Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » ADENOMYOSIS-hogyan gyógyítható? fórum

ADENOMYOSIS-hogyan gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


2019. aug. 16. 12:11
Nekem is adenomyosisom van, Dr Bokor spirált javasolt, meg hogy sportoljak. Mondtam hogy kösz, spirált nem szeretnék, ő meg nem veszi ki a méhem mert mi van ha mégis meggondolom magam és mégis szeretnék még egy harmadik gyereket, hiába bizonygattam hogy már nem. Szóval a nagy semmire adtam ki 25.000 Ft-ot. Többet hozzá nem megyek.
7. life14 (válaszként erre: 5. - Kata666)
2014. ápr. 25. 21:22

[link]


Ez a doki diagnosztizálta nálam a betegséget, de nem o operált, mert nem lézerendoszkópiával, hanem elektromos késsel mutott volna, és a lézer hatékonyabb.

De tobb tíz orvos kozul o volt az egyetlen, aki felismerte a betegséget:


[link]


És ot ajánlották még sokan:


[link]

6. life14 (válaszként erre: 5. - Kata666)
2014. ápr. 25. 19:17

Szia!


Sajnos nem tudok segíteni. Nekem két éve azt mondta a doki, hogy eros a gyanúja, hogy a méhen belul is van endo, mert a méhem nagyon érzékeny, és négy hónapig véreztem. De szerencsére a méhturozésnél nem találtak semmit. Laparoszkópiával viszont endometrikus csomókat távolitottak el, drillingelték a petefészkemet és oldották az osszenovéseket, amik eros fájdalmakat okoztak. Most fognak újra muteni, harmadszor is, elotte mr vizsgálatra kuldtek.


Nálad milyen tuneteket okoz?

Milyen kezelést javasoltak?

Melyik dokihoz jársz?

Az MR vizsgálatnál a kismedencédet nézték? Kellett kontrasztanyagot innod vagy hashajtót bevenned elotte?

Mennyi ideig tartott a vizsgálat?


Nem Magyarországon élek, de a második mutétemet ott végezték.

A Róbert Károly klinikán, ott van endometriózis kozpontuk. Dr Fulop István mutott lézerendoszkópos eljárással.

A mutét után sokkal jobb volt, de tobbszor volt kismedence gyulladásom, és ettol ujra osszenovéseim lettek, ráadásul az erre kapott rengeteg antibiotikumtól fekélyes vastagbélgyulladásom-colitis ulcerosa alakult ki.

2013. nov. 29. 12:37
Nem tudom, ír-e valaki még ebben a témában, adenomyosis-t állapítottak meg nálam MR vizsgálattal, több, mint 1 éves szenvedés után. Tud valaki valamit erről?
2012. júl. 27. 22:43

[link]


Ebben a cikkben több alternatíva is fellelhető...

2012. júl. 27. 22:30

Szia!

És nem lehet eltávolítani a daganatot a méhbol,úgy,hogy a méhet nem veszik ki?

2012. júl. 27. 22:05
Lehet kezelni sárgatesthormonnal, vagy műtéttel eltávolítani a méhet.
2012. júl. 27. 22:00
Ki lehet gyógyulni ebbol a betegségbol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook