Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudja valaki melyik agyhártyagyulladás terjed most és mi az oltás neve, ami ellene van? fórum

Tudja valaki melyik agyhártyagyulladás terjed most és mi az oltás neve, ami ellene van? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Titánia83 (válaszként erre: 28. - Trinitas)
2011. máj. 5. 20:36
Köszi, pont erről kerestem infót, mert a Húgom nagyon agyal a védőoltáson az unokaöcsinek. :S
37. mandulacska2 (válaszként erre: 36. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 3. 15:23
de szerintem, ha ennyire súlyos betegségről van szó, akkor simán kiirattathatná magát az orvossal. Hányan mennek úgy betegszabadságra, hogy kutya bajuk nincs, csak pihenni akarnak. Ilyen esetben meg igenis indokolt lenne.
36. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 35. - Mandulacska2)
2011. márc. 3. 15:19
Akkor már nem is jár neki táppénz sajnos.
35. mandulacska2 (válaszként erre: 34. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 3. 15:16
Nem pici a lánya. Szerintem kb. középiskolás, vagy legalább ált. iskolás.
34. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2011. márc. 3. 15:10
Persze lehet,hogy 12 éve lányról van szó és nem 3 évesről.Én most tényleg általánosítottam,mert akkor már az én anyám se jött velem táppénzre.
33. mandulacska2 (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2011. márc. 3. 15:07
Persze, erre én is gondoltam. De most minek jön dolgozni? A múltkor pont arról panaszkodott, hogy mennyit kell helyettesíteni a táppénzen lévőket, miért nem mennek dolgozni, ő sose hiányzott még betegen se, miután szült, utána pár napra már ment dolgozni. Ez az idegesítő. Nem az, hogy 2 hétig nem ment táppénzre, mert biztos influenzára gyanakodtak. de azért mondjuk az influenza is fertőz, de mindegy. De hogy most, hogy tudja. és az eredmény még mindig nincs kész, hogy vírusos vagy bakteriális. Egyébként a lány láza már lement. Most a napokban.
32. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 3. 15:02

Két hete lázas volt a gyerek, de csak most derült ki az agyhártyagyulladás!!


Ne tartsátok már felelőtlennek az anyát!


Az első héten nyilván valami sima, egyszerűbb, gyakoribb betegségre gyanakodtak az orvosok!

Valószínűleg ezért nem ment betegszabira az anyuka.

Amikor a komoly gond kiderült, nyilván nem dolgozott tovább.

2011. márc. 3. 15:02
Az meg még szomorúbb,hogy 2 hétig nem volt a nagybeteg lánya mellett.Engem 6 lóval sem tudtak volna a munkába vontatni.
2011. márc. 3. 14:54
az ilyen nemtörődöm emberek miatt csap fel egy újabb járvány.Szomorú,hogy nem ment rögtön táppénzre amint megtudta,hogy beteg a lánya.DE remélem a lányka jobban van már.Sajnos járványtól tartanak arrafelé és kitudja meddig megy.Bár lehet hülyeséget mondok ,de csak a gyerekeket veszélyezteti a szellemi fogyatékosság és konkrétan nem a mi korosztályunk szokott lebetegedni.Persze vannak kivételek.
2011. márc. 3. 14:25
Sziasztok. Mit mondtak a híradóban, mert én nem láttam. Viszont ami most engem baromira pánikba ejt, hogy egy kolléganőm lányáról most a héten derült ki, hogy agyhártyagyulladásos. A héten lumbálták, de már két hete lázas volt. A kolléganőm meg végig velünk dolgozott. A kislánnyal mi nem találkoztunk, viszont az anyja bement hozzá a kórházba. Amíg látogatási tilalom volt, addig nem , de utána igen. Ha van itt valaki orvos, az meg tudná mondani, hogy ilyenkor mi van? Mert nem szeretnék más hibája miatt (mert nem ment rögtön táppénzre, ha tudta, hogy a lánya beteg) meghalni vagy mást megfertőzni, vagy szellemi fogyatékossá válni.
28. Trinitas (válaszként erre: 27. - Trinitas)
2011. márc. 3. 09:58
Tehát: azt le kell tisztázni, hogy az agyhártya gyulladás ellen nincs védőoltás! Bizonyos baktériumok és a kullancs által terjesztett vírus ellen vannak olyan oltások, amik attól védenek, hogy konkrétan azok a kórokozók agyhártyagyulladást okozzanak. De ettől még számtalan más kórokozó okozhat, köztük pl Neisseria meningitidis B , ami történetesen a legtöbb ilyen megbetegedést okozza, és ami ellen nincs védőoltás.
2011. márc. 3. 09:53

"Bakteriális agyhártya-gyuladást igen sokféle baktérium előidézhet, de az előforduló esetek zömét 3 baci rovására lehet írni: Neisseria meningitidis (köznyelven meningococcus), Haemophilus influenzae és Streptococcus pneumoniae (köznyelven pneumococcus). Ritkábban előfordul még Escherichia coli (újszülöttekben az esetek felét is okozhatja!), Streptococcus agalactiae, Listeria monocytogenes, Salmonellák, még ritkábban gombák (Candida, Aspergillus, Cryptococcus).

N. meningitidis: Régen nagy járványokat okozott, ma szórványos előfordulású. A kórokozó rendkívül érzékeny a külvilág behatásaira. Nálunk leggyakrabban a B-csoportba tartozók okoznak megbetegedést (van A, B, C, D, H, I, K, L, X, Y, Z, 29E, W135). A betegség kifeljődésében a baci burkán lévő "endotoxin" a felelős. A fertőzés az esetek túlnyomó többségében tünetmentes vagy legfejebb torokfájást okoz. Agyhártya-gyulladás csak a fertőzöttek kb 0, 5%-ában jelentkezik. Itt fontosak a különböző hajlamosító tényezők (ld. később). A fertőzés forrása a bacit a torkában hordozó ember, terjedése cseppfertőzéssel terjed, szezonalitása téli-kora tavaszi időszakra esik. A fertőzés valószínűsége zárt közösségben és családban kb. 20-25 %, míg átlagos esetben ennek ezredrésze. Ami még érdekes, hogy az elmúlt 30 évben évente 100-nál kevesebb esetet regisztrált a tisztiorvosi szolgálat. Tehát régen is volt ez a betegség, csak a média szemében nem volt slágertéma!

Haemophilus influenzae: A külvilágban ellenállóbb, mint a menigococcus. Ennek is több típusa van (a-f), leggyakoribb (95%) a B. Ez a baci gyakorta kimutatható egészséges emberek felső légúti váladékában, tehát a fertőzöttek csak kis részében okoz betegséget. Csak ritkán okoz agyhártya-gyulladást, legtöbbször náthás tüneteket, tüdőgyulladást okoz. Fertőzőképessége zárt közösségben kb 2-3%, normál esetben ennek kb ezrede.

Streptococcus pneumoniae: Köznyelvben nevezik diplococcusnak és pneumococcusnak is. Eléggé ellenálló a külvilág behatásaival szemben. Jelenleg kb 90-100 típusa ismert, ezek közül leggyakrabban 18 fordul elő. A bacival történt fertőzés nagy része itt is tünetmentes, gyakrabban középfül-gyulladást, orrüreg-gyulladást, tüdőgyulladást okoz. A baci jelentősége abban rejlik, hogy csecsemőkorban a megfelelő kezelés ellenére is az agyhártya-gyulladásos esetek 25-40%-a halálos kimenetelű. "

2011. márc. 2. 10:36

A prevenar az jó, az véd a tüdőgyuszi és ilyen súlyosabb megfázások ellen (asszem, hogy igazából a megfázás is egy vírus, a doki így magyarázta), és menjugate-el együtt egy olyan jó turmix, hogy nagyjából fedve vannak


De én ismerek olyat aki még a kötelezőkkel sem oltatta be a gyerekeket, most probléma is volt belőle, mert nem engedték oviba:O

2011. márc. 2. 10:31
Köszi én eléggé oltás pártti vagyok.Be vagyunk oltva Prevenar-ral és NeisVAc-C-vel is.Most én nem tudom melyik mi ellen véd. A többi oltásával tisztában vagyok.
24. f758a7200f (válaszként erre: 16. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 2. 10:18

Szerintem érdemes beoltani rutinszerűen, bár egy fakoltatív oltásról van szó és fizetős, de én mindkét gyerekemet annak idején beoltattam vele, mert életre szól. Attól függetlenül hogy van-e járvány vagy sem, máshonnan is elkaphatja egész élete során, pl megharapja egy egér...


Szóval jó rögtön megcsinálni, az ára úgysem nagyon megy le, de legközelebb mikor ilyen médiás harsogás lesz, legalább félig meddig nyugodt lehetsz

2011. márc. 2. 10:04
Már lassan semmit sem lehet elhinni a média miatt.
2011. márc. 2. 10:03
Vagy csak szórakoznak ezzel is.
21. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 20. - 2e0264df59)
2011. márc. 2. 10:02
Egyszer csak elárulják.....:(
20. 2e0264df59 (válaszként erre: 16. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 2. 09:57
szerintem igazán biztosat az OTH-nál sem tudnak és ezért nem akarnak konkrétumot mondani
19. f758a7200f (válaszként erre: 15. - 2e0264df59)
2011. márc. 2. 09:52

:DDDD


Én meg szinte biztos voltam, hogy nem emlékszem rendesen, hogy hogy írják ezért próbáltam fonetikusan:DDDDDDDDD

2011. márc. 2. 09:52
Köszönöm a válaszokat!
17. f758a7200f (válaszként erre: 13. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 2. 09:51
A menjugate (bocs a sok ismétlésért, mintha valami mantra lenne:DD)
16. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 10. - 2e0264df59)
2011. márc. 2. 09:51
Pedig mondhattak volna :(.Szerintem mást is érdekelt volna,hogy be van e ellene oltva a gyereke.
15. 2e0264df59 (válaszként erre: 12. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 09:50

:-)

meglepődtem, hogy nem írtam butaságot

14. f758a7200f (válaszként erre: 9. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 2. 09:50
A menjugate az egy összevont asszem
13. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 11. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 09:48
oké,de az tvben azt mondták van ellene védőoltás azért érdekelt volna melyik is az.
12. f758a7200f (válaszként erre: 7. - 2e0264df59)
2011. márc. 2. 09:48

Köszi, tényleg így írják helyesen: Menjugate!


Az előbb hibásan írtam, egyébként ez az oltás neve (fizetős)

2011. márc. 2. 09:47

van vagy 100 féle meningitisz de csak 3 fajtára létezik oltás.


De ezek közül van oltás a halálos fajtára, annyit véd, hogy mondjuk nem fordul elő halál, ha mégis megkapja valaki, de kómába is eshet ettől függetlenül, az sem vicces.


Másrészt ha egy olyan fajtát kap el, amire nincs még oltás, az ellen nem védett egyáltalán

10. 2e0264df59 (válaszként erre: 9. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 2. 09:46
a Híradóban nem mondtak konkrétumot...
2011. márc. 2. 09:43
Úgy érzem akkor nem én vagyok az egyetlen aki nem tudja melyik terjed most.A hírekben csak azt írták van ellene védőoltás.DE melyik az vajon?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook