Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A világ változott vagy a szülők nevelnek "lazán" gyermeket?!! fórum

A világ változott vagy a szülők nevelnek "lazán" gyermeket?!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
382. trapiti (válaszként erre: 379. - Egypt)
2012. júl. 25. 06:55
Nálunk 4.5 év a korkülönbség, én tápszert ettem amikor a tesóm született...
2012. júl. 25. 06:25
ha a harapás huncutkodás, akkor a puszilgatást tiltsd meg neki. ez rosszul fog esni neki, ha közelít a kicsi arca felé szólj rá, és indokold, hogy miért. nálunk bevált :)
380. Érdekes73 (válaszként erre: 379. - Egypt)
2012. júl. 24. 23:45

Anyukám mesélte hogy az öcsém babakocsijába kellett ringatni olyan féltékeny voltam 3 évesen :D

Arról kép is van hogy bemásztam mellé a kiságyba ő áll én meg térdelek és kétszer akkorának nézek ki az öcsi vigyorog én meg undok képet vágok. De az emlékeimbe nem maradt meg a féltékenység inkább az hogy mindig veszekedtünk...

379. egypt (válaszként erre: 378. - Érdekes73)
2012. júl. 24. 23:35
Attól is függ, mekkora a korkülönbség, milyen idős a nagyobbik, fiú-lány, stb., meg persze egyéni is. Én 5 és fél voltam, mikor a húgom született, nálunk annyiban nyilvánult meg a féltékenység, hogy mikor tesómnak kajaidő volt, én is mindig borzasztóan megéheztem, így egy hétig én is háromóránként ettem, anyu már előre készített nekem kaját... Aztán mivel nem voltam valami jó evő, meguntam hamar... De fizikai bántás meg hasonlók nem voltak, amúgy is elég jó gyerek voltam.
378. Érdekes73 (válaszként erre: 377. - Egypt)
2012. júl. 24. 23:28
Gyereke válogatja kinél meddig tart a féltékenységi nagyhullám aki szerencsés annál rövid idő után mérséklődik. De tényleg a lényeg éreztetni a naggyal hogy ő milyen fontos mennyire szeretjük stb...
377. egypt (válaszként erre: 376. - Érdekes73)
2012. júl. 24. 23:25
Persze, de azért enyhíteni lehet, pl. ahogy írtad, néha csak vele foglalkozni, éreztetni, mennyire szereted, stb...
376. Érdekes73 (válaszként erre: 375. - Egypt)
2012. júl. 24. 23:24
Arra csak az idő múlása az :D
375. egypt (válaszként erre: 373. - C22ca7f12f)
2012. júl. 24. 23:22
Ez oké, csak szerintem testvérféltékenységre ez nem megoldás.
374. Érdekes73 (válaszként erre: 370. - Egypt)
2012. júl. 24. 23:22
Ha meg lehet oldani az is segít ha minden nap van idő csak rá ( a nagyobbra ) játékra közös programra stb amikor csak ő van a központba.
373. c22ca7f12f (válaszként erre: 370. - Egypt)
2012. júl. 24. 23:16
amúgy tényleg, nem volt még kettő sem, de odaállítotam a lányom, hogy ő már nagylány, segítsen mosogatni, meg szemetet szedi, porszívózni.sőt bevontam minden a. és mikor kérdezte miért, mondtam, hogy ő már nagylány.ez imponált neki
2012. júl. 24. 23:13

Szerintem ezek az általánosítások hogy régen mindenki tudta kezelni a gyerekét most meg bezzeg nem tudják a szülők egy bődületes baromság :D

Vannak mindenféle szülők most is meg régen is voltak.Minden gyerek készáru hozott génekkel mindenki csak próbálkozik a neveléssel mikor milyen sikerrel.Ez van :D

371. c22ca7f12f (válaszként erre: 370. - Egypt)
2012. júl. 24. 23:12
mikor megszületett a kicsi, a nagy épp hogy volt 20 hónapos. úgyhogy tapasztalat van:) nekem segített. néha össze vissza rakta rá a pelenkát, meg úgy fürdette hogy a tesó majd elázott, aztán itattta, de tök bénán, de együtt tudtunk nevetni:) nekünk ez vált be
370. egypt (válaszként erre: 368. - C22ca7f12f)
2012. júl. 24. 22:35
Igen, csak náluk a nagy 20 hónapos... Persze be lehet vonni így is, az én lányom is mindig segít kipakolni a gépből meg ilyesmik, csak ezen a problémán ez szerintem nem segít. Inkább a megszokottnál több figyelem és törődés kéne neki, mert a kicsi miatt úgy érzi, hogy háttérbe szorult, és hát ugye ez így is van, hiszen a korábbinál jóval kevesebb jut neki. Ezt kéne valahogy pótolni, rengeteget ölelgetni, szeretgetni, minél többet foglalkozni vele, amennyire a picitől lehet.
2012. júl. 24. 22:00
fontosnak bocs
368. c22ca7f12f (válaszként erre: 367. - Trapiti)
2012. júl. 24. 22:00
találni kéne a nagynak valami olyat amivel fontodúsnak érzi magát. amolyan nagyos dolgokat. nekem ez bevált.folyamatosan dicsértem, mikor ott volt az ideje, segített mosogatni, porszívózni, én meg nem voltam rest, mindig megdicsértem, hogy milyen nagylány.és milyen fontos hogy felelősséget vállaljon:) ez bevált.le kell kötni őt
367. trapiti (válaszként erre: 366. - Egypt)
2012. júl. 24. 21:51
Akármelyik az ok, mindenképpen durva hogy megütötte... ráadásul gondolom nem is elöször, ha már lehetett erre hivatkozni, hogy kikap ha még egyszer csinálja... egyébként ebből is látszik, hogy mennyit ér megütni, korábban is ütötték már meg, be is ígérték, mégsem volt visszatartó ereje...
366. egypt (válaszként erre: 364. - Orsibigyu)
2012. júl. 24. 21:39

Azt ugye tudod, hogy tök fölösleges egy 20 hónaposnál az ilyen, hogy "ha legközelebb ezt csinálod, akkor ez lesz"? Teljesen éretlenek rá, hogy ilyesmit felfogjanak és megértsenek. Még jóval nagyobb gyerekeknél sem működik.

Szerintem a testvérféltékenység az ok, de ha szerinted nem bántani akarta, csak nem tudta, hogy ez fáj, akkor nem durva, hogy ezért megütötted? Olyan dologért, amiről nem tehetett, mert nem volt tudatában?

365. c22ca7f12f (válaszként erre: 364. - Orsibigyu)
2012. júl. 24. 21:31
ott voltál mikor megharapta? )
2012. júl. 24. 21:22

Mint mondtam ott voltam, mind3 alkalommal. Mikor eloszor tortent megfogtam a kezet szemebe neztem es mondtam nem szabad faj. Utana mutattam, hogy simogatni igy kell, puszit igy, ezt szabad. Masodjara itthon volt az apja. O magyarazta neki, hogy faj a babanak, ni probald megharapni magadnak, faj...na latod... es mindez ugy tortent, hogy sok- sok puszit adott neki. Harmadjara is egy puszi valtozott at harapassa. Otthon volt az apja is. Elotte megigertuk, hogy kikap ha megegyszer megharapja a tesojat. Hat kapott. Nem duhbol- bar volt bennem- hanem mert megigertuk.

Amugy meg mindig nem hiszem, hogy testverfeltekenyseg lenne az oka. Nem volt benne gonoszsag, csak huncutsag. Folyton jatszani probal a tesoval. Piszezik, ma kukucsozott vele, megszagolta a kis labat es fujj, de budi, meg ilyeneket csinal. Sok puszit ad neki, ha az epp renez ranevet. Ezek olyan edes pillanatok, nem tudom ettol megfosztani magunkat mert felek, hogy megharapja. Ott vagyok mellette, mert azt sem erti, hogy nem szabad ratehenkedni, kepes ramaszni, vagy belekonyokolni. Tenyleg egy pillanatra nem hagyom oket egyedul.

363. c22ca7f12f (válaszként erre: 362. - 0a84e34983)
2012. júl. 24. 19:52
erre mondtam anno, hogy befogtam.engedtem hogx pelenkázzon, még ha nem is úgy sült el. itatás--stb--
362. 0a84e34983 (válaszként erre: 355. - Orsibigyu)
2012. júl. 24. 19:47
Nem szabad a kicsi miatt megverni a nagyot,mert utálatot fog érezni a baba iránt,és még nagyobb baj lehet.Nálunk sokkal nagyobb a korkülönbség mint nálatok,és én is hajlamos voltam sokszor rászólni a nagylányra,hogy Zita ne csináld mert mert ez lesz öcséddel!Zita ne érj hozzá!Zita nyúlj úgy hozzá!Aztán férjem mondta,hogy ne szóljak rá mindenért az öccse miatt,mert Zita előbb utóbb ellenszenvet fog érezni iránta.Azóta akármennyire is féltem a kicsit,időnként hagyom,hogy bemenjen a nagylány szobájába és hagyom,hogy kettesben játszanak...Zitának éreznie kell,hogy bízom benne...Milán pedig szeret a nővérével játszani...
361. c22ca7f12f (válaszként erre: 359. - Egypt)
2012. júl. 24. 19:28
ezt mondom én is, nem hagyhatja egyedül,még nem
360. egypt (válaszként erre: 358. - Jozsi.38)
2012. júl. 24. 19:24
Nem erősíti azzal, hogy a tesó miatt kapott ki? Dehogynem...
359. egypt (válaszként erre: 355. - Orsibigyu)
2012. júl. 24. 19:24

Nem azt mondtam, hogy hagyni kell, csak hogy ezt nem pofonnal próbálnám megakadályozni. Első lépésként nem hagynám őket felügyelet nélkül kettesben. Egy 3 hetessel ez szerintem elég egyszerűen megoldható.

Azt mondtad, nem voltak felügyelet nélkül, megharapta már kétszer, mikor láttad, hogy odahajol, harapni akar, stb., miért nem előzted meg?

(Ugye azt nem gondolod te sem, hogy le tudja harapni az ujját?)

358. jozsi.38 (válaszként erre: 354. - Egypt)
2012. júl. 24. 17:47
ezt kétlem. a féltékenységet ezzel nem erősíti, de a problémát nem oldja meg azzal, hogy ráüt, mert harap. meg lehet egy ekkora gyerekkel is beszélni, mi a probléma. tesónak ez fáj, neked is fájna stb. stb.
357. c22ca7f12f (válaszként erre: 355. - Orsibigyu)
2012. júl. 24. 17:43
ne hagyd őket egyedül-egyenlőre ne
356. c22ca7f12f (válaszként erre: 354. - Egypt)
2012. júl. 24. 17:43
ezzel én is egyetértek. azért kap mert bántotta a tesót. tehát a tesó miatt.ezért még jobban dühös lesz rá.
355. orsibigyu (válaszként erre: 354. - Egypt)
2012. júl. 24. 17:22
Te hoztad felJeno bacsit. O mondja, hogy normalis, hogy feltekeny. Nem varom el, hogy ne legyen az. De azt is mondja, hogy csonttoresig nincs baj. De ha hirtelen ugy harapja meg, hogy csontja torik??? Miert bantana jobban a lelkiismeret, mint anya? Hogy hagytam, hogy a fiam a szemem lattara leharapja az occse ujjat, ami egy eleten at tarto serules, vagy, hogy kapott egy pofont, amit valoszinuleg elfelejt???
354. egypt (válaszként erre: 352. - 130454e42d)
2012. júl. 24. 17:10

Így van.

Azzal, hogy megütöd, nem azt fogod elérni, amit szereznél, a kiváltó ok, vagyis a féltékenység csak erősödik.

2012. júl. 24. 17:09
Masik dolog. Szuleim veres ellenesek...folyton azt mondjak, hogy a veres a neveles csodje. De akkor en miert emlekszem arra a 7 alkalomra mikor kaptam. Egyaltalan nem hibaztatom oket ezert, ugy erzem megerdemeltem, es szinte aldom erte a kezuket, mert ez is hozzatartozott a szuloi kotelessegukhoz, es felto szeretetbol tettek. Es ertem azt is, hogy vannak bantalmazott gyerekek, sot a szomszed kis baratnom is ilyen volt- kek csikok voltak a nadragszijtol a combjan- olyan egy brutalis ember vagyok, hogy epp sirok ettol az emlektol. Ezert ertem ha sokan hangoztatjak, hogy az erosak nem szabad megoldas legyen. De vannak am anyukak akik emiattnem tudnak semmit tenni . En meg most sem jottem ra mit kellene tennem egy altalam peldakent felhozott helyzetben. Egy olyan helyzetben aminek soha tobbe nem szabad megismetlodnie. 0 tolerancia.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook