Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás fórum

Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
471. bettike2007 (válaszként erre: 470. - Homokóra)
2010. aug. 10. 09:33
Unokatesóim mindig márkás dolgokat kaptam,de nem voltak annyira nevelve,most csak a legjobb jó nekik és szégyen szemre én húzgáltam a nagy kivágott farönköket az erdőben mikor kellett és ők azt mondták nem bírják...semmire valók nem dolgoznak és nem is akarnak csak fogadnak pl focira,én nem kaptam meg mindent bírom a munkát és megteszek mindent,nem az anyagi ami a lényeges!Kell persze ha az ember nem az utcán akar élni,de meg kell érte dolgozni!Mindenkinek akinek nem hullik az ölébe a pénz...Ez Májusnak szólt,és igen egyet értek veled!
470. homokóra (válaszként erre: 462. - C75565e593)
2010. aug. 10. 08:20

"A tegnap beszélgettem egy barátnőmmel, arról, hogy igen is az én gyermekem nem lesz egy senki. . . és ahhoz, hogy valaki lehessen. . . . kelll a háttér, akár anyagi, akár lelki. . . "


Igen ,igen..és maga a gyerek is kelllllll....mármint a természete..mert nem tudhatod előre, milyen lesz..

Tudod?? Már egy párszor írtad: "Ember tervez, isten végez!"

Na...hát ebben az esetben valóban így van:)

2010. aug. 9. 23:33

nekünk is most lett a duplája szinte a hitelnek, a válságba pont belementünk mikor kiderült a Kislányommal várandós vagyok!

tudtuk nehéz lesz nagyon nehéz, de ez miatt nem vetettem el, nem érne annyit semmi még a világ összes pénze sem kellene, csak a Kislányom!!! és nem bánom hogy megszületett

pedig én is megijedtem mi lesz...

2010. aug. 9. 23:13
Nekünk akkora a hitelünk hogy segítség nélkül nem szégyellem éhen vesztünk volna,na jó sokáig nem is lehet kérni a segítséget de 5év múlva letelik a hitelünk egy része és lábra állhatunk de ha nem vállaltuk volna a gyereket hol lenne most ő,ki tenné boldoggá perceimet és hogy láthatnám édes kis pofiját????A világ összes vagyonáért sem adnám...
2010. aug. 9. 23:10

de teszem hozzá mielőtt kitörne a háború nem volt bennem az írásom során egy apró ítélet sem, inkább kíváncsiság,

sem rossz szándék inkább kérdések amikre nem lehet ész szerű választ adni

Ha Május ezzel a soraimmal megbántottalak volna ne haragudj egyáltalán nem állt szándékomban!

2010. aug. 9. 23:08

a másik még mindig nagy dilemma!!! mi a felelősségteljes forma?

ha már megfogant egy apró élet megtartani és vállalni minden velejáróját???

vagy elvetetni és azzal érvelni jobb így...na de kinek?

2010. aug. 9. 23:05

Ne haragudjatok meg érte de szerintem jobb ha Május01 nem lép vele kapcsolatba, el is mondom miért!

1.pont mert meghozott egy olyan döntést ami Éva esetében pont az ellenkezője--szerintem Május nagyon bánja a dolgot! és nem tudhatja Ő vajon hogy jött volna ki ha megtartja

egy olyan anya aki megtartja meg egy olyan aki elveteti szerintem nem jó párosítás!

2.az is benne van vajon létezik e Éva? én nem kételkedtem egy másodpercre sem!

3.Éva nem bizonytalan hiszen döntött tudja mi vár rá! a bizonytalan és a félelem között nagy a különbség, de bízom benne kicsit fellélegzik ha a csomagokat elkezdi kapni...

4."én tudom. . . . mert átéltem a szitut. . . . nem irigylem én ezt a terhességét. . . egyedül. . . apuka nélkül"---valóban így van? vagy azért egy kicsit mégis? neki megszületik az aki elvileg meg sem foganhatott, és Te meg most sem mersz, pedig az idő ketyeg, van párod, lakás, bár lehet nem tudom nincs vagy van e félre tett pénzetek, de ti ketten vagytok...


Na mindegy nagyon bele tudnék menni ezekbe, itt úgyis csak felületes és szerintem nem is mindig azt írják le néha amit mélyen a szívükbe éreznek az emberek!

Nem kellene bántani vagy a döntésének a helyességén vagy helytelenségén beszélgetni, hanem Betti pont azzal a céllal van hogy segítsen!

A segítséget pedig egy pár jólelkű embertől várja akik megtehetik! vagy pár biztató szó amit vár!

Ha ezekben nem tudnak az itt lévők részt venni más formáját már kár is megemlíteni...mert már a döntés megszületett

464. bettike2007 (válaszként erre: 462. - C75565e593)
2010. aug. 9. 20:32

Létezik ne aggódj de nem szeretném ha bárki bántaná!

Megadtam a címét annak aki akarta...

Nem hinném hogy regizne mivel net sincs neki a környezetében sem,itt is ritkán van kb 1hónapban 1er,és mi a garancia hogy épp van itt valaki mikor jön,nem tudom így is mikor jut el ide,buszra sem nagyon van pénze,de ha gondolod küldhetek róla fényképet ha érdekel hogy néz ki vagy a neten is fenn van a my...ipen..

463. c75565e593 (válaszként erre: 462. - C75565e593)
2010. aug. 9. 20:05
ajánlom-sajnálom...elírtam:)
2010. aug. 9. 20:03

A hozzászólásokhoz kapcsolodóan szeretnék írni.

Én sosem bántottam azt a lányt, hisz azt sem tudom ki vagy mi?

Sőt azt sem tudhatom, hogy létezik-e?

De amikor egy ember érvel racionális érvekkel..elgondolkodtató...

Ez a lány bátor volt...a nehéz körülményre is vállalta...majd 18 év múlva kiderűl mit adott a gyermekének...


A tegnap beszélgettem egy barátnőmmel, arról, hogy igen is az én gyermekem nem lesz egy senki...és ahhoz, hogy valaki lehessen....kelll a háttér, akár anyagi, akár lelki...


a mai világban meggondolandó...a gyermek vállalás...át kell gondolni..

azt ajnálom, hogy a barátnőd nem regisztrált....szívesen beszélgetnék vele....mert csak ő érzi magában a bizonytalant senki más...mi itt könnyen papolunk...de ő rá vár a kemény feladat.....és én tudom....mert átéltem a szitut....nem irigylem én ezt a terhességét...egyedül...apuka nélkül..lelkileg kemény szitun mehet át...

461. 116212323c (válaszként erre: 460. - A14deb9047)
2010. aug. 9. 20:00
nekem is úgy küldték :D csak gondoltam ide való :)
460. a14deb9047 (válaszként erre: 458. - 116212323c)
2010. aug. 9. 19:56
Ettől szebben meg se lehetett volna fogalmazni!
459. bettike2007 (válaszként erre: 458. - 116212323c)
2010. aug. 9. 19:56
igen ezt ismerem szép kis gondolatmenet:-)
2010. aug. 9. 19:31

Mielőtt Anya voltam,

Soha nem botlottam meg játékokban vagy felejtettem el egy altatódal szavait. Nem aggódtam azon, hogy a növényeim vajon mérgezőek - e. Soha nem gondolkodtam védőoltásokon.


Mielőtt Anya lettem, soha nem hánytak rám. Kakiltak rám. Ettek le. Pisiltek rám. Teljes kontrollom volt az elmém felett és a gondolataim felett. Egész éjjel aludtam.


Mielőtt Anya lettem, soha nem fogtam le egy ordító gyereket, hogy az orvosok meg tudják vizsgálni. Vagy beadják az oltásokat. Soha nem néztem könnyes szemekbe és sírtam. Soha nem váltam tündöklően boldoggá egy egyszerű vigyor felett. Soha nem ültem késő éjszaka, hogy nézzek egy alvó babát.


Mielőtt Anya lettem, soha nem tartottam egy alvó babát csak azért, mert nem akartam letenni.

Soha nem éreztem, ahogy a szívem millió darabokra törik, mikor nem tudtam a fájdalmat megállítani.

Soha nem tudtam, hogy valami annyira pici olyannyira befolyásolni tudja az életem. Soha nem tudtam, hogy valakit ennyire tudnék szeretni. Soha nem tudtam, hogy ennyire imádnék anyának lenni.


Mielőtt Anya lettem, nem ismertem az érzést, milyen a szívemnek a testemen kívül járnia. Nem tudtam, mennyire különleges érzés lehet etetni egy éhes babát. Nem ismertem azt a kötődést anya és gyermeke között. Nem tudtam, hogy valami annyira pici annyira fontossá és boldoggá tudna tenni.


Mielőtt Anya lettem, soha nem keltem fel az éjszaka közepén minden 10 percben, hogy megbizonyosodjam, minden rendben. Soha nem ismertem azt a melegséget, az örömöt, a szeretetet, a szívfájdalmat, a csodálkozást vagy a sikerét, milyen Anyának lenni. Nem tudtam, hogy képes vagyok annyi mindent érezni, mielőtt Anya lettem.

457. 45f5ce422c (válaszként erre: 455. - Bettike2007)
2010. aug. 9. 12:08

ha eddig nem foglakozott vele akkor most jó leckét kapott az biztos! mindenesetre szerintem jól döntött! sok erőt és kitartást neki!!!

Decemberig még sokminden változhat, ha mellette áll a rokonság az már jó!

456. bettike2007 (válaszként erre: 453. - 116212323c)
2010. aug. 9. 09:23
nekem is van hogy elég pl tegnap az volt,de nem gond én sok mindent kibírok...
455. bettike2007 (válaszként erre: 454. - 45f5ce422c)
2010. aug. 9. 09:23

ez igaz de ezzel sosem foglalkozott szabad elvű csaj..

December vége szerintem ezen a héten 20ik hetes lesz.

454. 45f5ce422c (válaszként erre: 450. - Bettike2007)
2010. aug. 9. 03:39

legalább az esetleges fertőzések elkerülése végett! na de mindegy, utólag könnyű okosnak lenni!


mikor szül a lány?

2010. aug. 8. 23:24
Betti :D azt hittem a türelmed véges :) én már régen feladtam volna :D
2010. aug. 8. 22:23
Kérek mindenkit aki szeretne segíteni vagy csak pár jószót írni azt várom ide de ha csak ellenkezni szeretne ne írjon,köszönöm!!!jó éjt!
451. c75565e593 (válaszként erre: 443. - Tamianyu)
2010. aug. 8. 21:49
Igazad van!!!
450. bettike2007 (válaszként erre: 449. - 45f5ce422c)
2010. aug. 8. 13:15
azt mondták nem lehet neki gyereke ha neked doki ezt mondja védekeznél???
449. 45f5ce422c (válaszként erre: 447. - 116212323c)
2010. aug. 8. 07:09

Mindenképpen jól döntött a Csaj hogy megtartotta a babát! ha nélkülözniük is kell, idővel minden megoldódhat! Én szorítok Nekik, és ha módomban áll segítek is, bár nagyon messze lakom külföldön de segítenék szivesen!


A témához általában:


Én személy szerint úgy gondolom, hogy felnőtt emberek vagyunk, ha nem akarunk gyereket már nagyon sok módszer van a hatékony védekezésre!! Én elítélem azt aki akkor kezd el gondolkozni azon hogy kell-e neki a baba amikor az már megfogant!!!


Előfordul persze hogy védekezés mellett is becsúszik! Akkor meg pláne ajándék, és hinni kell abban hogy ha Isten megajándékozott a babával akkor megad minden szükséges dolgot!!!


Egyébként meg nem kell össze-vissza szexelni és akkor nincs nem kívánt gyermek!!!


Ez csak a személyes véleményem, nem kell senkinek magára venni!

448. 45f5ce422c (válaszként erre: 442. - F83efb594d)
2010. aug. 8. 06:49
gratulálok a csöppséghez!:)
447. 116212323c (válaszként erre: 443. - Tamianyu)
2010. aug. 7. 22:56

jobb lenne mielöt hozzá szólnál végig olvasnád azokat a részeket amik kiestek...

a lány a Papájához költözött, és ott van rokonság is...

nincs egyedül!!! van fedél a feje felett!!! és megfogja oldani, én meg segítek neki amiben tudok, de a te papolásoddal biztos könnyebb lesz neki :DD:DDDDD

446. Marvica (válaszként erre: 443. - Tamianyu)
2010. aug. 7. 20:57

Szinte teljesen végig olvastam ezt a cikket,és a hozzászólásokat,és egy dolgot azért nem szabad figyelmen kívül hagyni,mégpedig azt,hogy van egy alapbetegsége,és lehet, hogy soha többet nem lesz képes szülni...És ez nagyon komoly érv ám!

Én fiatalon szintén sok mindenen átmentem,voltam nagyon szegényes helyzetben,de valahogy mindig megoldódtak a dolgok:) Nekem az a véleményem,hogy csupán anyagi megfontolásból elvetetni a gyereket ,főleg-hangsúlyozom-lehet,hogy soha többet nem fog tudni szülni,hát majdnem biztos én is így döntök.Nincs teljesen egyedül,vannak családtagok,van fedél a feje felett,és úgy szűröm ki,valójában várja is a kicsi babáját.Persze,nem lesz fáklyásmenet,de fiatal még ,akár két hónap múlva is simán összejöhet-és babával is vállalhatja Őt -egy rendes fiúval ,szóval,ki tudja mit hoz neki a sors...

A másik,ha tűzön-vízen át vállalja a gyereket,nem hiszem,hogy a gyámügy,-akár átmeneti gyerekelhelyezéssel is- nem tud valamiféle segítséget nyújtani Neki.Persze,nem ideális,és NAGYON nehéz,de nem reménytelen helyzetben van.Nekem több ismerős is nevel egyedül gyereket,az egyiknek a pasija két gyerek után lelépett,és kirámolta a lakást,kirakta a csajt az utcára gyerekekkel,az anyuka egyik kicsinye ovis,a másik bölcsis ,egyedülálló nagymama nyugdíjas,és láss csodát FENT MARADT a

felszínen, visszament dolgozni és lassan rendeződik a helyzete.De nem titok,nagyon nehéz volt,.de a gyerekeit semmi kincsért nem adta volna..

Persze,a legjobb nyugodt ,békés anyagi helyzetben nevelni a gyerekeket,ezt mindenki tudja,ezzel szerintem mindenki tisztában van.De vajon,ma hány és hány család van NAGYON nehéz,sőt kilátástalan helyzetbe...Vajon hányan tudják a gyerekeiket ideálisan felnevelni,és vajon ,így szegényen az élet értéktelenebb?? És ha a Te életedről döntöttek volna ilyen megfontolásból?

Persze,sok igazság van abban amit írtál,DE az ember azért sok mindent kibír,és ha ügyes,a legjobbat is ki lehet hozni a helyzetből...

Mindenesetre én drukkolok Nekik...

445. bettike2007 (válaszként erre: 443. - Tamianyu)
2010. aug. 7. 09:33

Egyébként ez most felháborított akárhogy is szegény nem jó ha azt kívánod hogy haza sem vihesse joga van az anyjához mégha nélkülöznie is kell ezt azt eleinte anyu is egyedül nevelt nem volt könnyű ha ő sem vállalt volna hol lennék??ki tudja!

Nem hiszem hogy rózsaszín ködben élnék de az esélyt meg kell adni nekik biztosan szeretni fogja és ez többet ér a világ összes pénzénél!Jobb ha egy otthonba kerülne???Nem hinném..

444. bettike2007 (válaszként erre: 443. - Tamianyu)
2010. aug. 7. 09:24

Nem hinném hogy ennyire rossz lesz neki,van tető a feje föltött mert a papájánál fog lakni,vagyis már ott van mert a nővérszállón nem maradhatott csak ha dolgozna..

ÓÓÓ én mikor szültem olyan vitte a babáját akinek oda sem adtam volna 18évesen szült a hapsija 50volt,egy 10fős család a pusztában semmi nélkül ci....ok,a gyereken fetrengett mikor telefonált és pucérra vetkőztette mikor bukott ez mért kaphatta meg???

Neki lesz tető a feje föltött és a rokonainak is van 4gyereke akik szintén nem gazdagok mégis megélnek,bölcsi van a városban egy évesen viheti addig segítenek a rokonok és a huga és apja is biztosan elmegy ha máskor nem is de ilyenkor igen!

Én elmegyek ha szül viszek neki amit kér,én ennyit tehetek és csak uyge a számat jártatom???Aki a segítséget is ellenzi az mit csinál??

443. Tamianyu (válaszként erre: 439. - Bettike2007)
2010. aug. 7. 07:57

Na,akkor most miről is beszéltek?

Nagyon sajnálatos a helyzete,de neki az egész életét kellene megoldani berendezmi nem csak pár kisruhával játékkal vagy pelenkával segíteni.

Milyen felujításra akar hitelt felvenni?

Nem nővérszállón lakik?Én így emlékszem ezt írtad,vagy sikerült otthont találni neki?

Még ha tudna is kölcsönt felvenni,miből fizetné egyedül,a gyesből?Én ezért nem értelek benneteket akik ennyire támogattátok,hogy igenis meg kell tartania ezt a babát,mert neki komoly anyagi segítségre lenne szüksége,de azt senki nem tud,csak papolni mennyire jó is az anyaság.Hja,így aztán qrva jó lesz szegénynek.Mondjuk nem csodálkozom ha nem tud mindenki előre gondolkodni felelősségteljesen,akit még nem viselt meg az élet.De én nem az első fél éves gyerekemmel vagyok itthon,hanem gyakorlatilag egyet már majdnem a felnőttkorig neveltem fel,a kicsik meg még kicsik.

Egyáltalán nem annyira egyszerű a helyzet mint ahogyan ezt itt páran elképzelik.A gyesből egyedfül segítség lakás nélkül lehetetlenség megélni gyereket nevelni,dolgozni gyerek mellett szintén ha nincs rendszeres segítség.Ismerősökre barátokra akár rokonokra pedig nem lehet ilyen módin támaszkodni,nem is lehet senkitől várni.

Akárhogy is,de aki normálisan végig tud egy ilyen szitut gondolni,az nem látja ennyire rózsásnak mint itt egyesek.De igen,gondolkodjatok csak pozitívan,attól tuti lesz az asztalon kaja tető a fejük felett,kifizetve a számlák,meg minden amire szükség van.Ha valami csoda folytán nem változik ennek a szerencsétlen nőnek az élete,ezt a babát már a kórházból sem fogja hazavinni(ha egyáltalán lenne hova),ez az igazság,mert a védőnő jelenteni fogja az életkörülményeit a gyámügynek.

442. f83efb594d (válaszként erre: 440. - 45f5ce422c)
2010. aug. 6. 23:59

Ebben nagyon egyetértek!

Nekem egy örökbefogadott kislányom van, azóta érzem az életemet teljesnek, mióta ő megszületett!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook