstársak! Igazából csak egy kérdésem lenne. Csütörtökön irtottak nálunk (de előtte én saját kezűleg az egész ágyat, és ágyneműtartó tartalmát az egyik szobából kidobtam), most vasárnap van, és a hátam megint csípéses. :( Másik szobában, másik ágyon alszom. Ahol persze irtottak. 3 hét múlva jönnek ismét. Lehet, hogy előjöttek? Én már aludni sem merek...
2011. okt. 29. 09:29

Köszöntök mindenkit aki érintett e szomorú ügyben.

Mi egész nyáron át küszködtünk a poloskákkal. Hozzáteszem, nagyon tiszták vagyunk és csodaszép a lakásunk. Korábbiakban már írtam e rovatba. Most leírom, nekünk hogy sikerült megszabadulni a poloskáktól. Létezik egy szer itt elérhető: [link] Mi az 5literes kiszerelést vettük meg. Ez kb 12.000Ft 2-4 naponta átpermeteztünk mindent. Alaposabban mint korábban az rovarirtó szakember aki megközelítőleg ugyanennyit kért az irtásárt. Sajnos mi is társasházban lakunk és körülöttünk mindenki poloskás. Lezártuk a szellőzőket. Egyetlen egy hatékony módja van az irtásnak: FOLYAMATOSNAK KELL LENNIE LEGALÁBB 2 HÉTEN KERESZTÜL, MAJD RITKÁBBAN DE MEGISMÉTELVE. MEGELŐZÉS CÉLJÁBÓL. Nálunk már nincsenek és remélem nem térnek vissza. Szóval ne sajnáljátok kiadni ezt a pénzt erre a vegyszerre! Mert tényleg hatékony. [link] áruházakban kapható a legolcsóbban. Remélem tudtam segíteni: Molnár Ferenc 06306782420

2011. okt. 4. 15:08

Sziasztok!

Azt hiszem most már összességében leírtátok mit kell csinálni....... Viszont semmit nem ér ha pl. társasházban vak akár csak egy lakó aki koszos és szarik az egészre! Ciános írtást az ami használ, de csak akkor ha mindenki beengedi az irtókat és mindenki megteszi a fertőtlenítéseket ott ahol találkozott a dögökkel! Ha ez nincs meg állandó lakótárs lesz a drága!

55. b1ceba0936 (válaszként erre: 54. - Kedike)
2011. okt. 4. 12:39
Ugye? Még jó, hogy van kolléganő, aki agyon meri csapni. Bár büdös lesz,de legalább nem kell kerülgetni a dögöt. És egyszerűen a szúnyog és rovarirtó semmit nem használt ellene. Ma még nálam nem jött elő egy sem, de főnökömnél megint van egy a függönyön. Hozzá nem nyúúúlok.
54. kedike (válaszként erre: 52. - B1ceba0936)
2011. okt. 4. 11:55

Fúj de undorító!!!

Tényleg nem vaspondró és ahogy ezt elnézem mi még szerencsések is voltunk...

2011. okt. 4. 10:33
Bár ezen a képen barnásnak tűnik. De ez inkább szürkés, feketés.
52. b1ceba0936 (válaszként erre: 51. - Kedike)
2011. okt. 4. 10:32

Nem,ez poloska. Abból is az ocsmányabbik fajta. A zöldtől nem is félnék, de ettől... Küldök egy linket/képet róla.


[link]

51. kedike (válaszként erre: 50. - B1ceba0936)
2011. okt. 3. 16:13
Ez nem a vaspondró? Nálunk is volt a munkahelyen, idényszerűen jelentek meg és ha ráléptünk büdös lett. Szerencsére két éve eltűntek. Volt, hogy egy műszak alatt egy fél befőttesüveget szedtünk össze belőlük brrr...
2011. okt. 3. 14:46

Sziasztok!

Nálunk munkahelyen jelentek meg a poloskák. Sajnos ezek nem a zöldek, és nem kicsik. Elég nagy, 1 cm-nél nagyobb szürkés, feketés bogarak. Ha agyoncsapjuk őket, akkor büdösek nagyon. Sajnos elég sokan vannak. Tudnátok valami irtószert ajánlani, ami használ is ellenük? Sima rovarölő egyáltalán nem hat, a szárnyát kétszer megrebbentette, ennyi...

2011. szept. 14. 16:32

Nekem olyan problémám lenne, hogy kb augusztus eleje óta testvéremet csípték a poloskák. (én és a másik két testvérem vagyunk egy szobában, csak az egyik öcsémet csípték). Eleinte sajnos nem jöttünk rá, úgy gondoltuk, hogy biztosan szúnyogcsípés. Augusztus legvégén jöttünk csak rá, hogy a poloska csípte meg. Azóta folyamatosan fújtuk az ágyat(amit egyébként a napokban dobtunk ki), takarítottunk, minden ágyneműt kimostunk, próbáltunk mindenhol kiporszívózni. De sajnos azzal, hogy az ágyat kidobtuk nem oldódott meg a problémánk. Ugyanis a lábfejemen találtam 2 csípést. Igaz nem sok de akkor is .... Nem találok sehol sem fekete pöttyöket. A szoba parkettás, így elképzelhető, hogy alá bújtak?? Ha nincs semmi nyom, de csípés még van, hogy tudnám őket kiirtani??? Hol vagy hogy keressem meg őket????


Egyébkként BioKill rovarírtó permetet használunk, napi többször fújjuk körbe az ágy helyét. De volt már, hogy láttam a kis dögöt, és csak ha közvetlenül fújtam rá akkor döglött meg. Máskülönben szerintem nem használ ez a szer!

48. irtoma
2011. szept. 14. 14:02

A legbiztosabb jel ha kis vérpöttyöket is találsz az ágyneműn, mert a kis "mocsok" még űríti is belőlünk kiszívott vért.

Csípésekről találsz képet az interneten.

Megnézheted még az ágykereted alját, háttámláját, éjjeliszekrény alját, hátát, olyan helyeket, ahol megbújhat az ágyi poloska. Nem feltétlenül magát a rovart fogod megtalálni, hanem rá utaló jeleket - ürüléket, levedlett bőrt, petét. Akár kétoldalú ragasztót is kitehetsz néhány az előbb említett helyre - és ha arra járnak akkor beleragdnak.

Az irtás tényleg 2 alkalmas - én mindig úgy vállalom, csak utána lehet garanciát vállalni, mert akkor biztos, hogy a generációk kipusztultak.

Ha valakinek kérdése van az ágyi poloskával, vagy irtással kapcsolatban, nyugodtan kérdezzen.

2011. aug. 10. 06:09
Valaki segítsen! Meg tudjátok mondani, hogy milyen jele van annak, ha valakinél ágyipoloska van? Egy hete minden éjjel valami összecsipked, és reggelre szúnyogcsípés szerű, de annál nagyobb és viszketőbb kiütésekkel ébredünk. A párom szerint szúnyog volt biztosan, hittem neki, már egy hete vape szunyogriasztó de ettől függetlenül azért csak-csak vannak kiütések, pedig akár mennyire is figyelek, fülelek szúnyog nincs a lakásban. Gondoltam valami bogár lehet az ágyneműben, áthúztam az ágyneműt, 2 napja teljesen kiporszívóztam ágy alatt mindent és a matracot is. Ma éjszaka 3 óta fent vagyok mert már annyira idegesít a csípések, hogy nem tudok aludni. Utána néztem a neten ágyipoloskát találtam első körben, viszont semmi jel a kiütéseken kívül nem utal rá. Azt sem tudom hogyan kerülhetett egyáltalán be hozzánk, ha mégis az... De egyszerűen nem tudom már mit tegyek, vagy hogy mi lehet ez?? Valaki leírná, hogy hogyan, milyen jelekből lehet rájönni hogy valóban ez a kis "mocsok" van a hálószobában?? Előre is köszönöm a segítséget!
2011. aug. 5. 09:29

Én azt javaslom, hogy hívjátok az ANTSZ-t ők adnak olyan telefonszámot ami tényleg nem átverés.

Nálunk eltűntek a bogarak.

45. magdi49 (válaszként erre: 26. - Tnus)
2011. júl. 28. 21:52

Kedves Tnus!

Mi is az ágyipoloskákkal küzdünk. Már nagyon utálom. Megtudná adni az illető elérhetőségét, vagy hol lehet őket megtalálni vagy valamilyen hatásos módszert?

Elöre is köszönöm!Az információt a charlie125@freemail.hu e-mail cimre legyen szives elküldeni.

2011. júl. 23. 08:42
Mindenkinek aki érintett a témában: Nagyon fontos, hogy az irtás időtartama egyhuzamban minimum 1 hónap legyen. A szakemberek 2 irtást javasolnak. Ez azért van, mert a petéket semmi nem képes elpusztítani. Hiába jönnek és vegyszereznek vagy ködösítenek. A peték maradnak és a hőmérséklet valamint egyéb tényezők hatására kelnek ki kb. 30 napon belül. Ezt sokan nem tudják és a szakemberek sem mindig mondják el. Ezek a kicsik első napjaikban még áttetszőek alig lehet őket észrevenni. Természetesen ők is táplálkoznak az elő naptól. Ha jól olvastam 4x vedlenek, míg elérik az ivarérést. Akkor ők is petéket raknak. Véleményem szerint, teljesen mindegy, hogy szakembert hívtok, vagy magatok védekeztek. A különbség csak annyi, hogy ha magad csinálod lényegesen többe kerül, mert a szabad forgalmú irtószerek 1000ft-tól kezdődnek. És 1 hónap alatt sokat elhasznál az ember belőle. Minden hatásos amire rá van írva, hogy ágyi poloska ellen, és az is jó amire az van ráírva: minden mászó rovar elpusztít! Én megvettem amit tudtam. Port szórtam szét az ágyneműtartóban és környékén. Ez Chemotox Domotox extra.100g (400ft) Vettem Protect rovarirtó permetet (1100ft)Vettem protect Rovarirtó aerosolt (1100ft) Vettem Morteint Ultra Fast-ot (800ft) Vettem Raid Max-et (1100ft)Vettem: Insecticide 2000 hetekig hatásos rovarirtó permetet (3600ft/L) [link] Ez a legjobb! És van még a BIOKILL PUMPÁS ROVARÖLŐ 0.5 (1.064 Ft) Láthatjátok nem olcsó és én van amiből többet is megvettem! Én nem kértem második irtást. De minden nap szétszedem a bútorokat keresem a petéket, melyeket leégetek. Ecettel és hypoval mosok fel. minden nap mindent átfújok a fent leírt vegyszerekkel. Ma már nem találtam poloskát. De én biztosan fújok még mindent legalább 2-3 héten keresztül.
43. Frenk31 (válaszként erre: 42. - Chatrina)
2011. júl. 21. 19:06
Hát igen. Elég elszomorító, hogy némelyik ember a mi szerencsétlenségéből húz hasznot. Mikor van éppen elég baja az embernek. Én úgy tudom, hogy a második irtás után már köteles garanciát vállalni a szakember. Persze az ember nem fog hadakozni. Az irtás hatékonysága leginkább a szakember lelkiismeretén és odafigyelésén múlik. Köszönöm, hogy említetted a porszívót, majd megsemmisítem. :) Üdvözlettel: Fecó
42. chatrina (válaszként erre: 40. - Frenk31)
2011. júl. 21. 14:57

Egy ismerősöm azt csinálta, hogy 2 héten keresztül minden nap Mortein-nel fújta le az ágyat és környékét... teljesen kipusztultak a dögök...


Még arra is vigyázz, hogy ha porszívózol, a porzsákot is ki kell minden használat után üríteni, mert onnan is lehetnek peték...:S

41. chatrina (válaszként erre: 39. - Frenk31)
2011. júl. 21. 14:55

Tegnap én is felhívtam több céget, hogy informálódjak: mindegyik azt mondta, hogy 2 alkalom után garanciát vállalnak éshogy igenis ki lehet irtani őket. Ez megnyugtató. Az viszont elkeserítő, hogy az irtó pasi már 2x10.000 Ft-ot gombolt le, most meg közölte, hogy havi 8 ezerért minden hónapban megcsinálja...megmagyarázta, hogy nincs végleges irtás.

Milyen pofa kell már ekkora csaláshoz?


Kipakoltam a gyerekszobát, ma leszedtük a tapétacsíkot is, indul a festés...utána meg felszedjük a szőnyegpadlót és parkettázunk.


3 hét múlva pedig egy új szakembert hívok, akit a Bábolnabio ajánlott. Ő bogármérnök.

2011. júl. 21. 10:49
Ma amikor hazaértem, szétszedtem az ágyakat. Találtam apró, hosszúkás homokszem nagyságú petéket az ágy oldalán. ezeket öngyújtóval égettem le. Elég macerás és nehézkes, hogy ne az ember ne tegyen kér az ágyban, de hatékony módszer. A már kikelteket, Raid Max-al fújtam el amitől elpusztultak. Persze tudom hogy még maradhatott. De legalább 20-50 db-ot sikerült elpusztítani. Nagyokat szerencsére már nem találtam.
39. Frenk31 (válaszként erre: 41. - Chatrina)
2011. júl. 20. 16:58

Kedves Katalin!

Olvastam hozzászólásaidat. Kérlek ne keseredj el. Nálam 7.18-án voltak irtani és 15.000ft-ot kértek. Nálam a konyhából vett vizet a srác. De örülök, hogy előttem keverte ki a vegyszert. Mindent lefújt! Sajnos ma hajnalban megint összecsipkedtek. Természetesen, amikor visszahívtam őket, nekem is elmondták, hogy ismétlésre van szükség ismét 15.000Ft. Azt gondoltam kihasználják a hozzá nem értésemet és a kiszolgáltatottságomat. Ezért amit lehetett elolvastam a témában. Felhívtam egy másik szakembert majd még egyet. Az egyik helyen elmondták, hogy az ágyi poloska petéjét egyetlen vegyszer sem képes elpusztítani. Ha nem porszívózom össze ki fognak kelni és újra fertőződik minden. Ezért kell a két irtás és a második után tudnak csak "garanciát" vallani. Hozzátenném még, hogy a szakember által végzett vegyszerezés behatási ideje kb. 1 hét. És mivel az általuk használt vegyszer engedélyek nélkül nem kapható, érdemes inkább megbízni bennük és kifűzetni a második irtást is! Én két éve gyűjtögettem a pénzemet nyaralásra, de a bogarak miatt nem tudok elmenni! Tény hogy nagyon nehezen de szerintem, ki lehet őket irtani. Remélem sikerrel jártok! Kitartást és sok erőt kívánok a továbbiakhoz. Fecó

38. b4c06bc553 (válaszként erre: 36. - LITTVÁN ISTVÁNNÉ)
2011. júl. 12. 14:13
A Klauzál tér környékén lakott egy kolléganőm, de állandóan hosszú újjúban és nadrágban járt. Azért, mert tele volt a házuk poloskával és agyon csípték őt. Nagyon viszketett, ezért vakarta és hatalmas 3-5 cm-es nagy gennyes sebek keletkeztek rajta. :(
37. b4c06bc553 (válaszként erre: 35. - Urszulka)
2011. júl. 12. 14:10

Csak nem hallottál valamit a csótányok jövő beli életéről? :)))

Azt tudod, hogy ők a Földön az egyetlen élőlény, aki az a tomot is túlélik?

2011. júl. 9. 19:15
EGY ISMERŐSÖMÉK LAKÁSÁBA A MÉREGDRÁGA BÚTORRAL KERÜLT BE AZ ÁGYI POLOSKA.ÉRDEKES MÓDON A FÉRJÉT NEM CSÍPTÉK MEG ,DE ŐT NAGYON .MINDENFÉLE RÁZÓ-KENCEFICÉT PRÓBÁLT A CSÍPÉSRE,DE NEM HASZNÁLT SEMMI, AMIKOR IS EGY INTERNETES OLDALON RÁBUKKANT A MEGOLDÁSRA."ÖKONET" FOLYÉKONY KRÉMSZAPPANT KELL VÉKONYAN RÁKENNI A MEGCSÍPETT TERÜLETRE,EZ KB.10 PERC ALATT ENYHÍTI A FÁJDALMAT ÉS FÉLÓRA MÚLVA A CSÍPÉS NYOMA IS ELTŰNIK.AKKOR LE KELL MOSNI A SZAPPANT A TERÜLETRŐL.ELÉGGÉ KÉTELKEDVE HALLGATTUK ,DE A SZOMSZÉDASSZONYOM UNOKÁJÁT FOLYTON CSÍPIK A SZÚNYOGOK ÉS AMIKOR AJÁNLOTTAM ÉS VETTEK/KB.600 FT/CSAK DICSÉRNI TUDTA .A POLOSKÁKAT AZ ISMERŐSÖMÉK IS CSAK SZAKEMBERREL TUDTÁK 3x ALKALOMMAL ELTÜNTETNI.
35. Urszulka (válaszként erre: 34. - B4c06bc553)
2011. júl. 4. 20:36
Érdekes egyébként, hogy én eddig egyáltalán nem hallottam az ágybogárról. Míg párom Londonban lakott, ő találkozott velük, akkor hallottam először. Régebben otthon, a panelban voltak csótányok, őket kiírtottuk. Hogy őszinte legyek, megtanultam őket értékelni... Legalább nem csípik szét az embert.
34. b4c06bc553 (válaszként erre: 33. - Urszulka)
2011. júl. 4. 17:01
Egész a '60-as évekig Bp-en is sok volt a poloska, de azóta következetesen írják. Nem csak egy lakásban, hanem az egész házban. Gond,ha az üres lakásba nem tudnak bejutni, mert ott vagy felgyülemlik a még élő állat, vagy oda mennek "temetkezni" és mikor a bérlő kinyitja, akkor bokáig jár a sok elhalt bogárban. :(
2011. júl. 4. 16:56
Rendes a főbérlő. Mára már intézett is egy irtást a mi szobánkban, és 4 nap múlva jönnek vissza, akkor a teljes házat végigcsinálják. A 2. adag után pedig kapunk új ágyat is. Remélem ezzel rendben lesz a helyzet, és megoldódik a probléma.
32. Sziszmoly (válaszként erre: 31. - Urszulka)
2011. júl. 4. 07:06
Hidd el képtelenség szakember nélkül tőlük megszabadulni.Mi közel 2 évig szenvedtünk velük,végül ágy,egyes bútorok,párnák,paplanok stb.. kidobása és az irtó bevonásával kiártották a dögöket.
2011. júl. 4. 06:10
Javítanám magam. Azóta az egész ágyat szétvágtuk, mindenhová benéztünk, és találtunk még 3-at. Ezek nagyobbak voltak, már egyértelműen ágyi poloskáról van szó. Még mindig nem találtunk sem fekete foltokat, sem vérfoltokat. Abban bízom, hogy még nem hemzsegnek. Meg abban is, hogy a főbérlő hív majd irtót. Képtelenség így élni. A szememet nem tudom lehunyni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook