Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A véleményetekre lennék kíváncsi lakásbérleti szerződéssel kapcsolatban fórum

A véleményetekre lennék kíváncsi lakásbérleti szerződéssel kapcsolatban (beszélgetős fórum)

1 2 3
44. Cidanoi (válaszként erre: 42. - Fincsi5)
2016. máj. 17. 18:01
Kaució a bérleti díj szorzata. Rezsire is szednek újabban kauciót. Egy határozott idejű szerződésnél amikor azt vállalja valaki, hogy két évig fizet, és megszegi ezt, akkor nem kap vissza semmit. Sőt örüljön, hogy nem fogják perbe szerződés szegésért. Követelve az elmaradt hasznot. Próbáld ki, hogy nem fizeted a telefon törlesztő részletét, és elballagsz az üzletbe, hogy kösz, nem fizetem tovább,de itt a Telefon visszahoztam :) A házadon rajt lesz a jelzálog ;)
43. Cidanoi (válaszként erre: 11. - A32de38534)
2016. máj. 17. 17:52
Szépen megfogalmaztad. "Ha szép szóval élsz, lehet, hogy sokra mész". A bérbeado biztos megértő lesz, de mint probléma a megoldás rád fog várni. Neked kell harcolni a nyugalmadért, azzal aki háborgat. Ez egy szélmalom harc lesz, mert építkezés zajjal, porral szagokkal jár. Ezt sajnos tűrni kell tudni. Van a másik út, hogy elmész. Én ezt tenném. Sajnos a kaúcióról le kell mondanod, de egy másik helyen nyugalomra lelhetsz. Nemrég jártam én is hasonló cipőben! Fél a fejjel ;)
42. fincsi5 (válaszként erre: 40. - Cidanoi)
2016. máj. 17. 17:44

A kauciónak nincs köze a felmondáshoz. az a rongálás kárának megtérítésére, vagy rezsi nem fizetésére van.

Ez egy jó ügyvédnél nem gond. A bérlőnek pedig gondolom, fontos a nyugalma, ha már ennyi pénzért hajlandó volt kivenni egy lakást.

Első kör: bérlővel értelmesen beszélni

Második kör: ügyvéd

41. polivinilklorid (válaszként erre: 39. - Ragtapasz)
2016. máj. 17. 17:18
A szomszédság meg nem is nyilvános adat, mint a telkekre kiadott érvényes építési engedély, amit bárki lekérhet. Engem meglepne, ha ezzel az indokkal bármire jutnának. De érdekel a kimenet. Remélem, a fórum indító majd leírja a fejleményt.
40. Cidanoi (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2016. máj. 17. 17:04
Ez is két esélyes. Lehet megtorpan a bérbeadó és enged, vagy megromlik egy kapcsolat. Ha megromlik az egyértelműen a bérbeadónak kedvez, és akkor ő fog felmondani ezzel az indokkal meg is teheti. A fájó pont a kaució...szóval csak óvatosan, ez egyirányú utca, ha belekezdez nincs vissza út.
39. ragtapasz (válaszként erre: 30. - Cidanoi)
2016. máj. 17. 16:57
Szerintem is ez a helyzet, mert építkezés, zajforrás keletkezhet bármikor bárhol. Költözhetne a szomszédba egy bulizós, hangos társaság vagy folyton fúrók-faragók, az ellen se lehetne tenni, és nem a bérbeadó hibája, felelőssége lenne.
38. fincsi5 (válaszként erre: 1. - A32de38534)
2016. máj. 17. 16:42
Akkor lehet esélyed, ha nem árcsökkentést kérsz, hanem igen komolyan fel akarod mondani a szerződést.:))
37. gyöngy:) (válaszként erre: 35. - Gyöngy:))
2016. máj. 17. 16:18
Illetve támadhatnám csak erre hivatkozva nem mondhatnám fel. De mindenképp kikérném a tulajdonos és egy ügyvéd véleményét.
36. michelle.r (válaszként erre: 28. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 17. 16:10
Jól gondolod.
35. gyöngy:) (válaszként erre: 34. - Cidanoi)
2016. máj. 17. 16:05
Én is mindent megtennék, hogy kihozzam a javamra a legkedvezőbbet ebből a helyzetből, ha már így alakultak a körülmények, de ezek külső tényezők, nem igazán támadhatók.
34. Cidanoi (válaszként erre: 31. - Gyöngy:))
2016. máj. 17. 15:52
Gyöngy te jól látod a dolgokat...
2016. máj. 17. 15:49
Nem életszerű vagy jellemző a példa amit most írok, de lehetnél egy olyan lakó is aki szereti a gázolaj szagát és direkt kinyitná az ablakot...ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy ez a kellemtlenség sajnos a saját problémád:/
2016. máj. 17. 15:34
Egy próbát megér, de ha van egy nagy, üres placc az ingatlan mellett, sanszos, hogy lesz ott valami. Valamikor kértek engedélyt, de a kiadónak honnan kellene tudni, hogy egyáltalán lesz-e valami abból és ha igen, mikor.
31. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - A32de38534)
2016. máj. 17. 15:34

Elég kellemetlen helyzetbe kerültél, de a szerződésed tárgya az az ingatlan, amelyben laksz, szerintem a külső zajokra, szagokra hivatkozva nem tudod felmondani a szerződésedet.

Mindenesetre kérnék ügyvédtől tanácsot vagy átnézetném a szerződést, hátha van benne valami olyan dolog ami a segítségedre lehet.

30. Cidanoi (válaszként erre: 29. - Katttty)
2016. máj. 17. 15:00
Bérlő azt kapta amiben megállapodtak. Egy ingatlan birtok jogát, pénzért cserébe. Ha nem akarja ezt, akkor nem fizeti tovább, és elmegy, felmondással vagy anélkül most lényegtelen. Lehet veszekedni, csak kérdés megéri e? De mint írtam, egy tanácsadás irányt tud mutatni. Nagyon alaposan körbekell nézni, mielött valami ingatlan ügybe kezd valaki! Sajnálom :(
29. Katttty (válaszként erre: 27. - Cidanoi)
2016. máj. 17. 14:35
Hm... hát akkor nem tudom :/ Mármint logikus teljesen, amit írsz, de a bérlő szemszögéből meg elég gáz, hiszen nyilvánvalóan nem erre számított, mikor kivette. És elég szomorú, ha tényleg nem lehet mit tenni ellene... :(
28. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2016. máj. 17. 14:34
Támadni vagy felmondani nem ugyanaz, gondolom :)
27. Cidanoi (válaszként erre: 26. - Katttty)
2016. máj. 17. 14:00
Nincs erre kötelezettsége, hogy fejben tartsa és beszámljon róla. Nincs jogszabály arra, hogy építkezés közelében, nem lehet ingatlan bérbe adni ill. bérelni. A bérbeadó érdeke, hogy kivegyék az ingatlanát, ezért csak szűk tájékoztatást ad. Ez még nem becsapás. Ő az ingatlanról tájékoztat, állapot, berendezési tárgyak, bérlés feltételei. Ha ezeket valaki elfogadja, akkor létrejön az üzlet. Innentől fogva, a bérlő feladata a számára, káros hatások felszámolása. A bérbeadót egy dolog érdekli, az pedig a pénze. Nem kötelezhető, külső problémák megoldására. Egyszerűen azt mondja, széttárt kézzel, hogy őt nem zavarja, és semmi köze hozzá. Csak,hogy magamból induljak ki :) ha eladnám 5. Emeleti lakásom, én sem reklámoznám, hogy azért adom el, mert idióták a szomszédok és nem lehet tőlük aludni.. Ezért még perelni sem lehet, hisz a szomszédok nem képezik az ingatlan részét. Meg amúgy szubjektív dolgok, a vevő mondhatja, hogy őt ez nem zavarja. Megitélés kérdése minden. A gázolaj szaga is ilyen....Sajnos ilyen lelketlen a világ!
26. Katttty (válaszként erre: 17. - Cidanoi)
2016. máj. 17. 13:09
Ebben teljesen igazad van, viszont a bérbeadó tudta, h építkezés lesz hamarosan, de nem tájékoztatta a bérlőt. Ez vajon számít, vagy lehet egyáltalán bizonyítani?
25. michelle.r (válaszként erre: 19. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 17. 12:26
Határozott idejű szerződés idő előtti felbontásánál eleve nem jár vissza, utána is csak a szerződésben meghatározottak szerint használható fel. Nem lelakható, bár ez kényelmes lenne a bérlőnek.
24. Cidanoi (válaszként erre: 12. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 17. 12:22
A kaució egy biztosíték. pl. rongálásra, vagy nem fizetés esetére. Ha valaki felmond egy szerződést idő eljött, akkor nem kapja vissza a kauciót, hisz neki két évig kellene fizetnie egy bérleményt. Lehet menni bíróságra, és bizonyítani, hogy azért mondott fel, mert a bérbeadó nem teljesítetté az írásban vállalt feltételeket. Csak legyen benn a szerződésben, hogy ő garanciát vállalt arra, hogy a környéken a két év alatt nem lesz, a birtoklást gátló tényező. Nehéz dolgok ezek...ennél szerencsésebb eset, ha lelakhatja a kauciót. Addig meg lehet menni a jegyzőhöz, birtokvédelmi eljárást kérni.
23. michelle.r (válaszként erre: 18. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 17. 12:21
Rendes felmondásnál nem kell indokolni.
22. michelle.r (válaszként erre: 16. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 17. 12:19
Nehéz úgy támadni egy szerződést, hogy nem indoklod 😜
2016. máj. 17. 12:19

Persze hogy felmondható.

Gondolom, ha tudod, mi lesz ott, oda se költözöl.


No para!

2016. máj. 17. 12:17
Persze bármikor elköltözhetek ezt senki nem fogja megakadályozni de ebben az esetben pontosan 400000 ft om bánja hiszen a kaukció ebben az esetben nem jár vissza csak ha a szerződés lejárta után költözök ki.
19. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 14. - Katttty)
2016. máj. 17. 12:11
A kaució nem egy olyan "biztonsági összeg", amit a bérbeadó megtart, ha az ingatlant nem megfelelő állapotban szolgáltatták vissza?
18. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 14. - Katttty)
2016. máj. 17. 12:10
Hát el akarok költözni, oszt kóc... Mi köze a bérlőnek hozzá, hogy miért? (csak kérdem, ismétlem, hülye vagyok hozzá, bár laktam albérletben régen, de akkor nem kellett indokolni, hogy miért költözünk el.)
17. Cidanoi (válaszként erre: 11. - A32de38534)
2016. máj. 17. 12:08
Nehéz egy bérbeadót, külső dolgok miatt felelőssé tenni. A szerződés alapja, az ingatlan. Elfogadtad az árat, ill. a feltételeket. amit szerződésbe foglaltatok. Ami abba van, azt tudod ill. tudja ő is számon kérni. Bármi külső zavaró tényező, megoldása a tiéd, hisz téged zavar. Segíthet a bérbeadó is, ha azt akarja, hogy elégedett legyél és maradj, de az az ő döntése. Ha nem segít, neked kell megoldanod, neked kell veszekedned a nyugalmadért, sajnos ez miatt a bérbeadó felé anyagilag nem lehet fellépni. Mert, a friss levegő és a nyugalom, az alkotmányos jog. Az, hogy ez nincs meg, arról nem ő tehet.
16. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2016. máj. 17. 12:08
Azt értem, csak az nem világos, hogy a bérlő köteles-e indokolni, hogy miért akar elköltözni a bérleményből.
15. michelle.r (válaszként erre: 13. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 17. 11:59
Egyáltalán nincs igazaza. A szerződés támadható. Minden szerződést fel lehet mondani, azért kell ezt jogászra bízni, mert 400 ezer forint forog kockán. Az is lehet, hogy hatszáz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook