Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Agyhártya oltás fórum

Agyhártya oltás (beszélgetős fórum)


12. c95c921ae7 (válaszként erre: 8. - Weberkitti)
2010. febr. 18. 10:10
Igen..annyi oltás van, amit be lehetne adatni..de nem biztos, hogy mindet be kell. Nekünk kell szelektálni sajnos, mert az orvosok is mind más véleményen vannak. Amelyik betegséget könnyen át lehet vészelni, arra kár az oltás. De az agyhártya , a prevenár stb. fontos lehet. És még ott van a kullancs által okozott agyhártyagyulladás, ami szintén egy oltás lehet. Az is veszélyeztet mindenkit, hisz kullancs akár a belvárosi parkban is lehet:(
11. c95c921ae7 (válaszként erre: 7. - Agines)
2010. febr. 18. 10:06
Erre nem tudsz figyelni, kiszámíthatatlan, kivédhetetlen. De ritka-szerencsére. Ha ennyire aggódsz, jobb ha beadatod:)
10. c95c921ae7 (válaszként erre: 9. - Agines)
2010. febr. 18. 10:04
Ja..akkor félreérthetően írtad. Ha te kéred, az orvos be kell, hogy adja, akkor is ha nem bölcsis. Legfeljebb lehet ellenvéleménye. Mivel ez egy választható védőoltás.
2010. febr. 18. 09:37

Nem au oltásról hallottam rosszat, hanem, hogy nagy bajuk lett gyerekeknek, akik elkapták.

Aztán a dokibá, amikor kérdeztem, akkor azt mondta, hogy ő nem szívesen adja ezt be azoknak akik nem bölcsisek.

8. weberkitti (válaszként erre: 1. - Agines)
2010. febr. 18. 09:34

Nem értem, hogy KI is ellenzi?

Mi rosszat hallottál??



Nem lehet mindentől megóvni a gyereket. Az én lányom sincs sokminden ellen beoltva, de nem aggódok folyton.

Régen úgy gondoltam miylen szülő az aki nem adat be MINDEN védőoltást a gyerekének( vannak azok a hívő, akármilyen emberek, akik semmit nem adnak be a gyereknek, még gyógyszert sem) Mióta gyermekem van megváltozott a gondolkodásom,és csak azt adatom be neki ami maradandó károkat okozhat, pl az agyban. Én tervezem a meningitec beadását még a prevenar mellé. Se influenza, se h1n1, se bárányhimlő és társait nem kapja meg. (a rotát megkapta, mert mindig kis soványka volt, és ha ebből még fogyna...)

2010. febr. 18. 09:34
Akkor még nem csináltam bajt, hogy hagyta magam 2 éves koráig "lerázni"? Es nyugodtan mehetünk tömegközlekedni meg tornázni amíg meg nem kapja vagy van valami, amire fokozottan figyeljek?
2010. febr. 18. 09:29
Igen. A Prevenar egy olyan kórokozó ellen védi, ami agyhártya gyulladás egy fajtáját, középfülgyulladást, tüdőgyulladást stb okozhat. A másik az a meningitis c ellen, vagyis a c tipusú agyhártyagyulladás ellen védi kimondottan. Ez utóbbit nem mindenkinek szokták javasolni, mert kicsi az esélye, hogy elkapja. Inkább a veszélyeztetettebb csoportoknak szokták kimondottan javasolni. De vettől függetlenül sokan beadatják és nem szokott gondot okozni.
5. c62e5b7d24 (válaszként erre: 3. - Agines)
2010. febr. 18. 09:27
a neis vac C agyvelőgyulladás elleni oltás, adasd be neki nyugodtan, az én lányaim is megkapták egy éves koruk után. Buszozni meg miért ne lehetne vele anélkül is:)
2010. febr. 18. 09:26
Olvastam a neten, hogy voltak agyhártyagyulladásos babák és ezért is gondoltam, hogy mégis szükséges, hogy ne legyen baj. Vagy túlparázom?
2010. febr. 18. 09:25

A Prevernart már megkapta, elvileg a Neisvac C injekciót mondták, hogy még hasznos lehet.

De, nem látom át, hogy mi pontosan a különbség. Te, tudod?

2010. febr. 18. 09:23
Melyikre gondolsz? Prevenar vagy a Meningitis c elleni? Attól még buszozhatsz vele. Én egyikről sem hallottam semmi rosszat.
2010. febr. 18. 09:19
Ha nincs beoltva 2 évesem ( még) agyhártyagyulladás elleni védőoltással, akkor buszozhatok vele? A doki nem ajánlja, de én sok rosszat hallottam róla. Rá fogom beszélni, hogy had adassuk be, de eddig még nem volt a válasza, de azért én szeretném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook