Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A véleményetekre lennék kíváncsi lakásbérleti szerződéssel kapcsolatban fórum

A véleményetekre lennék kíváncsi lakásbérleti szerződéssel kapcsolatban (beszélgetős fórum)

1 2 3
14. Katttty (válaszként erre: 13. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 17. 11:56
Szerintem mindenképp indokolni kell, csak úgy nem lehet szerződést bontani, m akkor bukja a kauciót. Viszont ez 1 elég nyomós érv...
13. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 10. - Cidanoi)
2016. máj. 17. 11:54

Azt gondolom, hogy igazad van abban, amit leírtál, kérdés, hogy indokolnia kell-e a bérlőnek, miért akarja felmondani a szerződést?

Lehet, hogy nem is nagyon kellene célozgatni az építkezésre (?)

2016. máj. 17. 11:52

A szerződésben benne van, hogy mennyi időre bérled az ingatlant, illetve, hogy milyen kitételek esetén lehet szerződést bontani?

Bár nem vagyok túl okos a témában, de nem hinném, hogy bárki kötelezhetne rá, hogy egy számodra már kellemetlen helyzetben továbbra is fenntartsd az albérletet. Sokan még saját ingatlant is eladnának a körülmények kedvezőtlen változása esetén.

Ha a lakást abban az állapotban szolgáltatod vissza a bérlőnek, ahogy kaptad, akkor pedig a kaució visszajár.

11. a32de38534 (válaszként erre: 10. - Cidanoi)
2016. máj. 17. 11:45

Köszönöm


Pont ezért irtam ki mert igy több szemszögből látható

Első lépésként mindenképp a bérbeadó felé fogom jelezni és megkérdezem hogy lehet orvosolni aztán ha nem partner akkor ki kérem egy ügyvéd véleményét...de sajnos nekem nagyon reálisnak tűnik a véleményed 😔

10. Cidanoi (válaszként erre: 1. - A32de38534)
2016. máj. 17. 11:07
Szia! elolvastam, amit írtál. Biztos más választ vársz, de én objektív szoktam lenni. Bocs, de egy lakáskiadónak nem kell feltüntetnie sehol, hogy a szomszédban, építkezés fog kezdődni, majd valamikor. Igen tudomása volt róla, mert előírás, hogy a szomszédos telek tulajdonost is tájékoztatni kell, ill. fellebbezési joga van, de, hogy ténylegesen mikor kezdődik el az építkezés, meddig tart, mit építenek, lehetséges, hogy mindez nem is érdekelte. Az, hogy gázolaj szag van, egy másik telken, azért szintén nem hibáztatható, és árcsökkentés ill. felmondás alapja sem lehet. Ha téged ez zavar, közvetlen a bűz forrást kibocsájtónál kell panasszal élned. Ő pedig az épitkező cég. Főleg hogy bérlő vagy, azaz te vagy birtokban. Megtehetné ezt amúgy a tulajdonos is, ha fűződik hozzá érdeke, ill. szán rá időt, de lehet később lép csak ez ügyben. Pl. ha te elmennél, ez miatt ő kártérítéssel élhet akár, - mint ok okozat. Erre kérhetsz választ tőle, miben látja a helyzet rendezését, akkor kiderül az ő hozzáállása is a dolgokhoz. Van ügyvédi tanácsadás is, telefonon időpontot kérve, pár ezer forintos tétel, az is egy alternatíva. Ez az én véleményem csak...
9. ragtapasz (válaszként erre: 1. - A32de38534)
2016. máj. 17. 10:56
Szerintem csak ügyvédi felszólításra, hivatalos úton lehet bármit elérni, ha egyébként nem tudnák ugyanennyiért könnyen kiadni másnak. Ha igen, elbukhatod a kauciót is a felmondással. Ha nehezen találnának más bérlőt, akkor lehet, hogy belemennek az árcsökkentésbe.
2016. máj. 17. 10:49

Valahol egész biztos van benne egy olyan mondat, hogy a "lakást megtekintett állapotban" vetted ki, vagy valami hasonló, és azok után aláírtad, hogy a közösen kialkudott bérleti díjat fizeted. Igen, de akkor még mások voltak a körülmények, és az általad elfogadott bérleti díj arra a minőségre vonatkozott, és nem a jelenlegire!!


Hogy ezek után maradtok-e vagy kerestek magatoknak másikat, egy szót se róla addig, míg ennek az anyagi dolognak a végére nem értek! Ha esetleg vissza nem is adják a minőségromlás miatti különbözetet, de mindenképp ragaszkodjatok ahhoz, hogy annak értékét "lelakjátok"!

2016. máj. 17. 10:45
Szia! én is egyetértek az előttem szólókkal, egyértelműen direkt titkolták, h ott építkezés lesz. Viszont szerintem az előnyödre válik mindenképp, h erről semmi szó nincs a szerződésben, m kéne lennie. Ne hagyd magad, erre nincs mentség, úgyh kötelesek vmivel kompenzálni a kellemetlenségeket, vagy következmény nélkül hagyni, h felbontsd a szerződést. Hajrá,csak határozottan, szorítok Neked! :)
6. a32de38534 (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2016. máj. 17. 10:17

Igen...most olvastam át a szerződést az utolsó apró betűig de semmi szó sem esik ezekről a dolgokról..pedig ők a bele egyezésüket adták irásban az épitettőnek szóval tudnak róla jó ideje :(

Csak azért bosszantó mert a lakás tényleg nagyon szép minőségi bútorok stb...de ez hogy nem lehet pihenni hogy még csukott ablakon is jön befele ez az üzemanyag gőz :( ...ha tudtam volna ki sem veszem de valószínűleg ők is tudták

2016. máj. 17. 09:57

A kialakult körülmények miatt jelentősen lecsökken a bérelt lakás színvonala, értéke... ezek alapján nem ér annyit, mint amennyiért kivettétek!!

Tehát minimum, hogy jelentősebb bérleti díj (és a már kifizetett kaució) összegének csökkentését szorgalmaznám.


Már csak azért is, mert ezek szerint ők tisztában voltak azzal, hogy ott hamarosan milyen állapotok fognak bekövetkezni, és mégis mint egy szuper, luxus-lakást adták bérbe, megtévesztve ezzel a leendő bérlőket...

2016. máj. 17. 09:54

Egyetértek az előttem szólókkal.

Ne hagyd magad! Ekkora lakásért ennyi pénz! Nyilván az is szerepet játszott a döntésedben, hogy üres telket láttál mellette. Ha ez a tény megváltozott, akkor a lakáskiadás feltételeinek is változnia kell.

2016. máj. 17. 09:42

Szia!

Abszolút nem tudom mit lehet ilyenkor tenni, de nagyon kíváncsi vagyok!

Reméljük kapsz valami jó tanácsot!

Ügyvédet én azért megkérdeznék. Ja igen, az ingatlaniroda is elfelejtett erről szólni, gondolom akkor lehet valamit tenni...


Kíváncsi vagyok!

2. michelle.r (válaszként erre: 1. - A32de38534)
2016. máj. 17. 09:42
Igen, mindkét kérdésedre.
2016. máj. 17. 09:37

Igen tudom menjek ügyvédhez de arra napokat kell még várrni.

Szóval a rövid történet..

Kb 1 hónappal ezelőtt Budapesten béreltem a másfél szobás bútorozott luxusnak mondható lakást havi 200000ft ért két havi kaució és 2 évre aláirva..az épület mellett volt egy üres telek de semmi szó nem esett róla hogy ott bármi is történni fog a közeljövőben..tudni kell hogy a hálószoba és a fürdőszoba ablaka is erre a telekre néz és a légkondi is ezen a falon van a nappalié is és a hálóé is.kb 1 hétre rá hogy be költöztünk csodák csodájára megkezdődött az épitkezés felhivtam az ingatlant kezelő céget akitöl béreljük a lakást és mondták ja igen valami teremgarázs lesz még anno tőlük kértek engedélyt...jajj de jó mondom én...aztán kiderült egy kis utánna járás után hogy hogy egy 3 szintes irodaépület kerül itt felhúzásra😠


Nah de nem ez a közvetlen gond hanem hogy ablakot azóta nem lehet csak este nyitni mikor a munkások el mennek és minnél továb van világos ez annál rosszabb a gázolaj szag elviselhetetlen es igy nem is tudom nyáron mi lesz hiszen még a légkondit sem lehet majd használni...ráadásul a fürdőszobában is irtó büdös van valamiért mikor ezek ott kint dolgoznak hiába 3 illatositó semmit nem segit vasárnap pedig semmi gond mikor nem dolgoznak...


A kérdés ezután a kisregény után hogy vajon felmondható e a szerződés ha ezek az "apróságok" a szerződésben nem szerepelnek vagy kérhető ár csökkentés...

A héten megyek hozzájuk hogy meg kérdezzem mit szándékoznak ebben a helyzetben tenni..


Köszönöm hogy szántál időt az elolvasásra de arra kérlek a gúnyolódó hsz k hagyjuk most ki ha lehetséges.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook